Skocz do zawartości

Podświetlenie radia


tami06

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo... prawie. Prawie bo u mnie od początku nie świeciło.

Przytrzymanie włącznika radia dłuższą chwilę powoduje zmianę natężenia światła ale tylko wyświetlacza. Ale jak włączyć podświetlenie pozostałych przycisków (zwłaszcza boli brak podświetlenia numerów stacji radiowych/CD) :?:

Forester 2,0 EU MY07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

wystarczy sterownik pwm i to wszystko radio ma podswietlanie na LED i zeby je ściemniać producent przewidzial sygnal PWM ze sterownika podświetlania wskażników i deski

 

a awarie sterownika podświetlenia w Subaru to częsty temat sterowniki padają jak muchy zwykle pada tranzystor lub scieżki temat do ogarnięcia.

Pozdeawiam wszystkich forumowiczów!

Pozdrawiam!

Temat stary ale może komuś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat bo okazało się, że u mnie też padło podświetlenie przycisków - reszta działa (radio ze zmieniarką  Kenwood GX 806EF2). Dzwoniłem do zakładów - serwisów car-audio ale nikt nie naprawiał tego w subaru. 

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów naprawił taką awarię w Warszawie i może podać kontakt ?


No to problem na razie się rozwiązał: delikatne "puknięcie" ręką w radio przywróciło podświetlenie - musza to być jakieś luzy na kabelkach, złączach. Wiem, że to naprawa z rzędu "drut" a raczej "pięść", ale skoro nie mogłem się umówić do fachowców od radia w tym roku (zarobieni tacy) , to jestem zadowolony, że w forku wszystko działaq jak należy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat bo okazało się, że u mnie też padło podświetlenie przycisków - reszta działa (radio ze zmieniarką  Kenwood GX 806EF2). Dzwoniłem do zakładów - serwisów car-audio ale nikt nie naprawiał tego w subaru. 

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów naprawił taką awarię w Warszawie i może podać kontakt ?

No to problem na razie się rozwiązał: delikatne "puknięcie" ręką w radio przywróciło podświetlenie - musza to być jakieś luzy na kabelkach, złączach. Wiem, że to naprawa z rzędu "drut" a raczej "pięść", ale skoro nie mogłem się umówić do fachowców od radia w tym roku (zarobieni tacy) , to jestem zadowolony, że w forku wszystko działaq jak należy!

 

harek - udało Ci się zrobić coś w tym temacie? Podziel się proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie nic :angry: . Za każdym razem po włączeniu oświetlenia sprawdzam czy guziki są podświetlone, jeśli nie to delikatnie "pukam" w radio i jest OK. Problemem zajmę się w Nowym Roku. Przy okazji życzę wszystkim Forumowiczom dużo szczęścia z okazji Świąt i zdrówka w 2016r. Obyśmy tylko takie problemy miewali z naszymi autkami !

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę późno ale może komuś się przyda. 

 

W radiu  Kenwood GX 806EF2,

Rozwiazalem ten problem poprawiając luty rezystorków na głównej płytce

zaznaczonych na zdjeciu oraz wymianie  czterech 5V 110mA  żaróweczek na panelu .

Na zdjęciu te z zielonymi kapturkami.

 

 

 

20181016_192620.jpg

20181125_110101.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@ada///m dzięki DZIĘKI!!! Kolega @LosioDriver właśnie majstruje przy moim radiu i to był strzał w 10 :yahoo:aczkolwiek rok poślizgu, bo od tyle czasu mam pioneer fhx730bt z którego jestem bardzo zadowolony i będę konsolę malował w półmat :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ada///m napisał:

Spoko :) fajnie że przydało się. 

Ja okleiłem folią   szczotkowanym grafitem .

 

20171013_190152.jpg

 

Fajnie to wygląda :) Jestem fanem szczotkowanego metalu :D

 

Co do podświetlenia, jedno pytanko - skąd wziąłeś, że te żaróweczki w radiu maja 110mA? Bo mi wyszło 160mA :) I gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ada///m napisał:

Tak mi wyszło przy testach na zasilaczu laboratoryjnym .

6 voltowe  były za ciemne które pobieraly około  150mA.

Przykro mi, ale  nie pamiętam gdzie kupowałem. 

 

 

Spoko, już mi się udało znaleźć po specyfikacji ile te żarówki mają - 5.5V 125mA. Spróbujemy z 5V 125mA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ada///m napisał:

A wiesz że żarówka 5V 110mA  przy 5,5V będzie pobierać 125mA :)

 

121 :D Ale akurat jedyne jakie znalazłem dostępne to 5/115 co daje 126.5 więc jeszcze bliżej :)

 

Co ciekawe jak się wyszuka 5.5/125 to wyskakuje Kenwood Bulb :) Widać to jakiś ich patent, a napięcie na tych żarówkach i tak wynosi 5V, a nie 5.5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...