Skocz do zawartości

Egipt.....


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

carfit, to jak byłeś w tym Egipcie czy kanary jednak??

 

Canary :D i z pewnością nie żałuje :D

 

Dobra decyzja :mrgreen:

Ja też tam celuję na następny wyjazd;)

 

A co do Egiptu to nie jest wg mnie najgorzej (byłem kiedyś w listopadowym okresie), trzeba po prostu pamiętać ile się za wycieczkę zapłaciło i porównać z wyjazdem nad Bałtyk np. ;)

Najgorsza rzecz która mnie zraziła do Arabów to ich natrętność (bakszysz, trąbiące taksówki, sprzedawcy):/

Byłem w grudniu w Izraelu, pojechałem niezbyt chętnie bo nigdy nie ciągnęło mnie tam za specjalnie...

Obawiałem się że będzie jak w Egipcie, a tu miła niespodzianka - Cywilizacja pełną gębą :mrgreen:

No i te piękne, kręte, puste drogi przecinające pustynię :twisted::twisted::twisted:

Niestety na pewno nie można cenowo tego porównać do Egiptu, plusik taki (myśłę że ważny tutaj) że można wynająć tanio fajne auto pochodzące z kraju kwitnącej wiśni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde, moja się uparła na Egipt, w rachubę wchodzi tylko hurgada, miałem nadzieję, że coś doradzisz :mrgreen:

 

Szukaj wycieczki w Alibaba Hotel.Zaufaj,że będziesz zadowolony.Do centrum Hurgady jedziesz 10 min taxi za 2$.Hotel zawodowy a widziałem pare w Hurgadzie i wiem co mówię.

Plaża bardzo szeroka,bo połączona z 3 hoteli,bardzo dobre jedzenie na plaży,przy hotelowym basenie i w hotelu.

Będzie pan zadowolony :wink:

Kanary też warto odwiedzić o których wspomniano wcześniej.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, moja się uparła na Egipt, w rachubę wchodzi tylko hurgada, miałem nadzieję, że coś doradzisz :mrgreen:

 

Jakie są Wasze wymagania? czego oczekujecie?

 

Widziałem ok. 20 hoteli w Hurghadzie, w 7-8 z nich mieszkałem.

 

Niezle hotele w dobrej cenie to IBEROTEL AQUA MARINE, TITANIC BEACH.

 

-- 29 sty 2012, o 09:43 --

 

Kurde, moja się uparła na Egipt, w rachubę wchodzi tylko hurgada, miałem nadzieję, że coś doradzisz :mrgreen:

 

Szukaj wycieczki w Alibaba Hotel.Zaufaj,że będziesz zadowolony.Do centrum Hurgady jedziesz 10 min taxi za 2$.Hotel zawodowy a widziałem pare w Hurgadzie i wiem co mówię.

Plaża bardzo szeroka,bo połączona z 3 hoteli,bardzo dobre jedzenie na plaży,przy hotelowym basenie i w hotelu.

Potwierdzam, całkiem fajny hotel w niezłej cenie.

 

-- 29 sty 2012, o 09:51 --

 

Od kilku lat latam w styczniu i lutym na Kanary i jest tam zdecydowanie cieplej.

 

dokładnie , ja byłem w szoku, wszędzie pisali ok 21-22st. tylko że w cieniu, cały tydzień temp. 25-29 st. w słońcu , 7 dni non stop słonce, a najlepsze jest to że temp. w nocy jest niewiele niższa i można długimi wieczorami siedzieć na zewnątrz np. w knajpie , w krótkich spodeńkach i jest ciepło :D

 

No tak, zawsze ostrzegałem przed egiptem w zime (temperatury)... starczy poczytac ten wątek

 

na Kanarach nie byłem.... ale jakie koszty w porownaniu do Egiptu? pewnie 2 razy drozej....

 

 

Trzecia sprawa, to kursy walut, jak ktos powyzej slusznie zauważył... teraz wszystko robi sie drogie, nawet tani do tej pory zawsze Egipt.

 

Pierwszy raz byłem w Egipcie w lato 2008... dolary kupowalem po 2,02 zł... ile kosztuje teraz dolar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Kanarach nie byłem.... ale jakie koszty w porownaniu do Egiptu? pewnie 2 razy drozej....

 

Wcale nie.W tym roku za 8 dni na Lanzarote w opcji all zapłaciłem 1649zł/os.Mega zawodowa cena jak na kanary.

Auto na cały dzień wynajmujesz za 20-100 Euro.Ceny jedzenia i picia zależą od miejsca,w którym robisz zakupy.W markecie za 2L Pepsi płaciłem jakoś 1,2 E a 300 metrów dalej,w sklepie przy plaży 2,5 E :lol:

Jak nie byłeś to leć,bo warto a czasem można trafić wycieczkę w dobrej cenie 8) :wink:

 

PS.W samolocie para siedząca przed nami za tą samą wycieczkę zapłaciła 2499zł/os. a jeszcze inni 2999zł...Niezłego gula mieli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu za Lanzarote płaciłem podobnie jak waszka

 

i do Egiptu szybko nie polecę

 

:lol:

 

za 2 tygodnie All wigilia + sylwester za 4 osoby - 9 tysi

pogoda kozak (wiatr tylko przeszkadzał ale mozna sie przyzwyczaić)

słońce 12 dni 2 dni za chmurami

temp 22-24 stopnie

i podstawa- jedzenie-bajka (mieszanina kuchni hiszpańskiej z marokańską :mrgreen: )

jak to mawiają- kraj wiecznej wiosny-polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem 2 lata temu we wrześniu w Hurghadzie hotel Sunny Days El Palacio i było naprawdę genialnie. Cieszyłem się z wiatru, bo gdyby nie on nie szło by wyleżeć przy opalaniu się. Hotel śmiało mogę polecić.

http://www.oceniacz.pl/hotel/205/sunny- ... cio/opinie

http://www.sunnydaysegypt.com/en/Palacio/home.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem - Jungle Aqua Park i gorąco polecam. Luty jest super na Egipt - nie za gorąco (czyli krótki rękaw, krótkie spodnie, opalanie tak, że da się na słońcu wysiedzieć :) ). Hotel to 4* i uważam, że zasłużone. Nie więcej i nie mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Egipcie bylem 3 razy w maju lece czwarty raz.

w Sharm moge polecic hotel Sunrise Island Garden oraz Sunrise Island View Resort

w Hurghadzie bylem w hotelu Roma, samo centrum miasta, dobre miejsce wypadowe do zwiedzania Egiptu, blisko Tez hotel Sea Gull. Podobnie jak ktos wyzej polecam Sunny Days El Palacio. Fajny orientalny klimacik jest w hotelu Alf Leila Wa leila - minus daleko od morza.

W Tabie hotel Hilton na samej granicy z Izraelem

W tym roku odwiedze Marsa Alam i hotel na 'zadupiu zdrój' Sentido Oriental dream, z racji tego ze chce troche zwrotnika raka pozwiedzac, plus Asuan, Abu Simbel, jak sie uda to moze choc kawalek Sudanu polnocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wylatujemy do Egiptu, hotel to IBEROTEL AQUAMARINE.

Za tydzień po powrocie podzielę się z wami spostrzeżeniami.

Btw. Dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

Życzcie nam powodzenia w locie :roll:

Cholernie się boje latać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

do Egiptu i specyfiki arabów niestety trzeba się przyzwyczaić. Byłem w 3 różnych hotelach, zawsze w miesiącu wrzesień-październik. Polecam każdemu hotele gdzie byłem, porządek, dobre jedzenie, alkohol - Jungle Aqua Park, Titanic Beach Spa & Aquapark (pierwsza linia brzegowa), Iberotel Aquamarine i szczególnie polecam ten ostatni, super obsługa, jedzenie i alkohol,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...