Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.06.2024 o 21:02, Blixten napisał(a):
Cytat

Ponieważ Sony nie produkuje paneli telewizyjnych, są one kupowane od innych producentów. Tak, Sony nie produkuje telewizorów budżetowych, ale zamawia je u producentów OEM, co jest dość powszechną praktyką.
Wyświetlacze LED są kupowane od BOE, CSOT, LG i AU Optronics.

Cytat

 

Wyświetlacze OLED do telewizorów Sony

Do 2022 roku LG było wyłącznym dostawcą paneli OLED dla Sony. W 2022 roku Sony kupi od Samsunga panele QD OLED. W 2023 roku Sony zakupi panele zarówno od LG, jak i Samsunga. Ustalenie, jakiego producenta wyświetlacz znajduje się w telewizorze Sony, jest łatwe: LG dostarcza wyświetlacze czteropikselowe (biały, czerwony, zielony, niebieski), a Samsung produkuje trzypikselowe (czerwony, zielony, niebieski) panele OLED.

 

https://pl.tab-tv.com/kto-produkuje-wyswietlacze-do-telewizorow-samsung-lg-sony/?utm_content=cmp-true

 

Tańszy od Sony i ma głośniki B&W. Kto?;)

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto miał do czynienia z Google TV na Sony i wie, jak to się rewelacyjnie integruje z innymi urządzeniami w domu, to nie wybierze innej marki. A dźwięk? Moim zdaniem bez amplitunera i dobrych kolumn żaden TV nie zagra jak trzeba. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2024 o 09:51, dako napisał(a):

Masz to tego tv porządne audio? Oko okiem ale jak Ci słoń nie nadepnął na ucho może warto zacząć od wzmocnienia tego zmysłu?

Tak mnie naszło po Diune2 ;)

Na ostatnich badaniach okresowych miła Pani od audiogramu mówiła, że oszukuję, musieliśmy powtórzyć i wyszło to samo, więc chyba nie jest tak źle - szczególnie na charakter pracy i mój wiek  ;) 

Potem było już tylko gorzej, bo poszedłem podyskutować sobie z psychologiem :biglol: ;) , a największe problemy miałem u okulisty .... :facepalm:

Więc tyle gadania, która technologia lepsza, a może z tych 4 metrów i tak nie zauważę różnicy w obrazie,  bo jedno oczko mam klapnięte jak ten miś ? ;) 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skwaro napisał(a):

Kto miał do czynienia z Google TV na Sony i wie, jak to się rewelacyjnie integruje z innymi urządzeniami w domu, to nie wybierze innej marki.

Czym się różni google TV na sony od google TV na philipsie?

 

9 godzin temu, skwaro napisał(a):

Moim zdaniem bez amplitunera i dobrych kolumn żaden TV nie zagra jak trzeba. 

Pełna zgoda od 20 lat nie używam głośników TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Czym się różni google TV na sony od google TV na philipsie?

 

Nie wiem czemu, ale byłem przekonany że Phillips korzysta z Saphi nie Google TV. Ale jak ma Google TV to duży plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemki jeszcze nie ma w cenniku, za to pojawiła się dziewiątka - kosmiczne ceny za TV … 
 
https://scentre.pl/lista/sony/telewizory-sony-2024.html
@Blixten miałem/mam przez 9 lat trzy modele Sony z tych lepszych - xd93, xf90, x90j zanim zmieniłem na OLEDa od Samsunga. Co do obrazu OLED to jest absolutnie inna liga, jeśli zamierzasz kupić OLEDa od Sony to super i nie mam pytań.
Natomiast jeśli kupisz Samsunga czy LG pamiętaj że za parę groszy możesz kupić sobie Chromecast z Google TV albo Apple TV jeśli będziesz miał taką potrzebę.

Z tego co jest dostępne obecnie w dobrych cenach brałbym tego:
https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled77c31la-4k-120hz-airplay2-dolby-atmos-magic-pilot-14695391417

Co do Philipsa polecam tylko dla fanów Ambilight.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2024 o 09:47, boy napisał(a):

miałem/mam przez 9 lat trzy modele Sony z tych lepszych

 

Kurczę, a ja od 9 lat mam jeden TV gubiący Wi-Fi, Bluetooth, z wieszającym się Androidem,  z mocno średniej półki i to na dużej promce ;) 

Chyba czas zaszaleć tym razem ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kurczę, a ja od 9 lat mam jeden TV gubiący Wi-Fi, Bluetooth, z wieszającym się Androidem,  z mocno średniej półki i to na dużej promce  
Chyba czas zaszaleć tym razem  
 
 
Ja też kupiłem jeden, ale tak się psuł że dwa razy mi wymienili na nowy.
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, boy napisał(a):
25 minut temu, Blixten napisał(a):
 
Kurczę, a ja od 9 lat mam jeden TV gubiący Wi-Fi, Bluetooth, z wieszającym się Androidem,  z mocno średniej półki i to na dużej promce emoji6.png 
Chyba czas zaszaleć tym razem emoji6.png 
 
 

Ja też kupiłem jeden, ale tak się psuł że dwa razy mi wymienili na nowy.

 

I to Sony tak się psuł ? Czy miałeś mniej cierpliwości niż ja ? ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I to Sony tak się psuł ? Czy miałeś mniej cierpliwości niż ja ?  
Sony, na szczęście po pierwszej wymianie wykupiłem rozszerzenie gwarancji do 5 lat. XD93 psuł się dwa razy, XF9005 raz, a dobrze a X90J działa już ponad rok (na niego też wykupiłem gwarancję.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, boy napisał(a):

Ja też kupiłem jeden, ale tak się psuł że dwa razy mi wymienili na nowy.

Kurczę, ja mam Loewe od ponad 20 lat i nic go nie rusza, a chciałoby się OLED-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boy napisał(a):
4 minuty temu, Blixten napisał(a):
 
I to Sony tak się psuł ? Czy miałeś mniej cierpliwości niż ja ? emoji6.png 

Sony, na szczęście po pierwszej wymianie wykupiłem rozszerzenie gwarancji do 5 lat. XD93 psuł się dwa razy, XF9005 raz, a dobrze a X90J działa już ponad rok (na niego też wykupiłem gwarancję.

 

Co za szajs ten Sony .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Guliwer napisał(a):

Kurczę, ja mam Loewe od ponad 20 lat i nic go nie rusza, a chciałoby się OLED-a...

Bo kiedyś to produkowali solidnie a teraz sami widzicie, mam u siebie Sony Bravia 42" z roku 2012 i do tej pory bangla poza aplikacjami które straciły licencje i nie da się ich zaktualizować do najnowszych wersji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt nie wspomina o Panasonic-u, moja ulubiona marka w zakresie budżetowego sprzętu (nigdy nic nie miałem od SONY) do domu.

Mam od golarki, poprzez kamerę, na TV kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pojawienie się TV w sprzedaży i zaczynam szukać stabilnego uchwytu do 65"; ruchomego/obrotowego, raczej z podwójnymi ramionami i w miarę niewielką odległością od ściany - może ktoś polecić coś solidnego, czy np. takie marketowe propozycje będą wystarczające ?    

 

https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/reinston-eu027.bhtml?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=inne_pmax&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwg8qzBhAoEiwAWagLrH0pml_o0fIF4yzbNDoLMf3w3-_pWZrAaMdErfCGX859AHURzUxqJxoCeEkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds  

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/uchwyty-do-tv/uchwyty/uchwyt-gotze-jensen-do-tv-47-100-tm4160fms-pelna-regulacja-slim

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65" jakie ma wymiary? Ze stojakiem i bez ;)

Głównie wysokość, bo nie wiem czy mi się pod półkę zmieści...

 

Jestem zmęczona po 15 obronach i liczę na Was ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pamiętaj aby nie oglądać TVP INFO czy TVN 24 a w szczególności CNN  tzn obejrzeć do godziny spokojnie ale nie zostawiać na cały dzień na tych kanałach.

Edytowane przez Henryk82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2024 o 09:47, boy napisał(a):

Co do Philipsa polecam tylko dla fanów Ambilight.

 

W dniu 18.06.2024 o 09:02, boy napisał(a):

Sony, na szczęście po pierwszej wymianie wykupiłem rozszerzenie gwarancji do 5 la

Za to Sony polecamy fanom reklamacji i wymian na gwarancji. Wymieniaja od reki czy kilkanaście dni bez TV? :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...