Skocz do zawartości

Sprawa Jacky X


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Jedną z podstawowych przyczyn nieszczęść na tym świecie jest nietolerancja. Nie mówimy tu o braku tolerancji dla zachowań sprzecznych z moralnością, czy też prawem.

Mówimy o braku tolerancji dla zachowań innych, niż te prezentowane przez nas, przez grupę.

Nie wiem, czy lepszych, czy gorszych. Po prostu innych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedną z podstawowych przyczyn nieszczęść na tym świecie jest nietolerancja. Nie mówimy tu o braku tolerancji dla zachowań sprzecznych z moralnością, czy też prawem.

Mówimy o braku tolerancji dla zachowań innych, niż te prezentowane przez nas, przez grupę.

Nie wiem, czy lepszych, czy gorszych. Po prostu innych.

 

Tolerancja ? A coż to takiego ??? Słowo worek a kończy się tym, iż jest moderato, :?: r który zgodnie ze swoją interpretacją regulaminu wydaje wyrok. Nie zgadzasz się odwołanie do drugiej instancji a poźniej do Trybunału Sprawiedliwości :mrgreen: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie zrozumieć, że tu nie ma "czarne - białe". I jedna i druga "strona" musi być elastyczna w swoich działaniach.

No właśnie z tym podejściem polemizuję - jak karać, to wszystkich winnych

Ale zdajesz sobie sprawę, że sprowadzanie modów do roli bezmyślnych (ale dzięki temu obiektywnych) robotów z checklistą "tak"/"nie" wymusi takie rozdmuchanie regulaminu, że będzie jeszcze mniej czytelny niż ustawy w naszym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, ile razy już na forum była dyskusja na temat obiektywności moderatorów ? Za każdym razem jak modowie robili "za tłumem", to wynikał jeszcze większy bajzel niż był, co powodowało jedynie to, że kilka osób bardzo się obrażało a i tak w końcu wszystko wracało do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się wywołany do tablicy, więc coś tam jeszcze napiszę:

 

Powiedzmy, że Jacky wróci i znowu będzie obrażany, znów jego posty będą zgłaszane moderatorom...pytanie - znów on dostanie bana?

Jak znacie alfabet morse'a to na tym drugim znaku, którego adresu na tym forum nie można wpisywać :roll: , w temacie F1 Jacky się wypowiada i jest fajnie, każdy czyta i zlewa, jest ok.

Tak samo tu, wcześniej, czytałem zlewałem(albo śmiałem się, tudzież martwiłem o zdrowie Jackiego :wink: ). Ktoś z poprzedników spytał czemu nikt nie zgłaszał moderatorom postów obrażających Jackiego - ja nie zgłaszałem, bo je olewałem, Jacky nie sprawiał wrażenia pokrzywdzonego, może ma włączonego ignora na wszystkich, którzy mu ubliżali :lol: może w przeciwieństwie do nich potrafił to zrobić :P

 

Musicie zrozumieć, że tu nie ma "czarne - białe". I jedna i druga "strona" musi być elastyczna w swoich działaniach.

No właśnie z tym podejściem polemizuję - jak karać, to wszystkich winnych

Ale zdajesz sobie sprawę, że sprowadzanie modów do roli bezmyślnych (ale dzięki temu obiektywnych) robotów z checklistą "tak"/"nie" wymusi takie rozdmuchanie regulaminu, że będzie jeszcze mniej czytelny niż ustawy w naszym kraju?

jpol, urwałeś trochę moją wypowiedź a pisałem, żeby dać dużo swobody, w kolejnym poście dodałem, że nie chodzi mi o zmianę podejścia moderatorów do moderacji.

Jasne.

Rozumiem, że pierwszy w kolejce do zajęcia mojego miejsca jesteś.

Premo napisał(a):

pablonas, wiem, że funkcja moderatora jest niewdzięczna, czasochłonna i pracochłonna, wiąże się z nią też doświadczenie, znajomość forum i użytkowników, dla tego nawet nie myślę o zamienianiu się, na forum jestem od kilku tygodni nie znam praktycznie nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do konca rozumie sens tego calego dziwnego zamieszania po fakcie.Wystarczy zerknac do watku F1 i zobaczyc o czym teraz jest dyskusja.O F1 kto jak szybko czym gdzie i za ile.Czy tak ciezko to zrozumiec ze dosc znaczna grupe ludzi mogly denerwowac "newsy" z onetu czy TVN24 dodatkowo opatrzone komentarzem kogos kto moze i konczyl medycyne ale ani jest ukierunkowany na tego typu zagadnienia ani nie jest wybitnym specjalisa w tej dziedzinie!

Byl proszony kilkanascie jak nie kilkadziesiat razy przez wiele osob o zaprzestanie tej praktyki lub przeniesienie sie do wlasnego watku.

A ze byl proszony bez skutku to dostal banana ,poroste i nie wiem nad czym sie tu nagle rozwodzic,.Nie wiem czy ktos pobowal czytac ten watek z zapietym ignorem na kgos kto pisze posta sedni co 2 minuty a 50 osob dpowiada na niego co minute..............jesli nie to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znacie alfabet morse'a to na tym drugim znaku, którego adresu na tym forum nie można wpisywać , w temacie F1 Jacky się wypowiada i jest fajnie, każdy czyta i zlewa, jest ok.

nie wiem kiedy tam ostatnio zagladales, ale to zaczyna wygladac jak u nas - jeden JackyX komentuje newsy rodem z onetu, faktu i superexpressu, a reszta komentuje posty Jackiego (niektorzy juz niestety nie powstrzymuja sie od slow wymagajacych moderacji), przy czym grupa meczennikow, ktorzy chetnie sami by sie zbanowali, za to zeby JackyX sobie poszedl jest juz calkiem spora.

Czy to jest zlewanie? Chyba nie... Mysle, ze jakby mogli to by poprzecinali Jackiemu kable do kompa, zeby juz nic nie pisal. Dziwne, ale zaczyna mi sie wydawac, ze chyba na kazdym forum motoryzacyjnym istnialby brak tolerancji dla postow Jackiego... Ach ci fani motoryzacji - nie dosc, ze ich pasja jest rozbijanie sie przy duzej predkosci (pozdrwienia dla Pani prof. Środy), to jeszcze nie znaja pojecia "tolerancja"...

 

Po prostu nikt nie chce czytac jego postow, bo wszystkich wkurzaja! Czy JackyX byl juz od pierwszego postu obrazany? Czy moze dopiero jak po nastej prosbie/upomnieniu, kiedy wydawal sie olewac wszystkich i dalej wypisywac bzdury! Wydawalo mi sie, ze na tym forum i w watku o Kubicy w F1 jest utrzymywany wyzszy poziom niz fakt, tvn24, onet i co tam jeszcze, bo ludzie ktorzy pisza posty to pasjonaci F1 i ogolnie sportow motorowych, ktorzy z samej ciekawosci znaja sie na tym lepiej niz dziennikarze sport.pl, i dlatego jak chcialem sie dowiedziec czegos sensownego o wypadku Kubicy, to nie patrzylem w onet, wp, itp tylko w nasz watek lub w watek na forum autoklub.pl - bo tu nikt nie pomyli rajdu z wyscigiem!

Az tu przyszedl JackyX i zaczal wypisywac swoje bzdury, ktorych superexpres by sie nie powstydzil. Tolerancja tolerancja, ale trzymajmy jakis poziom (chodzi mi o poziom merytoryczny, o tresc, informacje, pomijam poziom wypowiedzi) :!:

Moze zrobimy ankiete: czy watek "Kubica w F1" stracil czy zyskal na banie JackiegoX?

 

A precyzyjne regulaminy to bezsens, opisze sie 100 przypadkow i kary adekwatne, a za chwile trafi sie ktos, kto nie podpada pod zaden z nich (no bo skoro sa takie dokladne, to nie mozna przeciez dopasowac danego wykroczenia "mniej wiecej") itp itd i po roku juz mamy 1000 punktow regulaminu, ktory rosnie i rosnie i po 2 latach juz nikt nie wie co sie w nim dzieje, nikt nie ma czasu ani ochoty go dokladnie czytac i znac. Lepiej miec proste prawo i sprawiedliwych modow, ktorzy beda w stanie stwierdzic wine na podstawie kazdego konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymałbym się tylko od uogólnień typu nikt/każdy, bo (jak widać w tym wątku) są ludzie, którzy bronią Jackiego.

 

Niemniej jednak, w wątku od którego się to zaczęło raczej nie zauważyłem próśb "Jacky, pisz więcej!", czy opinii "Czego od niego chcecie?" - były tylko prośby do Jacky X o uciszenie się.

 

Dla mnie wniosek jest taki, że dla większości ludzi zainteresowanych wątkiem "Kubica w F1", Jacky X psuł w nim atmosferę. Tylko tyle i aż tyle.

 

A co z tym zrobi podmiot (osoba/osoby/firma/whatever) odpowiedzialny za forum, a w szczególności - czy będzie miał takie same wnioski, to już zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A precyzyjne regulaminy to bezsens, opisze sie 100 przypadkow i kary adekwatne, a za chwile trafi sie ktos, kto nie podpada pod zaden z nich (no bo skoro sa takie dokladne, to nie mozna przeciez dopasowac danego wykroczenia "mniej wiecej") itp itd i po roku juz mamy 1000 punktow regulaminu, ktory rosnie i rosnie i po 2 latach juz nikt nie wie co sie w nim dzieje, nikt nie ma czasu ani ochoty go dokladnie czytac i znac. Lepiej miec proste prawo i sprawiedliwych modow, ktorzy beda w stanie stwierdzic wine na podstawie kazdego konkretnego przypadku.

 

I to jest kwintesencja tolerancji ! Musi byc wladca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA przepraszam bo źle wyszło. Zgłoszeń na posty "krytykujące" Jacky`ego nie było albo ja nie pamiętam. Mógł ktoś inny zdjąć takie zgłoszenie.

 

 

Osobiście zgłaszałem.

 

 

 

Chciałbym tylko zauważyć, że JackyX chyba nie jest do końca zrównoważony skoro po dostaniu bana tutaj, przeniósł się na konkurencyjne forum i zaczął wypisywać identyczne bzdury.

 

Takich ludzie nie należy tolerować - tylko należy leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc666a może sam nie zrozumiałeś postów JackiegoX i dlatego po nim jezdziłeś tak jak nie zrozumieałeś tego

 

AAA przepraszam bo źle wyszło. Zgłoszeń na posty "krytykujące" Jacky`ego nie było albo ja nie pamiętam. Mógł ktoś inny zdjąć takie zgłoszenie.

 

Osobiście zgłaszałem.

 

Osobiścia zgłaszałeś posty "krytykujące" JackiegoX?

Czy zgłaszałeś posty samego JackiegoX?

 

Chciałbym tylko zauważyć, że JackyX chyba nie jest do końca zrównoważony skoro po dostaniu bana tutaj, przeniósł się na konkurencyjne forum i zaczął wypisywać identyczne bzdury.

 

Takich ludzie nie należy tolerować - tylko należy leczyć.

 

Bez komentu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...