Skocz do zawartości

Forumowe Poszukiwania Świętego Graala - 22B -


Mark L.A.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, soha napisał:

Cześć,

 

@chojny by lepiej się myślało nad tym pomysłem to na rynku pojawiało się 005 / 400 .  Może? :)

 

LINK

 

1.JPG.04935e3d21efce583bd81313dbd2aabd.JPGPrzechwytywanie2.JPG.bf3f50014c98b575fab50fbfc85e9599.JPG


 

Piękna sztuka w dobrej cenie. :)

 

W piątek zwiozłem do domu Integralke po kolejnym etapie prac i teraz jestem zakochany po uszy we Włoszce :wub:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, respect napisał:

Myślę ,że w PL mozna spokojnie zrobić replikę RHD włącznie z całą mechaniką, a poszycia ładnie zrobią polskie firmy. Może kłopot byłby z felgami  -dostęp, cena.

Idać nymer dwieście ileś -taki, którego nie można znależć:)

I być pośmiewiskiem wśród faktycznych fanów? Dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, respect napisał:

Myślę ,że w PL mozna spokojnie zrobić replikę RHD włącznie z całą mechaniką, a poszycia ładnie zrobią polskie firmy. Może kłopot byłby z felgami  -dostęp, cena.

Idać nymer dwieście ileś -taki, którego nie można znależć:)

Panie @Żeton, chyba Pana wołają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, respect napisał:

Kwestia podejścia.Siedziałem np. w audi Grzegorza Olchawskiego -są też inne repliki.

Ciekawe ilu gości ma go za pośmiewisko.

Zrobienie fajnej repliki jest rzeczą fantastyczną. Udawanie że to oryginał klejąc plakietki z numerem "dwieście ileś taki którego nie można znaleźć" to pośmiewisko.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, respect napisał:

Kwestia podejścia.Siedziałem np. w audi Grzegorza Olchawskiego -są też inne repliki.

Ciekawe ilu gości ma go za pośmiewisko.


 

To trochę inna historia jest.

 

Zbudować auto rajdowe wg. homologacji można mając odpowiedni zapał i budżet ale… każde rajdowe auto i tak jest inne, w swoim życiu ma wiele specyfikacji, wymienia się części na potęgę a oklejenie tak naprawdę przywodzi nam na myśl konkretne auto czy historie. zazwyczaj auto, które sie miało nad łóżkiem, na plakacie. 
 

Tak zbudowana rajdowka, startując pisze swoją historie. 
 

Slowo replika w kontekście auta rajdowego, przygotowanego do startów nie do końca odpowiada rzeczywistości. 
 

Naklejki to ani nie replika ani nie oryginał to raczej… hołd, przywołanie wspomnień.  

  • Super! 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BelegUS napisał:

Udawanie że to oryginał klejąc plakietki z numerem "dwieście ileś taki którego nie można znaleźć" to pośmiewisko.

Ja tu nie chcę nikogo przekonywać, -gdyby się dało to matematycznie obliczyć to bym podał wynik.

A zrobienie czegoś takiego dla jednego będzie ok lub nie.

Posmiewiskiem może być np. impreza z numerem startowym i nazwiskami Hołek, Wisławski - a w środku kto inny.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, respect napisał:

Ja tu nie chcę nikogo przekonywać, -gdyby się dało to matematycznie obliczyć to bym podał wynik.

A zrobienie czegoś takiego dla jednego będzie ok lub nie.

Posmiewiskiem może być np. impreza z numerem startowym i nazwiskami Hołek, Wisławski - a w środku kto inny.:)


 

Jak kupujesz oryginalne auto w szczególności. Wstyd jak…. :biglol:
 

 A oklejenie nazwiskami zawodników jest nawet dokładnie opisane w regulaminach i dokumentacji FIA. Warto się zapoznać jakie są zasady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, respect napisał:

A zrobienie czegoś takiego dla jednego będzie ok lub nie.

Więc jeden to wyśmieje i wytknie palcem, a drugi nie.

 

Klejenie nazwisk postaci historycznych i malowania to replika. Klejenie tabliczki numerowej limitowanej serii auta to falsyfikat. Tyle w temacie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, respect napisał:

Mówimy o replikach


 

Tak jak pisałem, temat w autach sportowych, startujących w rajdach historycznych, jest dokładnie opisany przez FIA w regulaminach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, respect napisał:

Myślę ,że w PL mozna spokojnie zrobić replikę RHD włącznie z całą mechaniką, a poszycia ładnie zrobią polskie firmy. Może kłopot byłby z felgami  -dostęp, cena.

Idać nymer dwieście ileś -taki, którego nie można znależć:)

A taki delikatny szczegół jak VIN? Czy to też "rzecz nabita"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tutek napisał:

A taki delikatny szczegół jak VIN? Czy to też "rzecz nabita"?

Nie jest to delikatny szczegół bo po tym numerze auto jest ewidencjonowane prawnie.

2 wyjścia. Albo uzyskać zgodę producenta , albo na tej samej samej tabliczce dopisać : "made in Tutek" . Nie jest zabronione stosowanie takiego samego nr fabr. u różnych producentów,:)

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rosaskc napisał:

Nie? Przecież VIN zaczyna się od trzyznakowego kodu kraju w połączeniu z producentem.

Nie szkodzi, mówimy cały czas  o numerze fabrycznym replik czyli produkcji jednostkowych i jeśli byłbym takim producentem to mogę sobie nadać np. WOL 123,

-od imion nazwiska itp. i mówię o nr fabrycznym.

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje wam tu wszystkim, że jak tylko będzie mnie stać na taką Imprezę to sobie kupię i będę tu wrzucał foty: bagażnika pełnego zakupów z Biedry...o mleko nie było dokręcone i się wylało, jak stoi na chodniku obok kałuży a przejeżdżające ulicą samochody dodają coraz to nowe plamy brudnej wody na karoserię z powłoka mocno "zmęczoną" codziennym życiem w mieście

 

:OO:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...