Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego piracenie ala wyprzedzanie z prawej czy inne wybryki mnie już nie grzeją ni ziębią. Czas przykleić flagę piracką na boczne szyby obok ksywy...
Wracając z urlopu zablokował mnie pewien kierownik jadący przede mną dość wolno i przy środku jezdni dwukierunkowej. Nie wyprzedzał ale ja przez to też nie mogłem wyprzedzić. Wziąłem go z prawej, poboczem (asfalt) redukując do dwójki. Trwało to ułamek sekundy, chyba nawet nie zauważył.

Czy też mogę być piratem ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :wink:

 

Jak dam zrobic flagi to jedną dla ciebie zrobimy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj byłem świadkiem i prawie uczestnikiem "grubej" akcji. Jadę z tatą Okopową, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Leszno. Jest wieczór, ciemno. My na środkowym pasie, a tu lewym ktoś jedzie... pod prąd :!: :shock:

Nie wiem, jak to jest możliwe w tamtym miejscu, ten "ktoś" przejechał już całkiem spory kawałek drogi (zauważyliśmy go mniej więcej na wysokości baru chińskiego, kto tamtejszy, ten wie ;))

Minęliśmy go i tuż za nami było słychać b. mocne hamowanie, a potem samochody się zatrzymały, także albo się zderzyli, albo ktoś wysiadł ochrzanić tego anglika :razz:

Nie widziałem zarówno samochodu, ani kierowcy, ale ewidentnie był to albo stary dziadek/babcia, albo (co bardziej prawdopodobne) ktoś pod wpływem jakiś "wspomagaczy". Dobrze, że prędkości były względnie niewielkie, bo mogłoby być nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7mka jest fajna tylko w nocy, jak nie ma ruchu, w ciągu dnia to istna tragedia, nie znoszę tej drogi. :evil:

 

Trochę jest w tym prawdy. W ostatni piątek wyjechałem około 20 z Warszawy i z 2 krótkimi postojami byłem w 5h w Juracie. Mało samochodów (poza sezonem) i prędkość około 120-130km/h przez większość drogi. Droga powrotna bardzo podobna.

Jedno mnie tylko zastanawia jakie wyposażenie mają w swoich samochodach kierowcy wyprzedający na podwójnej ciągłej pod górę na łuku? Termowizję? Ultrasonografy?

Kierowników z takim wyposażeniem niestety przybywa a najbardziej bolało jak musiałem kiedyś takiego czarodzieja ratować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zastanawia jakie wyposażenie mają w swoich samochodach kierowcy wyprzedający na podwójnej ciągłej pod górę na łuku? Termowizję? Ultrasonografy?

Często obserwuję takie zjawisko i też mnie to zastanawia. Technika tak poszła do przodu że ja chyba nie nadążam. Inne wytłumaczenie to głupota poszła do przodu wprost proporcjonalnie do rozwoju techniki. Dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często obserwuję takie zjawisko i też mnie to zastanawia. Technika tak poszła do przodu że ja chyba nie nadążam. Inne wytłumaczenie to głupota poszła do przodu wprost proporcjonalnie do rozwoju techniki. Dobrze kombinuję ?

 

Ja też zostałem mocno w tyle z tego rodzaju rozwojem. Proporcje jak najbardziej prawidłowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze nietutajeszy latwo moze wjechac tam pod prad.

 

że niby skręcając w lewo z ul. leszno?

no nie wiem, jezdze tam dosc czesto i nigdy nie napotkalem czegos takiego. poza tym trzeba by byc niewyobrazalnie glupim i nieuwaznym, zeby tak zrobic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek wieczorem zjezdzałem z kotliny kłodzkiej do wrocka prosto z Rajdu...,i teraz moze sie zrobic troche nieprzyjemnie:

 

wielkie pozdrowienia dla dobrze znanego niektórym kolegi VIRNIKa jadącego swoim "super bayerandzkim" BMW. , niedosc że podwójna ciągła,niedość że długa kolumna samochodów bez szarpania lekko jadąca ~110km/h, to ów kolega wyprzedzał jak dzik jadąc o wiiiele szybciej, na oko 150km/h (ja tylko zauwazylem jego charakterystyczne tablice) i to jeszcze przez skrzyżowanie z drogą której dojazdu nie było widać bo obie drogi są w wąwozach. co gdyby ktoś wyjezdzający z tej drogi patrzał tylko w lewo i mając wolne wjechał spokojnie na swój pas.....,dojezdzające do skrzyzowania BMW zapewne zrobiłoby MEGAMASAKRĘ!! raz że nie na "swoim pasie" to jeszcze z ogromną prędkością. zgineliby niewinni ludzie... . mnie moze by tez pociągnął?. Chwyciłem sie za łeb.. nie znoszę kozaczenia sie po drogach. reszte dystansu wracałwm bardzo wnerwiony. to było najbardziej chamskie zagranie jakie kiedykolwiek widziałem, a mogło byc duzo duzo gorzej.

 

i wszystko po to zeby byc we wrocku 20 min wczesniej?

to juz nie jest chamstwo na drodze... to jest grube przeginanie paly i narazanie zycia innych ludzi. SMUTNE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, 150 km/h przez skrzyżowania w pełnym ruchu to rzeczywiście panowanie nad sytuacją...

Biorąc pod uwage styl większości wypowiedzi foreksa to w tej

Virnik dobrze jezdzi, wie co robi.
doszukiwałbym sie raczej ironii[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...