Skocz do zawartości

Klimatyzacja MY09- zapach i syczenie


Subus

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, od pewnego czasu czuje w aucie zapach "dymu z komina" a w okolicach przedniej szyby slysze typowe cykliczne syczenie, np. 20 sekud syczenie, 10 sekund przerwa itd. Po nacisnieciu przycisku obiegu wewnetrznego syczenie ustaje. Syczenie przeglusza prace wentylatora. Dziekuje za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo tylko, że w Outbacku MY09. Dodam, że syczenie występuje tylko przy niższych temperaturach powietrza (w lecie tego nie było) dopóki auto się całkowicie nie zagrzeje - czyli w zimie dość długo. Dodatkowym objawem jest u mnie zaparowanie szyb. Myślę, że ma to coś wspólnego z klimatyzacją, ponieważ daje się wyczuć niewielki ubytek mocy podczas "syczenia", tak samo jak podczas załączania się sprężarki klimatyzacji. U mnie jednak syczenie nie jest takie głośne, ledwo daje się słyszeć.

Może ktoś wie o co tutaj chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatnio robiliście coś z klimą? Bo w swoim GTku mam gdzieś drobną nieszczelność. I takie 'syczenie' oznaczało drobny ubytek czynnika chłodzącego. Teraz tego nie czuć, ale latem przekładało się to na kiepską wydajność klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tzw. "syczenie" to może być elektyczna grzałka. Takie coś jak webasto tylko na prąd.

 

Z tego co mi wiadomo, to nasze modele nie mają takiej grzałki. Ja mam natomiast webasto.

Webasto tylko dogrzewa płyn chłodniczy w silniku i wydaje mi się, że nie ma to związku z naszym problemem.

Edytowane przez Bazyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tzw. "syczenie" to może być elektyczna grzałka. Takie coś jak webasto tylko na prąd.

 

Z tego co mi wiadomo, to nasze modele nie mają takiej grzałki. Ja mam natomiast webasto.

Webasto tylko dogrzewa płyn chłodniczy w silniku i wydaje mi się, że nie ma to związku z naszym problemem.

 

Mają. U mie MY08 to samo się robi, jeszcze na gwarancji męczyłem z tym serwis, ale okazało się że tak ma być.

 

Nie przejmu się tym, jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja klime mam w operacji caly czas (06 R)-grzeje az milo, za to kiepsko chlodzi. Takze na lato dobijam gaz. A co do zapachow czasami pojawia sie

taki jakby zapach mokrego kurzu budowlanego. Flitr w kabinie jest zmieniony.

No i szyby paruja jak pyry dla swin na wsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

możliwe że tu znajdziecie odpowiedź, a jak nie to napiszcie dokładnie swój problem ze szczegółami to wam odpiszą co to może być za przyczyna:

http://www.klimatyza...nia-wszystkie-1

To może być coś bardzo specyficznego dla samochodu. U mnie te objawy występują przy wyłączonej klimatyzacji (wentylacja w trybie manualnym) i przy włączonym ogrzewaniu (temp. ustawiona na ponad 15.5stC).

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klime mam w operacji caly czas (06 R)-grzeje az milo, za to kiepsko chlodzi. Takze na lato dobijam gaz. A co do zapachow czasami pojawia sie

taki jakby zapach mokrego kurzu budowlanego. Flitr w kabinie jest zmieniony.

No i szyby paruja jak pyry dla swin na wsi...

 

Bardzo podziwiam ludzi, ktorzy potrafia przeistoczyc doswiadczenie sensoryczne na slowa! Mokry kurz budowlany - brawo!!! To dokladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podziwiam ludzi, ktorzy potrafia przeistoczyc doswiadczenie sensoryczne na slowa! Mokry kurz budowlany - brawo!!! To dokladne.

A parujące pyry dla świń Cię nie wzruszyły? ;)

BTW próbowałeś "dobić" klimę? Pomogło?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syczenie wynika z cyklicznej pracy klimy na obiegu zamniętym (stąd lekkie zaparowanie) i ma związek z dogrzewaniem silnika przy zimnych temperaturach i nie ma to związku z brakiem czynnika. Gdzieś czytałem o tym przy jakimśtam opisie technicznym diesla subaru. Jest to zupełnie normalne w tym silniku i zauważyłem to w moim OBK od nowości. Co do grzałki to też jest i służy szybszemu nagrzewaniu kabiny, ale moc ma niewielką.

Edytowane przez toks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syczenie wynika z cyklicznej pracy klimy na obiegu zamniętym (stąd lekkie zaparowanie) i ma związek z dogrzewaniem silnika przy zimnych temperaturach i nie ma to związku z brakiem czynnika.

Tylko dlaczego przez poprzednie 4 zimy ten objaw u mnie nie wystąpił?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do grzałki to też jest i służy szybszemu nagrzewaniu kabiny, ale moc ma niewielką.

 

tak z ciekawosći to gdzie jest ta grzałka? Elektryczna czy jakaś inna? Slkąd ta informacja?

 

Podobny wątek do tej dyskusji:

http://www.forum.sub...yb/page__st__25

Edytowane przez jumbo1jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...