Skocz do zawartości

CB RADIO montaż


piotrekj482

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam naprawdę duże radio (President JFK) i jedyne sensowne miejsce jakie dla niego znalazłem, to szpara pomiędzy fotelem pasażera a tunelem środkowym. Mniejsze radio można spróbować przykręcić w orientacji pionowej po prawej stronie panelu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest wielu użytkowników CB radia na forum w związku z tym mam pytanie gdzie macie w swoich legasiach zamontowane cb radia? W szczególności w Legacy IV. Dostałem TTI 880 w prezencie i nie bardzo wiem gdzie je zamontować!

 

Ja polecam pod klapka od popielniczki, ale nie wiem czy twoje wejdzie, choc i z moim (Ermes) bylo troche zabawy. Do tego antena Trflex + dach i nikt nie pozna ze masz CB, bardzo wygodne w uzywaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pod klapka od popielniczki, ale nie wiem czy twoje wejdzie, choc i z moim (Ermes) bylo troche zabawy. Do tego antena Trflex + dach i nikt nie pozna ze masz CB, bardzo wygodne w uzywaniu :wink:

sherif możesz w wolnej chwili pstryknąć i wrzucić fotkę, i troszkę rozwinąć temat "Trflex + dach i nikt nie pozna ze masz CB" .....to jest taka ANTENA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Legacy IV i tez nie mam kompletnie pomysłu... myślałem, żeby wciskac miedzy fotel a tunel, ale jakoś mi to nie pasuje (pogniecie, połamie, poobciera i w ogole), z kolei wiercenie również odpada, bo to by było już zupełne pogwałcenie estetyki :)

 

Antene chciałem na stałe wrzucić z tyłu na klapę (przykręcać i odkręcać jak potrzeba), ale radio? nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pod klapka od popielniczki, ale nie wiem czy twoje wejdzie, choc i z moim (Ermes) bylo troche zabawy. Do tego antena Trflex + dach i nikt nie pozna ze masz CB, bardzo wygodne w uzywaniu :wink:

sherif możesz w wolnej chwili pstryknąć i wrzucić fotkę, i troszkę rozwinąć temat "Trflex + dach i nikt nie pozna ze masz CB" .....to jest taka ANTENA ?

 

prosze:

 

img0077ml.jpg

 

w sumie to bylo zaraz po montazu, pozniej poprawilem nieco kat, tak, ze jest bardzo wygodnie z obluga wszytskich pokretel/przyciskow. Klapka oczywiscie sie zamyka, tak,z e radia nie widac.Glosnik mam wyprowadzony i zamocowany po bezpiecznikami, za oslona (jest tam duzo miejsca). Gruszke mam przy siedzeniu wyprowadzona, tak, ze kable nie plataja mi sie po samochodzie.

 

Co do anteny to wyglada to tak:

 

img0073m2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem że udało ci się tam takie radio zmieścić. Ale jak z dostepem do gałek? Moje ma 156/51/176 (szer./wys./gł.) więc raczej tam nie wejdzie i będę zmuszony zamontować raczej w tunelu od strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif jestem pod wrażeniem zdolności manualnych - jesteś potwierdzeniem powiedzenia "jak się popieści to się zmieści". Ja CB położyłem/oparłem o tunel przed fotelem kierowcy poprostu i antena magnetyczna - jak dla mnie w zupełności wystarczy. Żadnego wiercenia żadnych rys na plastikach. A na dachu mam folię bezbarwną. Zestaw zawsze mogę przełożyć do innego auta.

 

-- 28 lut 2011, o 20:30 --

 

sherif jestem pod wrażeniem zdolności manualnych - jesteś potwierdzeniem powiedzenia "jak się popieści to się zmieści". Ja CB położyłem/oparłem o tunel przed fotelem kierowcy poprostu i antena magnetyczna - jak dla mnie w zupełności wystarczy. Żadnego wiercenia żadnych rys na plastikach. A na dachu mam folię bezbarwną. Zestaw zawsze mogę przełożyć do innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem że udało ci się tam takie radio zmieścić. Ale jak z dostepem do gałek? Moje ma 156/51/176 (szer./wys./gł.) więc raczej tam nie wejdzie i będę zmuszony zamontować raczej w tunelu od strony pasażera

 

Moje ma wymiary: głębokość 138 mm – szerokość 159 mm – wysokość 48 mm i wlasnie glebokosc jest kluczowa, poniewaz dlaej jest komp od poduszek i nie udalo by sie takiego kata uzyskac. AFAIR to szersze ciut moglo by byc, ale otwor jest nie wiele wiekszy niz moja radio, wiec moglby by byc problem z dostepem, podobnie wysokosc.

 

Dostep do galek bezproblemowy :wink:

skoro masz radyjko wieksze to jedynie przy fotelu, ale albo bedziesz musial dziurawic plastiki albo wciskac przy fotelu.

 

-- 28 lut 2011, o 22:19 --

 

Jaki zasięg daje taka antenka?

 

Zasieg w miescie 3-4km, tak mnie slyszeli i jak czytalem to takie mniej wiecej sa zasiegi. W trasie do ok 10-12km. Dla mnei osobiscie to spokojnie wystarcza.

 

-- 28 lut 2011, o 22:24 --

 

sherif jestem pod wrażeniem zdolności manualnych - jesteś potwierdzeniem powiedzenia "jak się popieści to się zmieści". Ja CB położyłem/oparłem o tunel przed fotelem kierowcy poprostu i antena magnetyczna - jak dla mnie w zupełności wystarczy. Żadnego wiercenia żadnych rys na plastikach. A na dachu mam folię bezbarwną. Zestaw zawsze mogę przełożyć do innego auta.

 

Dzieki za uznanie :wink: w sumie trzy wieczory to trwalo.

Ja w sumie przy radiu nic nie wiercilem, tylko pilowalem :mrgreen: , musialem troche takie mocowanie w glebi tunelu pocienic na wysokosc. No i wywalic (nieuzywana) popielniczke + zapalniczke, zasilanie wykorzystalem do cb.

Co do radia przy siedzeniu, tak wczesniej jezdzilem, ale koniec koncow bylo tak, ze mi sie radia nie chcialo wyciagac i anteny na dach przyczepiac, dlatego zdecydowalem sie cos z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego antena Trflex + dach i nikt nie pozna ze masz CB, bardzo wygodne w uzywaniu :wink:

 

A jak z radiem na tej antenie? Jest lepiej niż na oryginale? To znaczy tej na szybie?

 

Nie mam podlaczonej czesci FM oraz GSM. Z FM probowalem w garazu, jak mialem rozebrana maskownice tylniej klapy, to podlaczalem z szyby na Triflex i roznicy nie czulem 9mimo kiepskiego odbioru). Na dluzsza meta uwazam, ze to by cos dalo, poniewaz u mnie antena w szybie wyraznie lepiej zbiera jak sie z miasta wyjezdza niz jak sie wjezdza (tylem do anteny nadawczej), ale przez te dziwne subarowskie konektory antenowe przy radiu nie chcialo mi sie jej podlaczac. Moze kiedys ...

GSM oczywiscie jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heja.

Ktoś kiedyś obiecywał zdjęcia z montażu Presidenta w Legacy/OBK MY'09+ ... albo coś mi się tylko przyśniło :roll: :?:

W kazdym razie - jeżeli istanieje jakieś sensowne i MAŁO INWAZYJNE rozwiązanie takiego "problemu" - prosiłbym o graficzne wskazówki, plizzz 8) !!

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...