Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doradzam odwiedzenie sklepu z profesjonalistami w sprawach car audio. Jestem jednym z nich i często klient podczas zakupu kieruje się tym co gdzieś widział słyszał. Natomiast powstają pewne niuanse np. jakie radio jest w aucie(niektóre radia z natury nie graja lub zniekształcają pamiętajmy że radio ma zaledwie 12-20 watt prawdziwej mocy) Co do peiyinga to Polski dystrybutor Chińskiego sprzętu niektóre ich produkty hałasują zaskakująco dobrze patrząc na cenę ale niech nikt tego nie myli z prawdziwym brzmieniem. Natomiast dla bardziej wymagających słuchaczy w zależności od upodobań, mogę zaproponować. Wspomniane wcześniej Hertze seria DSK jest wersją podstawową, po prawidłowym zainstalowaniu będziemy mieli dużo lepszy wysoki ton oraz środek lecz moim zdaniem mierny bass dobre rozwiązanie dla miłośników gitar elektrycznych. Seria ESK radzi sobie znacznie lepiej lecz po podłączeniu pod niewielki wzmacniacz potrafi wywołać uśmiech na twarzy każdego właściciela, samo radio jest dla niej za słabe Co do HSK to tylko wzmacniacz + wygłuszenie dobrze też usztywnić tapicerkę. Polecam inne marki jak JBL (seria GTO i wyższe) Ground Zero, HiFonics, Crunch. Wymiana fabrycznych głośników niskim kosztem kwota 70-150 zł + własnoręczna wymiana potrafi zagrać dużo gorzej od serii.

 

Głośnik zawsze zagra na tyle dobrze na ile dobrze został zainstalowany

 

Nie chce więcej tu śmiecić jeśli ktoś ma jakieś pytania to niech pociągnie watek dalej chętnie pomogę.

 

Jedna rada nie kupować sprzętu w marketach tam nie ma profesjonalistów tylko pseudo maniacy. Polecam odnaleźć jeden z sklepów autoryzowanej sieci sprzedaży znanych firm z dziedziny car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A to nie jest tak ze sub zeby mial sens musi miec z czego wybrzmiec (pudlo)?
jasne, że wtedy lepiej brzmi, ale póki co nie mam miejsca na pudło
Seria ESK radzi sobie znacznie lepiej lecz po podłączeniu pod niewielki wzmacniacz potrafi wywołać uśmiech na twarzy każdego właściciela
to prawda, ale mogłyby mieć lepsze twittery, ja u siebie wymieniłem ESK na Macrom M2S.61 (cenowo podobnie) i różnica była znaczna...
Wymiana fabrycznych głośników niskim kosztem kwota 70-150 zł + własnoręczna wymiana potrafi zagrać dużo gorzej od serii.
w przypadku OEM Subaru chyba jednak wszystko jest lepsze od serii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc parę słów o seryjnych zestawach car audio. Jakoś od około 2005 roku wszyscy producenci za czeli dbać o to aby seryjne car audio w chwili prezentacji auta w salonie grało ładnie i dawało więcej możliwości użytkownikowi. ( nawigacje, tv, dvd, mp3, usb). Nie zapomnijmy jednak że każdy z nich chce zaoszczędzić. Dlatego zlecają zaprojektowanie zestawów car audio znanym producentom sprzętu car audio. Lecz każdy z nich musi się zamknąć w określonej kwocie(I to sprawia ze granie w aucie zawsze można poprawić). Seryjne car audio możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza to sprzęt zaprojektowany przez znaną firmę lecz na żadnym produkcie nie ma loga danej firmy jest z reguły wybity nr czasem logo marki auta (najczęściej na radiu znajdujemy logo a na głośnikach już nie).Sprzęt po prostu ma grać i spełniać wszystkie podstawowe wymagania. Plusem jest łatwiejsza droga modyfikacji Druga grupa to ta gdzie w aucie znajdziemy wyeksponowane loga znanych marek((do tej grupy należy niewielka ilość z reguły drogich modeli). Te zestawy graja znacznie lepiej ale są bardziej kłopotliwe przy modyfikowaniu.

Głośniki z reguły są niskiej jakości wykonane małym kosztem, fakt ze ich miejsce położenia i wyliczenie w stosunku do pojemności drzwi daje satysfakcjonujący efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo (pewnie tylko w większej proporcji) dotyczy trzeciego forka. Ja przy okazji wygłuszenia auta zamieniłem system na 165 mm (drzwi + gwizdki) i różnica jest nie do porównania.

 

W szczególności wysokie tony się świetnie sprawują (a wrzuciłem swój stary system HELIXA - takie teraz chodzą po 250-300 PLN). Dźwięk jest czysty i ładnie odcięty.

 

Moim zdaniem zdecydowanie warto. A należy zaznaczyć, że nie jestem żadnym audiofilem a słyszę (i czuję) różnicę. Jedyne co to w fabrycznym radio nie ma co szaleć i brać highendowych końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r1k4t3.jpg

 

a napędza to

 

27wyu1l.jpg

 

i winno to grac lepiej niż dobrze. A nie gra bo suba w zasadzie nie słyszę :/

Dlatego obwiniam akustykę tego samochodu - jest koszmarna :/

Pewnie poprawiło by sprawę pól tony mat wygłuszających ale wtedy na światłach będę przegrywał z golfami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

 

kolesie sprzedają na allegro dystanse pod głośniki na przód, w opisie jest tylko że do Forestera, wiecie może czy pasują zarówno do Mk1 i Mk 2 ?

 

wysłałem zapytanie do gościa, ale chyba sam nie wie bo nie dostałem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze koledzy,

to co polecanie do FXT2?

Audio zostanie na pewno seryjne, bo jestem absolutnie przekonany, że problem jest w plastikowych głośnikach bez praktycznie magnesu :mrgreen:

 

chce głośniki na przód

głośniki na tył

i jeżeli jest sens to wymienić to coś w bagażniku.

Wiem że potrzebuję adaptery na przód i na tył. Czy są takie same? Czy średnica głośników jest taka sama?

 

co ew na tył?

 

budżet około 500pln? to dużo czy mało?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Średnica jest inna

2. Bez sensu wymieniać głośniki bez wygłuszania drzwi- może się okazać, że się pogorszy

3. Bez sensu ruszać tył

4. Aby cokolwiek w bagażniku zagrało konieczny jest wzmacniacz

5. To co tam jest trzeba odłączyć

 

W tych pieniądzach bedzie ciężko ale wygłusz drzwi przednie i wymień tam głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, subru,

 

thx za info.

me potrzebuję niczego super hiper, ale żeby ładnie brzmiało - jaki budżet potrzebuje? 1500?

daj znać jakie głośniki najlepiej kupić :mrgreen:

chce wymienić przód i tył.

ludziom w sklepach z głośnikami nie wierzę :P

 

btw, jak ten bagażnikowy głośnik jest zasilany? jest specjalne wyjście z radia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, poczytaj posty wyżej, które napisał Sailingman, jeśli chcesz zostawić fabryczne radio, to jego rozwiązanie może Ci pasować, ja jednak sugerowałbym wymianę jednostki głównej, będzie znacznąca rożnica - jak się w to bawić, to po całości, tymbardziej, że cena przyzwoitego radia nie jest juz teraz taka starsznie wysoka...

 

benzephyr, skoro wyjasniliśmy sobie określenia kolejnych generacji :wink: , to wytłumacz mi po co Ci dystanse? Możesz przecież kupić głośniki, do których dystanse nie będą konieczne... Jeśli jednak bardzo się przy nich upierasz, to 5 mm max i to najlepiej z mdf, gdyż może trzeba bedzie je lekko spasować (z plastikowymi może być problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesie sprzedają na allegro dystanse pod głośniki na przód, w opisie jest tylko że do Forestera, wiecie może czy pasują zarówno do Mk1 i Mk 2 ?

Nie wiem o jakiej aukcji piszesz, ale jeśli o tej: http://allegro.pl/dystanse-mdf-subaru-f ... 71087.html to do 1 gen nie pasują. Ja kupiłem i musiałem je docinać, wiercić otwory - rzeźba jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw, jak ten bagażnikowy głośnik jest zasilany? jest specjalne wyjście z radia?

 

Do fabrycznego radia 2din wchodzą dwie kostki, biała i czarna, która ma w sobie żyły zasilające fabrycznego pseudo-suba w bagażniku.

Wzmacniacz tego głośnika wbudowany jest w radio.

 

ostatnio przechodziłem wygłuszanie swojego forka, wymianę głośników i wstawianie wzmacniacza, także jestem na świeżo. Chętnie pomogę, odezwij się jak coś na PW lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim forku zastosowałem:

 

- wygłuszenie przednich drzwi oraz systemówka Hertz DSK165 ze zwrotnicami

- wygłuszenie tylnych drzwi i póki co oryginalne głośniki

- sub w bagazniku Clarion 30cm w obudowie zamknietej :]

- wzmacniacz napędzający suba

- jednostka główna to Clarion DXZ389RUSB

 

Jestem zadowolony z efektów końcowych :) Sub co prawda troche za mocny bo przy połowie mocy chce bebechy we forku powywracać i troszcze za duży fizycznie bo nie chce się zmieścić pod zwijak rolety :P

 

Na początku miałem wizje wywalić suba a w drzwi dać Hertz'a ESK165 z dodatkowym wzmacniaczem i tył pewnie też ESK130, ale że nie byłem pewny co do efektu końcowego a i cena duuuużo wyższa za ESK to odpuściłem. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesie sprzedają na allegro dystanse pod głośniki na przód, w opisie jest tylko że do Forestera, wiecie może czy pasują zarówno do Mk1 i Mk 2 ?

Nie wiem o jakiej aukcji piszesz, ale jeśli o tej: http://allegro.pl/dystanse-mdf-subaru-f ... 71087.html to do 1 gen nie pasują. Ja kupiłem i musiałem je docinać, wiercić otwory - rzeźba jednym słowem.

 

 

z tego co widzę to chyba właśnie wszystkie są takie. czyli czeka mnie trochę pracy artystycznej ;-)

 

-- 20 lip 2011, o 16:51 --

 

AdaSch, poczytaj posty wyżej, które napisał Sailingman, jeśli chcesz zostawić fabryczne radio, to jego rozwiązanie może Ci pasować, ja jednak sugerowałbym wymianę jednostki głównej, będzie znacznąca rożnica - jak się w to bawić, to po całości, tymbardziej, że cena przyzwoitego radia nie jest juz teraz taka starsznie wysoka...

 

benzephyr, skoro wyjasniliśmy sobie określenia kolejnych generacji :wink: , to wytłumacz mi po co Ci dystanse? Możesz przecież kupić głośniki, do których dystanse nie będą konieczne... Jeśli jednak bardzo się przy nich upierasz, to 5 mm max i to najlepiej z mdf, gdyż może trzeba bedzie je lekko spasować (z plastikowymi może być problem)

 

ano z takiej przyczyny potrzebuję, że kiedys zamontowałem do golfa PowerBassy, i mi zostały, całkiem fajnie grały, do oryginalnego mocowania nie pasują, szyba się ni domknie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba się ni domknie
żeby boczki Ci się domknęły bo tam wcale dużo miejsca nie ma...

 

Na początku miałem wizje wywalić suba a w drzwi dać Hertz'a ESK165 z dodatkowym wzmacniaczem i tył pewnie też ESK130, ale że nie byłem pewny co do efektu końcowego a i cena duuuużo wyższa za ESK to odpuściłem. :]
no to, że akurat nie zamieniłeś suba na Hertze 130, to akurat dobrze, bo efekt w porownaniu byłby marny, ale tył powinieneś zmienić... dodaj ESK130 na tył plus wzmacniacz i zobaczysz jak ładnie Ci zagra (miałem wcześniej takie zestawienie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...