Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

siewcu, "V" ? Chodzi o inną serię Panasonica?

 

Byłem wczoraj w euro-rtv i saturnie, wszędzie głoszą, że "panie, jak obraz ma być jak brzytwa, to led, panie. Bo, panie, plazma to miętki taki obraz będzie obraz..." ;) No i jak na żywo zobaczyłm 50', to chyba jednak 40-46" w zupełności wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś zasugerować to poczekałbym jeszcze na Twoim miejscu i zaoszczędził trochę grosza na telewizor LED i wbrew nie wiem skąd wziętym złym opiniom o Sony, brałbym właśnie tą markę.

 

Wiem co mówię bo testuje taki egzemplarz co wieczór i żadna inna marka nie oferuje takiego kontrastu i realnej czerni jak Sony,

nie mówię już o ostrości krawędzi w filmach 3D,

to co widziałeś w kinach się nie umywa. Szczerze to po doświadczeniach w oglądaniu 3D na telewizorze w życiu już nie pójdę na taki film do kina.

 

Ale skoro nie o 3D tu mowa, jeśli mogę pomóc to czerń w Panasonicu i Samsungu nie jest niestety czarna.

A dlaczego Samsungi są tak chwalone każdy wie. Marketing.

Przyszło to ze "Stanów", tam wierzą we wszystko co im się powie. I tam też Samsungi najlepiej się sprzedają.

Oczywiście Szajsungi ceny mają korzystne, ale pamiętaj że płacisz tylko raz a oglądać będziesz przez dobrych kilka lat.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR2R_K19DLA, co do ostrości obrazu LED masz słuszność - może faktycznie czasami wygląda to mniej realistycznie niż na plaźmie (plazmie?! ;) ), ale chyba fajniej się ogląda. Piszę "chyba", bo oczywiście w żadnym sklepie nie widziałem ładnie ustawionej plazmy odtwarzającej film pokazujący realne jej możliwości (pomijam najnowsze plazmowe tv powyżej 5tys)...

 

Temat cały czas jest otwarty, nie śpieszy mi się :)

 

Soniaki rzeczywiście robią dobre wrażenie, ale cenowo są mniej przystępne (też marketing - "premium marka, panie"!)... Samsung jest cenowo korzystny, ale kilka znajomych osób oddawało ich LEDowe tv do naprawy. Panas wygląda na pewien kompromis pomiędzy i nie wykluczone, że tak się to skończy.

 

BTW, warto iść w 3D? Z tego co AR2R_K19DLA pisze wynika, że tak. Jakieś jeszcze opinie na temat? Jakoś nie jestem przekonany... (okulary i marne efekty przy próbach w sklepach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ale skoro nie o 3D tu mowa, jeśli mogę pomóc to czerń w Panasonicu i Samsungu nie jest niestety czarna.[...]

Piszesz o czerni w plaźmie, porównujesz z LEDami? Mam zupełnie odmienne doświadczenia.

 

Oglądałem LEDy i plazmy w sklepie. Przy tym halogenowym oświetleniu LEDy wydawały się idealne. Ale w domu, wieczorem (głównie wtedy oglądam TV) z ustawieniem "Kinowym" lub "THX" - czyli wtedy kiedy, zupełnie inaczej niż w sklepie, ekran nie jest mocno rozświetlony - plazma nie ma sobie równych. Planuję zakup TV, na pewno plazma i pewnie znów coś z serii G (3D nie widzę, więc nie ma potrzeby). Oczywiście to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ale skoro nie o 3D tu mowa, jeśli mogę pomóc to czerń w Panasonicu i Samsungu nie jest niestety czarna.[...]

Piszesz o czerni w plaźmie, porównujesz z LEDami? Mam zupełnie odmienne doświadczenia.

 

Oglądałem LEDy i plazmy w sklepie. Przy tym halogenowym oświetleniu LEDy wydawały się idealne. Ale w domu, wieczorem (głównie wtedy oglądam TV) z ustawieniem "Kinowym" lub "THX" - czyli wtedy kiedy, zupełnie inaczej niż w sklepie, ekran nie jest mocno rozświetlony - plazma nie ma sobie równych. Planuję zakup TV, na pewno plazma i pewnie znów coś z serii G (3D nie widzę, więc nie ma potrzeby). Oczywiście to jest moje zdanie.

Należy tu dodać, że każdy z producentów tv robi różne modele od budżetowych po PREMIUM.

Problem o ktorym piszesz rozwiazuje czujnik światła oraz procesor graficzny w SONY doświetlając w różnym stopniu dane partie matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR2R_K19DLA, odniosłem się tylko do tego, co napisałeś o lepszej czerni w LEDach, co nie jest zgodne z moim doświadczeniem. Nie uważam tego za problem, raczej coś za coś. A druga część mojej wypowiedzi miała dotyczyć wyboru "plazma czy LED".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu ostatnio zagościł Sharp LC-60LE840E. Pokój jest dość duży (42m2) stąd wybór 60 cali. Generalnie wybieraliśmy z ojcem pomiędzy w/w Sharpem, a Sony KDL-55HX855 i wybór padł jednak na Sharp-a. Jak potestuję to będę mógł napisać coś więcej, a na razie tylko tyle, że ładnie wygląda na ścianie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ludki.

Wczoraj moja plazma umarła śmiercią tragiczną i muszę na szybko kupić jakiś tv. Mam mały budżet - nie chciałbym wydać więcej niż 2 - 2,2k pln.

Jakieś sugestie? Plazmę miałem panasonica 42 cale (nie pamiętam modelu ale nie był drogi)) i była super.

Wymagania? Minimum 40 cali. Raczej nie LCD (te które widziałem w sklepach miały tragoczny obraz). Plazma ok ale może LED? Na pewno oszczędniejszy w zużyciu prądu będzie - tylko czy LED za takie pieniądze ma sens?

 

HELP bo chcę coś kupić przed meczem w sobotę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starocia http://www.whathifi.com/review/sony-kdl-40ex503 (u nas to KDL-40EX500) i nie narzekam.

 

LED to i tak LCD tylko z podświetleniem LED-ami - przykładowo "odpowiednik" mojego, z podświetleniem LED-owym zamiast CCFL, miał gorszą jakość obrazu, a był droższy. ;-) (i różnica w cenie nie miała szans zwrócić się przez prognozowany czas życia - zużycie energii nie było na tyle mniejsze, żeby to mogło się udać)

 

Generalnie w klasie "budżetowej" nie szukałbym LED-ów.

 

Możesz przejrzeć sobie recenzje na http://www.whathifi.com/reviews/tvs -- dość rozsądnie piszą (a przynajmniej pisali rok temu ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, nie idź za stadem, nie słuchaj bełkotu działów marketingu, kup sobie plazmę. Wielcy muszą sprzedawać LCD bo kupę kasy w tym utopili. Prawdziwy przełom to TV OLED (nie mylić z LCD z podświetlaniem LED) - widziałem bodaj 5 lat temu na Cebicie takie około 30" cudeńko... ale to ciągle pieśń przyszłości, póki linie LCD się nie zwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, racja gdyż do jutra nie zdąży ruszyć nowy projekt SONY & Panaconic, który ma wprowadzić na rynek super-telewizory w technologii OLED .

 

Zachowam się jak św Tomasz :wink: pożyjemy, zobaczymy .

 

Tak na marginesie ta współpraca działów rozwoju sonego i pasikonika, może wydać na świat ciekawe płody . To tak jakby goście którzy projektują Mitsu EVO współpracowali z Subarowskim STI .

 

Hmmm ... chyba pierdoły piszę , bo z mieszanki z Mitsu to by mogło wyjść STI MY15 hybryda . :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odróżnię się od grona forumowych videofilów. :twisted:

 

Dwa podstawowe pytania:

1. Czy jesteś uzależniony od czerni plazmy?

2. Do czego służy Ci telewizor?

 

Jeśli jesteś uzależniony - odpowiedź jest prosta. :mrgreen:

 

Jeśli służy do robienia "kina domowego" - oglądany jest głównie wieczorami, gdy jest ciemno, i oglądane są na nim głównie filmy - zapewne wyboru musisz szukać wśród plazm. Jeśli jednak telewizor "chodzi" cały dzień, albo filmy oglądasz i tak przy zapalonym świetle w pomieszczeniu - różnica w poborze mocy (coś mogło się zmienić od czasu gdy to porównywałem) przemawia za LCD, gdyż zalet plazmy i tak IMHO nie docenisz, a dodatkowy grzejnik przydaje się głównie zimą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj bełkotu

 

Coś w tym jest. Zauważyłem, że w każdym sklepie gdzie byłem słyszałem teksty typu "wie pan, ja bym plazmy nie kupił".

Jedynie mój znajomy pracujący w jednym z dużych sklepów RTV stwierdził: "miałeś plazmę, bierz plazmę bo się rozczarujesz"

 

Dwa podstawowe pytania:

1. Czy jesteś uzależniony od czerni plazmy?

2. Do czego służy Ci telewizor?

 

Jacek. Czy jestem uzależniony od czerni? Nie wiem. Może się okazać, że postawię w domu lcd i się wścieknę bo się okaże, że jednak byłem uzależniony. W sklepach telewizory "nie plazmy" jakoś mi nie pasowały. Niby ładny ten obraz ale coś było nie tak. Sprzedawcy zwalali winę na "sklepowe ustawienia" i "sklepowe światło"

 

Do czego służy telewizor - u mnie działa jakieś 6-7 godzin na dobę, wieczorami. Konsoli nie mam więc tylko TV/VOD.

Przeliczyłem na szybko i kwestia zużycia prądu też nie jest jakaś szokująca bo to raptem kilka złotych na miesiąc różnicy.

 

mam plazme 50" samsunga seri 7 i wszystko jest pięknie poza tym, że w lecie jest wyłączony bo grzeje skurczybyk jak kaloryfer :wink:

 

To fakt. Moja też się grzała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...