Skocz do zawartości

Homologacja ciężarowa STI 2008


winduil

Rekomendowane odpowiedzi

z drugiej strony alternatywa jest ciekawa bo można mieć np. dwa auta na firmę jednosobową ...

 

Jak cię stać to możesz mieć 100 aut na jednoosobową firmę i nikt ci tego nie zakwestionuje...

 

w razie kontroli kosztów to niby się sklonowałeś :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na początku poprzedniej "ery kratkowej" (sprzed wzoru Lisaka) funkcjonował podobno jeszcze inny typ pojazdu uprawniający do odliczeń VAT-u - tzw. "pojazd do przewozu wartości pieniężnych"

Dokładnie "Bankowóz" czyli kasetka w bagażniku ;) Z ciekawostek - to z mojego salonu wyjechało pierwsze Evo VI w Polsce i było....ciężarówką ;) właśnie na takich zasadach. Jak dziś pamiętam - biały szatan z kasetką w kufrze ;) To była najszybsza ciężarówka Europy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie kontroli kosztów to niby się sklonowałeś

 

o ile mi wiadomo przepisy nie zabraniają jeżdzenia dwoma samochodami w działalności...

 

w sumie patent z wynajmem może sie opłacać przy odpowiednio wysokiej wartości samochodu (wtedy "strata" na wynajmie przez 6 miesiecy moze być niewielka w porównaniu do całej kwoty odzyskanego VAT, nawet gdyby wynajem był po cenach rynkowych)

 

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 9:43 am ]

Dokładnie "Bankowóz" czyli kasetka w bagażniku

 

ten patent działa cały czas - pojazd specjalny w tym bankowóz uprawnia do pełnego odliczenia VAT. Nie wiem tylko jakie są obecnie zasady rejestracji takich pojazdów (czy nie ma jakichś osobnych wymogów poza tą nieszczęsną kasetką w bagazniku :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku poprzedniej "ery kratkowej" (sprzed wzoru Lisaka) funkcjonował podobno jeszcze inny typ pojazdu uprawniający do odliczeń VAT-u - tzw. "pojazd do przewozu wartości pieniężnych"

Dokładnie "Bankowóz" czyli kasetka w bagażniku ;) Z ciekawostek - to z mojego salonu wyjechało pierwsze Evo VI w Polsce i było....ciężarówką ;) właśnie na takich zasadach. Jak dziś pamiętam - biały szatan z kasetką w kufrze ;) To była najszybsza ciężarówka Europy ;)

Pozdrawiam

 

22B Gieruszczaka chyba też miało taki patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak teraz wygląda to (odliczenie VAT) od strony przepisów. Ksiegowa w mojej firmie twierdzi że do US trzeba przedstawić zaświadczenie z badania technicznego że auto faktycznie spełnia warunki homologacji i wtedy US wyda odpowiedni świstek (VAT1, VAT3 itp). A te melepety z stacji twierdzą że dalej obowiązuje ten durny przepis o dłuzszej przestrzeni ładunkowej od pasazerskiej i nie chcą wydać zaświadczenia dla auta z kratką za tylna kanapą? Podejrzewam ze zmieniły sie przepisy, ale musze to tej zestresowanej ksiegowej dać czarno na białym bo ma chyba klapki na oczach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...