Skocz do zawartości

jaki nowy akumulator do forka


slonex

Rekomendowane odpowiedzi

Był już chyba taki temat ;) po przewałkowaniu go się zebrałem i wczoraj zakupiłem tak jak polecano: Varte Blue Dynamic B560410054 60Ah 540A, pasuje kształtem jak powinna pasować (a na to warto zwrocic uwage), pali i jeździ... i to chyba wystarczy :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przejrzyj sobie ten temacik link.gif msn-wink.gif

 

Ja chyba jestem jedna z nielicznych osób którym oryginał się pocił i po roku został wywalony :P

Potem był exide basic, w tę zimę spodziewam się że padnie i jakiegoś bosha na powerframie pewnie kupię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam,

A moze ktos szalal z jakas zelowa bateria i jesli tak to poleca ?!

pzdr

 

Jeżdżę na żelówkach Optima Yellow w terenówce, zasilam wyciągarkę itp i jest super. Bez porównania do zwykłych akumulatorów.

55AH lepiej się sprawuje niż zwykły 100AH. Bardzo szybko się ładuje i można głęboko rozładować bez konsekwencji.

Do zwykłych aut montowałem Optimę Red top i to kończyło problemy z odpalaniem w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra Futura - jak znajdziesz akumulator "za duzy" o kilka rozmiarów i się zmieści, to masz elektrykę nie do zarżnięcia.

W kilku autach już stosowałem i był miód. W jednym, niedużym, benzyniaku (zalecali 54Ah) zamontowane miałem 74Ah. -25 w nocy, -22 w chwilii odpalania. Nawet radio nie przygasło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przejrzyj sobie ten temacik [ ] [ http://klubkm.pl/forum/images/smilies/msn-wink.gif ]

 

Ja chyba jestem jedna z nielicznych osób którym oryginał się pocił i po roku został wywalony :P

Potem był exide basic, w tę zimę spodziewam się że padnie i jakiegoś bosha na powerframie pewnie kupię :wink:

 

Wymieniłem firmowy na Bosch s4 (?) z powerframe. Się okaże w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Podobny problem spotka mnie na jesieni tzn. wymiana akumulatora. Rekomendowano mi Banner Power Bull - Austria, potem Bosch Silver , Varta , Centra ale tylko z wyższej półki. Rekomendacja była od osoby , która działa na rynku akumulatorów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

hej,

 

zaglądam pod maskę dzisiaj, a tam jakaś masakra się zrobiła - przeżarło mi dziurę mocowania jednej ze śrub co trzyma akumulator, a przy dokładnych oględzinach obie śruby (szczególnie na końcach) i obejma (to co z góry trzyma aku) pokryte były białym, sypiącym się nalotem. Generalnie wszystko białe...  :huh:

 

Aku działa, ale wygląda na to że coś się z niego wydostaje, bo takie zniszczenia mam tylko na częściach które bezpośrednio się z nim stykają.... czas chyba jednak pomyśleć o wymianie. Odkopuję więc dinozaura i pytam się, czy ktoś może ostatnio kupował Aku do Forka Sg - zdaje się, że tam jakiś konkretny rozmiar musi być żeby dało się to włożyć pod maskę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakaś plaga bo mi właśnie też zdycha pomimo tego że właściciel wymienił w 2011 roku a auto jest garażowane...

Aku jest jakieś z czerwonym bykiem , sprawdzę potem co to za cudo że tak szybko zdechło.

PS jakie macie dane tych akumulatorów u mnie jest 12V 60 Ah 480 A , wydaje mi się że nie taki był seryjnie.

Edytowane przez Vilmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...