Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Blixten napisał:

Ja się domyślam, ale dajmy szansę  @Turbo skoro taki ekspert :P

 

Jeżeli już mamy się czepiać to chyba tylko tego, że ze środkowego pasa skręcił w prawo ( wjazd do Lidla ) Jeżeli tak było jak zaznaczone na zdjęciu.

Czy tam jest znak STOP na wyjeździe z tej równoległej ulicy przy światłach? Jeżeli jest,to wszystko w temacie omijania sygnalizacji:mrgreen:

 

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

BINGO :puchar:

 

 

(+ zakaz skrętu w lewo)

Nie mniej jednak można się na STOP-ie zatrzymać, co będzie trwało krócej niż postój na czerwonym świetle i spokojnie wrócić w prawo na główną ulicę w kierunku Gdyni:mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba już kminie co autor miał na myśli, Ty nie pokazujesz na tym filmie jak to kierowca tego białego to zrobił bo kamera za daleko ale to widziałeś i opisujesz. Na ostatnim ujęciu gdy stoisz na czerwonym świetle  faktycznie widać stop i zakaz skrętu w lewo, ale kto by się tym przejmował robiąc taki unik do świateł :P 

Mnie przeraża przeglądanie zabezpieczonych nagrań ale muszę to zrobić bo za chwilę zabraknie miejsca do nagrywania  nowych przewinień pomimo karty 256 GB :biglol:

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, olo11 napisał:

Czy tam jest znak STOP na wyjeździe z tej równoległej ulicy przy światłach?

Nie ma. Jest zakaz wjazdu, więc powinien jechać dalej do Lidla i ominąć następny sygnalizator - żadnych przepisów by nie złamał i nie stałby na czerwonym. Amator. :biglol:

Opera Zrzut ekranu_2022-06-03_122056_www.google.pl.png

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blixten napisał:
13 godzin temu, Aga napisał:

Jakie konkretnie przepisy? 

Znaki pionowe ? 

Nie masz racji jeśli chodzi o kwestię wjechania na tę drogę, nie wiedziałam tylko, którędy wyjechał. Jeśli na zakazie, to kiepsko, powinien pojechać do Lidla i wyjechać na końcu. Ominąłby 2 sygnalizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Aga napisał:

Nie masz racji jeśli chodzi o kwestię wjechania na tę drogę, nie wiedziałam tylko, którędy wyjechał. Jeśli na zakazie, to kiepsko, powinien pojechać do Lidla i wyjechać na końcu. Ominąłby 2 sygnalizatory.

 

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Nie ma.

 

Może jednak ten przykład nie był dla wszystkich taki oczywisty ? :P

 

 

Bez tytułu.jpg

 

 

 

Sorki za słabą jakość filmu ... 

 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blixten napisał:

Może jednak ten przykład nie był dla wszystkich taki oczywisty ? :P

To może napisz konkretnie, o co Ci chodzi, nie będziemy musieli się domyślać :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Aga napisał:

To może napisz konkretnie, o co Ci chodzi, nie będziemy musieli się domyślać :P

 

Rzeczywiście ten biały miał kilka koni więcej (i pewnie coś innego niż CVT ;)) , jakość filmu była słaba - popracuję nad jakością .....wrzucanych filmików :yahoo:

 

 

;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał:

Nie ma. Jest zakaz wjazdu, więc powinien jechać dalej do Lidla i ominąć następny sygnalizator - żadnych przepisów by nie złamał i nie stałby na czerwonym. Amator

No bardzo fajnie że nie ma,brawo Ty! Profesjonalisto:mrgreen:

 

@Blixten poprosimy o jakość HD na przyszłość :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aga napisał:

, powinien pojechać do Lidla i wyjechać na końcu. 

Przy okazji czerwonego światła jeszcze by zdążył zrobić zakupy :biglol:

56 minut temu, Aga napisał:

To może napisz konkretnie, o co Ci chodzi, nie będziemy musieli się domyślać :P

 

 

Myślę, że @Blixten po prostu "ćwiczy" na nas swoje filmiki, a jak już będzie dobrze, to wtedy będzie wysyłał na odpowiedniego:biglol: maila 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na obwodnicy między Straszynem a Pruszczem poboczem szedł sobie pewien idiota. Tam nie ma pasa awaryjnego ;)

 

 

Filmu nie ma, bo mi się nie chce zgrywać z kamerki :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Aga napisał:

Dzisiaj na obwodnicy między Straszynem a Pruszczem poboczem szedł sobie pewien idiota. Tam nie ma pasa awaryjnego ;)

 

 

Filmu nie ma, bo mi się nie chce zgrywać z kamerki :mrgreen:

:needpics2as1fs:

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hak64 napisał:

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Idiota nie szedł by poboczem...

Nie musisz ;)

 

4 minuty temu, Blixten napisał:

co mogę zrobić z autem,które zajmuje moje miejsce parkingowe w hali garażowej poza tym,  że go zastawiłem ? 

Nic nie możesz zrobić, zastawiać go też nie możesz. Reszta na PW ;)

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 16:35, Blixten napisał:

Tym razem z innej beczki - co mogę zrobić z autem,które zajmuje moje miejsce parkingowe w hali garażowej poza tym,  że go zastawiłem ? 

 

 

20220603_163203.jpg

Miałem taką sytuację w środę u rodziców, a że był to kolejny raz, tym razem nie zakończyło się to tylko karteczką, że to miejsce ma już właściciela, a dokładnie tak jak tu zastawiłem delikwenta i się oddaliłem, informując ochronę, że jak ktoś się zgłosi to należy go poinformować, że wrócę jutro, a może dopiero w poniedziałek. Wieczorem zadzwonili rodzice, że znalazła się właścicielka, a właściwie jej synowa i z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że przecież rzadko korzystamy z tego miejsca. Przez telefon grzecznie zapytałem o adres zamieszkania i spodziewany termin urlopu, bo chętnie skorzystam z Pani mieszkania. Nie otrzymałem oczekiwanej informacji, ale ku mojemu zdziwieniu, jak następnego dnia odblokowałem wyjazd to rzeczony pojazd stał już ze zdjętymi tablicami rejestracyjnymi, niestety nalepka na szybie dalej była. I teraz zastanawiam się nad stawką dzienną za bezumowne korzystanie z miejsca parkingowego, mam przynajmniej 5 zdjęć z datami kiedy auto tam stało :facepalm:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobrą radą @Aga zostawiłem wiadomość za wycieraczką i odblokowałem auto.  Następnego dnia nieproszony gość odjechał ... tzn dalej parkuje w mojej hali, ale już na innym miejscu i nawet nie wiem czyj to teraz problem ... 

W ciągu 5 lat odkąd tu mieszkam to był 2 raz kiedy ktoś zajął moje miejsce więc nie jest to gigantyczny problem , niemniej dowiem się dokładnie jakie prawa przysługują - tzn. przygotuję się na kolejny raz ;)

pobrane.jpeg.jpg

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeszukanie internetu pod kątem wyroków sądów w sprawie zakładania blokad przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe ;)

Podobnie wygląda sprawa zastawienia delikwenta parkującego na "naszym" miejscu. Są to tzw. środki ograniczające prawo własności, do czego mają uprawnienia tylko organy państwowe. 

Przerabiałam ten temat nie tylko jako użytkownik miejsca w garażu podziemnym, ale również jako zarząd wspólnoty. 

Koniec końców umieściłam na wszystkich miejscach postojowych informację, kto może korzystać z danego miejsca parkingowego. Stawianie pachołków również jest stosowane przez niektórych mieszkańców, pomaga. 

 

Na pewno pomaga zgłaszanie tych sytuacji do zarządu i administracji osiedla, a przynajmniej powinno. 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blixten Odstraszy kwota 100 pln za godzinę. Postaw tabliczkę i tyle, albo przyklej ją z boku na miejscu oraz na ścianie na końcu miejsca parkingowego. A to kobieta jakby raz, drugi nie odjechała z miejsca to by się też nauczyła. Spuścić powietrze z kół, ale dwóch, najlepiej wentyle wykręcić i położyć obok, majonezem wysmarować szybę przednią (działa skutecznie). Ale najpierw spróbuj z tą kartką i opłatą postojową. 

 

Dłubie nie raz z samochodem, moim albo znajomych, stawiam w tym czasie na miejscu dewelopera. Tzn ma on dwa miejsca obok siebie w garażu, bo ciągle ma u nas w bloku jedno mieszkanie, raz w tygodniu je "odwiedza". Często jak coś robie to przyjeżdża, ale wtedy grzecznie przepraszam i odjeżdżam. Stawiam gdzie indziej, tam gdzie wolne. Ale nie przyszło by mi do głowy aby komuś tak zaparkować i zostawić samochód nawet na godzinę. 

 

Nie wiem czy tutaj wspomniałem o sytuacji na zewnętrznych miejscach parkingowych. Otóż wracam wieczorem do domu, widzę podjeżdża BMW i staje na miejscu sąsiada. Grzecznie mówię że to miejsca prywatne, a dresiarz na to "no i ch*j, co mi zrobisz?". Odpowiedziałem że ja nic, ale sąsiad przyjedzie i zastawi, później będziesz szukał właściciela aby odjechać. Dres widać było że zawiesił się na moment, pomyślał i... "Ty faktycznie" i przestawił samochód. 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały element tego skrzyżowania w Krakowie, czyli "nieświadoma" zmiana pasa w trakcie jechania w lewo po łuku. Już wiele stłuczek miało tu miejsce. Z lotu ptaka inaczej namalowane, a na filmiku jeszcze inaczej. Generalnie trzeba tu uważać.

Screenshot_20220605_103636_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.fc786d04723998b6958b54e137d4c2e8.jpg

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Aga napisał:

Podobnie wygląda sprawa zastawienia delikwenta parkującego na "naszym" miejscu. Są to tzw. środki ograniczające prawo własności, do czego mają uprawnienia tylko organy państwowe.

 

A czy to właśnie taki parkujący nie ogranicza prawa własności ?

Oczywiście policja nie interweniuje na teranie prywatnym ?

To jakie policja ma propozycje usunięcia intruza z czyjegoś miejsca parkingowego ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...