Skocz do zawartości

Egipt.....


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wróciłem z Marsa Alam w sobotę, ponieważ jest to miejscowość składająca się tylko z hoteli i centrów nurkowych, to było spokojnie.

Chociaż właściciele centrów nurkowych i wypożyczalni sprzętu już byli porządnie przygnębieni tym że na luty większość przyjazdów została odwołana.

Ponieważ wyłączono no internet i miejscowe telefony to niektórzy byli przestrzaszeni i zastanawiali się czy nie obrać kierunku na Sudan.

A dzisiaj czytałem że nawet z Marsa Alam i miejscowośco Taba, która jest jeszcze dalej na południe zaczyna się ewakuacja.

Biorąc pod uwagę że byłem z żoną i z synkiem, to chyba miałem szczęście że wróciłem bez większych nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyłem dwa lata w Algierii podczas wojny domowej w najgorętszym okresie... tam mordy sięgały tysięcy( około 100tys zabitych) ... przeżyłem tyle strasznych chwil że nie mamy o czym rozmawiać ... za miesiąc można sie spokojnie wybrać na Synaj jak będzie gdzie wylądować ... Radek jako eskorta w koszulce z rodzinną Mubaraka i flagą USA :)

 

zapraszam kozaków forumowych na wyjazd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potoczne znaczenie tego słowa jak widać może być odmienne w różnych częściach kraju :mrgreen:
wiem o co Ci chodziło, ale nie mogłem się powstrzymać, takie moje zboczenie zawodowe. Na studiach też przez 5 lat non stop choćbym miał przedmiot który się nazywał 100 sposobów jak upiec kurczaka i tak gdzieś przewijał się lewar :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Teraz są niezłe promocje w "last minute" do Egiptu.

 

 

Ceny na Egipt nadal są bardzo dobre.... choc teraz na wrzesień wybieram raczej Turcję...

 

 

Patrząc na pogodę jaka jest ostatnio w Polsce, Hurghada nie jest na prawdę głupim wyjsciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem Egiptu, ale w kwestii nurkowania jest wielce OK - w Sharm El Sheikh mogę polecić hotel LTI Grand Azure (drożna opcja, bo przy morzu) lub Azure Club (tańszy, bo przejście przez ulicę, ale bardziej kameralny, nowy i dobrze wyposażony, a poza tym można korzystać też z infrastruktury Grand Azure)

blisko od lotniska i niedaleko od centrum (transfery autobusem hotelowym), ale najważniejsza jest rafa, która w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka i bogato zarybiona (sztucznie zanęcają?) - Grand Azure ma najdłuższy pomost w całej zatoce (coś około pół kilometra, a potem trzeba jeszcze trochę przejść brodząc w płytkiej wodzie do krawędzi rafy)

 

byłem na wycieczce do parku narodowego Ras Muhammad i rafa hotelowa wg mnie była nawet ładniejsza niż w parku z większą różnorodnością ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o Marsa el Alam, w tamtym roku w listopadzie byłem w hotelu Sol Y Mar Abu Dabbab.Hotel dysponuje dwiema kuchniami:tradycyjną i włoską,do wyboru(włoska rewelacyjna,gotuje włoch).Co mogę jeszcze dobrego powiedziec o samym hotelu,to tylko tyle,ze ma fajną plaże z przepiękną rafą koralową.Poza tymi rzeczami jesli chodzi o sam Egipt dziadostwo...Jesli ktoś się zdecyduje ,to polecam miejsce i hotel,w zimie w Marsa el Alam jest dużo cieplej niż w Hurghadzie

 

-- Cz wrz 15, 2011 6:42 pm --

 

lukasdraz rano zostaw na stoliku 1 $ zobaczysz efekt sprzątania... :) Przed wyjazdem kup 2L żubrówki i 2 kilo krówek(cukierków) Za krówki dostaniesz prawie wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasdraz rano zostaw na stoliku 1 $ zobaczysz efekt sprzątania... :) Przed wyjazdem kup 2L żubrówki i 2 kilo krówek(cukierków) Za krówki dostaniesz prawie wszystko... :D

 

 

O napiwkach to wiem, tylko biuro z którym jadę ( Alfa-Star) na początku zbiera niby 25$ od każdego na napiwki, i teraz nie wiem czy dawać dodatkowo czy oni ogarną to :|

 

A o krówkach to nie wiedziałem. A co Egipcjanie tak szaleją za nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...