Skocz do zawartości

Egipt.....


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba wybiore ten :roll:

http://www.sunfun.pl/booking/stepone?id ... luxe&typ=2

 

-- 20 gru 2011, o 21:13 --

 

carfit, jak już masz tam jechać sprawdź hotel Jungle Aqua Park w Hurgadzie.

 

http://www.rainbowtours.pl/hurghada-wyp ... 3god3VtaoQ

 

 

brak wolnych miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanary lepsze... olej ten Egipt

 

Może i lepsze , ale terminy i miejsca odlotu mi nie pasują :(

Rezerwuje to http://www.rainbowtours.pl/hurghada-wyp ... 2011-12-30

Był ktoś tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w tym hotelu, ale byłem kiedyś w tym terminie w Hurgadzie. W basenie hotelowym można było się pluskać do woli, bo był podgrzewany, bez tego - powiedziałbym dość rześko, choć temperatura powietrza ok. 20 stopni z tendencją wzwyż. Morze: raczej tylko w piance albo spacery. Jak się nastawiasz na nadrobienie zaległości w lekturze, jakieś drinki itp. to będziesz zadowolony. Ja się tam uczyłem do kilku solidnych egzaminów - spokój, regularne wyżywienie, słońce (bez przypiekania) i nikt nie zawraca gitary (internetu wtedy po hotelach nie było), byłem naprawdę zadowolony.

Baw się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Marsa Alam, byłem 2 tygodnie temu. Dojazd hotel-lotnisko - 3,5h wygodnym busem - żaden problem w porównaniu do tygodnia z ludźmi latającymi do hurgady (no offence, ale cieszyłem się, że całe to bydło zostaje na miejscu :wink: ), i spędzenia tego tygodnia tam.

 

A na miejscu (Marsa Alam) miałem tak:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 4e359c2502

 

BTW też byłem w Sol Y Mar Abu Dabbab, i polecam!

Na pierwszy rzut oka mnie nie zachwycił, ale ludzie naprawdę niesamowici (nie chcą przyjąć bakszyszu :shock: ), jedzenie... boskie 8) , alkohol od 10 do 24 chyba w dowolnych ilościach, możesz podejść do mniej popularnego baru z butelką, to Ci tam wleją czego tylko chcesz na później :wink: Baseny z lodowatą wodą a jeden z podgrzewaną, obsługi hotelu więcej niż gości obecnie, Włoch robi makarony...

jeśli chodzi o nurkowanie, to żadnych butli i takich tam sprzętów. Rafa jest tak blisko, i tak płytko, że wystarczy unosić się na wodzie i podziwiać :wink:

 

Jedyny problem tam, to że wifi jest tylko w lobby chyba (wielkim lobby, ale w pokojach brak), i to nieźle płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem tam, to że wifi jest tylko w lobby chyba (wielkim lobby, ale w pokojach brak), i to nieźle płatne.

Ja to biorę tak, że po prostu nie muszę pracować. Brak internetu jest wtedy fajnym pretekstem do poobijania się.

Kiedyś byłem w Syrii, okazało się, że Plus nie miał tam wtedy partnera roamingowego. To dopiero był luksus - prawdziwe zero telefonów!!

Trzeba zawsze szukać jakiegoś pozytywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanary lepsze... olej ten Egipt

 

Może i lepsze , ale terminy i miejsca odlotu mi nie pasują :(

Rezerwuje to http://www.rainbowtours.pl/hurghada-wyp ... 2011-12-30

Był ktoś tam ?

 

Tak, swietny hotel. Wart swojej ceny. Luksusowy, przy samej plaży.

Zdaniem moim, oraz paru osób zatrudnionych w biurach podrózy (duzo widzieli) najlepszy hotel w Hurghadzie. 80% pokoi z widokiem na morze. Jakbys dostał bez widoku na morze , idz do recepcji włóz 5 dolców w paszport, ze chciałbys miec "sea view".

 

 

 

Byłem tez w CITADEL AZUR, o który pytałes w poprzednim poscie. Bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanary lepsze... olej ten Egipt

 

Może i lepsze , ale terminy i miejsca odlotu mi nie pasują :(

Rezerwuje to http://www.rainbowtours.pl/hurghada-wyp ... 2011-12-30

Był ktoś tam ?

 

Tak, swietny hotel. Wart swojej ceny. Luksusowy, przy samej plaży.

Zdaniem moim, oraz paru osób zatrudnionych w biurach podrózy (duzo widzieli) najlepszy hotel w Hurghadzie. 80% pokoi z widokiem na morze. Jakbys dostał bez widoku na morze , idz do recepcji włóz 5 dolców w paszport, ze chciałbys miec "sea view".

 

 

 

Byłem tez w CITADEL AZUR, o który pytałes w poprzednim poscie. Bardzo fajny

 

Dzięki o to mi chodziło :D , a z tych dwóch który byś wybrał :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

citadel jest troche gorszy i jest ok 20km od centrum hrg

 

nic poza hotelem nie ma w tym miejscu, troche takie odludzie - jesli ktos siedzi TYLKO w hotelu, to moze nie przeszkadzac

 

trzeba dojechac wszedzie taxi, niby tanio - ale nie kazdy lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, bylismy w tym Iberotel Aquamarine Resort.

Nowy hotel na olbrzymiej powierzchni, bardzo ładne miejsce, miła obsługa, dobre jedzenie, ale z wieloma fuszerkami. Zapychająca się kanalizacja, zabezpieczenia typu "łańcuch" w drzwiach pokoi, które same się zatrzaskiwały kiedy zamykałeś drzwi od zewnątrz :shock: :lol: , niektóre baseny zamknięte, a przez to trzeba było chodzić kilometry do tych czynnych... Więcej tam nie pojedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nigdy więcej Egiptu.

 

Było tak "fajnie", że wróciłem pierwszym wolnym samolotem marnując tydzień urlopu :evil:

 

 

Niestety coraz wiecej tak ludzi mówi :idea: , jednak kraje nazwijmy to cywilizowane , są nie do pobicia :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Tabie w Hotelu Marriott Taba Heights. Hotel zasługuje ledwo na 3*. Jedzenie bez wyboru, niesmaczne. W baseniach lodowata woda (a maiła być podgrzewana). Pod prysznicem na przemian woda zimna i gorąca. Hotel nadający się do kapitalnego remontu (mimo że wybudowany w 2002r.). Brudno. Ciągłe przerwy w dostawie energii. Nieuprzejma obsługa (barman ubrany w dres i bluze z kapturem - bez komentarza) - a hotel dostał Żagiel za najwyzszom jaość świadczonych usług :lol: Ciągłe problemy z kartami do pokoju, trzeba było na okrągło je ładować w recepcji. Brak rozrywek dziennych i wieczornych. I wiele więcej, ale nie chcę się już denerwować.

 

Druga sprawa to beznadziejna pogoda. Cały czas wiał silny mroźny wiatr. Temp. na słońcu to jakieś 23C, ale po 16,00 zachodziło słońce i robiło się 7 stopni. O kąpieli mozna było zapomnieć. W morzu też woda poniżej 20C.

 

Poprzednio byłem w Egipcie 5 lat temu. Uważam że przez ten czas poziom usług drastycznie spadł, a dodam że i wtedy miałem dużo zastrzeżeń.

Jest tyle miejsc na świecie, że naprawdę nie rozumiem po co tam jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle miejsc na świecie, że naprawdę nie rozumiem po co tam jeździć....

 

W tym czasie, kiedy byłeś tam pierwszy raz (jak piszesz 5 lat temu), kurs euro i dolara był zupełnie inny. Ja tam byłem po kursie (aż się nie chce wierzyć) 3,5 albo 3,3 PLN za EUR, wtedy też powstała opinia o Egipcie jak o tanim winie (tanie i dobre, dobre bo tanie). I w miarę blisko Europy.

 

Wtedy też zwiedziliśmy Egipt wzdłuż Nilu (zabytki są tego warte, o infrastrukturze nie ma co gadać). Drugi raz potraktowaliśmy Egipt jako bazę wypadową do Syrii i Jordanii i też nie narzekaliśmy - zależy kto na co się nastawia.

 

Jeśli chodzi o pogodę, raczej powinieneś mieć pretensje do siebie, że się nie dowiedziałeś, jak tam wygląda w styczniu, ew. do biura, że ci naobiecywało ciepłe morze i takie tam.

 

Ale co prawda, to prawda - za często tam chyba nie ma po co latać (niech ktoś coś napisze o rafach!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle miejsc na świecie, że naprawdę nie rozumiem po co tam jeździć....

 

W tym czasie, kiedy byłeś tam pierwszy raz (jak piszesz 5 lat temu), kurs euro i dolara był zupełnie inny. Ja tam byłem po kursie (aż się nie chce wierzyć) 3,5 albo 3,3 PLN za EUR, wtedy też powstała opinia o Egipcie jak o tanim winie (tanie i dobre, dobre bo tanie). I w miarę blisko Europy.

 

Wtedy też zwiedziliśmy Egipt wzdłuż Nilu (zabytki są tego warte, o infrastrukturze nie ma co gadać). Drugi raz potraktowaliśmy Egipt jako bazę wypadową do Syrii i Jordanii i też nie narzekaliśmy - zależy kto na co się nastawia.

 

Jeśli chodzi o pogodę, raczej powinieneś mieć pretensje do siebie, że się nie dowiedziałeś, jak tam wygląda w styczniu, ew. do biura, że ci naobiecywało ciepłe morze i takie tam.

 

Ale co prawda, to prawda - za często tam chyba nie ma po co latać (niech ktoś coś napisze o rafach!)

 

 

 

 

Zdjęcia średniej jakości,robione zwykłym aparatem,bez żadnego sprzętu do nurkowania,zwykła rurka i maska.Polecam rafy w Egipcie,są naprawdę piękne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur, to biura podają zbliżone do tych na Wyspach Kanaryjskich. Od kilku lat latam w styczniu i lutym na Kanary i jest tam zdecydowanie cieplej.

 

Co do rafy tym razem nie było mi dane jej obejrzeć, w każdym razie z pomostu nie widać ani rybek ani rafy. Jak byłem w Sharmie rybki można było podziwiać nawet z pomostu, a po zejściu z maską i rurką to już była bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat latam w styczniu i lutym na Kanary i jest tam zdecydowanie cieplej.

 

dokładnie , ja byłem w szoku, wszędzie pisali ok 21-22st. tylko że w cieniu, cały tydzień temp. 25-29 st. w słońcu , 7 dni non stop słonce, a najlepsze jest to że temp. w nocy jest niewiele niższa i można długimi wieczorami siedzieć na zewnątrz np. w knajpie , w krótkich spodeńkach i jest ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...