Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

widzialem kiedys w telewizji ze ponoc mozna dochodzic u ubezpieczyciela dodatkowego wyrownania za utrate wartosci zwiazana z uszkodzeniem pojazdu (nie sprzedasz juz jako bezwypadkowy) ale malo kto o tym wie i ten przywilej egzekwuje. Szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, przeciez wtedy buchneli Ci jeszcze goracy z fabryki sprzet :shock:

dla ubezpieczyciela to co nie jest przed sprzedaza juz leci na watosci.

Na szczescie sąd mial odpowiednie zdanie podwazajac te absurdalne argumenty :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, ja też nie zajmuję się ubezpieczeniami.

Tak było :

Dla porownania rozliczajac kolizje Opla Vectry dobrych pare lat temu - tam w sumie roznica bylo wyprostowanie i malowanie maski - kwota rozliczenia bezgotowkowego wyszla 6.500 PLN. Samochod mial 9 lat - wartosc niecale 17.000 PLN .

Tak jest :

Reflektor przedni komplet: 136 PLN (ASO: ok 950)

Okładzina zderzaka: 345 PLN (ASO ok. 900)

Oslona chlodnicy: PLN 113 (ASO ok. 400)

Robocizna 214 PLN...

Kilka lat temu można było miesięcznie wyciągnąć kilka, kilkadziesiąt tysięcy PLN z ubezpieczalni, jak ktoś był cwany i umiał się tym zająć.

Jeżeli chcesz mogę Ci opisać przypadek z Toyotami.

Dlatego ubezpieczyciele starają się ograniczyć proceder, myślę, że za tym pójdą obniżki składek (naiwniak ze mnie co ?? :evil: ).

Zadzwoń, zapytaj się : czy jeżeli przedstawisz fakturę za oryginalną część to też potrącą amortyzację - przy likwodacji z OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor przedni komplet: 136 PLN (ASO: ok 950)

Okładzina zderzaka: 345 PLN (ASO ok. 900)

Oslona chlodnicy: PLN 113 (ASO ok. 400)

Robocizna 214 PLN...

:shock: :evil:

No nie mogę. To może niech oni wskażą sklep/hurtownię w której można kupić oryginalne części po tej cenie? Sama chętnie skorzystałabym.

 

Ubezpieczyciel wypłacał kwotę jak za naprawę w ASO - a auto było naprawiane byle jak lub w ogóle nie było naprawiane.

Tak było. Kiedyś miałam starego golfa, i po obcierce PZU wypłaciło mi do ręki 700 zł., gdzie garażowa naprawa u znajomego kosztowała mnie 250 zł. Więc może dobrze, że wzięli się jednak za kontrolę wypłat :roll:, no ale znowu przeginają w drugą stronę. Przecież za 136 zł. to nawet do fiata reflektora się nie kupi. Kpina.

 

Za to przy pierwszym ubezpieczaniu samochodu wartość katalogowa mojego forka była wyższa, niż zapłaciłam, niewiele, ale jednak. Musiałam zapłacić stawkę zgodnie z katalogiem, a nie w/g umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mega ból

szyba przednia + kamyk spod kół = mnóstwo czasu w plecy bo pękła :sad: :sad:

 

współczuję, mi w pierwszym tygodniu po odbiorze ktoś przywalił swoimi drzwiami w drzwi kierowcy. efekt - wgniecenie i ślad lakieru, który na szczęście spolerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem korenspondencje z Komendy Policji że musze sie wybrać na egzamin sprawdzający :evil: 26pkt. :cry:

Napisz, że chwilowo nie masz czasu...

:razz:

 

o niezły pomysł :mrgreen: , albo zaprosze Pana egzaminatora na jakis superoes :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem, że zmarł mój friend, wielki fighter, trzykrotny mistrz Polski w Karate Kyokushin, pierwszy Polak który wygrywał w latach 90-tych turnieje K-1, MMA, UFC. Miał 39 lat :cry:

RIP Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujecie wypad na grilla w okolice Płocka to nie polecam. Dawno nie widziałem czegoś takiego. Na trasie Płock-Włocławek jest wylęg ochotek, miejscami trzeba jechać 20-30 kmh i nie widać totalnie nic, tylko ogromna czarna chmura. :shock: Wieczorem nie da się w ogóle wyjść z domu. Na ziemi zalegają 10 cm warstwy tego plugastwa.

 

Efekty poniżej:

 

dsc0133cx4.th.jpgdsc0135xm9.th.jpgdsc0141ka6.th.jpgdsc0143vo5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...