Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

O Ogiera pewnie będzie walczył Citroen. W końcu to Francuz. ;)

 

Jestem za. 

 

Wiadomo, że kierowca z VW to nie tylko operator wozu ale również kopalnia wiedzy o najlepszym zespole ostatnich 4 lat.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było śmieszniej to Timo Jouhki jest manago Latvali, Suninena i chyba Lappiego. Dwóm ostatnim podobno załatwił posadkę u Makinena ale teraz pewnie ma niezły orzech do zgryzienia.

 

Swoją drogą to czy ktoś jeszcze wierzy, że z Latvali będzie mistrz świata? Walia była jego 16 startem w MŚ! Nie wspominając już o tym że na tych szutrach się wychował, a tempo było jakie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latvala swoje wyjeździł więc wiedzę powinien mieć ogromną. Jednak jak słucham jego wypowiedzi, że nie może znaleźć czucia, że samochód źle ustawiony, że to, że tamto, to nie wiem o co gościowi chodzi. Ja takiego narzekacza nie chciałbym w zespole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, czasami wypowiedzi Latvali na mecie brzmią jak jakiegoś świeżego kierowcy, który dopiero smakuję rajdów. Podobnie jest z Madsem.

 

Nie tylko fani mają takie zdanie o Toyocie ;)  

Sordo: "Sądzę, że Latvala trafi do Toyoty, bo tam jest fiński klan."

 

Prokop też szczerze napisał o VW

http://rajdy.autoklub.pl/news/prokop-zadowolony-z-odejscia-vw,71838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Ogier bedzie teraz wybierał w ofertach jest oczywiste. Ileśtam ostatnich sezonów pokazało dobitnie, że to nie tylko VW, ale on jako kierowca jest dominatorem.

Żeby daleko nie szukać ostatni rajd GB. Nawet jak niekórzy są sie w stanie w sprzyjajacych warunkach do niego zbliżyć, to to są pojedyncze rajdy, a on jadąc tym tempem jest niemal bezbłędny przez cały sezon.

 

Pewnie wybierze Citroena, ew. rozważy Hultaja.

Ford za mały budżet, Toyota za duża niewiadoma i "fiński klan".

Latvala w Toyocie wydaje się w tej sytuacji prawdopodobny, jest przecież znacznie lepszy niż Haninen, Lappi czy Suuninen.

 

Ciekawe co z Mikkelsenem, też na pewno na lodzie nie zostanie. Jest na to zbyt dobry, a ostatnio znacznie lepszy i mniej chimeryczny od Latvali.

 

No i ciekawe co tam szyje główny bohater tego wątku. Czekaliśmy rok na info, poczekamy i te 2 miesiące. W domu dłużej siedzieć nie będzie, to akurat wydaje się pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaliśmy rok na info, poczekamy i te 2 miesiące. W domu dłużej siedzieć nie będzie, to akurat wydaje się pewne.

 

Info z Toyoty miało być 13 grudnia, przynajmniej tak mam zaznaczone w kalendarzu ale teraz może się coś zmienić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholerka jaka okazja.... 20T€ i można jechać z Robertem w jednym zespole  :huh:

 

 

http://powrotroberta.blogspot.com/2016/11/zespo-oregon-szuka-partnera-dla-kubicy.html

 

może chodzi o jazdę na prawym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prokop też szczerze napisał o VW http://rajdy.autoklu...ejscia-vw,71838

 

 

"Sądzę, że Ogier pójdzie do Citroëna, Latvala do Toyoty - najwyżej wystawią cztery samochody."

 

;) 

 

Też to zauważyłem ;)

 

ale co niby?

C: Meeke, Breen, Lefebvre, Ogier

T: Hanninen, Lappi, Sunninen, Latvala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malcolm Wilson powiedział Autosportowi, że rozpoczął rozmowy z Sébastienem Ogierem i chciałby, żeby czterokrotny mistrz świata był kierowcą nr 1 M-Sportu w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2017.

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/wilson-chce-ogiera,71856

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze bedzie dokladnie tak jak Colin spekuluje.Ogier przetestuje wszystkim dostepny auta i wybierze to ktore osiagami jest najblizsze Polo przez znaczenia kto ile mu zaoferuje.To bedzie jego Jedyny kriterium wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wcale nie ma gwarancji jakiegokolwiek samochodu. Nie sądzę aby Ogiera satysfakcjnowały małe zarobki, brak zaroków, nie jestem pewien czy ma sponsora, który wniesie do zespołu kapitał , nie ma pewności czy taki sponsor wpasuje się w skład sponsorski zespołu. A dobrze wiemy, że w WRC nie ma gigantycznych pieniędzy a raczej gigantyczne koszty. Najprawdopodobniej Ogier znajdzie zespół ale wcale to nie jest nieprawdopodobne , że zespoły z jakiś powodów zrezygnują z walki o niego.

 

1) Toyota która teraz jest na dobrej drodze do sukcesów mogła by zainwestować ale na dobrą sprawę nie wiadomo ile tej kasy dostał Makinen a ze swoich nie dołoży.

2) Hyundai wydaje się jeszcze bardziej zdeterminowany bo inwestuje od lat, ma dobry samochód i z Ogierem były murowanym faworytem.

3) Cytryna też ma dobre auto, zwłaszcza na asfalcie. Ma w menu podczas rajdów żaby co zapewne spodobało by się Ogierowi. Tyle tylko, że citroen trochę dziaduje i nie wiadomo czy go stać na mistrza.

4) Malcolm się promuje. Puszcza fake to prasy a mało prawdopodobne aby go było stać na połowę Ogiera nawet.

5)Dmak ? kto wie. Chińczyki mają kapitał i fantazję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...