Skocz do zawartości

Olej Lotos Quazar 5W30 czy Casltrol Edge 5W30?


Lukasz123

Rekomendowane odpowiedzi

z konieczności robiłem przegląd przy 75 kkm w Szwecji i wlali mi olej Subaru Diesel 5W30 :?:

w życiu nie myślałem że jest coś takiego :shock:

wcześniej był zalany Castrolem w ASO w Nowym Sączu,

nawet daje rade na tym wynalazku, chyba silnik nawet ciszej pracuje w porównaniu do Castrola,

o ile ojel ma na to jakiś wpływ albo się mnie wydaje tylko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Castrol Edge Professional Long Life III 5W30, ACEA C3 Porshe C30 itd.

ło bosze :shock:

ciekawe kiedy będą tematy

bierze olej,

padł cata,

stuka na zimnym

stuka panewka

jakiego doktora używacie :lol:

 

pozdrawiam

 

ja mam nowy benzynowy silnik 2.0 w automacie. zalecają do niego lotos quazar więc tym bardziej castrol będzie odpowiedni. Przy normalnej jeździe bez upalania itd nic nie powinno się stać. Znajomy ma forestera diesla z przebiegiem 140 kkm i nic mu się nie dzieje a leje tylko castrol.

A jaki jest niby lepszy olej co przez 15kkm trzyma swe włąściwości??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest niby lepszy olej co przez 15kkm trzyma swe włąściwości??

Nasuwa się pytanie: A jaki niby jest gorszy od castrola w kwesti trzymania swych właściwości przez 15 kkm ??

I właśnie z tego powodu też odradzałbym Castrola. Wydaje mi się, że jakość tego oleju gwałtownie spada po przekroczeniu ok 7 kkm ale niech fachowcy się wypowiedzą. Myślę, że dużo o zbawiennym wpływie castrola na silniki mogliby opowiedzieć też użytkownicy różnych toyot vvti. Miałem castrol w swoich autach i nigdy się nie sprawdził. W benzynowych niedoładowanych silnikach znacznie lepiej sprawował się np równie znany Mobil 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest niby lepszy olej co przez 15kkm trzyma swe włąściwości??

Nasuwa się pytanie: A jaki niby jest gorszy od castrola w kwesti trzymania swych właściwości przez 15 kkm ??

I właśnie z tego powodu też odradzałbym Castrola. Wydaje mi się, że jakość tego oleju gwałtownie spada po przekroczeniu ok 7 kkm ale niech fachowcy się wypowiedzą. Myślę, że dużo o zbawiennym wpływie castrola na silniki mogliby opowiedzieć też użytkownicy różnych toyot vvti. Miałem castrol w swoich autach i nigdy się nie sprawdził. W benzynowych niedoładowanych silnikach znacznie lepiej sprawował się np równie znany Mobil 1.

 

Testowałeś właśnie ten konkretnie typ oleju tzn . nowy 5w30 castrol edge prof. long life lll acea c3 porshe c30 itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest niby lepszy olej co przez 15kkm trzyma swe włąściwości??

Nasuwa się pytanie: A jaki niby jest gorszy od castrola w kwesti trzymania swych właściwości przez 15 kkm ??

I właśnie z tego powodu też odradzałbym Castrola. Wydaje mi się, że jakość tego oleju gwałtownie spada po przekroczeniu ok 7 kkm ale niech fachowcy się wypowiedzą. Myślę, że dużo o zbawiennym wpływie castrola na silniki mogliby opowiedzieć też użytkownicy różnych toyot vvti. Miałem castrol w swoich autach i nigdy się nie sprawdził. W benzynowych niedoładowanych silnikach znacznie lepiej sprawował się np równie znany Mobil 1.

 

Testowałeś właśnie ten konkretnie typ oleju tzn . nowy 5w30 castrol edge prof. long life lll acea c3 porshe c30 itd?

 

 

jak robili mi badanie oleju na plejadach w 2010 w Kielcach na torze (za co dostałem bańke lotosa quazara), wówczas Forek był zalany castrolem po przebiegu kilku tysięcy, nie pamiętam już dokładnie ilu, w każdym bądź razie fachowcy z lotosa stwierdzili pełne zachowanie właściwości oleju tzn. zero zużycia oraz że po 15 kkm olej będzie nadal dobry i że bez problemu wytrzyma 30 kkm, dotyczy to zarówno castrola jak i lotosa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz123,

Nie wiem, albo się źle wyrażam albo coś słabo kumasz.

Moje auto umarło przez castrol slx pro. Dałem foty jak wygląda zasyfiony silnik po edge 5w30.

znam kilka fiatów z nieśmiertelnym jtd które umarły na 10w40 i maganatec zarówno panewki jak i turbiny.

znam punto z zaklejonym sitkiem w smoku oczywiście castrol.

 

Rozumem, że nie przeszkadzają Ci takie wpadki bo uważasz, że castrol edge takich problemów nie robi?

 

to zobacz na fora VW. poszukaj temat panewek po 200kkm oczywiście z castrol.

ten producent jest tak denny, że nawet swój syf reklamuje w serialach. Pytasz, masz odp ale dalej pytasz bo czekasz, aż ktoś Ci odp, że to świetny olej. Nawet reklamy z tv tego oleju są dla specyficznych odbiorców.

 

kiedyś SIP zalecał castrola ale już NIE zaleca. Pewnie nie poznamy statystyk uwalonych silników itp.

 

oczywiście w Twoim nie wysilonym silniku jeszcze z AT nie koniecznie stosowanie castrola musi się źle skończyć, ale mój silnik 1.6 bardzo źle skończył, a jak ponowie z aso toyoty się dowiedzieli, że to prywatne auto to powiedzieli, że trzeba było mówić, że to nie firmówka to by wlewali 0w40 m1 i chodził by jak nowy. Rysy na gładziach były tak głębokie od węgla z zapieczonych pierścieni, że trzeba było robić szlif po drugi wymiar. I to w silniku 1.6 z lekko powyżej 100KM z odcinką na 6,5k rpm. na m1 0w40 nie ma problemu. To samo fiaty na m1 0w40 nie umierają.

 

dla mnie EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt przejechania 25kkm (5 wymian oleju) na Castrol Edge 0w40:

 

dekle po splukaniu brake cleanerem..

40086133771284623987610.jpg

 

wałki i glowica.. nie, ich brake cleanerem nie lałem...

 

39638433771290957320310.jpg

 

jedyny minus to głosna praca silnika.. jakby miał wszedzie luzy...

 

teraz jest zalany castrol 5w/30 pracuje ciszej... ale jak poskładam drugi silnik do druiego subaru, robie plukanke i zalewam coś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed myciem masz? co ile km wymiana oleju?

 

nie robilem zdjec przed myciem ale wystarczylo psiknac i wszystko splynelo. olej mial kolor ciemnej whiskey, taki jak na walkach. zmieniam olej zawsze co 5kkm.

przejscie z 0w40 na 5w40 (chyba) bylo po 3500 km bo nie ja to wymienialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z produktu Motul do mojego silnika pasuje ten 8100 X-clean+ 5W30. Ale rzeczywiście na stronie shell proponują mi inny a na stronie mobil jeszcze inny ( odpowiednio 5w40 i 10w40).

 

Skoro już tak mi mówicie o tym Castrolu to może wymienie na w/w motul dla wew. spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz123,

zgodnie z subaru.eu i po ich badaniach

 

http://www.subaru.eu/en/pdf/pan-european-partnership-between-subaru-sanv-and-motul.pdf

nie wiem, czy da się to kupić w pl ale podobnym jest eco-clean 5w30 c2 ew spokojnie możesz lać x-clean 5w30. Lałem oba nawet do 2.5t i silnik żyje do dzisiaj i ma się dobrze

 

pozdrawiam

 

-- 27 lut 2012, 00:28 --

 

tu masz parametry

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/43775/Subaru%20By%20Motul%205W-30%20(GB).pdf?1323963735

 

i oficjalne info

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:M_O7JckUIfEJ:www.motul.com/es/en/products/560%3Ff%255Bapplication%255D%3D139%26f%255Bengine_type%255D%3D26+subaru+by+motul&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera

 

p.s.

do lotosa nic nie mam, wg mnie lepszy niż inne. Szczególnie ten "S"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olejach się nie znam jakoś specjalistycznie natomiast na statystyce owszem i stwierdzenie "znam kilka silników, które padły po tym oleju" nic nie wnosi bo pewnie można znaleźć 10,100,1000... razy więcej takich silników, które na tym oleju nie padły.

Dopóki ktoś nie weźmie ze 30-40 nowych silników na hamownie i nie przetestuje ich w identycznych warunkach dopóty tego nie będzie można powiedzieć.

 

Ja jestem zdania, że mam to co ASO mi wleje. Nie upalam, używam silnika z głową i mam nadzieję, że to wystarczy :)

Wiem, że inaczej wygląda kwestia jak silnik jest wysilony na rajdach/pojeżdżawkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z produktu Motul do mojego silnika pasuje ten 8100 X-clean+ 5W30. Ale rzeczywiście na stronie shell proponują mi inny a na stronie mobil jeszcze inny ( odpowiednio 5w40 i 10w40).

 

Skoro już tak mi mówicie o tym Castrolu to może wymienie na w/w motul dla wew. spokoju.

 

Odpusc sobie i nie daj sie zwariowac. Jestes tu nowy wiec pewnie nie wiesz, ale na tym forum ewidentnie bije sie piane w kierunku jaki to olej X czy Y jest fantastyczny, a na oleju Z to silniki padaja non stop.

 

Zalales olej o rekomendowanej lepkosci, wiec tak jak zaleca FHI. Wymien z nastepnym serwisem/przegladem i nie martw sie o nic. Co wazne to zrodlo pochodzenia oleju (renomowany sklep czy moze allegro itp), mniejsze czy to X czy Y czy moze Z.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walus_legacy, masz rację - to takie prawo każdego forum :mrgreen: Wątek olejowy płyyyyyyyyyyyyyyynie szczęśliwie kilkaset stron i końca nie widać :wink:

 

Lukasz123, nie daj się zwariować i nie przesadzaj, ale akurat tego Castrola SLX lepiej nie lej (bo to jednak szczyny a nie olej, szczególnie do silników z turbosprężarką) :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...