Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Tinuviel napisał:

Nie no bez przesady... przy normalnej jeździe wywala check engine po zatankowaniu na bp zamiast na orlenie czy tam odwrotnie? :D i to biorąc pod  uwagę że to jest ta sama benzyna a różnic się może tylko rodzajem dodatków? 

To wytlumacz mi jedno, co prawa nie subaru a fiat... pare lat wstecz smigam codzien do pracy, leje na orlenie na zmigrodzkiej. Pewnego dnia awaria terminali. Jade na BP na legnicka. Tankuje, autem szarpie i gasnie. Jakis czas pozniej, trasa... no dobra BP. Tankuje, znow strzela i szarpie. Cuda? Przypadek? Ten filmik co wrzuciłem i wlasciciel tez dziwota? Nie kazde paliwo jest takie samo. Wystarczy wlac z kazdej stacji 5 do banki i zobaczysz ze kazda ma inna barwe, inaczej pachnie itp. Taka mala rzecz bo paliwo do kosiarki bylo czasami potrzebne w pracy... a check jest ogolnym bledem i moze byc powiazany z tym ze mieszanke paliwa komputer odczytuje i zaczyna wariowac. Cuda cudawianki sie dzieja czasami.

 

U mnie w pracy na bazie mamy wlasne paliwo. W jednej marce pojazdow zacieraly sie pompy i po badaniu wyszlo ze paliwo jest za "suche". Dodali jakis specyfik i problem ustapil.

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje od wielu lat na Orlen na zmianę z BP, raz na ruski rok Lotos, a jak bak wysycha to gdziekolwiek - jeszcze nigdy mi się kontrolki po zalaniu innego paliwa nie zapaliły. Odnoszę wrażenie że z paliwem to trochę jak z olejami - ciężki temat;)

 

Ale fakt faktem - zdarzają się stacje, na których paliwo jest źle przechowywane czy chrzczone, ale to nie zależy od marki, a od konkretnej stacji. I takich stacji trzeba unikać jeśli faktycznie auto nie zachowuje się prawidłowo. Ale żeby całą markę skreślać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, frisco napisał:

Tankuje od wielu lat na Orlen na zmianę z BP, raz na ruski rok Lotos, a jak bak wysycha to gdziekolwiek - jeszcze nigdy mi się kontrolki po zalaniu innego paliwa nie zapaliły. Odnoszę wrażenie że z paliwem to trochę jak z olejami - ciężki temat;)

 

Ale fakt faktem - zdarzają się stacje, na których paliwo jest źle przechowywane czy chrzczone, ale to nie zależy od marki, a od konkretnej stacji. I takich stacji trzeba unikać jeśli faktycznie auto nie zachowuje się prawidłowo. Ale żeby całą markę skreślać....

Czasami tak jest, 2x sie przejadlem na BP to po co mam ryzykowac 3x jak z innymi problemu nie bylo prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frisco I właśnie o to tutaj chodzi. Nie marka jest ważna, a konkretna stacja. Ja tankowałem na różnych stacjach i też nigdy problemu nie miałem. Pewnie największa szansa na kiepskie paliwo to stacje, gdzie jest mały ruch.

 

No i wiadomo, jak ktoś już ma złe doświadczenia z np. Orlenem, to nie będzie tam tankował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem leje od dawna na żmigrodzkiej na Orlenie 98 i problemów nigdy żadnych nie było czy to w Śwince czy w moim Paseratti.

Myśle ze to kwestia preferencji… ja leje tu Ty tam i każdy ma swoje racje :)

a taka akcje jak piszesz to raz w życiu miałem jak jezdzielm doblo w firmie x lat temu i zalałem go na stacji bliska w jakieś małej miejscowości szarpał i chodził jak ursus c330 później zalalem go gdzie indziej i problem się sam rozwiązał.

Edytowane przez jkoko99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jkoko99 napisał:

Tak jak pisałem leje od dawna na żmigrodzkiej na Orlenie 98 i problemów nigdy żadnych nie było czy to w Śwince czy w moim Paseratti.

Myśle ze to kwestia preferencji… ja leje tu Ty tam i każdy ma swoje racje :)

a taka akcje jak piszesz to raz w życiu miałem jak jezdzielm doblo w firmie z lat temu i zalałem go na stacji bliska w jakieś małej miejscowości szarpał i chodził jak ursus c330 później zalalem go gdzie indziej i problem się sam rozwiązał.

Orlen jest w pytke. Zero problemow. Czy to prywatnie czy firmowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 09:31, makos89 napisał:

Kupowałem auto na mocnej rezerwie. Zatankowałem dosłownie na dojazd do Wrocławia. Po dojechaniu auto stoi na kołkach bo się robi. Więc coś ci się kolego pomyliło bo mi nie chodzi O CENY tylko o jakość. Czytaj ze zrozumieniem. Jestem daleki od szukania gdzie jest 5 gr taniej... Pytam o różnice które mogą wystąpić tankując na bp, orlen czy shell. Czy sa odczuwalne? 

Mi chodziło o to, bo moze nie wyraziłem się precyzyjnie, że jakość zazwyczaj idzie z ceną i nie ma nic złego w zatankowaniu awaryjnym na stacji prywatnej, bo do najbliższej innej stacji markowej masz np 20km. Gorzej jakbyś robił to systematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, makos89 napisał:

To wytlumacz mi jedno, co prawa nie subaru a fiat... pare lat wstecz smigam codzien do pracy, leje na orlenie na zmigrodzkiej. Pewnego dnia awaria terminali. Jade na BP na legnicka. Tankuje, autem szarpie i gasnie. Jakis czas pozniej, trasa... no dobra BP. Tankuje, znow strzela i szarpie. Cuda? Przypadek? Ten filmik co wrzuciłem i wlasciciel tez dziwota? Nie kazde paliwo jest takie samo. Wystarczy wlac z kazdej stacji 5 do banki i zobaczysz ze kazda ma inna barwe, inaczej pachnie itp. Taka mala rzecz bo paliwo do kosiarki bylo czasami potrzebne w pracy... a check jest ogolnym bledem i moze byc powiazany z tym ze mieszanke paliwa komputer odczytuje i zaczyna wariowac. Cuda cudawianki sie dzieja czasami.

 

U mnie w pracy na bazie mamy wlasne paliwo. W jednej marce pojazdow zacieraly sie pompy i po badaniu wyszlo ze paliwo jest za "suche". Dodali jakis specyfik i problem ustapil.

 

Dokładnie tak jak napisałeś - przypadek zapewne :D 

 

Gdyby na wszystkich stacjach firmy "X", wszystkim fiaty model "Y" po zatankowaniu benzyny "Z" rzucały check engine to chyba by się z tego zrobiła lekka afera. Myślę że miałeś albo pecha albo coś nie tak w aucie. Nie wiem co za syf musiałbyś wlać do auta żeby aż gasło :D 

 

BTW: mieszkałem koło tego BP na Legnickiej i często tam tankowałem, 98 do mr2 i 95 do Imprezy 2.0R - 0 problemów. 

 

BTW2 bo już w offtop lecimy :D\

 

jakby ktoś potrzebował wyciągnąć wgniecenia to byłem tutaj i mogę polecić:

https://g.page/mobilepdrservice?share

 

 

jest na miejscu też lakiernik więc można kompleksowo ogarnąć auto.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lepszy napisał:

Mi chodziło o to, bo moze nie wyraziłem się precyzyjnie, że jakość zazwyczaj idzie z ceną i nie ma nic złego w zatankowaniu awaryjnym na stacji prywatnej, bo do najbliższej innej stacji markowej masz np 20km. Gorzej jakbyś robił to systematycznie.

Ok, rozumiem. Musiałem odbić kauczuka bo zarzuciłes mi że dziaduje i szukam najtańszych no-name a mi nie o to chodziło. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wełniaczzaintrygowałeś mnie tym kaktusem :)

 

Gokarty tak jak za starych dobrych czasów?

Proponuję termin z wyprzedzeniem zarezerwować, raczej o późnych godzinach, aby większość była dostępna: proponuję poniedziałek 25.10 godz. 21:00-22:00, tor na wyłączność: trening, kwalifikacje, wyścig.

Potrzebujemy 6 osób zdaje się do toru na wyłączność: ja ze 2-4 osoby na gokarty znajdę, w porywach może więcej.

Kto chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...