Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Than_Junior miał chyba na myśli opcję rezygnacji z wykupu auta i ewentualne pozostawienie go leasingodawcy. W tej sytuacji użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem a takie warunki są w każdej umowie może mieć swoje konsekwencje. Takie trochę gdybanie. ....

 

Ayu.

Jeździsz na zimowym "setupie" 235/45/17 ? Dobrze pamiętam ? Jak oceniasz różnice w porównaniu do serii?

 

Generalnie to jakby się czepiać każdą umowę można wypowiedzieć z różnych dziwnych przyczyn podciągając pod używanie niezgodne z przeznaczeniem. SJS można podciągnąć pod szkolenie jak i każdą amatorską imprezę sportową, może z wyłączeniem KJSu. Ale jak piszesz, gdybanie.

 

Ja mam zimówki na seryjnych felgach w seryjnym rozmiarze. Z 17" zrezygnowałem po przejechaniu 100 km, nie wiem czemu auto mi nie chciało zjechać do garaży na tamtym zestawie. Za stromo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeździsz na zimowym "setupie" 235/45/17 ? Dobrze pamiętam ? Jak oceniasz różnice w porównaniu do serii?

 

W piątek jak dojdą opony , felgi będą jutro , zakładam setup 225/45R18 zdam relację . Na 245/40R18 na sniegu , nie da sie jeździć ( szybko ) , brakuje gripu totalnie . Opony 245 to pirelli sottozero , nie wiem jak na innych oponach , ale na śniegu nie dają rady za grosz :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/40/18 to walce na trasę dlatego cały czas się łamię czy nie przejść na 17skę o szerokości 7" żeby spokojnie założyć 225/45/17. Na seryjne felgi 8" 225 to będzie za "wąsko".

w serii jest 8,5 cala , ja zamówiłem felgi 8 cali właśnie po to żeby 225 była ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 8 cali też będzie pasować? hmn...... forlanie powinna być 7 max. 7.5 no ale może da się :)

oczywiście , przecież seryjne sti z lat 2005-2006 , hawk , w serii miały 8 cali i seryjne opony 225 :) poprzednie STI 7,5 lub 8 , n grupa cała jeździ na 8 cali i opony 225 , lub nawet 235 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

245/40/18 to walce na trasę dlatego cały czas się łamię czy nie przejść na 17skę o szerokości 7" żeby spokojnie założyć 225/45/17. Na seryjne felgi 8" 225 to będzie za "wąsko".

w serii jest 8,5 cala , ja zamówiłem felgi 8 cali właśnie po to żeby 225 była ok :)

 

 

 

pochwal sie, co zamowiles

 

 

 

na 8 cali też będzie pasować? hmn...... forlanie powinna być 7 max. 7.5 no ale może da się :)

oczywiście , przecież seryjne sti z lat 2005-2006 , hawk , w serii miały 8 cali i seryjne opony 225 :) poprzednie STI 7,5 lub 8 , n grupa cała jeździ na 8 cali i opony 225 , lub nawet 235

 

oczywiscie wiele zalezy od marki/modelu opony, ale 225/45 na 8" feldze prawie nie chroni rantu (co w cywilu moze byc dosc aktualne przy drogich felgach i kraweznikach :P ), natomiast na 7,5" ta sama opona siedzi znacznie lepiej

 

przykladowo: 8" BBS z STI + Firestone SZ90 225/45-R17, opona zupelnie nie chroni rantu felgi

 

238e2191f909bb6emed.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jak dojdą opony , felgi będą jutro , zakładam setup 225/45R18 zdam relację . Na 245/40R18 na sniegu , nie da sie jeździć ( szybko ) , brakuje gripu totalnie . Opony 245 to pirelli sottozero , nie wiem jak na innych oponach , ale na śniegu nie dają rady za grosz   

Ja właśnie wczoraj wieczorem zmieniłem sottoszity na ultragripy g1. Różnica kolosalna (sporo pewnie dała sama zmiana z 245 na 225). Opona fajna, na lodzie bardzo ładnie trzyma przy hamowaniu, niestety na przyczepnym asfalcie czuć że nie ta sztywność barku :) W porównaniu do UltraGrip 8 z forka (205/55 bodajrze) nie widzę większej różnicy.

I w sumie rychło w czas, bo w lublinie dzisiaj tylko łyżwy (swoją drogą, media trąbiły że będzie od popołudnia, ale oczywiście drogowcy zaskoczeni). 

 

pochwal sie, co zamowiles

 

 

attachicon.gifarcasting_zar_8x18_czarny_mat.jpg

 

+

 

attachicon.gifHakkapeliitta8_Stiff_center_area_design.png

 

Powinno robić robotę :)

 

 

O, takie pinezki dzisiaj by się przydały u nas :)

 

 

oczywiscie wiele zalezy od marki/modelu opony, ale 225/45 na 8" feldze prawie nie chroni rantu (co w cywilu moze byc dosc aktualne przy drogich felgach i kraweznikach ), natomiast na 7,5" ta sama opona siedzi znacznie lepiej

 

UG G1 225 na ultraleggerach 8", zewnętrzna strona opony chroni rant jak poprzednia 245, wewnętrzny wygląda jak bym miał slick założony :)

Edytowane przez pmlody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pochwal sie, co zamowiles

 

attachicon.gifarcasting_zar_8x18_czarny_mat.jpg

 

+

 

attachicon.gifHakkapeliitta8_Stiff_center_area_design.png

 

Powinno robić robotę :)

Będziesz jeździł na kolcu w pl? A co na to przepisy, są jakieś paragrafy?

Pytam, bo w Skandynawii kolce to norma i sam jestem ich zwolennikiem, ale nie wiem jak to wygląda u nas?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin jak Lublin ale dojazdówka Wojciechowska - lodowisko się zrobiło. Ja Coltem żony myślałem że  nie dojadę -2x rów zaliczyłem, kolce by się przydały faktycznie albo łyżwy

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin jak Lublin ale dojazdówka Wojciechowska - lodowisko się zrobiło. Ja Coltem żony myślałem że nie dojadę -2x rów zaliczyłem, kolce by się przydały faktycznie albo łyżwy

Faktycznie, było ostro... Do tego silny wiatr który autentycznie spychal z drogi po tym lodzie jak jechałem dojazdówka obwodnicy :-S Edytowane przez Dottoree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to przepisy, są jakieś paragrafy?

Jeżdze tak wolno i przepisowo że Policja mnie nie zatrzymuje ;):mrgreen:

 

W przypadku złych warunków jak np. dzisiaj Lublin i okolice gdzie sam lód to nie będą mieli jak dogonić auta w takim setupie :D

 

Problemem nie jest szybka jazda na takich oponach lecz krótka droga hamowania na b. śliskiej nawerzchni (lód etc.) ... a stąd już bardzo blisko, żeby ktoś na zwykłych zimówkach zaparkował nam w bagażniku ... i problemy gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...