Skocz do zawartości

Homologacja ciężarowa STI 2008


winduil

Rekomendowane odpowiedzi

po co przenosic dzialalnosc do innego kraju ?

przecież można u nas odliczyc vat od osobowki w pełnej wysokosci.

no ale samo odliczenie to nie jedyna korzyść posiadania auta "ciężarowego"

 

od osobówki tylko do 60% VAT a le nie więcej niż 6000pln. Od paliwa 0 odliczenia.

kraje uni maja prawo do osobnej polityki przepisów dotyczącej podatku VAT więc to jest trochę bardziej skomplikowane.

 

 

Cały czas twierdzę ze od osobówki można odliczyć cały vat - popytajcie swojego księgowego powinien wiedzieć, a jak nie wie to trzeba go zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cały czas twierdzę ze od osobówki można odliczyć cały vat - popytajcie swojego księgowego powinien wiedzieć, a jak nie wie to trzeba go zmienić :)

 

No tak twierdzisz do pierwszej kontroli, tak się składa, że mam informacje z pierwszej ręki :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas twierdzę ze od osobówki można odliczyć cały vat - popytajcie swojego księgowego powinien wiedzieć, a jak nie wie to trzeba go zmienić :)

 

No tak twierdzisz do pierwszej kontroli, tak się składa, że mam informacje z pierwszej ręki :mrgreen: .

 

jeżeli papiery były ok to do czego się przyczepili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogły być papiery OK.

 

No chyba piszemy chyba o różnych sprawach.

Ja pisze o jak najbadziej legalnym sposobie

 

To nas uświadom. Jeśli to nie jest nielegalne to nie rób z tego tajemnicy.

Stan prawny jest taki a nie inny. Księgowy zrobi to co chcesz ( w pewnym zakresie ) ale w razie wpadki Ty ponosisz największe konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wstrzymam z tym szukaniem, a Ciebie poproszę o linka i podstawę prawną.

 

 

Bo tak się składa, że mam całkiem niezły kontakt z Inspektorem Kontroli Skarbowej i on o niczym takim nie słyszał, co nie wróży Ci pomyślnych wiatrów w przypadku ewentualnej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było w ostatniej Rzepie - leasing operacyjny z wysokim wykupem. Trafiłem?

 

raczej nie. leasing finansowy i operacyjnych podlega tym samym zasadom odnośnie vat'u.

 

wpisałem i nie wiele to wniosło. Jest taka opcja w przypadku zakupu auta osobowego z przeznaczeniem na wynajem na okres dłuższy niż 6 miesięcy. Są jednak dwa aspekty: rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej oraz odwieczny problem z interpretacja przepisów przez poszczególne US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imgw ma pewnie na myśli kupno samochodu na wynajem.

 

Jednak szczegółów nie znam z czym się to je i jaka jest podstawa prawna.

 

dokladnie tak :wink:

http://www.podatki.egospodarka.pl/25646 ... ,65,1.html

 

zakup samochodu na wynajem i wynajecie go na co najmniej 6 mieisiecy

 

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 7:01 pm ]

Są jednak dwa aspekty: rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej oraz odwieczny problem z interpretacja przepisów przez poszczególne US.

 

dodanie odplatnego wynajmu samochodow osobowych duzo nie kosztuje

jezeli chodzi o interpretacje to zeby byc spokojnym mozna wystapic o interpretacje do wlasciwego urzedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o nabyciu (nawet wewnątrzwspólnowtowym) a jak jest z leasingiem bo tam raczej są zastrzeżenia żeby nie podnajmowac uzyczać itp...więc trzeba by doprecyzowac umowę leasngową...wie ktoś coś???

 

ktoś co wie :wink: , trzeba uzyskac zgodę leasingodawcy na wynajem i no problem :cool: . Sam mam jedno tak auto które wynajmuje i odliczam w całości VAT od auta osobowego i te przepisy które imgw podał są jak najbardziej aktualne . Przerabiałem to rok temu , i biuro ksiegowe wiem że korespondowało z U.S. i wiem że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego to wszystko zmierza ? alpejskie kombinacje. :evil:

niestety w przypadku małych firm jest to pewien problem. chyba , że teściowej będę użyczał :mrgreen:

ciekawe jak zareaguje US jak będzie użyczenie za np. 600 pln netto za 6 miesięcy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup samochodu na wynajem i wynajecie go na co najmniej 6 mieisiecy

 

tylko że ten kto go wynajmuje nie może VAT odliczać i kółko się zamyka. można oczywiście kombinowac zakup dla siebie i jakiś fikcyjny wynajem, tylko problem jak ktoś np. stuknie w tym czasie autko i co wtedy z ubezpieczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup samochodu na wynajem i wynajecie go na co najmniej 6 mieisiecy

 

tylko że ten kto go wynajmuje nie może VAT odliczać i kółko się zamyka. można oczywiście kombinowac zakup dla siebie i jakiś fikcyjny wynajem, tylko problem jak ktoś np. stuknie w tym czasie autko i co wtedy z ubezpieczeniem...

najprościej zrobić to metodą 'na słupa' :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup samochodu na wynajem i wynajecie go na co najmniej 6 mieisiecy

 

tylko że ten kto go wynajmuje nie może VAT odliczać i kółko się zamyka. można oczywiście kombinowac zakup dla siebie i jakiś fikcyjny wynajem, tylko problem jak ktoś np. stuknie w tym czasie autko i co wtedy z ubezpieczeniem...

 

Ja tutaj nie widze zadnego problemu.

Wszystko zalezy od tego na czym komu zależy.

Albo rybki albo... :wink:

Ubezpieczenie dziala dokladnie tak samo jak przy leasingu i autach z wypożyczalni - ja nie widze problemu.

Wielu ludzi kupuje luksusowe samochody za kilkaset ojro i je normalnie wynajmuje - komu to juz inna sprawa :wink:

 

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 4:52 pm ]

ciekawe jak zareaguje US jak będzie użyczenie za np. 600 pln netto za 6 miesięcy :mrgreen:

a to juz inna sprawa :wink: - nawet gdyby to bylo 6 000 to i tak sie oplaca

no i to nie jest zadna kombinacja, wszystko zgodnie z przepisami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku poprzedniej "ery kratkowej" (sprzed wzoru Lisaka) funkcjonował podobno jeszcze inny typ pojazdu uprawniający do odliczeń VAT-u - tzw. "pojazd do przewozu wartości pieniężnych", czy jakoś tak. Znajomy mojego kolegi miał podobno takie dość wypasione BMW ze stalową kasetką formatu A-4 w bagażniku, przykręconą 2 śrubami. Sam nie widziałem, więc nie wiem na 100%, ale w tym kraju wszystko możliwe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku poprzedniej "ery kratkowej" (sprzed wzoru Lisaka) funkcjonował podobno jeszcze inny typ pojazdu uprawniający do odliczeń VAT-u - tzw. "pojazd do przewozu wartości pieniężnych", czy jakoś tak. Znajomy mojego kolegi miał podobno takie dość wypasione BMW ze stalową kasetką formatu A-4 w bagażniku, przykręconą 2 śrubami. Sam nie widziałem, więc nie wiem na 100%, ale w tym kraju wszystko możliwe. :)

Były na 100%, u mojego ojca w firmie mieli taką Vectrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 4:52 pm ]

ciekawe jak zareaguje US jak będzie użyczenie za np. 600 pln netto za 6 miesięcy :mrgreen:

a to juz inna sprawa :wink: - nawet gdyby to bylo 6 000 to i tak sie oplaca

no i to nie jest zadna kombinacja, wszystko zgodnie z przepisami :wink:

 

kwota jest ważna z dwóch powodów :

1. za niska może zostać zakwestionowana przez US. np. dlaczego płacisz za leasing 3k/m a wynajmujesz za 500pln/m.

2. jak kwoty będą porównywane to vat przepada i szkoda czasu na takie kombinacje.

 

z drugiej strony alternatywa jest ciekawa bo można mieć np. dwa auta na firmę jednosobową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...