Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2022 o 04:27, mz56 napisał:

(...) Jak wyjeżdżam na drogę, to czuję jak mi rosną dodatkowe oczy. Jak u pająka. Strach, strach i znikąd pomocy. (...)

Epicki tekst, nieźle mnie rozbawił :-) Ale tak serio to znam to uczucie - choć mój Forester akurat był "bity". U mnie strach wynika z tego, że - o czym była mowa w wątku - mam ambicje dociągnąć do żółtych tablic i bardzo nie chcę, aby mi go ktoś rozwalił. Rzadko zaglądam ostatnio na Forum, ale wypowiedzi Kolegi MZ56 w większości trafiają w moje odczucia. Wg mnie potencjalnym sposobem na wariatów za kółkiem, którzy nie powinni nigdy mieć prawa prowadzenia pojazdów, byłyby kamerki dookólne na każdym pojeździe, masowe wysyłanie filmów przez ludzi i zmieniona procedura policyjna. Jak widzę partyzanta na drodze, to wysyłam filmik na policję. Ci nie wzywają mnie na żadne przesłuchania itp., tylko sprawdzają "rejestry" i gdy widzą, że mają na typka już kilka nagrań od różnych osób (czyli że nie przypadkowo mu się zdarzyło, tylko notorycznie piraci), podliczają mu winy i wysyłają mandaciki wraz z płytą DVD z "kolekcją" (lub link do chmury, obojętne). A jak się okaże, że piraci na maxa i jeździ jak obłąkany, to zakazik prowadzenia na jakiś czas. A w ogóle zawsze byłem zwolennikiem kwoty mandatu proporcjonalnej do wartości auta, którym się delikwent porusza - niezależnie od tego, czyje to auto i ile kierowca zarabia. Wg mnie to by rozwiązało w 1 rok problem z szalejącymi po ulicach bogaczami, dla których nawet obecne stawki mandatów są jak splunąć.

 

  

W dniu 10.05.2022 o 07:33, Aga napisał:

Wszyscy już to wiedzą, nie musisz w każdym poście przypominać  :mrgreen:

A nieprawda, ja tu rzadko teraz bywam i nie wiedziałem :)

Edytowane przez Tichy
  • Haha 2
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał:

A potem UPG robić pod nadzorem konserwatora zabytków?

Ale za to jak Ci ktoś autko rozwali, to nie ma tak, że agent ubezpiecz. przyjdzie, pokręci głową że "stary rzęch" i powie: "szkoda całkowita, wartość auta max. 1000 zł" a Ty leżysz i płaczesz 2 dni nad wrakiem dopieszczonego niedawno "mechanicznego członka rodziny", tylko mają Ci z OC sprawcy przywrócić auto do oryginalnego (znaczy przedwypadkowego) stanu niezależnie od kosztów i to na oryginalnych częściach. Przynajmniej tak mi mówił znajomy, który ma motocykl na żółtych blachach. No i przeglądów co roku robić nie trzeba :) Tylko z wyjazdami zagranicznymi jest problem, trzeba mieć pozwolenie, ale ja poza Polskę nie jeżdżę, więc jak na razie mam plan, że za 10 lat żółte blachy :)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem, tylny napęd, mokro i w ogóle, ale to auto to chyba powinno mieć jakąś kontrolę trakcji i ESP, prawda? Wydawałoby się, że sprawne systemy bezpieczeństwa przy niskiej prędkości i jeździe na wprost nie powinny dopuścić do takiej sytuacji ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Panie kierowco, nieładnie 66 km/h w obszarze zabudowanym = 200 zł. ;)

Ja bym wyłączył zapis prędkości z pliku wideo.

3 godziny temu, Blixten napisał:

Tak, spotkaliśmy się znowu na światłach na Władysława IV w Gdyni 

I dalej kozaczył czy spokorniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

Panie kierowco, nieładnie 66 km/h w obszarze zabudowanym = 200 zł. ;)

Nie rozpędzałem się zbytnio przed czerwonym światłem jak ta beemka ... ;) 

(wiem, wiem, to żadne usprawiedliwienie) ale szczególnie rano przy małym ruchu, między Sopotem a Gdynią,  większość grzeje ponad 80, ale ... oczywiście wszyscy mnie wyprzedzają ;) 

 

 

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

Ja bym wyłączył zapis prędkości z pliku wideo.

Słuszna uwaga. 

 

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

I dalej kozaczył czy spokorniał?

Ja bym się o niego martwił, jutro wszystko wróci do normy  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dyskusyjna sytuacja, podobnie jak z pieszymi - trzeba dać dokończyć manewr - ja bym chyba puścił :P bo wtedy ci z prawego są blokowani przez panią całą zmianę świateł. Nie będę się wymądrzał, ale utknąłem kiedyś tak na środku skrzyżowania i nie jest to przyjemne dla żadnej ze stron :ph34r::D

 

Kamerę jeśli się da to ciut wyżej bo pół kadru deska zajmuje i maska ;) fajna jakość nagrania, z ciekawości - jaki to model? ;) a widzę już ze Viofo a129 ;)

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś kierowczyni BMW na siłę chciała zepchnąć podczas wyprzedzania kolumny aut stojących. na szczęście  moje  byłem już u końca manewru wyprzedzania i skręcałem w uliczkę w lewo sygnalizując skręt ale gdybym dalej prosto jechał lewym to byśmy mieli boki przetarte bo pomimo klaksonu uparcie dalej się pchała bez kierunkowskazu na tymczasowo mój lewy pas bo też zapewne chciała ominąć korek do następnego skrzyżowania lewym. Wieczorem zapodam filmik.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, conradek napisał:

Dla mnie dyskusyjna sytuacja, podobnie jak z pieszymi - trzeba dać dokończyć manewr - ja bym chyba puścił :P

Dyskusyjna, bo sygnalizatorów kamera nie objęła, tymbardziej, że byłem na lewym pasie, gdyby było je widać, wszystko byłoby wiadomo, w którym momencie Pani wjechała. 

Pieszy a auto w tej sytuacji to jednak nie to samo - pieszy nie zablokuje Ci skrzyżowania tak jak auta, które wjeżdżają na skrzyżowanie mimo, że widzą, że nie ma miejsca i nie mają pewności, że Ci przed nimi opuszczą skrzyżowanie. 

 

Skrzyżowanie na filmie to pikuś, w porównaniu do innych w Gdańsku (jak np. Grunwaldzka ze Słowackiego - gdańszczanie będą wiedzieli ;) ) gdzie kierowcy nagminnie wpychają się na zasadzie; oby tylko minąć światła, a potem .... kiedyś się zwolni i pojadę dalej.  

Otóż nie zawsze - dochodzi czasami do takich absurdów, że ci drudzy stoją na środku skrzyżowania zablokowani przez tych pierwszych, do drugich dojeżdżają trzeci, czwarci, aż do momentu gdy skrzyżowanie pełne jest aut z każdego kierunku i jedyne wyjście, to wycofać się ....  tylko kto ma być tym pierwszym ? ;) 

 

2 godziny temu, Daroot napisał:

"Różowe penisy na sprężynkach?" ? Czego Ty tam słuchasz :D

Język rzeczywiście niezbyt wyszukany i jest to jeden ze słabszych audiobooków jaki do tej pory słuchałem.

Słaba akcja, ale otwiera oczy, że do każdego komputera, komórki czy programu można się włamać, zhakować i mieć bałagan w życiu.

Takie czasy. ;) 

cokolwiek-wybierzesz-ukryta-siec-tom-1-b-iext97267540.jpg

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużych miastach tak bywa , ostatnio jak jechałem w łodzi na traktorową to po drodze jest takie rondo z sygnalizacja świetlną na włókniarzy gdzie  nie widząc kontynuacji do jazdy zatrzymałem się za przejściem dla pieszych ale przed pasem przecinającym to ten z tyłu na mnie trąbi czemu nie jadę i nie blokuje 3 poprzecznych pasów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

No i znowu dałem ciała bo nie ustąpiłem Pani ;) 

Bo ty strasznie piratujesz tym XV-em, zapali się zielone a ty ruszasz, narwany jakiś. A gdzie chwila zadumy nad pięknem zieleni na sygnalizatorze, gdzie kolejna sekunda spędzona na wrzucaniu jedynki? Jeździłbyś jak większość to pani by zdążyła. :P

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jaca68 napisał:

Bo ty strasznie piratujesz tym XV-em, zapali się zielone a ty ruszasz, narwany jakiś. A gdzie chwila zadumy nad pięknem zieleni na sygnalizatorze, gdzie kolejna sekunda spędzona na wrzucaniu jedynki? Jeździłbyś jak większość to pani by zdążyła. :P

Dobrze, że się z nim nie zamieniłam na auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aga napisał:

Dobrze, że się z nim nie zamieniłam na auta

Żebyś wiedziała, XV szybciej startuje niż XT. Przynajmniej tak było w rocznikach 2014 - reakcja na gaz w XV jakaś taka nerwowa przy starcie. XT ruszał dostojniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaca68 napisał:

Żebyś wiedziała, XV szybciej startuje niż XT. Przynajmniej tak było w rocznikach 2014 - reakcja na gaz w XV jakaś taka nerwowa przy starcie. XT ruszał dostojniej. 

 @Blixten, musimy się ustawić na światłach i porównać :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...