Skocz do zawartości

Sprawa Jacky X


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Subaryta wszystko ok ale jeżeli któryś z forumowiczów (nie forumowiczek) będzie wrzucał zdjęcia swoich wymarzonych chłopców do estetów? :mrgreen: Też nikogo nie obrazi, też nikomu nie ubliży ale jak znam życie zaraz zostanie poproszony o zaprzestanie. Co się stanie jeżeli będzie to robił dalej? Wg mnie sprowokuje agresje...

 

Ja widząc co się dzieje napisałem PW do Jackiego z taką radą żeby dał sobie spokój bo wszytscy to przeżywają a on nie pomaga i wystawia się na strzały. Nie posłuchał.

 

Najprostrzym rozwiązaniem dla JackiegoX było założenie własnego topicu na temat spekulacji dotyczących stanu zdrowia Roberta Kubicy na podstawie szczątkowych informacji, również tych za które TVN24 zostało wyrzucone ze szpitala. Wiedziałby wtedy jakie jest zainteresowanie tego typu prowadzeniem dyskusji i być może znalazły by się osoby, które chciałby podjąc tego typu rozmowę. W temacie Kubica w F1 może bały się ujawnić żeby im się nie dostało tak jak Jackiemu.

 

 

Chciałbym dodać coś od siebie jako dosyć nowego forumowicza który dopiero co zaczyna oswajać się z forum.

 

Jeszcze mam pewne spostrzeżenie jeśli chodzi o dyskusje na forum a mianowicie jeśli taka świeżyna jak np. ja zostaje skrytykowana za jakąś opinię przez starego wyjadacza forum to mam odczucie ze zaraz pojawiają się następni poplecznicy którzy jeszcze bardziej by chcieli dokopać.

zgadzam się, nie daj Boże żeby "świeżynka" skrytykowała wypowiedź forumowego Guru bo od razu zjawią się forumowi giermkowie i zaszlachtują niechybnie :D

Generalnie poziom wiedzy, nie tylko motoryzacyjnej, na naszym forum jest mierzony ilością postów. :roll:

 

Hehe to chyba każdy musi przejść... ja kiedyś napisałem dokładnie to samo tylko użyłem słów elyta i ich pieski :mrgreen:

Tam jeszcze chodziło o jakieś buisnesowe sprawy ale to stare czasy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdanie będzie skomplikowane: czy aby przypadkiem nietolerancyjne reakcje na objawy nietolerancji nie prowadzą do negatywnej spirali nietolerancji ?

Pozwolę sobie skomplikować sprawę jeszcze bardziej: czy nietolerowanie nietolerancyjnych reakcji na objawy nietolerancji nie wynika przypadkiem z tego czego oczekuje się dziś od osoby "tolerancyjnej"?

 

Żeby jednak nie gonić w piętkę trzeba zauważyć, że tolerancja może mieć miejsce tylko wtedy, gdy mamy ustalone, precyzyjne reguły postępowania. Odnosząc czyjeś zachowanie do tych reguł możemy dopiero określić, czy je przekroczyła i jeśli tak, to zdecydować, czy jesteśmy w stanie to tolerować.

 

Zatem, czy Jacky X przekroczył reguły? Moim zdaniem NIE, nikogo nie obraził i co trzeba podkreślić nie naruszył regulaminu. Można by raczej domniemywać, że to Moderatornia udzieliła mu nieuzasadnionego urlopu, gdyby nie zapis "m.in" w tytule działu III regulaminu. Moim zdaniem to brak precyzyjnej listy chorób kwalifikujących do bezpłatnego urlopu jest powodem powstania niniejszego wątku i rozterek Dyrekcji. Rozpatrując zaistniałą sytuację w kontekście omawianej tu tolerancji możemy zastanawiać się wyłącznie nad tym, czy reakcja Moderatorni była "nietolerancyjną reakcją na objawy nietolerancji"? I tu dochodzę do konkluzji, że NIE. Była to reakcja na przekroczenie przez Jackiego progu tolerancji zespołu moderatorskiego, który to próg usankcjonował prawnie "m.in". Wydaje mi się ponadto, że była to swego rodzaju pomocna dłoń wyciągnięta w jego stronę, dłoń, która uchroniła jego nicka przed wylądowaniem na liście "ignorów" sporej grupy użytkowników. Możliwe, że okazane przez Moderatorów miłosierdzie jest słabo czytelne, ale niewymownie wielkoduszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyrazy szacunku dla Dyrekcji za reakcję i wywołanie tej dyskusji - dla mnie to dowód jak ważne jest Forum dla Dyrekcji SIP :)

 

2. Co do Jacky'ego - nie znalazłem sensownego usprawiedliwienia dla siebie za brak reakcji w tamtym wątku, ale przynajmniej tutaj napiszę, że dla mnie Jacky jest po prostu wielkim fascynatem Roberta Kubicy i jednocześnie emocjonalnie reagującym ekstrawertykiem, który nie potrafi powściągnąć swoich emocji i potraktował nasze Forum jako miejsce, na którym może się dzielić swoimi obawami. Czy efekt w postaci personalnych wycieczek wielu Forumowiczów oraz urlop nie jest czystym przejawem braku tolerancji :?: Dla mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujac popieram opinieUrabus,a. Najpierw trzeba okreslic moralnosc, ktora moze przyjmowac rozne formy w zaleznosci od czasow i srodowiska a tolerancja i jej progi sa jej pochodna. Moralnosc moze byc arbitralna jak 10 przykazan lub demokratyczna jak wiekszosc by sobie zuczyla. Albo trzeba dolozyc 11-te przykazanie albo pozostawic watek, ktory nigdy sie nie skonczy i gdy nasz wnuki beda starcami na forum jackyX stanie sie meczennikiem poprzedniej epoki ukrzuzowanym w imie czegos co juz nie bedzie mialo jesnego obrazu dla nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum już chyba tak ma. Kiedyś był inny problem teraz taki. Każdy ma prawo do wypowiadania, pewne osoby z tego korzystają inne nie. Też mam pare uwag pod adresem wypadku i tego co się działo po, które pewnie wielu osobom by się nie spodobały. JackyX pisał/pisze na czym się zna lub teoretycznie się zna, ale dzięki forum zawsze możemy postwić ignora. Ludzie chyba czasami tak sami z siebie potrzebują czegoś/kogoś co/kto będzie ich "nakręcał".

To jest jedna z tych rzeczy na forum, która nigdy się nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, jestem często na kilku forach motoryzacyjnych i tutaj faktycznie ilość użytkowników i ilość nowych postów przyprawia o zawrót głowy (po dniu nieobecności trzeba wziąć dzień wolnego żeby wszystko przeczytać :-D ) ale dajcie już spokój winowajcy tego tematu, on tak gada tutaj od kilku lat i chyba trzeba się przyzwyczaić, faktem jest, że nikogo nie obraża i wypowiada się zgodnie z regulaminem. To czy kogoś denerwuje lub nie to jest zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zarowno ten watek, jak i tresc postu ktorym Dyrekcja rozpoczela dyskusje na temat Jacky X. Highschool mam juz za soba 15 lat a czasem czuje jak mnie doganiaja tamte lata, emocje emocjami a tolerancja tolerancja - trzeba trzymac wszystko w zdrowej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw ile osob w realu jakby sie spotkaly z Jacky i ucieli sobie pogawedke na temat Roberta, powiedziala by prosto w oczy, co po niektorzy napisali. Nawet jesli by byla grupa, to pewnie dopiero po odejsciu rzeczonej osoby, wymienili by miedzy soba jaki to ten jest, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw ile osob w realu jakby sie spotkaly z Jacky i ucieli sobie pogawedke na temat Roberta, powiedziala by prosto w oczy, co po niektorzy napisali. Nawet jesli by byla grupa, to pewnie dopiero po odejsciu rzeczonej osoby, wymienili by miedzy soba jaki to ten jest, itd.

 

Ja myślę że jedna grupa by odeszła a druga by gawędziła długie godziny na temat Roberta z Jackym którego z mojego punktu widzenia bardzo interesuje przebieg kariery i obecnie rekonwalescencji Kubicy . Biorąc pod uwagę naszą narodową "perełkę albo lepiej perłę" jakim jest niewątpliwie Robert to emocje które Jacky-emu się udzieliły a także mnie i wielu innym fanom w zaistniałej sytuacji nie powinny dziwić.

Chcę jeszcze dodać że kiedyś podczas spotkania służbowego z pewnym poważnym hiszpańskim biznesmenem podczas zapoznania usłyszałem od niego "Witaj jestem z hiszpanii , no wiesz , Fernando Alonso " :) Już wiedziałem że się dogadamy :D Wyobraźcie sobie gdyby (tfu) to Alonso sie tak porozbijał to gwarantuję Wam że cała Hiszpania by się pogrążyła w smutku i emocji nie było by brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ignorowanie przez moderatorów nagonki na Jackiego(być może spowodowanej jego wcześniejszymi wypowiedziami na forum) spowodowało rozdmuchanie sprawy. Wątek o F1 stał się wątkiem p.t. "Przemyślenie Jackiego + jacky idź stąd". Fakt, posty Jackiego były często "niefajne" dla fanów Roberta, dla medyków-optymistów :wink: , ale są też pesymiści i dajmy im się wypowiadać! Nie był to offtopic. Nie podobały mi się posty Jackiego, ale bardziej denerwowały mnie nic nie wnoszące do tematu posty przeciw niemu.

Jacky ma urlop za za:

Regulamin Forum napisał(a):

I. Ogólne zasady

6. Atmosferę panującą na forum tworzymy wszyscy; dołóż wszelkich starań aby inni nie poczuli się dotknięci Twoją wypowiedzią

Ok! Czy inni offtopując, poniżając, wyganiając Jackiego z wątku nie powinni dostać urlopu dokładnie z tego samego paragrafu? Czy Jacky nie poczuł się dotknięty? Czy kogokolwiek dotknęły osobiste uszczypliwości Jackiego? A może tym co dotknęło nas(tak, mnie też te posty bardzo denerwowały) w jego postach było "czarnowidzenie", wyciąganie zbyt daleko idących, pesymistycznych wniosków ze szczątkowych informacji medialnych? To, że chcielibyśmy i wierzymy w to, że jego wnioski są nieprawdziwe, nie znaczy, że można go obrażać i zabraniać mu wypowiadania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ma sie dobrze, i żadne czarnowidztwo nie zmieni faktu, że na razie Nick jedzie za niego TYLKO PIERWSZY WYŚCIG, o dalszych nie ma mowy....czyli szefostwo Lotusa ma nadzieję, żresztą jak wszyscy Polacy, że Robert niedługo wróci do zdrowia, a te wszystkie ,,krakania" sa tylko po to, żeby nie zapeszyć... :) ....stawiamy zakłady, kiedy Robert wróci na tor F1? Maj? Czerwiec? Lipiec? Na pewno nie później... :D Ja obstawiam MAJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ma sie dobrze, i żadne czarnowidztwo nie zmieni faktu, że na razie Nick jedzie za niego TYLKO PIERWSZY WYŚCIG, o dalszych nie ma mowy....

 

Raczej na jednym wyścigu dla Kwick-Nicka się nie zakończy . Realnie rzecz biorąc to wg mnie przejeździ on nawet prawie cały(jak nie cały) sezon 2011 w Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy dwa obozy wśród szanownych Forumowiczów.

 

Jedni lubią Forum takim jakie jest czyli luźno moderowane. Pasek poleci raz na "ruski" rok i to najczęściej za "sutek" w estetach, ban jeśli już to za ostre handlowanie. Poza tym "sprowadzanie do parteru" bardziej krewkich userów odbywa się najczęściej poprzez zwrócenie uwagi przez starszych stażem Forumowiczów.

 

Druga grupa, i tu widzę osoby zbulwersowane urlopem dla Jacky`ego, chciałaby Forum dużo ostrzej moderowane. Złamiesz paragraf - od razu kara.

Myślę, że da się to załatwić. Co prawda będzie ciężko dla nas bo modów jest 8 z czego 7 aktywnych ale da się zrobić.

Namówimy jeszcze Dyrekcję na pewne zmiany w regulaminie, takie żeby przewinienia łatwiej było dopasować do konkretnego paragrafu. Może jeszcze kilku modów zatrudnimy i ogień. Post nie na temat - pasek. Temat w złym miejscu - pasek. Dyskusja z moderatorem - ban (a co :wink: ). Nie wiem tylko czy ktoś poza modami tu zostanie :roll:

 

Musicie zrozumieć, że tu nie ma "czarne - białe". I jedna i druga "strona" musi być elastyczna w swoich działaniach.

Tym razem dostało się Jacky`emu, innym razem ktoś inny pójdzie na urlop - i na pewno wtedy również pojawią się głosy, że niesprawiedliwie.

 

Szczerze mówiąc jeśli ktoś ma ochotę się ze mną na funkcję moda zamienić to bardzo proszę. Taka łatwa i przyjemna fucha, i na pewno decyzje będą zawsze właściwe 8)

 

CVki słać do Flippera 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum dużo ostrzej moderowane

Tylko bez przesady proszę :wink: Troszkę off-topu poza off-topem dodaje forum klimatu 8)

To tak jak w życiu, nawet podczas poważnej rozmowy drobny żarcik jest mile widziany, a nawet pożądany.

 

-- 18 lut 2011, o 10:49 --

 

Lekkie buty

A na bosaka można :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas napisał(a):

Forum dużo ostrzej moderowane

 

Tylko bez przesady proszę :wink: Troszkę off-topu poza off-topem dodaje forum klimatu 8)

To tak jak w życiu, nawet podczas poważnej rozmowy drobny żarcik jest mile widziany, a nawet pożądany.

Zgadzam się, offtop musi być! :wink:

Musicie zrozumieć, że tu nie ma "czarne - białe". I jedna i druga "strona" musi być elastyczna w swoich działaniach.

Tym razem dostało się Jacky`emu, innym razem ktoś inny pójdzie na urlop - i na pewno wtedy również pojawią się głosy, że niesprawiedliwie.

No właśnie z tym podejściem polemizuję - jak karać, to wszystkich winnych, dopuszczać twardą grę(słowną) ale grę fair - bez obrażania innych, a jak delikwenci się zagalopują grupowo(bez skojażeń ;P ) to ukarać wszystkich a nie jednego na "chybił trafił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga grupa, i tu widzę osoby zbulwersowane urlopem dla Jacky`ego, chciałaby Forum dużo ostrzej moderowane. Złamiesz paragraf - od razu kara.

8)

 

Tylko ja w ogóle nie rozumiem punktu widzenia tych zbulwersowanych w tej dyskusji. Przypominam, że wszystkich denerwowały posty JackiegoX i wszystkim nie przeszkadzały chamskie teksty w temacie.

Specjalnie piszę wszyscy bo jakoś nie znalazły się osoby które chciałby prowadzić konwersacje z JackimX, jak i nie znalazły się osoby które zwróciłyby uwagę innym forumowiczom za przeginanie (poza Than Juniorem). Moderatorzy ile wpłynęło skarg na posty atakujące JackiegoX?

 

Skoro siedzieli wszyscy wtedy cicho to jakim prawem mają teraz odwagę się bulwersować? Dlatego, że czują poparcie Dyrekcji w tej kwestii? Troszeczkę po fakcie panowie :roll:

To znowu mi to przypomina "bo w grupie raźniej" i tak jak tam grupowo można było jechać po JackimX tak tu nagle w grupie można bronić wolności słowa i atakować modów za nadgorliwość.

 

Ja słowa Dyrecji zrozumiałem tak, że tu na forum trzeba reagować wtedy gdy komuś dzieje się krzywda, wtedy gdy ktoś jest nierówno traktowany, gdy komuś wydaje się ze jest kozakiem. Tylko, że to wymaga odwagi a w kwestii JackiegoX wszystkim tej odwagi zabrakło. (poza Than Juniorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym podejściem polemizuję - jak karać, to wszystkich winnych, dopuszczać twardą grę(słowną) ale grę fair - bez obrażania innych, a jak delikwenci się zagalopują grupowo(bez skojażeń ;P ) to ukarać wszystkich a nie jednego na "chybił trafił".

Jasne.

Rozumiem, że pierwszy w kolejce do zajęcia mojego miejsca jesteś.

Specjalnie piszę wszyscy bo jakoś nie znalazły się osoby które chciałby prowadzić konwersacje z JackimX, jak i nie znalazły się osoby które zwróciłyby uwagę innym forumowiczom za przeginanie (poza Than Juniorem). Moderatorzy ile wpłynęło skarg na posty atakujące JackiegoX?

Sam zdjąłem 4 czy 5 zgłoszeń na niego. Nie wiem jak reszta.

Skoro siedzieli wszyscy wtedy cicho to jakim prawem mają teraz odwagę się bulwersować? Dlatego, że czują poparcie Dyrekcji w tej kwestii? Troszeczkę po fakcie panowie :roll:

To znowu mi to przypomina "bo w grupie raźniej" i tak jak tam grupowo można było jechać po JackimX tak tu nagle w grupie można bronić wolności słowa i atakować modów za nadgorliwość.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo napisał(a):

Specjalnie piszę wszyscy bo jakoś nie znalazły się osoby które chciałby prowadzić konwersacje z JackimX, jak i nie znalazły się osoby które zwróciłyby uwagę innym forumowiczom za przeginanie (poza Than Juniorem). Moderatorzy ile wpłynęło skarg na posty atakujące JackiegoX?

 

Sam zdjąłem 4 czy 5 zgłoszeń na niego. Nie wiem jak reszta.

 

 

Na niego czyli na kogo? Na JackiegoX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...