Skocz do zawartości

Olej Lotos Quazar 5W30 czy Casltrol Edge 5W30?


Lukasz123

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tematy olejowe były już poruszane, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na w/w pytanie.

Forester 2011 2.0 at przebieg 15kkm - przyszły tydzień i przegląd w ASO. NA "zerowym" po 5kkm wlali mi Castrol. Może lepiej etraz zalecany Lotos Quazar? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że tematy olejowe były już poruszane, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na w/w pytanie.

Forester 2011 2.0 at przebieg 15kkm - przyszły tydzień i przegląd w ASO. NA "zerowym" po 5kkm wlali mi Castrol. Może lepiej etraz zalecany Lotos Quazar? Proszę o opinie.

 

Nie daj się zwariować, przy normalnej eksploatacji nie ma żadnego znaczenia, czy będzie to catrol albo lotos. zakładam, że forestera 2.0 at nie upalasz zbyt często :mrgreen: 99% użytkowników nawet nie wie, co im na przeglądach leją do silnika i auta im jakoś jeżdzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tematy olejowe były już poruszane, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na w/w pytanie.

Forester 2011 2.0 at przebieg 15kkm - przyszły tydzień i przegląd w ASO. NA "zerowym" po 5kkm wlali mi Castrol. Może lepiej etraz zalecany Lotos Quazar? Proszę o opinie.

 

Nie daj się zwariować, przy normalnej eksploatacji nie ma żadnego znaczenia, czy będzie to catrol albo lotos. zakładam, że forestera 2.0 at nie upalasz zbyt często :mrgreen: 99% użytkowników nawet nie wie, co im na przeglądach leją do silnika i auta im jakoś jeżdzą :)

 

Forester służy mi do pracy i codziennej jazdy bez upalania, tylko czasem zabawa na sniegu :wink: . Co do oleju to masz racje. Postanowiłęm że przy pierwszym przeglądzie na 15kkm zaleją mi to samo co na przeglądzie zerowym po 5kkm czyli castrol proffesional longlife III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO mówią że lepiej Castrol.

a powiedz nam które to aso chce tak "dobrze" dla Twojefo silnika. Przyda się wiedza kogo nie odwiedzać przenigdy

Rozumiem, że serial "M jak miłość" i pozycjonowanie produktu spowodował, że jakieś ASO oszalało i zaczęło to wlewac do silnika

który potem wygląda tak

zdjcie0213.jpg

zdjcie0214g.jpg

zdjcie0208m.jpg

 

na koniec, zalewaj motul eco-lite 0w20 lub motul 5w30 w zależności co poleca instrukcja

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej Lotos'a. Byłem w MTS'ie i oni leją bezstresowo, znaczy że dobry :!:

A kto ma się stresować - serwis? Jak Tobie padnie silnik to serwis ma robotę a Ty koszty. :mrgreen:

Warto chyba więc się zainteresować co jest najlepsze dla Subaraka tym bardziej, że kosztowo to różnica w cenie (biorąc pod uwagę wszystkie koszty eksploatacji) jest niedostrzegalna tj. 50-100 PLN. No ale jak się nie chce to cóż? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek1,

 

Akurat w MTS wiedzą co robią a oleje wlewają rózne do róznych silników - takie jakie akurat sa odpowiednie do danego silnika :idea:

Nie zawsze należy trzymć się zależności: model samochodu - typ oleju.

Dla mojego 2,5XT może być lepszy inny niż dla innego silnika tego samego modelu. Gdzie co wlać - to właśnie potrafią w MTS ocenić :mrgreen: Daj obejrzeć, obmacać i obsłuchać swój silnik dobremu mechanikowi a on Ci dobierze najwłaściwszy olej.

PZDR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś napisał(a):

Daj obejrzeć, obmacać i obsłuchać swój silnik dobremu mechanikowi a on Ci dobierze najwłaściwszy olej.

 

dla mnie brzmi to jak herezja

 

A dla mnie jest w tym coś obscenicznego :oops:

 

Co do wyboru marki oleju : oczywiście że LOTOS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek1,

 

Akurat w MTS wiedzą co robią a oleje wlewają rózne do róznych silników - takie jakie akurat sa odpowiednie do danego silnika :idea:

Nie zawsze należy trzymć się zależności: model samochodu - typ oleju.

Dla mojego 2,5XT może być lepszy inny niż dla innego silnika tego samego modelu. Gdzie co wlać - to właśnie potrafią w MTS ocenić :mrgreen: Daj obejrzeć, obmacać i obsłuchać swój silnik dobremu mechanikowi a on Ci dobierze najwłaściwszy olej.

PZDR :D

 

a to ciekawe, bo jak MTS nie był jeszcze ASO, to najlepszy był Motul, przynajmniej do silników 2,5 i 2.0 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...