Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Urabus napisał:

 

Miałem tak samo jeśli chodzi o "Noce i dnie"... nie lubiłem i po lekturze nie zmieniłem zdania ;) 

 

Nie wiem, czy to dokładnie tak samo. Bo nie wiem, czy lubienie to to samo, co pisanie, że coś jest, a coś nie ;) 

Nieważne.

Wkrótce kończę pracę i cieszy mnie to, ale cieszyłoby bardziej, gdybym miał wolną sobotę :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, przemekka napisał:

:o

 

Na szczęście tylko altana i cały "ogród grecki" się spaliło ale tyle lat pracy w kilkanaście minut poszło z ogniem. (Dziadkowie w bloku mieszkają także działka to była poniekąd atrakcja i sposób na spędzanie wolnego czasu)

 

I to nawet strażacy powiedzieli że to było podpalenie

 

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niebieskiultras napisał:

 

Na szczęście tylko altana i cały "ogród grecki" się spaliło ale tyle lat pracy w kilkanaście minut poszło z ogniem. (Dziadkowie w bloku mieszkają także działka to była poniekąd atrakcja i sposób na spędzanie wolnego czasu)

 

I to nawet strażacy powiedzieli że to było podpalenie

 

 

Brak słów :(

"Tylko" altana i ogród grecki było zapewne dla Twoich dziadków całym życiem, poświęcili temu zapewne kawał życia.

Ręce łamać takim podpalaczom :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Teddy26 napisał:

 

Brak słów :(

"Tylko" altana i ogród grecki było zapewne dla Twoich dziadków całym życiem, poświęcili temu zapewne kawał życia.

Ręce łamać takim podpalaczom :angry:

Ponad 20 lat budowane i modernizowane

Dzisiaj popołudniu miałem zmieniać pokrycie dachu... A tak sprzątanie mnie czeka resztek i odbudowa w przyszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aga napisał:

@niebieskiultras, przykro mi bardzo, a czy altana była ubezpieczona chociaż?

Nie.

Straty na około 7-8tysiecy.

Ubezpieczony jest tylko teren ROD i to tylko OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Ale chyba strata nie jest przeliczalna wprost na pieniądze. Przecież to przede wszystkim włożony w budowę kawałem życia, serce, emocje. Zupełnie co innego zlecić firmie wybudowanie domu, a co innego samemu wybudować. A dla seniorów to także wspomnienia, powrót do tych chwil , gdy byli młodsi, sprawniejsi ... ogólnie miłe wspomnienia.

 

...że, tradycyjnie grzybki w beskidzkich lasach.

 

...że, dzisiaj na drodze mega-nieprzyjemna jazda, jakaś kumulacja "cfaniactfa" :( ... mam wrażenie, że po chwilowej poprawie, ostatnio zaczyna być gorzej z kulturą na drogach. Być może wszech obecne remonty dróg stały się katalizatorem. Dopiero 2-3 lata temu robili 75-kę a tu już kładą nowa nawierzchnię :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jestem pod wrażeniem tego że jest tyle jeszcze dobrych ludzi na świecie.:)

Dzisiaj po pracy wziąłem sie za porządki na działce  (po tym jak pojechali policjanci i biegły) w ciągu 15 minut przyszło do pomocy  6 osób bez żadnego proszenia się by ktokolwiek mi pomógł każdy brał i rozbierał resztę konstrukcji.

Działka posprzątana w 70% zostało wywieźć złom oraz popiół i szkło.

 

Najbardziej szkoda mi Dziadka bo bardzo to przeżywa że stracił to co budował tyle lat a zdrowie już mu nie pozwala na wiele prac i używanie narzędzi przez rozrusznik w sercu ale na wiosnę bierzemy się za odbudowę

 

A najgorsze że osobnik który dostał wypowiedzenie najmu działki odgrażał się dziś prezesowi działek że jego działka będzie następna...

Niestety świadków brak by tego faceta posadzić...

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zauważyłem, że w przekazach medialnych zanika słowo "pięćset" i zastępowane jest dwoma słowami, tj. "pół tysiąca". I o ile "pół tysiąca" w towarzystwie dwa, trzy, pięć, czy dwanaście i pół tysiąca jest spoko, to samo pół tysiąca brzmi do dupy moim zdaniem. "Ponad pół tysiąca biegaczy wzięło udział (w czymś tam)" - dowiedziałem się właśnie. Albo to: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22451924,awaryjne-ladowanie-airbusa-a380-powazne-uszkodzenie-jednego.html#Czolka3Img

 

To tak w ogóle można? Ktoś się zna? 

Edytowane przez B-52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, B-52 napisał:

Że zauważyłem, że w przekazach medialnych zanika słowo "pięćset" i zastępowane jest dwoma słowami, tj. "pół tysiąca".

 

Może żeby nie było wątpliwości czy chodzi o "pięć set " czy o "pięćset" :rolleyes: ! A na poważnie, można tak i tak. Nawet dopuszczalne są: jedna trzecia tysiąca, jedna piąta etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze wydawało, że można posługiwać się daną wielkością wtedy, gdy jesteśmy blisko jej granicy lub ją przekraczamy lub służy to odniesieniu do pozostałych wartości. Wtedy ma to uzasadnienie. Np. "blisko tysiąc osób" lub "półtora tysiąca osób" lub " 1,2 tys. kg buraków i 0,7 tys. kg ziemniaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elmo napisał:

Mi się zawsze wydawało, że można posługiwać się daną wielkością wtedy, gdy jesteśmy blisko jej granicy lub ją przekraczamy lub służy to odniesieniu do pozostałych wartości. Wtedy ma to uzasadnienie. Np. "blisko tysiąc osób" lub "półtora tysiąca osób" lub " 1,2 tys. kg buraków i 0,7 tys. kg ziemniaków".

 

Coś jak 'ponad 476 tysięcy' ?;) Słyszane zwykle (wyłącznie?) w mediach.

21 godzin temu, subleo napisał:

...że, dzisiaj na drodze mega-nieprzyjemna jazda, jakaś kumulacja "cfaniactfa" :( ... mam wrażenie, że po chwilowej poprawie, ostatnio zaczyna być gorzej z kulturą na drogach. Być może wszech obecne remonty dróg stały się katalizatorem. Dopiero 2-3 lata temu robili 75-kę a tu już kładą nowa nawierzchnię :/

 

Też wczoraj jechałem '75' i też zaliczałem 'wahadełka' oraz wleczenie się wzdłuż linii ciągłej za maruderami ;)

Natomiast mam wrażenie, że więcej osób przeprosiło się z prawym pasem na autostradzie. Może to edukacyjno-penitencjarna akcja policji w tym zakresie przynosi efekty? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niebieskiultraskiepska sprawa - szczerze współczuję, tyle dobrego, że nikt nie ucierpiał.

 

Melduję, że w ostatni weekend w przypływie szaleństwa wybrałem się na wycieczkę rowerową - było całkiem miło, nie licząc bólu mięśni, których istnienia do tej pory nie podejrzewałem ;)

W związku z całkiem udanym weekendem, melduję, że w dalszym ciągu nie mogę w sobie wykrzesać ochoty do pracy, zatem pracuję bez ochoty <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Takiego spotkalem:

 

 

WP_20171002_15_40_06_Pro_LI.jpg

WP_20171002_15_40_25_Pro_LI.jpg

 

M70?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przemekka napisał:

Chyba YT nie polubił ścieżki dźwiękowej, bo film już niedostępny. :(

 

Ehhhhhh.... 

 

Mam juz z muzyczką a'la YT :)

 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=hQsxtczUN_w

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że w Szczecinie okropna pogoda, co dodatkowo wypływa negatywnie na moją chęć do twórczej aktywności. Mając powyższe na uwadze postanowiłem, że jadę do domu, a tam zaprawię się koniaczkiem na poprawę samopoczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...