Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cuban napisał:

Czy na góralu nie ma sensu inwestować? choćby taka sprawa jak wywrotka... wolę, żeby obcierka, przedarcie do skóry nie doszło :)

Problem jest taki, że nie ma świętości, jakiejkolwiek firmy sprzęt kupimy - jakości nie można być pewnym.  

Chyba zalezy od stylu jazdy... w xc zawsze wystarczaly mi ciuchy szosowe, dalej tak jezdze mimo ze brzuch jest... wyglada to nie estetycznie... ale co mi tam, wazne zebym sie nie zgrzal, albo nie bylo mi za zimno. Luzne ciuchy na rowerze nigdy do mnie nie przemawialy.  Jedyny raz co sobie podalem kurtke wiatrowke to jak sie wylozylem na lodzie i telefon spowodowal przetarcie materialu.  Nie stosuje tez ochraniaczy, bo mi w nich nie wygodnie, i z perspektywy czasu nie moge powiedziec ze zakladanie ochraniaczy by cos zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ciuch rowerowy wart jest każdego pieniądza, ale tylko pod warunkiem że jeździ a nie leży w szafie większość czasu. Jeśli ktoś faktycznie raz od wielkiego dzwonu śmiga to może i szkoda pieniądza i wystarczy zwykła bawełna. Te wynalazki z Lidla za to które się zawsze przed sezonem pojawiają  (dałem się raz wieki temu znajomym namówić żeby to stestować) - to już lepiej sobie darować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. producentów odzieży musisz mieć kurtkę:

- letnią od wiatru

- letnią od deszczu

- letnią od deszczu i wiatru

- jesienno-wiosenną od wiatru ocieplaną

- jesienno-wiosenną od deszczu ocieplaną

- jesienno--wiosenną od deszczu i wiatru ocieplaną

-.... itd.

 

Dla mnie jedyny sensowny zestaw odzieży to jeden ciuch - jedno zastosowanie. Mam od 10 lat (pozostałość z czasów jak biegałem):

- koszulki letnie

- koszulkę crafta ocieplaną (dwie sztuki)

- koszulkę crafta z windstopperem

- kurtkę przeciwdeszczową no name - taka pakowna, że mieści się w kieszeni.

Ten zestaw pokrywa praktycznie cały rok na wszystkie warunki. 

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przetestowałem czy umiem wyregulować przerzutkę. W tym celu pokręciłem śrubami losowo i udało mi się ustawić z czego jestem dumy :D Oczywiście korzystałem z tutoriali i jak dla mnie najlepszy jest ten poniżej z dwóch powodów:

1) zwraca uwagę, że przy najmniejszym trybie pozycję przerzutki ma wyznaczać limiter H a nie napięcie linki. W innych poradnikach tego nie mówią, tylko, zrzuć na najmniejszy tryb i jak hałasuje to reguluj śrubą H. No i ok, ale jak nie hałasuje to nie oznacza, że jest ok bo musimy się upewnić że to limiter ogranicza

2) zwraca uwagę na to aby śruba do regulacji naciągu linki (indeksacji) była mniej więcej w środkowym położeniu na początku przez co mamy zakres ruchu w dwie strony.

 

 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie z tylnia przerzutka meczylem, bo po ostatniej przygodzie z urwanym hakiem, i wylamanym zabku w dolnym koleczku, okazalo sie ze jednak lancuch sie skrzywil, oraz przerzutka tez jest minimalnie skrzywiona, jak rowniez srubka napiecia przerutki (ta ktora reguluje sie odleglosc gornego koleczka od kasety) jest tez wygieta.  Takze ustawienia High i Low trzymaja lancuch na kasecie, ale musialem wykombinowac cos na wymiane tej wygietej srubki... Wybor padl na srubke H ze starej polamanej przerzutki, dodalem nowy lancuch, i wszystko dziala.  Jak nastepnum razem wkreci mi sie patyk to przerzutka bedzie do wyrzucenia.

 

Jak ktos bedzie kupowal uszczelki kurzowe SKF do foxa 32mm to uwazajcie bo w dwoch zestawach mialem pianki 34 mm i byly za duze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do us..nej śmierci mógłbym przerzutkę regulować bo od czasu do czasu jak przerzucałem to wskakiwało o 2 do góry. Później doczytałem, że Sram w klamkomanetkach  Double Tap właśnie przerzuca od dwie do góry jak mocniej się wciśnie :facepalm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne - kupiony  [https://tinyurl.com/yy93ob35]

 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób korzystających z trenażera. Młody chce takie coś i zastanawiam się nad współpracą modeli Smart że Zwiftem. Budżet około 1 tys. więc faworytem jest Elite Force z dokładką Smart. Zastanawiam się czy i jak w tego typu modelach zmiana obciążenia wpływa na Zwift. Jest tylko jedno ustawienie i można kręcić szybciej lub wolniej? Współpraca z Zwift jest dla młodego najważniejsza, a nie wiem na ile warto dopłacić te dodatkowe 7-8 stów dla samej interaktywności.

Edytowane przez przymar
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię może temat: kombinuję mojego Pobułkersa Pro 2000 na wiosnę dokończyć.

Znaczy stara dobra alu rama z kolarki Kettlera, skórzane siodło i owijki, ostre koło i tak dalej.

W czasie pierwszych testów udało mi się ukręcić gwint w korbie.

Nie ma ktoś na składziku w niezłym stanie korb kwadratów od kolarki ok 25 lat plus chętnie coś ze średniej lub wyższej półki shimanowskiej acz cokolwiek podejdzie co będzie sensownie wyglądało, nawet campagnolo. Dziękuję za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eurojanek napisał:

Ponowię może temat: kombinuję mojego Pobułkersa Pro 2000 na wiosnę dokończyć.

Znaczy stara dobra alu rama z kolarki Kettlera, skórzane siodło i owijki, ostre koło i tak dalej.

W czasie pierwszych testów udało mi się ukręcić gwint w korbie.

Nie ma ktoś na składziku w niezłym stanie korb kwadratów od kolarki ok 25 lat plus chętnie coś ze średniej lub wyższej półki shimanowskiej acz cokolwiek podejdzie co będzie sensownie wyglądało, nawet campagnolo. Dziękuję za uwagę :)

Niestety szosa to nie moja bajka ale jak na ostre kolo to chyba potrzebujesz cos krotkiego - 165mm? Jesli tak to na Ebayu maja takie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eurojanek napisał:

Ponowię może temat: kombinuję mojego Pobułkersa Pro 2000 na wiosnę dokończyć.

Znaczy stara dobra alu rama z kolarki Kettlera, skórzane siodło i owijki, ostre koło i tak dalej.

W czasie pierwszych testów udało mi się ukręcić gwint w korbie.

Nie ma ktoś na składziku w niezłym stanie korb kwadratów od kolarki ok 25 lat plus chętnie coś ze średniej lub wyższej półki shimanowskiej acz cokolwiek podejdzie co będzie sensownie wyglądało, nawet campagnolo. Dziękuję za uwagę :)

Kół 29 nie potrzebujesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eurojanek napisał:

Kurde nie kuś. Mam co prawda z 6 kompletów ale jak jakieś fajne to w sumie nie wiem hmm... :)

Bardzo fajne :) Customowe :) Przebieg 120 km - pozostałość po poronionym pomyśle aby dorobić koła szosowe do roweru trekinkowego :facepalm: 

image.thumb.png.b76d8b0478edf0c23b8a0fadf480bb7f.png

image.thumb.png.34944afd532a9f40910a1e5d530f8449.png

image.thumb.png.89b1d845ba18cb027b2ce8a19a892493.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przymar napisał:

Tip. W Decathlonie trenażery rzucili. Towar ostatnio deficytowy jak papier toaletowy za komuny.

zgadza sie cieżko kupić nawet drogie modele, ja się też przymierzam bo mam takiego starego grata, na razie się rozglądam.  Kumpel mi mówił że jak zamówi kilka sztuk to przychodza po jednej na tydzień, Także od ręki to w ogóle nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kogoś interesowało, dotarły do mnie okładziny Swissstop modele Disc 26 C i E i 35 E, co zwróciło moją uwagę to że w porównaniu z oryginalnymi Sram'oskimi okładziny mają dużo mniejszą powierzchnię. Aż z ciekawości zmierzyłem i 26 mają wymiary ok 26,7x14,3 mm, 35 -26,3x14,2 mm. Oryginalne Sram 26,4x15,3 mm. Również grubością wydaje mi się że nie jest ich dużo, nie wiem jak wypada nowy Sram jedynie wyciągnąłem z ciekawości takie z przebiegiem ok 1000 km i zostało ok 1,9 mm, podczas gdy Swissy 26 mają ok 2-2,1mm (mieszanka C bardziej cienka niż mieszanka E), 35- 2,2-2,3mm, więc wydaje mi się że dość mało w porównaniu do trochę podjechanych Sramów.

 

IMG_7324.thumb.jpg.5715ef587f091a585a49faa530ef8d09.jpg

 

IMG_7322.thumb.jpg.edebdf1b0ff48b37318f92c65ec50c84.jpg

 

Testować jak hamują jeszcze nie sprawdzałem, jeśli któreś zostawię to zdam relację jak się dotrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 07:24, przymar napisał:

Pytanko do osób korzystających z trenażera. Młody chce takie coś i zastanawiam się nad współpracą modeli Smart że Zwiftem. Budżet około 1 tys. więc faworytem jest Elite Force z dokładką Smart. Zastanawiam się czy i jak w tego typu modelach zmiana obciążenia wpływa na Zwift. Jest tylko jedno ustawienie i można kręcić szybciej lub wolniej? Współpraca z Zwift jest dla młodego najważniejsza, a nie wiem na ile warto dopłacić te dodatkowe 7-8 stów dla samej interaktywności.

 

Interaktywność jest zawsze na 'TAK'. W szczególności w zwifcie. Powody:

  • jazda na trenażerze jest okropnie nudna. 'interaktywnośc' w formie automatycznej zmiany obciążenia w zależności od trasy pomaga zachować motywację 
  • jeżeli Młody dodatkowo korzysta ze Stravy to poprawianie wyników na segmentach może być dodatkową motywacją 
  • treningi w zwifcie dużo łatwiej realizuje się na trybie ERG (czyli zwift kontroluje obciążenie). Manualna zmiana obciążenia w momencie gdy ledwo łapiesz oddech nie jest niczym fajnym. Poza tym na manualnym obciążeniu ciężej jest trafić z odpowiednią mocą. 
  • w wielu wyścigach użytkownicy na trenażerach z 'dokładką smart' nie mogą brać udziału, ew. nie są uwzględniani w wynikach końcowych. 

Kiedyś były inne ceny trenażerów ... jako entry level polecam Tacx flow smart. W decathlonie był do dostania za 999zł. Naprawdę świetna relacja cena/jakość. Mam taki na sprzedaż :) niewielki przebieg - może z 1000km. Oddam za 800zł. Mogę dorzucić oponę na 26". Co do samego trenażera - obecnie używam Wahoo Kickr Core (zakupiłem ze względu na teoretyczną bezgłośność) i moim zdaniem różnica w cenie pomiędzy nimi nie jest warta dopłacenia. Spodziewałem się przepaści, ale naprawdę jej nie ma (nie dla amatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bros dzięki. Kupiłem Tacx Vortex (o ile dojdzie). Trochę doczytałem i faktycznie musi być pełna interaktywność jeżeli ktoś nastawia się na Zwift. Ale dla "zwykłego" treningu albo jak ktoś nie ma parcia na większy realizm to dla amatora Elite Force wydaje się optymalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...