Skocz do zawartości

Egipt.....


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

Egipt jest.... specyficzny - znam ludzi którzy sa zachwyceni wczasami w Egipcie i caly czas sobie chwalą, wielokrotnie tam wracają i są szczęsliwi.

 

To nie moja bajka, ale... aby nie demonizowac Egiptu...

 

Ok 2 tygodnie temu wrociłem z urlopu, który spędzałem w Grecji na KOS - hotel 4* , ...i musze przyznać , że standardowo szału nie było. To gdzie jechać w Europie aby było fajnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam jeżdżę wyłącznie ze względu na nurkowanie. W tym roku byłem w Sharm (obrzydliwe miejsce) ale o dziwo hotel był przyzwoity a jedzenie dobre. I to nie "dobre jak na Egipt" tylko po prostu dobre. A jak się nurkuje, to mniej ważny hotel, ważniejsza baza nurkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos-wrx, też byłem w Grecji 4* ... i było biednie. Oni taki po prostu mają standard, który wyrażaja m.in. poprzez umeblowanie (?!?!) i wyposażenie pokoju :/

 

Fajnie jest np. zimą na wyspach kanaryjskich.

 

Poza tym Chorwacja :!: Portugalia, Hiszpania, Włochy, Malta,

 

Ja jestem fanem Izraela ;-) ... niby tak blisko Egiptu, ale ... kto przekraczał granicę w Taba - Ejlat ... wie o co chodzi (można tam przejść z XIX w XX wiek ;-) Poza tym - w temacie - ile tam Subaraków :!:

 

W tym roku mamy mocne postanowienie (a córeczka już wystarczająco podrosła), że zimą - w chwilach zapaści - wyjeżdżamy na miesiąc / dwa, tam gdzie cieplej i tam gdzie słońce (ale nie do Egiptu oczywiście) :!: I już :!:

 

-- 29 lip 2010, o 14:34 --

 

Z drugiej strony, jeśli ktoś chce odpocząć po prostu 3/4 pobytu na plaży, opalić się, wykąpać kilka razy w ciepłym morzu (szczególnie zimą), ponurkować, wieczorkiem usiąść przy drinkach ze znajomymi, to Egipt jest dobrą opcją.

 

Wystarczy wiedzieć jak szukać rozsądnych cen i można się zresetować przez tydzień lub dwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeśli ktoś chce odpocząć po prostu 3/4 pobytu na plaży, opalić się, wykąpać kilka razy w ciepłym morzu (szczególnie zimą), ponurkować, wieczorkiem usiąść przy drinkach ze znajomymi, to Egipt jest dobrą opcją.

Dokładnie. Pod tym względem relacja cena/ jakość wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto przekraczał granicę w Taba - Ejlat ... wie o co chodzi

 

Ja wiem. Nad Morzem Martwym dopadliśmy Burger Kinga i nawcinaliśmy się, jak małpa kitu - było to i tak lepsze, niż egipskie żarcie. Choć akurat sam BK przeczył teorii, że w Izraelu czyściej i nowocześniej - syf był tak przekoszmarny, że się zastanawiałem, co BK na to :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jechać w Europie aby było fajnie?

NP. TU http://www.clubmed.co.uk/cm/resort-kama ... ac-vh.html

 

polecam :idea: , generalnie każdy wyjazd z club med , jest bardzo ok , ja też zdecydowanie wole europe, jak dzikie kraje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Egiptu można pojechać polatać na kite'ach, reszta to nieporozumienie, a jak ktoś dał się namówić na wycieczkę na Saharę to gratulacje, widziałem pacjentów którzy stamtąd wrócili, mało komu się podobał żar lejący się z nieba i sam piach :mrgreen: , syf, kiła i te wszechobecne baciuchy, którym daleko do białych ludzi... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez moge potwierdzic ze Egipt jest gowniany, jak juz ma byc all inclusive i u kozoje.... to lepiej w Turcji (a i temperatury znosniejsze) - sierpien w Egipcie to chyba najgoretszy okres - nic tylko siedziec w basenie - bo w pokojach zwykle klima halasuje jak mojego dziadka mlockarnia z lat 60tych .

Jak ma byc plaza i czysto to Kanary, jak troche brudniej ale przyjemnie to Grecja.

A jak masz troche wiecej kasy i chcesz jechac zima to najlepszy Meksyk :)

a jak masz tylko spozywac to Nowy Sacz :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz tylko spozywac to Nowy Sacz

 

Pijesz do kogoś? :mrgreen:

 

Tak, Turcja sprawiała wrażenie dużo bardziej cywilizowanej. Co prawda chcieli mnie tam orżnąć, wmawiając, że wytrąbiłem całą zawartość minibaru (wytrąbiłem więcej, ale akurat nie z minibaru :) ) i jeszcze wmawiali, że uzupełniłem buteleczki wodą. Bo faktycznie przy wyjeździe okazało się, że wszystkie są odkręcone. Zapomnieli tylko, że ich dyżurne buteleczki do oszukiwania gości hotelowych mają termin ważności - na tych termin był przekroczony o ponad rok i zapewniłem państwa, że wezwę ichniejszy sanepid, by im pokazać, co serwują gościom. Wówczas się zamknęli :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Egipcie jakiś czas temu; oczywiście 5* all/ultra i inne takie... i generalnie muszę się z Wami zgodzić co do wszystkich wad Egiptu.

Jednak z drugiej strony na tygodniowy w miarę pasztetowy pobyt, Hurgada może być jakąś opcją; 1 dzień Luksor, 1 dzień nurkowanie; 1 dzień safari na quadach :twisted: i 3 dni snorklowania na hotelowej rafie. Być może akurat trafiłem na bardzo ok hotel - było czysto, a w pokoju nawet bardzo czysto, żarcia dużo i choć nie bardzo mi podchodziło, to przynajmniej zawsze można było wziąć pizze :twisted: No i Johnny Talker i Pinnlandia :twisted::mrgreen:

 

 

A co do Turcji, to mi się bardzo tam podobało; już bardziej europejsko a jednak trochę inaczej, hotele bardzo fajne, no i żarcie wyborne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o konkretne nazwy hoteli w tej całej Turcji :wink:

 

 

byliśmy w tym hotelu i było ok:

http://www.wakacje.pl/oferty/turcja/mar ... iny=154806

 

choć basen nie za duży i na plaże kawałek, to jedzenie bardzo smaczne 8)

 

 

na pewno mogę też polecić:

 

http://www.wakacje.pl/hotele/turcja/uto ... 16125.html

 

bajka, tylko trochę daleko od lotniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w środe wróciłem z Grecji i jestem zadowolony, byłem na wyspie Kerkyra ;) ( Korfu ).

Super klimacik, bardzo dużo zieleni, aż dziw przy takich temperaturach, było ciepło ale napewno nie tak jak w Egipcie...

Hotel 4*, bardzo przyjemny, szczególnie na plus obsługa.... jedzenie też dobre i i do oporu, drinki i ich alkohol jakiś taki bez wyrazu i specjalnego smaku, ale generalnie już wiedzieli w barze że polakom trzeba polewac podwojnie lub potrójnie :mrgreen:

Wypożyczenie samochodu naprawde tanie 33 ojro/doba, przez 2 dni naprawde pośmigaliśmy i zobaczyliśmy dużo pięknych widoków i miasteczek :shock:

 

W porównaniu z Tunezją i Egiptem gdzie miałem hotele 5* to nie umywają się do Grecji, przynajmniej Korfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pogoda ma być spoko :)http://polish.wunderground.com/global/s ... 62463.html

 

Topless? Pokaż fotki, to powiemy czy może się opalać... :P:mrgreen:

 

Zaufaj mi,że może 8)

 

Siema Znacie moze Hotel Sunny Days El Palacio bo wybieram sie tam 29 i zastanawiam sie czy to dobry wybor a do poludnia moge jeszzcze zmienic hotel...

 

Czyli robimy spot alkoholowo-zapoznawczy ? :mrgreen: W razie czego mój kom 793633444

 

OK.Spadam,bo zaraz trzeba ruszać na lotnisko.

Dzięki Wam za pomoc i widzimy się niebawem :wink:

Pozdrawiam

 

wklejaj zdjecia po przylocie :lol: tylko te interesujace - zabytki i krajobracy olej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już w domq i widzę,że temat się mocno rozwinął :)

 

myslę że warto pojechać tam choćby raz i samemu to sprawdzić.

 

Sprawdziłem i jestem pewien,że jeszcze tam wrócę :mrgreen:

 

wklejaj zdjecia po przylocie :lol: tylko te interesujace - zabytki i krajobracy olej :mrgreen:

 

Coś dla Ciebie : najlepsza laska jaką widzieliśmy na plaży :mrgreen:

 

http://img836.imageshack.us/img836/5024/imag0086a.jpg

 

-- 7 sie 2010, o 18:06 --

 

Parę słów : warto jechać do hotelu Alibaba (w którym byliśmy tak naprawdę 7 z 8 dni),bo w naszym (Sultan Beach) było to,o czym pisał Przemq (średnie żarcie,średnie pokoje,średni basen,średnia plaża) ale z fartem nasze opaski miały taki sam kolor jak w Alibabie,więc :mrgreen:

Generalnie jesteśmy baaaardzo zadowoleni z wyjazdu.Nikt nie zachorował na lokalną chorobę :P ,jedzenie bardzo ok,widoki suuuuper,pogoda gwarantowana,hotel czysty,basen i okolice fajne,nurkowanie wyyypas ( 8 metrów pod wodą przy rafie - bezcenne,quady fajne (50km po pustyni).

 

Pare fotek :

 

nasza paczka http://img375.imageshack.us/img375/7687/cam0070.jpg

waszka + neon http://img21.imageshack.us/img21/8915/cam0075.jpg

żarcie http://img245.imageshack.us/img245/3435/cam0101.jpg

widoki http://img839.imageshack.us/img839/2025/cam0127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pogoda ma być spoko :)http://polish.wunderground.com/global/s ... 62463.html

 

Topless? Pokaż fotki, to powiemy czy może się opalać... :P:mrgreen:

 

Zaufaj mi,że może 8)

 

Siema Znacie moze Hotel Sunny Days El Palacio bo wybieram sie tam 29 i zastanawiam sie czy to dobry wybor a do poludnia moge jeszzcze zmienic hotel...

 

Czyli robimy spot alkoholowo-zapoznawczy ? :mrgreen: W razie czego mój kom 793633444

 

OK.Spadam,bo zaraz trzeba ruszać na lotnisko.

Dzięki Wam za pomoc i widzimy się niebawem :wink:

Pozdrawiam

 

wklejaj zdjecia po przylocie :lol: tylko te interesujace - zabytki i krajobracy olej :mrgreen:

 

chlosta ci sie nalezy :twisted:

 

gdyby nie dziewczyny na pierwszym z czterech zdjec to mozna by je spokojnie na demoty wrzucic bez podpisu - glowna gwarantowana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w naszym (Sultan Beach) było to,o czym pisał Przemq (średnie żarcie,średnie pokoje,średni basen,średnia plaża)

 

waszka - ale ja miałem jak na warunki egipskie super hotel, super żarcie, super pokój z pięknym widokiem i super plażę. Tylko po trzech dniach w Egipcie tak, czy siak, mam dość wszystkiego i chcę do domu :twisted:.

 

Kilka fot, żeby było jasne, z ostatniego pobytu.

 

Hotelowy basen:

 

1hotel1.jpg

 

Widok z okna naszego pokoju:

 

2hotel2.jpg

 

Hotel nocą:

 

11hotelnoca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Stoperanu nie bierz. U beżowych w każdej aptece kupisz lokalne żółte tabletki - o wiele skuteczniejsze, bo przystosowane na beżowe mikroby.

 

To jest antinal, dosyc skuteczny lek. Chemicznie to jest to samo co pewien dostepny w Polsce lek (nifuroksazyd) tylko dawka 2 razy silniejsza.

 

Antinal w egipcie kupisz nie tylko w aptece, w wiekszosci sklepow powinen byc.

 

 

Po 2 sprawa picia wódy do kazdego posilku to mit. To nie działa, duzo lepsze jest picie Coca-coli przynajmniej ze 2 litry dziennie - wtedy nic Cie nie dopadnie. Sprawdzone osobiscie, a bylem w egipcie juz kilka razy.

 

-- 3 wrz 2010, o 12:31 --

 

Tez moge potwierdzic ze Egipt jest gowniany, jak juz ma byc all inclusive i u kozoje.... to lepiej w Turcji (a i temperatury znosniejsze) - sierpien w Egipcie to chyba najgoretszy okres - nic tylko siedziec w basenie - bo w pokojach

 

Egipt nie jest gówniany, kwestia tylko odpowiedniego hotelu.

Druga sprawa - tam sie nie jezdzi w sierpniu raczej!!!! W sierpniu to lepiej na Hel sobie pojechac.

 

Egipt jest doskonały na pazdziernik/listopad albo styczen/luty /marzec. U nas zimno, ciemno, mokro, albo zasypane sniegiem - a tam pływasz sobie w basenie i sie opalasz. I za cene niższa niz w wakacje. W wakacje to rozumiem ze musza jezdzic ludzie jak maja dzieci w wieku szkolnym. Jak nie macie takich dzieci to najlepiej kazdy miesiac poza lipcem i sierpniem.

Wrzesien tez jest goooracy!

 

-- 3 wrz 2010, o 12:36 --

 

Pij wodę butelkowaną

 

warto dodac ze wode butelkowaną jak kupuje sie gdzies poza marketem (mały sklepik, bazar) to trzeba sprawdzic czy

zakrętka jest nie naruszona, najlepiej zeby jeszcze nakrętka była ofoliowana - są takie w egipcie

 

 

podobnie coca-cola, trzeba sprawdzic dobrze czy zakrętka jest nie naruszona

 

ja raz dalem sie nabrac i nabyłem za 1 dolara rozwadnianą coca-cole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 sprawa picia wódy do kazdego posilku to mit. To nie działa, duzo lepsze jest picie Coca-coli przynajmniej ze 2 litry dziennie - wtedy nic Cie nie dopadnie. Sprawdzone osobiscie, a bylem w egipcie juz kilka razy.

 

Najlepiej to wódę przepijać coca-colą :mrgreen:

 

Egipt jest doskonały na pazdziernik/listopad albo styczen/luty /marzec. U nas zimno, ciemno, mokro, albo zasypane sniegiem

 

Ja tam wolę zamiast się opalać to upalać po śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak czytam wasze posty i widzę że nie tylko ja mam kaca moralnego po wycieczce do Hurghady :mrgreen: Powiem tak jadąc do Egiptu spodziewałem się małego raju na Ziemi. Niestety rzeczywistość jest inna. To kraj syfu i natręctwa. Styl bycia Egipcjan dla przeciętnie cierpliwego Europejczyka jest nie do zniesienia. Wszechobecne domaganie się bakszyszu wychodziło mi bokiem. My Friendsi co chwilę namawiający do coraz to nowych atrakcji nie pozwalali się zrelaksować. Jedzenie jak cię mogę, jak przestawałem myśleć jak musi wyglądać kuchnia to nawet można było coś zjeść, ale alkohol to juz porażka. Piwo choć raczej bezalkoholowe to dało się wypić ale Feenlandia smakowała gorzej niż bezołowiowa prosto z dystrybutora. Zeszłe wakacje spędziłem na Rodos i było suuuuuper. Do Egiptu juz na pewno nie wrócę. Jeszcze słowo odnośnie samej Hurghady. Mieszkałem w hotelu 30km od miasta i raz tylko wybraliśmy się do centrum. Masakra, smród, bród, klaksony a jak zobaczyłem szczura zajadającego w najlepsze owoce na starganie to wymiękłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...