Skocz do zawartości

Dylemat


Konstancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakup Subaru chodził mi po głowie od kilku miesięcy ale cały czas odwlekałam to w czasie i dzisiaj właśnie trafiła mi się chyba dosyć ciekawa propozycja dlatego też chciałabym zasięgnąć Waszej opinni.

Obecnie posiadam Seata Ibizę 1.9 TDI 130 kM ( 2003r )zmodyfikowane na 169kM, jeździ mi się tym całkiem dobrze, nie mam dużych wymagań i dużego doświadczenia dlatego też najwazniejsze są dla mnie najprostrze rzeczy.

Mam możliwość zamiany Seata na Subaru Impreze GD z 2004 roku.

Teraz pytanie, czy warto ?

Nie pytam tutaj o koszta związane z utrzymaniem itp. ponieważ jestem tego świadoma ale o jakiekolwiek porównanie do autka jakim poruszam się obecnie.

Mianowicie chodzi mi o przyśpieszenie, jak bardzo odczuwalna bedzie ta różnica ?

Komfort jazdy ?

Czy Subaru jest głośne ? Może dziwne pytanie, ale jeżdzę z córką :)

Czy miejsca z tyłu są wystarczające do tego aby własnie ktoś mógł tam jechać w dalszą drogę ? i adekwatnie do ilości pasażerów jak sprawa z bagaznikiem ?

Wiem, ze to nie jest samochód rodzinny ale niestety nie mam możliwości posiadania dwóch a bilansem zysków i strat decyduję się na taką opcję.

 

Bardzo proszę o słuszne rady i uwagi :)

Pozdrawiam, P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mianowicie chodzi mi o przyśpieszenie, jak bardzo odczuwalna bedzie ta różnica ?

Jeżeli to WRX 2.0 to będzie odczuwalna. Dodatkowo przesiadasz się na benzynę - a to też zapewnia inne wrażenia z jazdy niż diesel, który ma bardzo wąski użyteczny zakres obrotów.

 

Komfort jazdy ?

Zapewne troszkę niższy niż w Ibizie, ale niedużo.

 

Czy Subaru jest głośne ? Może dziwne pytanie, ale jeżdzę z córką :)

Na fabrycznym wydechu jest ciche. Jeżeli jest założony niefabryczny, to może być akceptowalnie (np sam backbox, albo przelot z dużą puszką), lub BARDZO głośno (przelot 3" z małą puszką).

 

Czy miejsca z tyłu są wystarczające do tego aby własnie ktoś mógł tam jechać w dalszą drogę ?

Bez problemu. Dorosła osoba spokojnie da rade jechać z tyłu, o ile tylko z przodu nie siedzą dwie osoby po 1.95 m

 

i adekwatnie do ilości pasażerów jak sprawa z bagaznikiem ?

Bagażnik na 2 osoby, niezależnie czy sedan, czy kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałam że jest to 2L 225 kM

 

Czyli WRX.... koszty utrzymania sa zdecydowanie większe niż TDI.

 

Mianowicie chodzi mi o przyśpieszenie, jak bardzo odczuwalna bedzie ta różnica ?

 

Spora ale i kosztowna. Zdecydowanie inaczej jeździ się dieslem i doładowaną Imprezą.

 

 

Komfort jazdy ?

 

Jeżeli jest seryjne zawieszenie to zdecydowanie wyższy niz w Ibizie. Moze tez czasem zaskoczyć choć generalnie jest bezpieczny i prowadzi się bardzo dobrze.

 

Czy Subaru jest głośne ?

 

Na seryjnym wydechu WRX jest bardzo cichym samochodem.

 

Teraz pytanie, czy warto ?

 

Musisz się przejechać, poczuć czy Ci takie auto pasuje bo nie jest to zwykły samochód.

 

Taka zamiana dość dziwna, wypadałoby dokładnie przeswietlić Subarke abyś się na dzień dobry nie władowała w remont silnika 10tys PLN albo skrzyni 2-4tys PLN.

 

Czy miejsca z tyłu są wystarczające do tego aby własnie ktoś mógł tam jechać w dalszą drogę ? i adekwatnie do ilości pasażerów jak sprawa z bagaznikiem ?

 

Dzieci bez problemu, osoby o średniem wzroście również. Bagażnik też nie jest zbyt mały, choć zawiasy ograniczają przestrzeń. Jest to średniej wielkości sedan więc cudów nie ma.

 

Błąd... są cuda i to codziennie ale nie związane z bagażnikiem czy iloscia uchwytów na kubki. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, czy warto ?

 

TAK :!:

 

Mianowicie chodzi mi o przyśpieszenie, jak bardzo odczuwalna bedzie ta różnica ? Komfort jazdy ?

 

Mimo, że Seat lżejszy to poczujesz różnicę na plus, na bank... :) WRXy bardzo ładnie się zbierają, nie mówiąc o komforcie i bezpieczeństwie jazdy zimą.

Weź pod uwagę stały napęd na 4kółka, na mokrym, śliskim i w zimę zrozumiesz o czym mówimy. Zawieszenie zwykle jest twardsze niż w zwykłych autach, ale zęby nie wypadają tak jak w STi :D Spokojnie nadaje się do codziennej jazdy.

 

Czy Subaru jest głośne ? Może dziwne pytanie, ale jeżdzę z córką :)

 

Seria jest OK. Mruczy bardzo delikatnie, no chyba, że ktoś tam wsadził przelot, to może być głośnawo, nawet bardzo :twisted:

 

Czy miejsca z tyłu są wystarczające do tego aby własnie ktoś mógł tam jechać w dalszą drogę ? i adekwatnie do ilości pasażerów jak sprawa z bagaznikiem ?

 

Z tyłu jest dużo miejsca, jak w większości sedanów, naprawdę nie ma na co narzekać. Fotele też dość wygodne.

Bagażnik także wystarczający. Zarówno miejsca z tyłu jak i bagażnik będziesz miała większy niż w Seacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że po pierwszym dniu posiadania będziesz żałować, że tak długo zwlekałaś z zakupem Subaru :)

 

Co do bagażnika to w sedanie faktycznie miejsca jest na bagaż 2 osób. Minusem jest również brak możliwości złożenia tylnej kanapy (sedan). A jak się chce to i 4 osoby z bagażem wejdą. Jechaliśmy w 4ke do Niemiec i dało radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup Subaru chodził mi po głowie

 

Polać głowe naftą i okutać szmatom na czy dni i zgłościć do SANEPIDU.

A już tak poważnie (na ile dam rady) to brać. Jak ma wiatrak, to bedzie auto na lata, jak nima, to bedzie na ...zimy.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubeusz

Wszystko zalezy od tego co mi powiedzą po jego przeglądzie ...

Taka zamiana bardzo by mi odpowiadała ponieważ wyjdzie mnie znacznie taniej niż sprzedaż Seata i kupno Subaru.

Nie chcę jednak pochopnych decyzji i zbędnych deklaracji jeśli nie wiem w jakim stanie jest.

Będę wiedziała wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubeusz

Wszystko zalezy od tego co mi powiedzą po jego przeglądzie ...

Taka zamiana bardzo by mi odpowiadała ponieważ wyjdzie mnie znacznie taniej niż sprzedaż Seata i kupno Subaru.

Nie chcę jednak pochopnych decyzji i zbędnych deklaracji jeśli nie wiem w jakim stanie jest.

Będę wiedziała wieczorem :)

 

nie zapomnij się pochwalić, jeżeli transakcja dojdzie do skutku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to bardzo słuszna koncepcja, ja już mam powoli dość klekota na co dzień ale na szczęścia mam Subaru na chwile jak mnie sie juz mocno znudzi klekot.

 

WRXy bardzo ładnie się zbierają, nie mówiąc o komforcie i bezpieczeństwie jazdy zimą.

 

o tak, po śniegu czy łocie pójdzie pięknie tylko pamiętaj - hamuje jak każde inne auto na śliskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...