Skocz do zawartości

Wymiana maski silnika w Subaru Impreza 1997


majkel_ciszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

na poczatku chcialbym powitac Was i poinformowac, ze jestem zupelnie swiezym uzytkownikiem tego Forum oraz Subaru Imprezy. Bardzo licze na wasze wsparcie oraz wiedze, ktora posiadacie.

 

Zastanawiam sie czy mozliwa jest wymiana maski silnika w mojej imprezie GC (bodajze) - rocznik 1997 silnik 2.0 SOHC na maske z modelu GT. Zalezy mi na wlotach powietrza.

 

Niestety nie bylo mnie stac na model GT a bardzo mi zalezy by Impreza wygladala najlepiej jak tylko sie da. Jest w klasycznym niebieskim kolorze 555 (niemetalic) i zlotych felgach, wydaje mi sie, ze maska z wlotem powietrza nadalaby jeszcze lepszego wygladu.

 

Stad tez prosba do Was o rade, czy maska od imprezy GT (np. taka http://allegro.pl/maska-silnika-subaru-impreza-gt-1997-i2685905203.html) pasowlaby do mojej imprezy GC i wystarczyloby ja tylko pomalowac i przelozyc?

 

Jesli potrzebujecie wiecej informacj by odpwiedz na moje pytanie, dajcie znac.

 

Licze na Wasza pomoc oraz wyrozumialosc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega majkel zaraz dostaniesz zje..e że nie powinieneś zmieniać tej maski bo wioską zalatuje.... odłóż sobie lepiej pieniądze na wydech i kolektor żeby subaru brzmiało jak subaru :P

 

 

a maska pasuje. Jak byś poszukał na forum, to na pewno byś znalazł. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega majkel zaraz dostaniesz zje..e że nie powinieneś zmieniać tej maski bo wioską zalatuje.... odłóż sobie lepiej pieniądze na wydech i kolektor żeby subaru brzmiało jak subaru :P

to juz lepiej popraw hamulce i zawias ;-)

albo daj sobie spokój i idź na piwo ... kupiłeś fajne auto to się z niego ciesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega majkel zaraz dostaniesz zje..e że nie powinieneś zmieniać tej maski bo wioską zalatuje.... odłóż sobie lepiej pieniądze na wydech i kolektor żeby subaru brzmiało jak subaru :P

to juz lepiej popraw hamulce i zawias ;-)

albo daj sobie spokój i idź na piwo ... kupiłeś fajne auto to się z niego ciesz :D

wygrałeś :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Subarowskie 16" wyglądają wg. mnie całkiem ok.

No i białą lampa na tył obowiązkowa. Forumowicz gpruszko wystawiał ostatnio w dziale części za dobre $$$

 

http://imageshack.us/scaled/landing/201/61281078.jpg

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz maskę z 97-00 to nie, jak z 93-96 to z lampami będziesz miał grill do wymiany

 

Dzieki, ta informacja jest dla mnie b. wazna.

 

Rozejrze sie po allegro i jesli znajde cos interesujacego to pozwole sobie dopytac jeszcze.

 

-- Wt paź 16, 2012 1:37 pm --

 

Silnik zostaje, fajnie gra i mocy jak na miasto ma wystarczajaco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo dobra decyzja z tą maską ;) Tylko nie zapominaj że każde auto a w szczególności subaru musi jeździć a niekoniecznie wyglądać, więc zrób autko mechanicznie jak należy a potem dopiero z wyglądu. Skorzystaj z mojego doświadczenia, bo robiłem jak Ty na początku ;P (też mam wolnossące 2.0) A odkąd włożyłem lepsze hamulce, poliuretanowy zawias lepsze amortyzatory to auto prowadzi się tysiąc razy lepiej niż seryjne. Nie szukaj wielkich felg, koletora z traktora i komina na końcu wydechu bo to obniża moc zamiast podnosić (chyba że zaraz potem jedziesz na remap silnika) ;P Duże felgi to duża masa i strata na momencie obrotowym a tym samym na przyspieszeniu które jest biedne w wolnossakach a tym bardziej że nie masz reduktora jak kombiaczki ;P Kup 15" felgi to Ci zacisk hamulcowy dwutłoczkowy wejdzie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z tymi maskami lampami no całą facjatą w klasyku (mam 98 z facjata 99 i zastanawiam się nad powrotem do 98) ?

Do 97 był przedlift (nie licząc tych prawdziwych jdm-ów - podobnych bo R34GTR) 99/00 jest polift z lampami clear i nowym zderzakiem, a 98 ? W sieci widziałem (tu -> http://www.subaru-im...schichte.htm#97) ze 98 miał mały lifting i zmieniła się lekko maska i grill.

 

Z tego co piszecie wnioskuje że maska pod nowe lampy była od 97 w górę więc lampy i zderzak od MY99 powinny pasowa p&p do MY98 no a u mnie średnio to wygląda jest szczelina na 5mm maks (zakładając że maska jest rzeczywiście z MY98)

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, to jest POliftowy przód: http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/45/51/02/3645510229_1

a to jest PRZEDliftowy przód: http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/37/60/46/3637604604

Jeśli chcesz przekładać lampy, grill albo maskę to musisz to robić w ramach przed lub polifta. Nie możesz mieszać tych rzeczy. Chyba że wymienisz wszystko na raz, to wtedy możesz założyć całość z polifta na przedlifta i na odwrót ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...