Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam, że nagrywający dał ciała zarówno jadąc lewym pasem jak i później utrudniając wyprzedzanie (zmniejszał odstęp i celowo dojeżdżał) :(

Odnoszę też coraz częściej wrażenie że ludzie jadącymi z kamerkami jakoś bardziej chętnie niż inni zaogniają sytuację żeby mieć lepszy film a w razie wypadku to już w ogóle hit na YT będzie... To tak jak na rowerze jak się włączy kamerkę to +100 do skilla i prędkości się robi - tyle że tam ryzykuje się swoim życiem, a na drodze gra się życiem innych :(

 

Dobrze, że każde moje kolejne auto będzie miało dużo "kuniów" bo będzie można się czasem z opresji wyrwać a nie zostać ofiarą jakiegoś "szeryfa" np. Tichego.

Edytowane przez Paweł_P
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiejska obwodnica tak wygląda niestety. Sporo ludzi jedzie z Gdańska do Gdyni albo odwrotnie cały czas lewym pasem bo jadą z prędkością wyższą niż dozwolona i nie chce im się (nie umieją?) zjechać na prawy by puścić tych co chcą jechać szybciej. Bardzo nie lubię tam jeździć, bo to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce mimo, że TIRy mają zakaz wyprzedzania na prawie całej obwodnicy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja nie widzę, aby nagrywający specjalnie zaogniał sytuację. Utrzymuje odstęp od aut go poprzedzających, a koleś ze Skody próbuje na siłę go wyprzedzić i bezczelnie spycha go z drogi. Końcówka jak Opel próbuje zjechać na prawy, a tam Skoda to już przesada. Widać że raczej wszyscy na lewym wyprzedzali 2 wolniej jadące samochody na prawym i moim zdaniem wcale nie tarasowali tego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie wkleiłam link na temat zachowania kierowców na obwodnicy, można dostać nożem za niezjechanie ...

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pocial-twarz-kierowcy-ktory-nie-ustapil-mu-miejsca-Zarzuty-po-trzech-miesiacach-n99474.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja nie widzę, aby nagrywający specjalnie zaogniał sytuację. Utrzymuje odstęp od aut go poprzedzających, a koleś ze Skody próbuje na siłę go wyprzedzić i bezczelnie spycha go z drogi. Końcówka jak Opel próbuje zjechać na prawy, a tam Skoda to już przesada. Widać że raczej wszyscy na lewym wyprzedzali 2 wolniej jadące samochody na prawym i moim zdaniem wcale nie tarasowali tego pasa.

 

Nagrywający przyśpiesza celowo. Zobacz materiał jeszcze raz. Pojazd poprzedzający nagrywającego nie hamuje, a tutaj nagle przestrzeń między nimi się zmniejsza aby nie wpuścić skody, powiem nawet do bardzo niebezpiecznej odległości 8-10m, biorąc pod uwagę że jada koło 100km/h.

Edytowane przez vince_snd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ten "zuch" nagrywający jak zobaczył co się dzieje to specjalnie przyśpieszył aby nie wpuścić skodziny

 

...uważam,że kierowca Skody "pojechał po bandzie..." natomiast przez takie osoby jak "nagrywający"... kierowca zamiast zwolnić i puścić delikwenta ze Skody sam zaczął powodować niebezpieczna sytuacje na drodze...!!! "przyspieszał i bardziej go absorbowało co robi kierowca skody, " przez takie zachowanie... "nie mówię tu o komentarzach...  ale o zachowaniu na drodze Pana Nagrywającego ....też są wypadki - jak dla mnie dwóch Panów powodowało niebezpieczną sytuację na Drodze!!!


 

 

można dostać nożem za niezjechanie ...

 

@Aga - to co sie tam u Was dzieje.....??? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

We Wro parę lat temu w środku miasta koleś został zabity nożem, bo jakiemuś debilowi zajechał drogę na drugim końcu miasta i ten go gonił i niestety dogonił :(:facepalm:

 

..coś kojarzę... ale myślałem ,że to jakiś matoł - i skrajny przypadek to był !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1997 roku miałam już mocno niefajną sytuację w centrum Gdyni, skończyło się tylko na strachu ale od tamtej pory nie ufam nikomu ;)

Nigdy nie wiadomo, kto siedzi w aucie jadącym za, obok lub przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wro parę lat temu w środku miasta koleś został zabity nożem, bo jakiemuś debilowi zajechał drogę na drugim końcu miasta i ten go gonił i niestety dogonił :(:facepalm:

Niestety nietrudno trafić na kretyna :/

Teraz masa wyznawców "JP" więc niekiedy lepiej zachować zimną krew. Znajomy wozi replikę glocka, trochę idiotyczne ale raz uratowała mu dupsko przed łomotem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy nie wiadomo, kto siedzi w aucie jadącym za, obok lub przede mną.

Dokładnie. Ten koleś co zabił we Wro to Krzysztof Tercjak, kiedyś jeździł w rajdach. Facet dosyć majętny i jak się o tym słyszało to by człowiek nie pomyślał że nożem na skrzyżowaniu faceta zabije. Dostał 15 lat.

Tak offtopowo, ale niedaleko mnie otworzyli jakiś czas temu knajpkę ze stekami i hamburgerami. Właścicielem jest koleś co siedział 5 lat w pierdlu, bo jako właściciel innej knajpy oblał faceta kwasem solnym, bo tamten nie bym zadowolony z obsługi. Debili nie brakuje. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

We Wro parę lat temu w środku miasta koleś został zabity nożem, bo jakiemuś debilowi zajechał drogę na drugim końcu miasta i ten go gonił i niestety dogonił :(:facepalm:

Niestety nietrudno trafić na kretyna :/

Teraz masa wyznawców "JP" więc niekiedy lepiej zachować zimną krew. Znajomy wozi replikę glocka, trochę idiotyczne ale raz uratowała mu dupsko przed łomotem. :)

 

 

Co ma dorabiana pseudo ideologia, o której wspominasz do zachowania na drodze, bo ja nie rozumiem? Za dużo TV, jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właścicielem jest koleś co siedział 5 lat w pierdlu, bo jako właściciel innej knajpy oblał faceta kwasem solnym, bo tamten nie bym zadowolony z obsługi. Debili nie brakuje. :facepalm:

 

...nigdy nie wiadomo na Kogo trafimy?...!!!! na trasie , czy na ulicy....!!!!! i powiem Ci , że jak kiedyś wracałem z miasta na piechotę... "bez względu na stan"..:)

 

od kilku lat zawsze wracam taryfą.... wycieczki sobie odpuściłem...i  "butne zachowanie gdy ktoś mnie zaczepi" - tez jakoś mi przeszło ,

 

wolę wyciszyć temat- no chyba ze nie ma juz wyjścia!!! , bo na prawdę nie wiadomo co się może stać...i "czy ktoś z czymś nie wyskoczy???...." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiejska obwodnica tak wygląda niestety. Sporo ludzi jedzie z Gdańska do Gdyni albo odwrotnie cały czas lewym pasem bo jadą z prędkością wyższą niż dozwolona i nie chce im się (nie umieją?) zjechać na prawy by puścić tych co chcą jechać szybciej. Bardzo nie lubię tam jeździć, bo to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce mimo, że TIRy mają zakaz wyprzedzania na prawie całej obwodnicy.

Zwłaszcza jadący z Gdyni na południe.Odcinki z dwoma pasami i odcinki z trzema pasami. Jazda na południe wiąże się z pokonywaniem wzniesienia. Nawet ci co nie mają za bardzo czym poganiać, też próbują lewym pasem. Na zderzak siadają ci niecierpliwcy co mają często ponad 200KM i o nieszczęście trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Skode i se jade :facepalm:

Oczywiście, że Skoda przycwaniaczyła. Ale kierujący-nagrywający też nie próbował pozostać dłużnym... Nie wiemy co było wcześniej, ale podejrzewam że Skoda była przez chwilę przetrzymana na lewym pasie...

 

To trochę żałosne jest, taka dziecinada, testosteron uderza w tętnice i już mamy gierkę, kto kogo przechytrzy, kto będzie cwańszy i wydyma tego drugiego :twisted:

A wystarczyło chwilę wcześniej zaliczyć żonę albo puknąć w jajko... B)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ten dylemat: wrócić w jednym kawałku i dać przyzwolenie na takie zachowanie na drodze, czy wybrać ścieżkę edukacji ;-)

 

Moim zdaniem takie filmy powinno się zgłaszać na policję, a kierownik skody powinien być oskarżony o próbę spowodowania katastrofy w ruchu lądowym (lub przynajmniej narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu) , ponieważ jego zachowanie było świadome.

 

Art. 160

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Ludzie nie myślą za kółkiem o tym, że "jadą maszyną do zabijania". Ostatnio wracałem przez wiochę (ograniczenie do 40 km) i wyprzedzał mnie i 4 inne pojazdy debil w Jaguarze jadąc około 100 km/h. Wszystko działo się przy pętli autobusowej, sklepie i kościele (wyprzedzane na skrzyżowaniu z podporządkowaną). Co powie rodzinie ew. nieboszczyka? Kurczę "spieszyłem się", albo "nie widziałem".

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie myślą za kółkiem o tym, że "jadą maszyną do zabijania". Ostatnio wracałem przez wiochę (ograniczenie do 40 km) i wyprzedzał mnie i 4 inne pojazdy debil w Jaguarze jadąc około 100 km/h. Wszystko działo się przy pętli autobusowej, sklepie i kościele (wyprzedzane na skrzyżowaniu z podporządkowaną). Co powie rodzinie ew. nieboszczyka? Kurczę "spieszyłem się", albo "nie widziałem".

 

W sobotę byłem na małej wycieczce kilka kilometrów po wioskach prędkość podróżna ok. 50-55km/h prawie nikt nie wyprzedza a ruch  bardzo mały. Dla Audi A6 było za wolno i wyprzedza kolumnę, ale bez zbytniego zwiększania prędkości  max 65 jechał czyli można nawet jak się spieszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-nie-dla-licznikow-czasu-na-skrzyzowaniach-zaskakujacy-powod,nId,2156084

'Sekundniki' na skrzyżowaniach - kolejny raz sprzeciw Ministerstwa Infrastruktury. Pomysł wraca jak bumerang jednak trafia w betonowy mur sprzeciwu ze strony rządu.

0003L19421WJX3KP-C116-F4.jpg


Dodatkowo kwestia czasu wyświetlania przez sygnalizator światła żółtego. Rozwiazanie w Holandii:

 

W oryginalny sposób poradziły sobie z nim właśnie władze Holandii. W celu zwiększenia bezpieczeństwa podjęto tam decyzję o wydłużeniu nadawania przez sygnalizację sygnału żółtego.

Do tej pory, na drogach o limicie prędkości do 50 km/h, żółte światło świeciło się zawsze przez 3 sekundy. Po badaniach dotyczących bezpieczeństwa i płynności ruchu podjęto decyzję o wydłużeniu czasu jego nadawania do 3,5 s tak, by kierowcy mieli więcej czasu na bezpieczne opuszczenie skrzyżowania. Czas palenia się żółtego światła wydłużony zostanie również na drogach o wyższym limicie prędkości. Tam, gdzie auta poruszać się mogą 70 km/h będzie to 4,5 s (zamiast - dotychczasowych - 4 s). Na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 80 km/h ma to być równe 5 s (zamiast 4 s).

W Polsce czas nadawania sygnału żółtego to 3 sekundy niezaleznie od limitu prędkosci na drodze.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie powodem jest nasza mentalność - zaraz będę miał żółte to dzida do przodu ;-)

Rozumiem zagrożenie jakie mogą powodować kierowcy chcący za wszelką cenę jeszcze wjechać na skrzyżowanie. Ale bardzo wygodne było to jeżeli mając czerwone wiem ile jeszcze takowe będzie się świecić - mogę podłubać w nosie itp. a poza tym kierowcy zdecydowanie bardziej żwawo ruszali do przodu będąc przygotowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie powodem jest nasza mentalność - zaraz będę miał żółte to dzida do przodu ;-)

Rozumiem zagrożenie jakie mogą powodować kierowcy chcący za wszelką cenę jeszcze wjechać na skrzyżowanie. Ale bardzo wygodne było to jeżeli mając czerwone wiem ile jeszcze takowe będzie się świecić - mogę podłubać w nosie itp. a poza tym kierowcy zdecydowanie bardziej żwawo ruszali do przodu będąc przygotowanym.

 

A za wygodę to ministerstwo nie będzie płacić  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...