Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem sam kiedy minie pierwszy zachwyt nowością, ale jak na razie, jak tylko czas pozwala to wsiadam i jadę :yahoo:

Tak jak dzisiejszego wieczoru, wsiadłem i pojechałem sobie do Sopotu i z powrotem, 12 km, może to i nie jest dużo, ale znacznie lepiej niż siedzieć na kanapie z piwskiem w jednej i pilotem w drugiej ręce ;) 

 

Fajna jest ta ścieżka rowerowa pasem nadmorskim z Gdańska przez Sopot do Gdyni, ale biorąc pod uwagę (w tej chwili) tłumy turystów, rolkarzy, hulajnóg, rowerzystów zasuwających bez oświetlenia, a to pani piesek uciekł i smycz w poprzek ścieżki :rolleyes: - normalnie śmierć w oczach ;) 

 

IMG_2170.thumb.jpeg.612a222b3fe6efc3ff66732d9d2bdcf2.jpeg

 

czuję, że ciągnie mnie jednak bardziej do lasu niż na takie ścieżki :wub:
 

Miłego wieczoru :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał(a):

Ciekaw jestem sam kiedy minie pierwszy zachwyt nowością, ale jak na razie, jak tylko czas pozwala to wsiadam i jadę :yahoo:

Tak jak dzisiejszego wieczoru, wsiadłem i pojechałem sobie do Sopotu i z powrotem, 12 km, może to i nie jest dużo, ale znacznie lepiej niż siedzieć na kanapie z piwskiem w jednej i pilotem w drugiej ręce ;) 

 

Fajna jest ta ścieżka rowerowa pasem nadmorskim z Gdańska przez Sopot do Gdyni, ale biorąc pod uwagę (w tej chwili) tłumy turystów, rolkarzy, hulajnóg, rowerzystów zasuwających bez oświetlenia, a to pani piesek uciekł i smycz w poprzek ścieżki :rolleyes: - normalnie śmierć w oczach ;) 

 

IMG_2170.thumb.jpeg.612a222b3fe6efc3ff66732d9d2bdcf2.jpeg

 

czuję, że ciągnie mnie jednak bardziej do lasu niż na takie ścieżki :wub:
 

Miłego wieczoru :) 

 

Oho, już tam 'z piwskiem w ręce'. Zaraz zacznie łydkę golić...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej rzadko, ale z ciekawości właśnie spojrzałem w historię licznika i faktycznie ileś razy się trafiało i zazwyczaj takie strzały że w przeciągu iluś dni robiłem jakieś większe dystanse

 

IMG_2847.thumb.png.ecb2c7f9eecf81ebf0e8814920ef6496.png

 

IMG_2848.thumb.png.b772c39786b0b793e830b8a6f565c5b6.png

 

IMG_2849.thumb.png.4099e96a04982b27f04d447faaba9c95.png

 

i przynajmniej w tym roku mam tak że jak wyjdę zrobię jakieś 10-15 km i mam jakiś kryzys, stwierdzam że nie chce mi się, nie mam pomysłu gdzie pojechać, to wówczas wlatuje >40 km, jeżdżąc totalnie bez pomysłu i celu, albo od żarcia do żarcia. Wczoraj w sumie tak miałem, 3 razy zaliczyłem cukiernię i 2 razy lodziarnię, nie wiem czy ostatecznie na zdrowie mi to wyszło:biglol:

 

 

W zeszłym roku na pewno była to kwestia operacji i że 3 fizjoterapeuta mi mówiło że patrząc na mnie średnio widzą żebym do września był w stanie wsiąść na rower, więc zaparłem się i stwierdziłem że nie ma

Edytowane przez radekk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

ale biorąc pod uwagę (w tej chwili) tłumy turystów, rolkarzy, hulajnóg, rowerzystów zasuwających bez oświetlenia, a to pani piesek uciekł i smycz w poprzek ścieżki :rolleyes:

Jechałem ostatnio z Pobierowa do Kołobrzegu, do Muzeum. Trasa EuroVeolo 10, od Pogorzelicy do Mrzeżyna fantastyczna, lasem, autostrada niemalże! Potem lipa, cztery  palce na klamkach żeby w porę reagować. Ale turystów nieogarów też trzeba jednak ciut szanować ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, l3wap napisał(a):

Ale turystów nieogarów też trzeba jednak ciut szanować ;)

Pewnie, że tak :) 

A tak właściwie, to po takiej długiej przerwie w jeździe na rowerze jaką miałem, to ja czułem się tym największym nieogarem dzisiaj na tej ścieżce :biglol: 

 

p.s. moja wina, że jechałem podjarany zbyt szybko jak na takie warunki  :blush: - na takim lekkim i szybszym gravelu,  to pewnie nie byłoby już co po mnie zbierać ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał(a):


Kurczaki …. żebym ja miał tyle czasu tylko dla siebie … 
… jak często robisz takie dystanse ? 


Taki dystans, to dokładnie fragment R10 od przeprawy promowej w Mikoszewie do przekopu i z powrotem.
Polecam na niedzielny wypad. Nie ma takich tłumów, bo większość wtedy siedzi z piwem i pilotem ;)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, GdaKon napisał(a):

Taki dystans, to dokładnie fragment R10 od przeprawy promowej w Mikoszewie do przekopu i z powrotem.
Polecam na niedzielny wypad.

Dzięki, trzeba się spieszyć bo przeprawa promowa Świbno-Mikoszewo jest sezonowa - nie pamiętam czy od września już nie działa ? 

 

39 minut temu, GdaKon napisał(a):

Nie ma takich tłumów, bo większość wtedy siedzi z piwem i pilotem ;)

:drinks: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Blixten napisał(a):

Dzięki, trzeba się spieszyć bo przeprawa promowa Świbno-Mikoszewo jest sezonowa - nie pamiętam czy od września już nie działa ? 

 

:drinks: 

 


Do 2 października w godzinach 7:00 - 21:00 co pół godziny ze Świbna.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 ml jak dla mnie trochę mało, bardziej jak piszesz w zakresie 130-150ml. 100 ml w 29" to zazwyczaj do opon bliżej 2.1-2.2"

 

tu masz zestawienie Stan's

https://stans.com/pages/how-much-sealant?srsltid=AfmBOorVl9ewpIeSBEoM6s-xSBsizPL8oGy-_v6JJoOLWsJMsNPQFuuI

 

ja używam Muc-off i też raczej do tych rozmiarów rekomendują więcej

 

https://eu.muc-off.com/pl/collections/tubeless-sealant/products/no-puncture-hassle-tubeless-sealant?variant=39443873300532

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kokos napisał(a):

Ktoś coś w temacie ?

Zależy jaka opona, jaka trasa i jaka jazda... I jak oceniasz ryzyko awarii? Jak zamierzasz zjeżdżać po skałach to na pewno nie mniej niż 130. Jak po lesie z wytrzymałą oponą, to możesz nic nie wlewać, a buteleczkę z pompką i knotem wozić w plecaku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem ile mój kask ma lat, ale na bank więcej niż 10, więc pomyślałem, że chyba czas kupić nowy ;) 

Znalazłem coś w sklepie online, zapytałem jaka jest data produkcji, a tu taka odpowiedź: 

 

"Dzień dobry, niestety producent nie podaje takich informacji, a my jako BOK nie mamy dostępu do produktów więc niestety nie powiem Panu"

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. kup i sam zobaczysz, a jak będzie coś nie tak to zwrócisz. Niby jak gdzieś czytam to zazwyczaj piszą że wskazane jest wymieniać co 5 lat użytkowania i oczywiście po jakiś wypadkach.

A w ogóle to i tak przymiarka obowiązkowa, bo jeden może Ci pasować, a inny nie. Ja przykładowo próbowałem ileś modeli POCa i totalnie mi nie pasują, mniejszy rozmiar jest za wąski, większy już za duży, w Oakley'a też coś mi nie pasuje, a dla przykładu kaski na narty/snowboard POC i Oakley leżą mi idealnie. Obecnie na rower mam jakiś Giro, który teoretycznie powinien być na mnie za mały, ale jak zakładając był spoko, uznałem że kupię mniejszy bo będzie też zawsze kilka g lżejszy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Blixten napisał(a):

Nawet nie wiem ile mój kask ma lat, ale na bank więcej niż 10, więc pomyślałem, że chyba czas kupić nowy ;) 

Znalazłem coś w sklepie online, zapytałem jaka jest data produkcji, a tu taka odpowiedź: 

 

"Dzień dobry, niestety producent nie podaje takich informacji, a my jako BOK nie mamy dostępu do produktów więc niestety nie powiem Panu"

 

:D

Na kaskach sa czasem naklejki z data produkcji, ale to juz samemu trzeba poszukac bo w skelpie internetowym nikt nie bedzie tego sprawdzal.  Jak @radekk pisal, kask trzeba przymierzyc przed zakupem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eryk napisał(a):

Na kaskach sa czasem naklejki z data produkcji, ale to juz samemu trzeba poszukac bo w skelpie internetowym nikt nie bedzie tego sprawdzal.  Jak @radekk pisal, kask trzeba przymierzyc przed zakupem.

 

Potwierdzam. Ostatnio właśnie kupowałem. Poszedłem do sklepu mając dwa preselekcjonowane modele. Jeden cisnął, w drugim M był za mały a L za duży. Ostatecznie kupiłem zupełnie inny.

Edytowane przez Knurek1111
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał(a):

Niby jak gdzieś czytam to zazwyczaj piszą że wskazane jest wymieniać co 5 lat użytkowania

 

4 godziny temu, Eryk napisał(a):

Na kaskach sa czasem naklejki z data produkcji

 

 

Założyłem ten mój złom (z naklejką Dec'14 :blush: ) na głowę, wskoczyłem na rower i z ciekawości podjechałem zobaczyć co mają w stacjonarnym sklepie niedaleko mnie. Te, które brałem do ręki i przymierzałem, miały naklejki z datą produkcji, i zasadniczo chyba wszystkie powinny mieć skoro materiał się starzeje i traci swoje właściwości. 

W moim sklepie sporo modeli było jeszcze z roku 2021 a ceny mimo to wysokie...

Jak już mam wydać te kilka stówek, to wolałbym żeby kask był w miarę świeży - spróbuję zapytać przez Alledrogo  jaki rok produkcji sprzedają ;) 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...