Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Robert Kubica po Rajdzie Francji

 

 

"Na ostatnim odcinku popełniłem błąd. Źle oceniłem stan przyczepności na wilgotnej partii oesu. Przy poprzednim przejeździe pojechałem tam dość ostrożnie. Niestety za drugim razem na asfalcie leżało sporo naniesionego brudu i już nie zdołałem się z tego wybronić. Bardzo mi żal straconej szansy. Zdobywanie doświadczenia w nowej dyscyplinie bywa frustrujące."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim jest przykro a jemu chyba najbardziej.

Więc czekamy kolejnego rajdu, będziemy kibicować, śledzić wyniki i cieszyć się każdą dobrą chwilą ;).

 

Ja myślę, że Robert zostanie w rajdach w przyszłym roku i da nam sporo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie, a czy nie wydaje się Wam, że Kubica trochę schudł? wiecie co się z tym łączy....

 

Możesz rozwinąć swoją myśl?

 

nie wiem jak w rajdach ale wydaje mi się, że w nich waga kierowcy nie jest aż tak istotna - Patrz Prokop ;)

ale w innych seriach wyścigowych to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal w niego wierzę i ufam, że robi to co powinien. Mimo tej częstej huśtawki nastrojów... to jest piękno sportu.

 

My możemy sobie tutaj dywagować i rozkminiać, ferować wyroki, co Robert powinien zrobić, a czego nie. Kiedy odpuścić, kiedy kalkulować, kiedy jechać na 80% a kiedy na 120%. Niby takie nasze prawo, kibiców... ale czasami zanim się człowiek zagalopuje, polecam przemyśleć czy dokładnie takie same rady wypowiedzielibyście Robertowi prosto w twarz, do mikrofonu, w kadrze kamery w relacji na żywca ???  :blink:

Najlepsze co możemy zrobić tutaj, to go wspierać i oczekiwać kolejnych pojedynczych (a potem i seryjnych) sukcesów! :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dłuższej rozmowie z Maćkiem:
"Niecałe dwa kilometry za startem był bardzo szybki, zamykający się prawy zakręt. Droga była mokra, bo warunki się pogorszyły. W momencie, gdy kończyliśmy tę szybszą sekcję zakrętu i Robert próbował zbić prędkość, błyskawicznie uciekł tył auta (...) Obaj byliśmy zaskoczeni. Mieliśmy duży zapas nad Sordo, nie nastawialiśmy się więc w żaden sposób na walkę na powerstage'u. Chcieliśmy jechać dalej swoim tempem i przejechać czysty rajd. Niestety nie udało się..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej szkoda, że jechali spokojnie i taki pech. Byłem przekonany, że jechał po punkty na PS.

Ale, co tam, otrzepać się z kurzu i szykować do następnego rajdu. Wielu wielkich nie cechowała regularność na początku kariery np, Colin, Latvala, Ogier, a później wiemy jak się rozwinęli.

Meeke w zeszłym roku dostał na kilka rajdów samochód i większości wydzwonił, a teraz... tylko on nawiązuje walkę z VW.

Jeśli będzie budżet w przyszłym roku, to będziemy mieli wiele okazji, żeby otwierać szampana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu też, bo tam coś tnie

 

https://www.facebook.com/video.php?v=777346738991869&set=vb.403541329705747&type=2&theater

 

co RK mówi ? "jakie chudo?"

 

zakręt ewidentnie się zacieśniał, a zjechanie lekko prawą stroną na pobocze odkleiło tył... to tak IMHO

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WRC+ jest już onboard z dzwona.

Do tego feralnego zakrętu jechał minimalnie szybciej od Evansa, ale niestety na sam zakręt to napadł jak dzikus, nie było szans, żeby shamować się w zacisk....

 

 

Ja nie widze zeby napadl jak dzikus, jak dla mnie predkosc byla ok, tylko stracił balans na tym "zahaczeniu", bylo slisko i tył odrazu odskoczył

 

 

Szkoda bo to kolejny raz z serii, mały błąd -konsekwencje duże, jakby przywalił konkretnego dzwona przy dużej prędkości to by można było mówić, że przesadził a tu taka mała pierdoła tak naprawdę :(

Edytowane przez Domso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na WRC+ jest już onboard z dzwona.

Do tego feralnego zakrętu jechał minimalnie szybciej od Evansa, ale niestety na sam zakręt to napadł jak dzikus, nie było szans, żeby shamować się w zacisk....

 

 

Ja nie widze zeby napadl jak dzikus, jak dla mnie predkosc byla ok

 

To co ja poradzę, że nie widzisz?

 

Porównaj sobie z innymi jak wjechali w ten zakręt i kiedy zaczęli do niego hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest dłuższy i słychać RK

 

RK: Przepraszam, przepraszam cię.
MS: Nie no, życie. Teraz muszę ochłonąć.

Dalej są niecenzuralne słowa, ale nie pretensje czy coś takiego - chyba komentowanie stanu auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ,że przeprasza bo mimo że nie jadą po wyniki spodziewali się raczej kończyć rajd w świetnych nastrojach ,a przez jego błąd skończyli w rowie. Taki sport, raz jeden popełnia błędy raz drugi. Nie wiem jak, ale mam nadzieję na lepsze auto w przyszłym roku. Nawet jeśli nie zmiana barw, to łopatki dla wszystkich + działający ręczny i skrzynia  z pewnością pozwolą z Forda jeszcze  trochę wyciągnąć. Na poprawę konkurencyjności aut M-Sportu względem VW nie liczę... Chyba ,że miła niespodzianka i np. Citro zdecyduje się na auto klienckie na  takich zasadach jak w M-Sporcie ? 3 mam mocno kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...