Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest może na "sali" kolega fotograf z Bydgoszczy, który mógłby nabyć w moim imieniu obiektyw ? 

Namierzyłem fajne szkło do mojego Canona ale cena coś za niska i mam obawy robić przedpłatę.

 

z góry dziękuje.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Potrzebuję porady, bo wyszedłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt lata temu. Mój obecny zestaw to: Canon 5D MK1 (ten pierwszy:), 24-105L + 50/1.8. Problemem jest waga i rozmiary, na wakacjach nie chce mi się tego wszystkiego nosić całymi dniami i kończy się na pstrykaniu telefonem. 

 

Odkąd to body wyszło technologia poszła nieco do przodu, byle ajfon robi zdjęcia jak kompakty za dwie wypłaty parę lat temu, więc podejrzewam że kupię dziś coś bardziej poręcznego oferującego conajmniej taką samą jakość zdjęć, jak obecny 5D. Wymagania:

 

- bezlustrowiec z miarę dużym sensorem (aps-h/c, ewentualnie 4:3)

- przywoita jakość na ISO 800+

- RAW + manualna kontrola ekspozycji

- szybki AF

- stabilizacja optyczna w body 

- jakieś tam obiektywy do wyboru

- stabilizacja podczas nagrywania filmów

 

Te 12mpix w obecnym wystarcza mi aż nadto, wolę mniej pikseli a lepszą jakość tego co wypluwają. :)

 

Co do budżetu nie mam pojęcia, 500-800 funtów (3000-4000plnów) wystarczy chyba w zupełności na body + uniwersalny obiektyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady, bo wyszedłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt lata temu. Mój obecny zestaw to: Canon 5D MK1 (ten pierwszy:), 24-105L + 50/1.8. Problemem jest waga i rozmiary, na wakacjach nie chce mi się tego wszystkiego nosić całymi dniami i kończy się na pstrykaniu telefonem.

 

Odkąd to body wyszło technologia poszła nieco do przodu, byle ajfon robi zdjęcia jak kompakty za dwie wypłaty parę lat temu, więc podejrzewam że kupię dziś coś bardziej poręcznego oferującego conajmniej taką samą jakość zdjęć, jak obecny 5D. Wymagania:

 

- bezlustrowiec z miarę dużym sensorem (aps-h/c, ewentualnie 4:3)

- przywoita jakość na ISO 800+

- RAW + manualna kontrola ekspozycji

- szybki AF

- stabilizacja optyczna w body

- jakieś tam obiektywy do wyboru

- stabilizacja podczas nagrywania filmów

 

Te 12mpix w obecnym wystarcza mi aż nadto, wolę mniej pikseli a lepszą jakość tego co wypluwają. :)

 

Co do budżetu nie mam pojęcia, 500-800 funtów (3000-4000plnów) wystarczy chyba w zupełności na body + uniwersalny obiektyw?

Dokładnie taki sam zestaw miałem. Byłem ostatnio z żoną na wycieczce i mając to wszystko w plecaku po pierwsze kolejny raz rozbolaly mnie plecy po drugie suma sumarum robiłem zdjęcia...zony RX100 III.

 

Wymieniłem na Fujifilm XT-1 wraz z kitowym 18-55 2.8-4.0 i dokupiłem 55-200. Odkąd jest firmware 4.0 (znaaacznie poprawiono AF) nie mam uwag do tego aparatu. Od Canona jest lepsza kolorystyka, plastyka, kontrast, symulacja filmów Velvia czy Provia to mistrzostwo a całość waży sporo mniej od lustrzanki. Wykonanie też lepsze, również obiektywów. Zdecydowanie polecam Fujifilm :)

 

Tylko filmy Fuji ma słabiutkie, choć mnie to nie interesowało bo filmów nie kręcę. Jesli filmy są dla Ciebie ważne - tu sporo lepsze jest Sony.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Canona jest lepsza kolorystyka, plastyka, kontrast

Ale na cechy o których piszesz w 95% wpływa obiektyw. Przez rok używałem 5D Mk I z obiektywem 85/1.2 II ... i aż trudno mi było uwierzyć jak ogromny wpływ na plastykę, kolorystykę i kontrast ma obiektyw. W ogóle 5D Mk I jest świetnym korpusem mimo, że ma już trochę lat ... FF najbardziej zbliżony plastyką do korpusów analogowych.

 

Po 85/1.2 używałem także różne inne obiektywy, droższe, tańsze i nic się do niego nie zbliżyło. Dla mnie nr 1 wśród obiektywów Canona. Jedyna wada, jest dość wolny i ciężki.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od Canona jest lepsza kolorystyka, plastyka, kontrast

Ale na cechy o których piszesz w 95% wpływa obiektyw. Przez rok używałem 5D Mk I z obiektywem 85/1.2 II ... i aż trudno mi było uwierzyć jak ogromny wpływ na zdjęcia ma obiektyw. W ogóle 5D Mk I jest świetnym korpusem mimo, że ma już trochę lat ... FF najbardziej zbliżony plastyką do korpusów analogowych.

 

Po 85/1.2 używałem także różne inne obiektywy, droższe, tańsze i nic się do niego nie zbliżyło. Dla mnie nr 1 wśród obiektywów Canona. Jedyna wada, jest dość wolny i ciężki.

Obiektyw i matryca :)

 

Fujifilm to od dziesiątek lat producent profesjonalnych materiałów światłoczułych i to widać na zdjęciach. Filmy są "jak cię mogę", natomiast foty są super. Takiej plastyki i kolorów nie widziałem z żadnej Canonowskiej eLki. Choć to również odbiór osobisty - komuś może się bardziej podobać efekt z Canona.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dako pochwal sie jak bedziesz miał czasa jak pracuje u Ciebie moja sigma :D

dzięki za zakup, to dobry obiektyw

 

Również dziękuję za super sprzęcik. Nie omieszkam wrzucić jakieś ciekawe widoki - tylko czekam aż się ociepli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Również dziękuję za super sprzęcik. Nie omieszkam wrzucić jakieś ciekawe widoki - tylko czekam aż się ociepli :P

 

se kupisz nikkora 17-55 /2.8 to sigme wyrzucisz w kąt :P

 

 

dobra czekam na foto, miałem miłe wspomnienia z tą sigmą, całe bałkany przejeżdziłem i mi służyła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...