Skocz do zawartości

Podświetlenie radia


tami06

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2020 o 13:43, Michał Zygmunt napisał:

Czy ktoś kto nigdy tego nie robił poradzi sobie z naprawą podswietlenia? Niby można żyć bez tego ale wolałbym naprawić radio.

 

Masz lutownicę? Jaką?

 

Grzebałem dzisiaj w kolejnym radiu w którym wprawdzie podświetlenie działało bez zarzutu ale specjalnie przyjrzałem się elementom wskazanym przez @ada///m które w radiu @Kiwi 4ester były powodem niedziałającego podświetlenia.

Oto jak przedstawiał się stan:

 

lut.thumb.jpg.2e292085a33acf1780bf639a43810cde.jpg

 

Widać już pęknięcia w cynie, więc przerwanie obwodu to była tylko kwestia czasu.

Wygląda na to, że jest to jakaś wada. W tym przypadku od razu zapobiegawczo nałożyłem nową cynę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie

 

odgrzewam kotleta... bo i mnie to spotkalo. Raz mam podswietlenie przyciskow a raz nie.

Co do lutowania i elektroniki to mam kolege, ktoy mi to ogarnie. Ale najpierw musze radio wyrwac z samochodu.

 

Napiszcie prosze co trzeba zdemontowac zeby wyjac radio. Czy bez radia moge jezdzic?!? Nie wywali bledu?

 

Forester 2.5XT 2007rok.

 

dzieki

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thomas napisał:

Panowie

 

odgrzewam kotleta... bo i mnie to spotkalo. Raz mam podswietlenie przyciskow a raz nie.

Co do lutowania i elektroniki to mam kolege, ktoy mi to ogarnie. Ale najpierw musze radio wyrwac z samochodu.

 

Napiszcie prosze co trzeba zdemontowac zeby wyjac radio. Czy bez radia moge jezdzic?!? Nie wywali bledu?

 

Forester 2.5XT 2007rok.

 

dzieki

Tomek

Możesz jeździć bez radia. Najpierw podciągnij plastik przy dolnej części mieszka, on ładnie odskakuje, a w razie w delikatnie podważyć. Wrzuć bieg na 2,to będziesz miał więcej miejsca. Obok popielniczki z lewej i prawej strony wykręć dwa wkręty. Następnie szpatułką do ściągania plastików podważaj boki środkowego panelu wokół radia, a na koniec centralnie na samej górze. Tam z wyczuciem, bo trzeba więcej siły, ale tak, żeby nie uszkodzić zatrzasku. Jak to wyskoczy, to odepnij przycisk świateł awaryjnych, panel klimatyzacji i będziesz miał w rękach panel środkowy. Następnie radio trzyma się na 4 wkrętach (2 nad i dwa pod radiem). Wykręcasz, odpinasz kabelki i włala :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, Thomas napisał:

Podswietlenie radia naprawione.

Padla mi za to zmieniarka. Podczas odtwarzania CD wyplula wszystkie plyty i nie chce sie zaladowac.

 

Wie Ktos jak to mozna naprawic? Czy to juz zgon i naprawa nieoplacalna?

 

dzieki za info

Tomek

@LosioDriver:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Thomas napisał:

Podswietlenie radia naprawione.

Padla mi za to zmieniarka. Podczas odtwarzania CD wyplula wszystkie plyty i nie chce sie zaladowac.

 

Wie Ktos jak to mozna naprawic? Czy to juz zgon i naprawa nieoplacalna?

 

dzieki za info

Tomek

 

Wiem jak, ale nie zawsze są części :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...