Skocz do zawartości

Legacy kombi czy sedan


Koles_Git

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chetnie wyslucham za i przeciw :), wiem, ze chodzi przede wszystkim o potrzeby danego uzytkownika, aczklwiek wiem, ze sedan posiada kilka minusow jak np. brak dzielonej kanapy, ja raczej wolalbym sedana, aczkolwiek tak jak pisalem wyzej bardzo chetnie poczytam cos wiecej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z własnego doświadczenia:

Masz rodzinę lub planujesz w niedługim czasie takową założyć? Kombi. Więcej miejsca na bagaż i łatwiej te wszystkie wózki i rowerki załadować. Do tego można sięgnąć do bagażnika ze środka nie wychodząc z auta.

W każdym innym wypadku sedan. Jest ciszej w środku i nie włamują się do bagażnika poprzez boczne okno. A dzieloną kanapą się nie przejmuj, długie przedmioty, takie jak narty, zawsze można wrzucić na dach. No i można sobie założyć na klapę mega parapet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym innym wypadku sedan. Jest ciszej w środku i nie włamują się do bagażnika poprzez boczne okno. A dzieloną kanapą się nie przejmuj, długie przedmioty, takie jak narty, zawsze można wrzucić na dach.

Ale z bagażnikiem na dachu już cicho nie będzie. Zwłaszcza jeżeli samochód posiada okno dachowe. Już nawet same belki dachowe (oryginalne Subaru - Mont Blanc) hałasują, a cóż dopiero z bagażnikiem.

 

Tak czy siak, jeżeli nie musisz nic większego w aucie wozić sedan będzie cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan ładniejszy 8) jest dziura na narty więc nie problemu 8)

bagażnik.. no octavia to to nie jest :mrgreen: ale: ja, żona, 3latek i dwóch rocznych bliźniaków na tydzień z wózkiem bliźniaczym i kojcem się zabraliśmy - w środku tylko laptop i torba z podręcznym jedzeniem 8)

 

kombi brzydsze :mrgreen: mało? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale: ja, żona, 3latek i dwóch rocznych bliźniaków na tydzień z wózkiem bliźniaczym i kojcem się zabraliśmy - w środku tylko laptop i torba z podręcznym jedzeniem 8)

 

Nie wierzę, napewno nie w sedana, z trójka dzieci :shock:

 

A wracając do tematu, tylko kombi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale: ja, żona, 3latek i dwóch rocznych bliźniaków na tydzień z wózkiem bliźniaczym i kojcem się zabraliśmy - w środku tylko laptop i torba z podręcznym jedzeniem 8)

 

Nie wierzę, napewno nie w sedana, z trójka dzieci :shock:

Slesz

poka poka... bo nie uwierzę... :mrgreen::P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wózkiem bliźniaczym i kojcem się zabraliśmy...

 

Ale koła z wózka musiałeś poodpinać :lol: A ja wózkiem wjeżdżam do bagażnika i jeszcze rowerek obok mogę postawić :P

A poza tym oczywiście, że kombi jest ładniejsze i bardziej pragmatyczne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi.

jedyna zaleta chyba sedana (IMHO of korz) to że może jest ciszej. No i Juras K powie że sedan najładniejszy : )

Ale ja uważam stanowczo że kąbi lepsiejsze bo:

- dwa dorosłe rowery biore do bagażnika bez problemu ( po zdjęciu przednich kółek ) na wakacje z bagażami (2os) i jeszcze miejsce jest - bez żadnych bagażników dachowych czy kuprowych i takich tam wynalazków

- lodówkę 160 czy 170cm dla mamusi zawiozłem jak trzeba było tylko musiała odstać swoje trochę później

- fotel wielki czy drzwi wewnętrzne do przycięcia przewiozłem

- kąbi jest ładniejszy

- a chyba najbardziej zajebiste jest że na postoju w byle gdzie bądź - otwieram tylne wrota - siadam sobie na dywaniku bagażnika i mam tam piknik, kawka, kanapeczki - i działa to to nawet jak leje - to działa trochę jak zadaszenie przed namiotem... tylko że namiotu wozić i rozkładać nie trzeba: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna zaleta chyba sedana (IMHO of korz) to że może jest ciszej.

 

Nie może, tylko jest. Długo jeździłem sedanem (nie Subaru), i mimo że nie był cichy, Kąąbi mnie zszokowało. Różnica jest kolosalna.

 

...

- lodówkę 160 czy 170cm dla mamusi zawiozłem jak trzeba było tylko musiała odstać swoje trochę później

- fotel wielki czy drzwi wewnętrzne do przycięcia przewiozłem...

 

Hak. Przyczepkę pożyczasz na Orlenie, Statoilu czy gdzie tam. Raz na rok takie coś się zdarza.

 

- a chyba najbardziej zajebiste jest że na postoju w byle gdzie bądź - otwieram tylne wrota - siadam sobie na dywaniku bagażnika i mam tam piknik, kawka, kanapeczki - i działa to to nawet jak leje - to działa trochę jak zadaszenie przed namiotem... tylko że namiotu wozić i rozkładać nie trzeba: )

 

I to jest argument nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna zaleta chyba sedana (IMHO of korz) to że może jest ciszej.
Nie może, tylko jest. Długo jeździłem sedanem (nie Subaru), i mimo że nie był cichy, Kąąbi mnie zszokowało. Różnica jest kolosalna.

Miałem na myśli to że "może" ma to aż takie znaczenie dla kogoś - oczywiście kwestia subaiektywna i wyboru.

Logicznie na to patrząc/czy bardziej słuchając musi być ciszej - acz nie miałem osobiście okazji.

 

...

- lodówkę 160 czy 170cm dla mamusi zawiozłem jak trzeba było tylko musiała odstać swoje trochę później

- fotel wielki czy drzwi wewnętrzne do przycięcia przewiozłem...

 

Hak. Przyczepkę pożyczasz na Orlenie, Statoilu czy gdzie tam. Raz na rok takie coś się zdarza.

Nie mam uprawnień na przyczepki, i na dodatek nie lubię aut z hakiem ( nie wnikam zdejmowany czy nie) - po prostu mam wrażenie (subiektywne) że ktoś to auto zajeżdżał "ładunkami". Takie fobias and fears.

Zważywszy że nie trafia mi się kupowanie funkiel nówki salonowej, to ma to akurat dla mnie kolejny składnik do równania wyboru.

Oczywiście mogę kupić bez i zrobić hak, i wówczas wiem że nie jest zajeżdżany (chyba że to H6 AT którego to by chyba najmniej bolało o ile w ogóle poczuł)

Natomiast z rowerami używamy zalet wagona dużo częściej ... I tu możliwość spakowania tego naboju na raz bez ceregieli bagażników i komfort jazdy z budą bez zewnętrznych elementów dodanych jest dla mnie ważny.

Przy wycieczkach ciut dalszych to jest coraz bardziej ważący aspekt.

 

- a chyba najbardziej zajebiste jest że na postoju w byle gdzie bądź - otwieram tylne wrota - siadam sobie na dywaniku bagażnika i mam tam piknik, kawka, kanapeczki - i działa to to nawet jak leje - trochę jak zadaszenie przed namiotem... tylko że namiotu wozić i rozkładać nie trzeba: )
I to jest argument nie do pobicia.

O to to...

 

jednym słowem dla mnie kąbi jest zajebiste, w subaru jeszcze bardziej :) ale jak będę kupował kolejne/dodatkowe/ auto w domu to będzie to szuwar bez plecaka :wink:

 

aha - i nie że polemizuję czy przekonuję - po prostu doprecyzowuję moje zdanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koła z wózka musiałeś poodpinać :lol:

a nie :twisted: bo to bliźniacza parasolka :P inaczej oczywiście bez szans :wink:

ale jak to brzmi: 'wózek, kojec, 3 torby turystyczne, plecak....' :mrgreen:

 

niemniej rodzina była zszokowana 8) grunt to nie brać niepotrzebnych rzeczy :wink:

 

-- 3 maja 2011, o 07:25 --

 

ale następnym razem faktycznie zrobię zdjęcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMSO

i III i IV legasa w sedanie są ładniejsze, szczególnie w przypadku III ta różnica jest znaczna na korzyść sedana, ale kombi są naprawdę bardzo praktyczne, więc jeśli ktoś potrzebuje dla rodziny to tylko kąąąbi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMBI :wink: Bo ładniejsze! A jak myślisz że Ci nie potrzebne, to się mylisz... Też myślałem że nie potrzebne, a teraz w domu są dwa kombi na dwu osobową rodzinę i nie wyobrażam sobie innego auta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi, bo (poza tym co już napisano):

- łatwiej i taniej założysz bagażnik na dach (w sedanie jesteś skazany na oryginalne belki subaru, z systemem mocowania pod uszczelkami szyb więc drogo i IMHO mało elegancko)

- łatwiej i taniej założysz hak (analogicznie jak z belkami powyżej ;-) )

 

A kombi (nawet dyszel) wcale nie musi być głośne - wystarczy 1.5m2 mat i zaprzyjaźniony blacharz (lub dwie sprawne ręce).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kombi (nawet dyszel) wcale nie musi być głośne - wystarczy 1.5m2 mat i zaprzyjaźniony blacharz (lub dwie sprawne ręce).

Pozdr.

Knurek, czy nadkola wyciszałeś ? U mnie jedynym dźwiękiem, który słyszę jest właśnie tylne zawieszenie na większych dziurach (auto zostało wewnątrz wyciszone pod audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knurek, czy nadkola wyciszałeś ? U mnie jedynym dźwiękiem, który słyszę jest właśnie tylne zawieszenie na większych dziurach (auto zostało wewnątrz wyciszone pod audio).

Tylne nadkola mam wyciszone tylko od wewnętrznej strony, kawałkiem maty o wymiarach 20x40cm. Pomogło na szum kół.

Zawieszenie przestałem słyszeć po wyciszeniu drzwi (ale to już pewnie zrobiłeś).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja trochę jak o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :lol:

 

Oczywiście, że SEDAN bo ładniejszy i bo ja mam :mrgreen:

 

Pojemność bagażnika kombi nie jest wcale większa od sedana, bardziej ustawna owszem. Jeśli nie ma kratki, choćby rozciąganej elastycznej, zabezpieczającej przestrzeń pasażerską to ładowanie powyżej rolety nie wchodzi w grę. Jest taka kratka do Legaca kombi?

 

Poza tym każde kombi jakim jeździłem trzeszczało mniej lub bardziej tylną roletą, co mnie doprowadza do szału.

 

Podsumowując: SEDAN

 

Knurek, do sedana można kupić bagażnik dachowy Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja trochę jak o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :lol:

 

Oczywiście, że SEDAN bo ładniejszy i bo ja mam :mrgreen:

 

Pojemność bagażnika kombi nie jest wcale większa od sedana, bardziej ustawna owszem. Jeśli nie ma kratki, choćby rozciąganej elastycznej, zabezpieczającej przestrzeń pasażerską to ładowanie powyżej rolety nie wchodzi w grę. Jest taka kratka do Legaca kombi?

 

Poza tym każde kombi jakim jeździłem trzeszczało mniej lub bardziej tylną roletą, co mnie doprowadza do szału.

 

Podsumowując: SEDAN

 

Knurek, do sedana można kupić bagażnik dachowy Thule.

No niekoniecznie...

Główny problem sedanów, polega nie na pojemności kufra i jego ustawności, a wielkości luku załadowczego. Kalpa w kombi pozwala na pełną swobodę, w sedanie tego nie uświadczysz...

 

Nie zmienia to faktu, że sedan jest ładniejszy... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...