Jump to content

Pasy słabo się zwijają. Jakieś pomysły??

kubaRX
 Share

Recommended Posts

U mnie w szczelinie przelotki w słupku nazbierał się brud który blokował pas. Wziąłem patyczek higieniczny i za pomocą czystej wody wyczyściłem przelotkę. Pomogło w 100%. Pozdrawiam

W pralce
niestety ręcznie. i co może wydać się śmieszne, pas trzeba po operacji uprasować bo spuchnie (jak dupa po praniu)

O prasowaniu nie słyszałem chyba że to joke, ale przepranie ręczne jak najbardziej praktykowane w celu porpawienia zwijalności pasa. I jak już ktoś wspomniał czyszczenie ucha przy słupku.

silikonem prysnij, takim do uszczelek, ewentualnie sprayem do kokpitu...cale i dokladnie, jak reka odjal ;)

Taaa ,najlepiej kolorowym żeby później ładne paski były na ubraniu ;)

ja wprawdzie nosze okulary ale silikon kolorowy to widzialem tylko w tubie ;]

jako,że u mnie to samo siepojawia to...jaka kolejnośc?

Pierw pokojowo i na spokojnie przetarcie pasów ewentualnie czyszczenie ucha ,a jak nie pomaga to silikonem go,lub sprayem do kokpitu,tak? ;)

Rada sprawdzona w 100%, ale na innej marce:

Wyciągnąć pas do końca, wytrzeć dokładnie z kurzu, sprężonym powietrzem spróbować "odkurzyć" mechanizm zwijający, delikatnie natrzeć pas parafiną(najzwyklejszą świeczką). Bardziej wtajemniczeni mogą dobrać siędo mechanizmu i wyczyścić go dokładnie, pomaga. Co do wazeliny, to nie wiem czy to to nie zostawia śladów na ubraniach? przecież to tłuste i nie wysychające smarowidło.

A świeczka nie zostawia śladów na ubraniach?

Jak to nie kredka świecowa w upale to nie :D nosiłem świeczki często bez obawy o pobrudzenie się, no chyba, że zapalone :D

Pasy nie mają być wysmarowane roztopioną świeczką! Lekko przetarte zwykłą świeczką, gromnica, wkładem do znicza albo kulą świecznikową, etc. najlepiej bez barwników i koniecznie nie zapaloną :D Wtedy nie zostawia najmniejszych śladów, bo cała parafina jest między włóknami i dla tego są bardziej śliskie. Nie można mocno przyciskać - delikatnie z wyczuciem i będzie ok :)

Wyprałem wczoraj swoje pasy... Jak dla mnie chodzą teraz jak nówki. Zwijają się błyskawicznie i naciągają bez żadnego oporu. Świetna sprawa. Demontaż to kilka minut i tak samo z montażem.

Wydaje mi się że żadne środki stosowane na aucie nie usuną tak tego brudu z pasów jak zwykła kąpiel :D

• Upvote 1

• 2 weeks later...

Bez wyjmowania pasów bardzo dobrze sprawdza się pianka czyszcząca w sprayu. Po zastosowaniu nie zostawia nic na pasach, a czyści świetnie.

Bez wyjmowania pasów bardzo dobrze sprawdza się pianka czyszcząca w sprayu. Po zastosowaniu nie zostawia nic na pasach, a czyści świetnie.

taka do tapicerki? jakiej konkretnie używałeś?