Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

O to to! Wtedy też to nazywano "właściwą postawą obywatelską"
Rozumiem, że gdybym był świadkiem (odpukać!), jak ekipa kilku miłych panów okładałaby Cię na chodniku bejsbolami, oczekiwałbyś ode mnie, żebym nie wykazywał się "postawą obywatelską" i nie dzwonił na 112, tylko zachował się jak rasowy grypser i skręcił w boczną uliczkę?
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pasuje absolutnie. ORMO jest obarczone wyjątkowo negatywnym wizerunkiem.
 

 

Właśnie dlatego tym bardziej pasuje


 

 

gdybym był

 

"A gdyby wasza matka tu przechodziła"

 

 

Chyba mówimy tu o czymś innym, a nie o gdybaniu, w dodatku nie na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba mówimy tu o czymś innym, a nie o gdybaniu, w dodatku nie na temat.
Skoro nie widzisz związku, dalsza dyskusja rzeczywiście jest bezcelowa. Na szczęście coraz więcej osób wykazuje się jednak "postawą obywatelską" i zgłasza policji rażące naruszenie przepisów. Dzięki temu potencjalni zabójcy stopniowo są eliminowani z ruchu. W dodatku taka postawa znajduje poparcie większości społeczeństwa, o czym świadczą różne badania opinii publicznej, wpisy na portalach internetowych itp. I Bogu dziękować Twoja krytyka niczego tu nie zmieni.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pasuje absolutnie. ORMO jest obarczone wyjątkowo negatywnym wizerunkiem.
 

 

Właśnie dlatego tym bardziej pasuje

 

 

Mam wrażenie, że nie miałeś (ani nikt z Twojej rodziny) do czynienia z ORMO. Nie za bardzo też wiesz/pamiętasz, jakiego typu były to donosy (w większości) i czym się mogły skończyć :angry:

 

Dobrze by jeszcze było, gdyby panowie (i czasem panie) na komendzie przyjmujący zgłoszenie o rażącym naruszeniu przepisów nie próbowali koniecznie na czymś przyłapać zgłaszającego (w końcu mają go na miejscu, nie muszą szukać po nr rejestracyjnym). Lub żeby ekipa dokonująca oględzin po nocnym włamaniu nie próbowała ukarać właścicieli posesji za "ślad po nielegalnym ognisku".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gdybym był świadkiem (odpukać!), jak ekipa kilku miłych panów okładałaby Cię na chodniku bejsbolami, oczekiwałbyś ode mnie, żebym nie wykazywał się "postawą obywatelską" i nie dzwonił na 112, tylko zachował się jak rasowy grypser i skręcił w boczną uliczkę?

 

 

Czy dla Ciebie:

1, złamanie przepisu drogowego (na szczęście nic się nikomu nie stało a gdyby kolega Mateusz nie próbował kozaczyć z blondi to może jednak wyprzedziłaby ona go zgodnie z przepisami?).

2. bójka na ulicy (ktoś jest okradziony, ranny lub zabity czyli wchodzi tu kodeks karny).

to te same sytuacje?

 

Co innego nagranie zagrożenia życia lub wypadek kiedy takie nagranie może być dowodem w sprawie przed Sądem a co innego jeśli ktoś złamał jeden z przepisów. Oczywiście wyprzedzanie na przejściach jest złe i ja też tego nie robię to o tyle nie każde przecież przejście jest zasłonięte ciężarówkami lub oblegane pieszymi więc wyprzedzanie wyprzedzaniu nierówne...

 

 

 

 

Dzięki temu potencjalni zabójcy stopniowo są eliminowani z ruchu. 

 

 

 

A skąd taka wiedza? Masz jakieś info że 5 czy 10 nagrań usunęło choćby 1 kolesia z ulicy i to na dodatek potencjalnego zabójcę?

Nie mnie oceniać kto jest kim na ulicy i w jakim samochodzie, staram się wszystkim jednakowo pomóc i być dobrym partnerem na drodze i zauważam, że jak ja zachowuję się fair to inni też tym samym się odwdzięczają ;) bo trzymam odstęp i pozwalam się wyprzedzić, pomagam w płynnej jeździe, wskazuję kiedy można mnie bezpiecznie wyprzedzić, nikogo nie wkurzam, nie macham rękami, nie krzyczę, nie pokazują fackera itp. itd.

Edytowane przez Paweł_P
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracajac z wakacji mialem przygode. Juz w Czechach postoj na kawe i rozprostowanie kosci, dzieciaki chwile poganialy na placu zabaw przy stacji benzynowej. Siedzimy na lawce z druga rodzina z ktora bylismy na wakacjach i widzimy: Wsiada rodzina do skody fabi na Polskich numerach Katowickich, cofaja i lup w moje auto, ogladneli sie do tylu, panika w oczach i rura odjechali. Numery rejestracyjne zapamietalem, nie pojechalem za nimi, bo trzeba by zebrac dzieciaki, a poza tym jak kogos na autostradzie zatrzymac. Niezla chamowa, przy swiadkach rozwalic komus auto i odjechac.   Zobaczymy, co teraz z tego wyniknie, sprawa juz zgloszona do ubezpieczyciela sprawcy.
 \

 

Czeka cie droga przez mękę-ale trzymam kciuki. sam miałem podobną sytuację przed na parkingu przed Casto ale kamera przemysłowa obrotowa nie zarejestrowała zdarzenia-świadkowie , zeznania itp . W sumie po roku oddali kasę i przywrócili zniżki . dużo straconego czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pasuje absolutnie. ORMO jest obarczone wyjątkowo negatywnym wizerunkiem.
 

 

Właśnie dlatego tym bardziej pasuje

 

 

gdybym był

 

"A gdyby wasza matka tu przechodziła"

 

 

Chyba mówimy tu o czymś innym, a nie o gdybaniu, w dodatku nie na temat. 

 

Nie wiem czy mam racje, ale zdaje sie że Twój avatar to również Twoje autentyczne zdjęcie, chociaż nie tam powinien być baran więc raczej sie myle i obraził bym wszystkie osły świata... :biglol:

Ciesz sie że obrażając innych przez neta nie można zarobić w dzioba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widzisz związku, dalsza dyskusja rzeczywiście jest bezcelowa

Też tak myślę. Nie ma sensu kiedy jedna osoba mówi o jabłkach, a druga o orzechach.

 

 

 

W dodatku taka postawa znajduje poparcie większości społeczeństwa, o czym świadczą różne badania opinii publicznej, wpisy na portalach internetowych itp

Tak jest, jedzmy g....! Miliardy much nie mogą się mylić! 

 

 

 

Dobrze by jeszcze było, gdyby panowie (i czasem panie) na komendzie przyjmujący zgłoszenie o rażącym naruszeniu przepisów nie próbowali koniecznie na czymś przyłapać zgłaszającego

 

No patrz jak wstrętna "wadza". Zamiast po stopach kapusia całować, że do nich w ramach "właściwej postawy obywatelskiej" przygnał, to jeszcze sprawdzają, czy sam aby nie jest gorszy od tego, którego denuncjuje. No skandal normalnie. 

 

 

 

 

 

 

Nie wiem czy mam racje, ale zdaje sie że Twój avatar to również Twoje autentyczne zdjęcie, chociaż nie tam powinien być baran więc raczej sie myle i obraził bym wszystkie osły świata... Ciesz sie że obrażając innych przez neta nie można zarobić w dzioba...

 

Czy myślisz mały ORMOwcu że mnie w ten sposób obrazisz? Wystraszysz???  :biglol:

 

Nagraj filmik i pędź biegusiem na na komendę, no prędko! 

Edytowane przez jarmaj
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz22 wklej tu link do tego filmu, to ocenimy dokladnie to straszne narażanie życia Twojego i innych uczestników ruchu przez panią z Toyoty.

Podejrzewam, że gdyby nie pokazany przez panią środkowy palec olałbyś tą sytuacje, ale za taką zniewagę kara musi być  :biglol:


 

W sumie chamstwo jakich wiele, nerwy by przeszły i spoko, ale ta po zakończeniu swojego manewru szyba w dól i międzynarodowy znak pokoju do mnie :angry: No to ja nie zastanawiając sie do następnej wsi i na komende z filmikiem z kamerki :yahoo:


Nawet sam to potwierdziłeś, że nie chodziło ci  o wyprzedzanie, tylko o środkowy palec, który jak widać sie należał, za celowe przyspieszanie gdy wiedziałeś, że ktoś chce cie wyprzedzić  :facepalm:

Edytowane przez ferdek
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz22, o 24 Jul 2015 - 13:58, powiedział:   W sumie chamstwo jakich wiele, nerwy by przeszły i spoko, ale ta po zakończeniu swojego manewru szyba w dól i międzynarodowy znak pokoju do mnie No to ja nie zastanawiając sie do następnej wsi i na komende z filmikiem z kamerki
Nawet sam to potwierdziłeś, że nie chodziło ci  o wyprzedzanie, tylko o środkowy palec, który jak widać sie należał, za celowe przyspieszanie gdy wiedziałeś, że ktoś chce cie wyprzedzić 

 

No właśnie, ależ upadek profesji donosiciela. Kiedyś robiono to z powodów ideowych albo dla pewnych korzyści.

 

A teraz - ot zwykłe kompleksy męsko damskie. :biglol:  

 

 

 

PS

Sorry za pochrzanione cytowanie, coś pokręciłem.

 

Pierwszy cytat jest oczywiście z Mateusza22.

Edytowane przez jarmaj
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz22 wklej tu link do tego filmu, to ocenimy dokladnie to straszne narażanie życia Twojego i innych uczestników ruchu przez panią z Toyoty.

Podejrzewam, że gdyby nie pokazany przez panią środkowy palec olałbyś tą sytuacje, ale za taką zniewagę kara musi być  :biglol:

 

W sumie chamstwo jakich wiele, nerwy by przeszły i spoko, ale ta po zakończeniu swojego manewru szyba w dól i międzynarodowy znak pokoju do mnie :angry: No to ja nie zastanawiając sie do następnej wsi i na komende z filmikiem z kamerki :yahoo:

Nawet sam to potwierdziłeś, że nie chodziło ci  o wyprzedzanie, tylko o środkowy palec, który jak widać sie należał, za celowe przyspieszanie gdy wiedziałeś, że ktoś chce cie wyprzedzić  :facepalm:

Gdybym miał filmik to dawno bym go wkleił żebyście ze mnie zeszli wreszcie panowie. 

A gdzie ja napisałem że przyspieszyłem w trakcie jak ona mnie chciała wyprzedzić? :blink: nie mogła nawet próbować mnie wyprzedzić  bo z przeciwka auta jechały, napisałem że przyspieszyłem po zakończeniu terenu zabudowanego i tak też było, to aż taki błąd???

Pan od komuchów niech sie nie wypowiada

Poza tym kończe temat bo to co piszecie tutaj to żal inaczej tego nie nazwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@jarmaj, powiedz mi, co w takim razie zrobić w sytuacji, jak jakaś gnida próbuje mnie zabić? Strzelać do mendy nie wolno, donosić też. Jak żyć, no jak ?

 

Jak żyć? Zyć trzeba  w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem (!!!) - (obecnie pomijany w ogłupionych społeczeństwach czynnik) i zasadą: nie czyń innym czego sam nie chcesz doświadczyć. Reszta to tylko komentarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to ja nie zastanawiając sie do następnej wsi i na komende z filmikiem z kamerki :yahoo:

Super! Aż chciałbym obejrzeć ten film... Może wrzucisz gdzieś, nawet nie widoczny publicznie, ale np. dla mających linka? W YouTube i chmurze Microsoftu tak się da :-) Ode mnie zielona strzała: +1 do odwagi :-)


 

 

Czy naprawdę o to nam chodzi że na drodze sa lepsi i gorsi? Nie wiem jak Wy ale ja na drodze każdego traktuję na równi, każdy jest równy wobec przepisów i wobec społeczeństwa, ale to może ja jestem dziwny...

OK, każdy jest równy, ale to ta panienka pierwsza ten układ zaburzyła, mając go za nic, w dodatku łamiąc przepisy! Więc żeby "wyrównać" i "zbilansować", zrobił to, co zrobił.


 

 

wszyscy powinniśmy być partnerami na drodze a nie walczyć między sobą ;)

Świetnie, tylko co robić z takimi, które Twoje zasady mają gdzieś? Pozwalać im na to? To się jeszcze bardziej rozpuszczą, to na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że część z was skupiła się na Mateuszu22, który (jeśli mu wierzyć) jedyne co zrobił, to gwałtownie przyspieszył poza terenem zabudowanym (do czego miał pełne prawo). Mało kto skrytykował zachowanie blondynki.

 

@jarmaj ciekawe czy byłbyś tak elokwentny, gdyby na takim przejściu rozjechała Ci kogoś bliskiego.

 

Można się zastanawiać czy zgłaszanie filmów na policję to podstawa obywatelska czy donosicielstwo jednak jeśli łamiący prawo będą dzięki temu karani to ja jestem za.

 

A siedzenia na zderzaku nawet nie będę komentował.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupilem się na Mateusz22,tylko dla tego, że widząc jadącą szybciej Celice, powinien umożliwić jej wyprzedzenie, a nie złośliwie przyspieszać, wiedząc jakie ma zamiary kierowca jadący za nim.

Sam numer z donosem na policje jest już całkiem żałosny, bo jak sam pisze, nie chodziło mu o łamanie przepisów i całą sytuację,tylko o zemstę za środkowy palec, który jakaś małolata ośmieliła sie mu pokazać. Dla mnie jego zachowanie, to pełne buractwo. Nienawidze jak ktoś złośliwie przyspiesza wiedząc, że chce się go wyprzedzić. Na szczęście nie zrobił tego juz w trakcie manewru wyprzedzania, ale zdarzają się i tacy....chociaż kto wie co by się nagrało gdyby kamera łapała również z tylu.

Edytowane przez ferdek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No patrz jak wstrętna "wadza". Zamiast po stopach kapusia całować, że do nich w ramach "właściwej postawy obywatelskiej" przygnał, to jeszcze sprawdzają, czy sam aby nie jest gorszy od tego, którego denuncjuje. No skandal normalnie.

 

Człowieka, który zgłasza na policję kradzież z włamaniem do własnego domu nazywasz kapusiem gorszym od złodzieja? No nieźle, nieźle... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Ciekawe, w krajach o wyższym poziomie kultury drogowej wskazanie kierowcy stwarzającego niebezpieczeństwo na drodze jest normalną reakcją.

Z opisu Mateusza22 wynika jednoznacznie, że to właśnie miało miejsce ( wyprzedzanie na przejściu, konieczność "Dania po heblu" aby nie doszło do człówki ...).

Duskusja nie powinna poddawać w wąntpliwość samego opisu ( tak nie znajdzie się nigdy wspólnego mianownika ! ), lecz bazować na tym, co zostało nam przekazane.

Stawiane autorowi "zarzuty" to to, że przyspeszył wyjeżdżając z terenu zabudowanego. Ciekawe - ja uważam, że chamstwem nie jest przyspieszanie, gdy jest to dozwolone, lecz brak przyspieszania w takiej sytuacji ( bo to oznacza albo blokowanie innych, albo że w terenie zabudowanym ktoś jechał w za szybko ).

A że ktoś przyspiesza mocno, bo uprzednio inny kierowca "siedział na zderzaku" ? Przecież w ten sposób zwiększa się odstęp, czyli poprawia bezpieczeństwo. Tym bardzie że bardzo często, śmiem wręcz twierdzić w większości prypadków, ci "cisnący" w terenie zabudowanym wcale nie jadą szybko poza nim ... Ot taka obserwacja.

Na koniec - sam jestem autorem tekstów wyjaśniających agresję w ruchu drogowym i inicjatorem akcji siemanko. Ale z ręką na sercu, czy naprawdę taki "sympatyczny" gest pozostawia nas kompletnie bez jakichkolwiek emocji ?

Finalnie wątek jest o chamstwie na drodze. Dlaczego ? Z kronikarskiego obowiązku, czy dlatego, że chcielibyśmy aby było go mniej ?

 

Finalnie słowo o ORMO - ze względu na wizerunek tej organizacji porównywanie do niej jest po prostu obraźliwe. I żadne cytowanie zasad tego nie zmienia ani nie usprawiedliwia.

 

Pozdrowienia

  • Lajk 4
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...