Skocz do zawartości

KAMPANIA NAPRAWCZA SUBARU


siekla

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nikogo nie musiałeś prosić o zamknięcie tematu - jak również innych - coś się zmieniło ?

 

Ja pytałem dorosłych a nie Ciebie ;)

Pozdrawiam

 

Zapomniałem, że Ty jeszcze musisz nadal pytać dorosłych o zgodę. :mrgreen: BTW - kasza Ci stygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba nie tak powinien wyglądać ten wątek... Nie można pousuwać niepotrzebnych postów? Patrząc na temat w dziale: dyrekcja -> kampania naprawcza przeciętny włąściciel subaru, który szuka info na ten temat raczej nie doszuka się tu niczego ważnego.

proponuje usunąc spam, włącznie z moim postem i zostawić konkrety.

Jako,że już posta skleciłem to może ktoś z Dyrekcji odpowie na pytanie: Samochody z prywatnego importu w UE będą podlegać akcji? Bo po wspisaniu vinu na stronie..wyrzuca mi,ze nie ma go w bazie, ale mam się kontaktować z dealerem w kraju I sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy rozpoczęły kampanię, samochody są już naprawiane...

 

Owszem. :wink: Zadzwonił do mnie dzisiaj Dawoj i zaprosił na badanie samochodu next week.

 

Jak do tego czasu Subaryta nie zamknie tego wątku 8) , napiszę jak było i czy dali dobrą kawę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. :wink: Zadzwonił do mnie dzisiaj Dawoj i zaprosił na badanie samochodu next week.

 

Jak do tego czasu Subaryta nie zamknie tego wątku 8) , napiszę jak było i czy dali dobrą kawę. :mrgreen:

 

Ja w Dawoju będę jutro w tejże sprawie, więc do czasu oceny jakości kawy, może lepiej nie zamykajmy... :wink: A tak na marginesie, to ogromnym atutem Dawoja jest szef serwisu Pan Maciej - niezwykle miły i fachowy człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
czy zarzuty były niesłuszne ? pewne fakty - brak informacji w UOKiK /mimo że o akcji było wiadomo wcześniej/ - pozwalają na inne spojrzenie na sytuację.

Czasem dobrze jest dokładnie czytać; także ogłoszenia UOKiK.

Otóż wymieniona instytucja opublikowała akcję w dniu 17.01 ( w tym też dniu założony został wątek ).

Ponieważ, jak ogólnie wiadomo ( a wspominałem o tej formie komunikacji przy okazji CEPIK ),komunikacja z administracją państwową odbywa się drogą tradycyjną ( listy polecone z potwierdzeniem odbioru ) łatwo jest dojść do jedynego słusznego wniosku, że SIP zdecydowanie wcześniej wystosował odpowiednie pismo do urzędu.

 

Generlanie o kacji jako takiej importerzy informują urzędy na podstawie wewnętrznych ustaleń - koordynacji z producentem ( działają na zlecenie tegoż ). Faktem jest, że w USA temat został podjęty nieco wcześniej. W Europie generalnie akcja została rozpoczęta w styczniu b.r.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z przeglądu wahaczy przeprowadzonym w ASO Koper (pierwsze auto w ramach akcji :) ). Sprawdzono zawieszenie i moim przypadku zastosowano ochronę antykorozyjną w postaci (bodajże) natrysku substancji konserwującej wahacze. Cała operacja trwała około dwie godziny, ponieważ samochód musiał przeschnąć. Przy odbiorze wypełniałem ankietę.

 

Generalnie, w moim Forku operacja raczej była "dmuchaniem na zimne".

 

pozdrawiam,

 

Lechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś kto był na przeglądzie zaobserwowano niepokojące zmiany?

 

Kiedy byłem w Dawoju z Forysiem, widziałem na podnośniku niebieskiego bloba kombi WRX, w którym rdza była na tyle duża, że zadecydowano o wymianie wahacza na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obu dyskutantów (Carfit i Grzegorz, pomimo osobistej sympatii ;) ) proszę o kontynuowanie dyskusji w formie listownej lub via PW - Dział Pytań do Dyrekcji to nie Dział OT.

No.

To podziękowałem i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Uprzejmie informuję, ze w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych datowane 24.01.2012 w rzeczonej sprawie ( odpowiedź na nasze pismo datowane 02.12.2011 ).

W rzeczonym piśmie Ministerstwo odmawia udostępnienia nam danych właścicieli samochodów objętych akcją.

 

Zdaniem ministerstwa powinnismy byli dołączyć "dokumentację potwierdzającą możliwość wystąpienia wady opisanej we wniosku ( np. analizy, eskpertyzy, opinie biegłych ).."

No cóż, opinia producenta, w zupełności wystarczająca dla administarcji amerykańskiej czy niemieckiej, a także naszego UOKiK nie jest wystaczająca dla MSW.

 

Zostaliśmy także pouczeni, że - gdyby Ministerstwo zdecydowało się na udostępnienie danych - koszt wyniósł by 30,40 PLN za każdy pojazd.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję, ze w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych datowane 24.01.2012 w rzeczonej sprawie ( odpowiedź na nasze pismo datowane 02.12.2011 ).

W rzeczonym piśmie Ministerstwo odmawia udostępnienia nam danych właścicieli samochodów objętych akcją.

 

Zdaniem ministerstwa powinnismy byli dołączyć "dokumentację potwierdzającą możliwość wystąpienia wady opisanej we wniosku ( np. analizy, eskpertyzy, opinie biegłych ).."

No cóż, opinia producenta, w zupełności wystarczająca dla administarcji amerykańskiej czy niemieckiej, a także naszego UOKiK nie jest wystaczająca dla MSW.

 

Zostaliśmy także pouczeni, że - gdyby Ministerstwo zdecydowało się na udostępnienie danych - koszt wyniósł by 30,40 PLN za każdy pojazd.

 

Pozdrowienia

 

No niestety, biurokracja oraz absurdy prawne w naszym kraju ciągle jeszcze się plenią, ale możemy się pocieszyć, że w Grecji jest dużo gorzej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...