Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

No, niestety światła w moto są do dooopy.A może inaczej, są dostosowane do latania z prędkościami kodeksowymi... Mówię tu o sportach, może jakieś turystyki mają lepsze, tylko one nie latają po 200. Zresztą, wszędzie znajdą się zakały używające dziwnie świateł, ktoś na the forum dziwił się, że lecąc na dodatkowych lampach w GT-ku na autostradzie w nocy ciężarówki zapalają"elektrownię" na dachu, i go oślepiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są dostosowane do latania z prędkościami kodeksowymi..
i dochodzimy do rozwiązania problemu  :)  Wystarczy wolniej. Tylko nie po to kupuje się plastika z 1000 poj. żeby przepisowo jeździć.Co innego użytkownicy innych moto bo tym dziwnie nie śpieszy się tak bardzo jak właśnie miłośnikom plastików. 
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, lepiej takiego motocyklistę oślepić drogowymi żeby się zabił...

Mój kolega mówi na to "selekcja naturalna" - jest w błędzie, bo nie do końca naturalna :D

Pokaż mi motocyklistę lecącego 200 w nocy! O czym Ty [edycja moderatora]!

Kraków, ul. Zakopiańska, od Matecznego w stronę Zakopanego - w lecie każdego wieczoru/nocy min. 1 przypadek. Zapraszam. Zwłaszcza świetnie się śpi w domach w pobliżu tego odcinka (głębokość i długość snu zależą od szczelności akustycznej okien i jakości zatyczek do uszu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że jadą 200 km/h?

A to już myślałem, że gdy przyjedziesz, to dokładnie sprawdzisz ;-) Oczywiście nie stoję tam z radarem, ale mając ogląd na dłuższy odcinek tej trasy, mając "ślad dźwiękowy", wiedząc, jak szybko ja tam jadę i ile zajmuje mi pokonanie danego odcinka, porównując prędkość motorów do innych pojazdów na drodze, odwołując się do doświadczenia życiowego, analizując prędkość obrotową silnika w motorze i to, na jakim jedzie biegu (słychać, kiedy zmieniają biegi, przynajmniej u 80%, bo w zasadzie nie mają tłumików w moim rozumieniu tego słowa), mogę zaryzykować twierdzenie, że pułap koło 200 km/h jest tam często osiągany. Jak nie wierzysz, to przyjedź, posiedź jedną nockę, sam zobaczysz.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie stoję tam z radarem, ale mając ogląd na dłuższy odcinek tej trasy, mając "ślad dźwiękowy", wiedząc, jak szybko ja tam jadę i ile zajmuje mi pokonanie danego odcinka, porównując prędkość motorów do innych pojazdów na drodze, odwołując się do doświadczenia życiowego, analizując prędkość obrotową silnika w motorze i to, na jakim jedzie biegu (słychać, kiedy zmieniają biegi, przynajmniej u 80%, bo w zasadzie nie mają tłumików w moim rozumieniu tego słowa), mogę zaryzykować twierdzenie, że pułap koło 200 km/h jest tam często osiągany. .

Jak to skąd? Słychać przecież :P

:biglol::biglol::biglol:

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to skąd? Słychać przecież
  Wbrew pozorom, w przybliżeniu można określić prędkość na podstawie tych parametrów: 

 

mając "ślad dźwiękowy", wiedząc, jak szybko ja tam jadę i ile zajmuje mi pokonanie danego odcinka, porównując prędkość motorów do innych pojazdów na drodze, odwołując się do doświadczenia życiowego, analizując prędkość obrotową silnika w motorze i to, na jakim jedzie biegu
Odrębną kwestią jest fakt, że takiego pomiaru nie zaakceptuje żadna instytucja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd wiesz że jadą 200 km/h?

A to już myślałem, że gdy przyjedziesz, to dokładnie sprawdzisz ;-) Oczywiście nie stoję tam z radarem, ale mając ogląd na dłuższy odcinek tej trasy, mając "ślad dźwiękowy", wiedząc, jak szybko ja tam jadę i ile zajmuje mi pokonanie danego odcinka, porównując prędkość motorów do innych pojazdów na drodze, odwołując się do doświadczenia życiowego, analizując prędkość obrotową silnika w motorze i to, na jakim jedzie biegu (słychać, kiedy zmieniają biegi, przynajmniej u 80%, bo w zasadzie nie mają tłumików w moim rozumieniu tego słowa), mogę zaryzykować twierdzenie, że pułap koło 200 km/h jest tam często osiągany. Jak nie wierzysz, to przyjedź, posiedź jedną nockę, sam zobaczysz.

 

 

Tak sądziłem, dzięki ;) biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie i codzienną walkę o życie (ja sytuacje jakiegokolwiek zagrożenia w moim odczuciu mam może raz na 1-2 lata) to pewnie masz rację  :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak sądziłem, dzięki ;) biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie i codzienną walkę o życie (ja sytuacje jakiegokolwiek zagrożenia w moim odczuciu mam może raz na 1-2 lata) to pewnie masz rację :drinks:

Nie chcesz, nie wierz, przymusu nie ma :D  Forum jest po to, żeby wyrażać poglądy (nawet niepopularne), dyskutować, pomagać sobie itp. Jeśli mi nie wierzysz i uważasz, że prędkość tych motocykli na opisanym przeze mnie odcinku jest np. 80 km/h, przyjedź, popatrz, pomierz (jeśli potrafisz) i wyciągnij swoje wnioski. Pytanie było, gdzie w nocy jeżdżą motory koło 200 km/h, zasugerowałem, gdzie takie zjawisko można zobaczyć - i tylko tyle.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie za bardzo przyczepiliśmy się do tych motocyklistów. Przecież oni zawsze miło i uprzejmie zgodnie z przepisami.. zupełnie jak kierowcy subaru. A ten 4 bieg w okolicach odcinki to pewnie 50km/h. ;)

W zasadzie nie ma dla mnie znaczenia czy jedzie 40, 140 czy 240 tylko niech nie utrudnia ruchu w związku ze swoją bezmyślnością jaką jest jazda np. na św drogowych. Też chce widzieć i dotrzeć do celu z rodziną.

Edytowane przez vince_snd
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd wiesz że jadą 200 km/h?

A to już myślałem, że gdy przyjedziesz, to dokładnie sprawdzisz ;-) Oczywiście nie stoję tam z radarem, ale mając ogląd na dłuższy odcinek tej trasy, mając "ślad dźwiękowy", wiedząc, jak szybko ja tam jadę i ile zajmuje mi pokonanie danego odcinka, porównując prędkość motorów do innych pojazdów na drodze, odwołując się do doświadczenia życiowego, analizując prędkość obrotową silnika w motorze i to, na jakim jedzie biegu (słychać, kiedy zmieniają biegi, przynajmniej u 80%, bo w zasadzie nie mają tłumików w moim rozumieniu tego słowa), mogę zaryzykować twierdzenie, że pułap koło 200 km/h jest tam często osiągany. Jak nie wierzysz, to przyjedź, posiedź jedną nockę, sam zobaczysz.

 

 

..."jazgot" na pierwszym biegu i na 4tym jest taki sam, a różnica w prędkości jakieś 100km/h... ciekawe czy numer biegu też rozpoznajesz.

 

ciekawe też jak odróżniasz "ślad dźwiękowy" motocykli z silnikami R4 od V2 i V4... zapewniam Ciebie, że dwa ostatnie nie kręcą się do 15krpm, a również występują w różnych wersjach "plastików" (Ducati, Aprilia, KTM)

 

kolega dembol pisał mgr'ke w której była ocena prędkości przelatywania na prostej startowej toru Poznań, gdzie brał udział motocykl, cywilne auto i mój ryczący GT'ek. Spytaj go o wyniki, bo na pewno się zdziwisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Tichy, tak tylko się droczę ;) Po prostu mam alergię jak ktoś sypie "faktami" z rękawa nie mając na nie dowodów ;) tak to właśnie w necie działa że powtarza się tysiące zasłyszanych opinii, które nijak się mają do rzeczywistości, faktów bądź końcowych roztrzygnięć (np. reklamacji bądź spraw gwarancyjnych czy to w samochodach czy to np. w moim rowerowym środowisku) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..."jazgot" na pierwszym biegu i na 4tym jest taki sam, a różnica w prędkości jakieś 100km/h... ciekawe czy numer biegu też rozpoznajesz. ciekawe też jak odróżniasz "ślad dźwiękowy" motocykli z silnikami R4 od V2 i V4... zapewniam Ciebie, że dwa ostatnie nie kręcą się do 15krpm, a również występują w różnych wersjach "plastików" (Ducati, Aprilia, KTM)

Myślisz, że siedząc w domu, nie można ocenić prędkości pojazdy przejeżdżającego obok domu? Uważasz, że nie można odróżnić z jaką prędkością zbliża się wyjący motocykl i z jaka prędkością się oddala?. Dwa tygodnie temu na Zakopiance wyprzedzał mnie  motocykl, jak znikający punkt. Ja miałem na liczniku 120km/h i mogę cie zapewnić, że on jechał dwa razy tyle.

A jazda nawet w dzień na światłach drogowych jest łamaniem przepisów i świadczy, że kierownik to imbecyl i nie widzi siebie z boku. Nagraj taki swój przejazd i obejrzyj na telewizorze, to zrozumiesz.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...