Skocz do zawartości

Egipt.....


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

30 września lecę do Egiptu na wycieczkę objazdową. Będzie to mój pierwszy Egipt więc powiedzcie mi na co zwracać tam uwagę? Na co uważać a z czego korzystać? Czy np rzeczy takie jak telefony czy laptopy sa bezpieczne w pokoju podczas sprzątania?

 

 

Ja bym uważał, zostałem okradziony z kilku pamiątek i ubrań najprawdopodobniej przez sprzątacza. Hotel w Sharmie 5*.

 

A czy ktos był w Egipcie w styczniu? Nie jest za zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu byliśmy z żoną w hotelu 4*. Lapek na stole leżał 2 tyg, telefony i biżuteria w sejfie (nie ma co ryzykować).

Spokojnie było :)

 

A czy ktos był w Egipcie w styczniu? Nie jest za zimno?

doklejam się :mrgreen:

 

 

Spox. Byłem w styczniu. Jest ok. 22 stopnie (w cieniu). Woda ma 22-24 stopnie, więc jest bardzo przyjemnie.

W zasadzie do Egiptu najlepiej jechać od września do maja, bo w porze letniej jest tam mega gorąco i to średni wypoczynek, jak dla mnie.

Te 22 stopnie w styczniu to absolutna norma, jednak w słońcu odczuwalna temperatura jest sporo wyższa.

Wieczorem jest chłodniej i trzeba zakładać jakąś bluzę, ale nie ma mowy o jakimś mega chłodzie. Poniżej 15 stopni nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 września lecę do Egiptu na wycieczkę objazdową. Będzie to mój pierwszy Egipt więc powiedzcie mi na co zwracać tam uwagę? Na co uważać a z czego korzystać? Czy np rzeczy takie jak telefony czy laptopy sa bezpieczne w pokoju podczas sprzątania?

 

Telefony i laptopy są bezpieczne, nie ma zadnej obawy.

 

Nie kupowac coca-coli ani zadnych napojów w przypadkowych małych sklepikach. :) a jesli juz kupujesz - sprawdzac czy korek butelki jest oryginalnie zafoliowany :)

 

-- 19 wrz 2011, o 09:12 --

 

sprzątacza. Hotel w Sharmie 5*.

 

A czy ktos był w Egipcie w styczniu? Nie jest za zimno?

 

Co do temperatur w styczniu - to jest tak jak kolega powyzej napisał. Bardzo przyjemnie, tylko wieczory troszke chlodniejsze.

Jedyny minus stycznia to fakt, że dosyc wczesnie robi sie ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie :) A w nocy to juz na pewno nie.

 

W nocy to co innego grzeje :mrgreen: .

 

A poważnie, to rzeczywiście wieczorem jest chłodniej, ale to żadna niedogodność.

Byłem na początku maja i w nocy potrafiło być już bardzo ciepło, co nie jest specjalnym udogonieniem, jesli chodzi o sen.

Osobiście wolę spać przy otwartym oknie, zamiast chłodzić sie klimą, więc wolę Egipt jesienią/zimą/wiosną.

Woda jest tam git cały rok. Latem wręcz za ciepła, bo ponad 30 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A jak jest na początku stycznia tam ? warto ?

Jakiś dobry hotel, jaki rejon wybrać , który polecacie ? najlepiej z WI-FI :twisted:

 

ciekawie jest na pewno...

http://www.wykop.pl/ramka/980927/prawdz ... ze-egiptu/

 

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/a ... airze.html

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wiaja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz nurkować i spędzać raczej biernie czas,polecam Marsa El Alam i hotel Sol Y Mar Abu Dabbab.Byłem w tamtym roku,co prawda w listopadzie,ale w styczniu będzie podobna pogoda.Hotel bardzo fajny,a przede wszystkim najpiękniejsza rafa koralowa i zatoka żółwi.Wyżywienie jak dla mnie extra(dwie kuchnie:standardowa i włoska,do wyboru) Na miejscu kilku instruktorów nurkowania i sprzęt do wypożyczenia.Szeroka oferta szkół nurkowania,w tym nurkowanie w nocy.Można także za 10$ wypożyczyć "quada" :mrgreen: (są w opłakanym stanie,ale jeżdżą) i pojechac na pustynie do wioski beduinów.To tak w skrócie,oczywiście możliwości jest dużo więcej,jakieś wycieczki fakultatywne itp.ale ja pojechałem tam żeby ponurkować,a wieczorem spędzać czas przy barze :mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz nurkować

 

 

tego jeszcze nie wiem :lol:

a wieczorem spędzać czas przy barze :mrgreen::P

 

to wiem że umie :wink:

 

działa tam wi-fi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest na początku stycznia tam ? warto ?

Jakiś dobry hotel, jaki rejon wybrać , który polecacie ? najlepiej z WI-FI :twisted:

 

Byłm rok temu w styczniu. W dzien gorąco, wieczory chłodne. Jak dla mnie dużą wadą był fakt, ze o godzinie 17 jest juz ciemno jak w nocy.

Wg mnie lepiej jechac marzec/kwiecien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej jechac marzec/kwiecien.

 

 

Dzięki , natomiast ten termin marzec/kwiecień , jest dla mnie beznadziejny, chce jechac teraz na dniach dosłownie , najlepiej w nowy rok , lub tuż po, ale rzeczywiście jak tak się szybko robi ciemno , to trochę lipa :(

A na kanarach jak jest o tej porze , o temp. wiem, ale jak sie robi szybko ciemno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździliśmy na taką krótką przerwę na przełomie roku (gru-sty) i zawsze byliśmy zadowoleni. Przzy wyborze hotelu zwróć uwagę, żeby hotel miał własny dostęp/zejście do plaży (a nie że plaża blisko, zapewniony dojazd). Przy takim układzie rozwiązuje się szereg komplikacji logistycznych związanych na przykład z drinkami i jakimiś przekąskami przy barze (który wtedy jest właśnie na plaży), towel servicem i innymi drobnostkami, którymi człowiek nie chce się zajmować, jak się obija.

W tym okresie jest ogólnie mniej ludzi, więc warto zaliczyć jakiś fakultatywny wypad do ichnich atrakcji.

Udanego wypoczynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej jechac marzec/kwiecien.

A na kanarach jak jest o tej porze , o temp. wiem, ale jak sie robi szybko ciemno ?

 

Bylem swego czasu przez około miesiąc na Gran Canarii, od połowy lutego. Pogoda była bardzo udana, temperatura ponad 20C, tylko raz padało (ale za to ostro). Woda niezbyt ciepla i na plywanie nie ma się co nastawiać, ale poleżeć na plaży już mozna było. Trochę wiało.

Byłem tam na obozie kolarskim i do tego celu było świetnie. Poza tym stwierdziłem że na urlop tam nie pojadę - mieszkałem w rejonie Maspalomas, beton, hotele i knajpy, pelno niemieckich, angielskich albo skandynawskich emerytów, a po 23 naćpanych nastolatów. Warto pojechać do środka wyspy - piękne widoki i lepsze żarcie.

Z ciekawostek to sczytali mi kartę w jednym z bankomatów, ale bank zdążył zablokować, dostali informację że była jakaś grubsza akcja i duży pakiet kart został skopiowany. Generalnie to wyspa fajna, widoki piękne, ale rejony 'turystyczne' to porażka - wszyscy chcą tylko twoje euro. Ale jak zaplacisz to możesz wszystko, od nurkowania po skoki ze spadochronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej jechac marzec/kwiecien.

 

 

Dzięki , natomiast ten termin marzec/kwiecień , jest dla mnie beznadziejny, chce jechac teraz na dniach dosłownie , najlepiej w nowy rok , lub tuż po, ale rzeczywiście jak tak się szybko robi ciemno , to trochę lipa :(

A na kanarach jak jest o tej porze , o temp. wiem, ale jak sie robi szybko ciemno ?

 

grudzien/styczen ma ten plus, że są super ceny na Egipt

 

jest duzo LASTÓW , jest w czym wybierac

 

Jesli bedziesz miał upatrzony jakis konkretny hotel w SHARM lub HURGHADZIE to pytaj tu na forum smiało, widziałem kilkadziesiat hoteli w tych miastach i jakies tam rozpoznanie mam. Polecac z góry zadnego nie będę, bo kazdy ma inne wymagania i oczekiwania. To co dla mnie było rewelacyjne, dla innego może być kichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh byłem w Sierpniu... i później w Maju....

i nie pojechał bym w zimie... ;-)

w sierpniu było ŚWIETNIE i wcale nie BARDZO gorąco... w maju... już niezbyt... - woda była chłodna... :-/

 

a co do miejsca to polecam zatokę... 30km od Hurghady = Makadi Bay

polecam... http://www.oceniacz.pl/hotel/651/iberot ... ort/opinie

super rafy przy plaży hotelowej... prawie takie jak na wyjazdach łódkami... a parę metrów od brzegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...