Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja wlasnie dzisiaj zainstalowalem sobie Hertze. Ogolnie to upieprzylem sie przy tym niesamowicie - dystanse nie pasowaly, musialem frezowac, rzezbienie uchwytow do gwizdkow - kolejne frezy, klejenie, skrecanie i wiercenie, okablowanie, wycinanie w stryropianie drzwi miejsca na zwrotnice - nastepnym razem chyba podjade do jakiegos caraudio. Prawe drzwi robilem na zewnatrz, na mrozie. Nie polecam, peka izolacja w kablach... Na koncu, po pieknym wyrzezbieniu mocowania na tweeter i tuz przed montazem przytrzasnalem go (tzn tweeter) sobie drzwiami.

 

Kable audio sa jakies dziwne w subaru - i tweeter i woofer ida w jednej wiazce do radia - myslalem, ze tweeter idzie od woofera. Na wszelki wypadek zrobilem wszystko od nowa.

 

Jutro bede wygluszal, mam pytanie - czy matami zakleic po prostu otwory w drzwiach, czy okleic je cale, lacznie z plaskimi blaszanymi powierzchniami ?

I co zrobic z klipsami i kablami, dac na maty, pod maty ?

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede wygluszal, mam pytanie - czy matami zakleic po prostu otwory w drzwiach, czy okleic je cale, lacznie z plaskimi blaszanymi powierzchniami ?

I co zrobic z klipsami i kablami, dac na maty, pod maty ?

 

Piotr

 

Ja zakleiłem otwory, otworki i dziurki - jest git. Pewnie ci, którym różnicę kabel sprawia się obruszą, ale dla mnie jest więcej niż ok. Zaopatrz się w jakieś plastikowe rurki, coby cięgła w nie pochować, żeby się nie przykleiły ;)

Kable pod maty, jak je dasz pomiędzy maty i boczek, mogą hałasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, tak :)

 

bardzo dziekuje !

 

PS Brak basu :( Kwestia wygluszenia drzwi (jeszcze nie wygluszylem), czy zlego ustawienia zwrotnic ? Czy zle ustawienie w apline ?

 

Piotr

 

Jeśli całkowity brak, to zwrotnice, ale tam się chyba za bardzo nie da pomylić... :roll:

Jeśli jest tak, jak w serii to trzeba wygłuszyć i będzie Pan zadowoloooony :mrgreen:

 

Sto lat, sto lat :)

Wszystkiego naj. A w szczgólności mięsistego basu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za stolata :)

 

zwrotnice mozna ostawic przelacznikiem trojstanowym na -2db ; 0 ; +2db

 

cokolwiek by to nie znaczylo. Ustawilem na 0.

 

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 8:53 am ]

Czy wzmacniacz Helix DB Four Dark Blue nada sie do mojego pseudozestawu ?

 

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 7:09 pm ]

Lisku, bym sie na ten boczek zamienil, co ty na to ? Sub tak mocno z tylu ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko szybkie a nie chce nowego tematu zakladac. Przy wymianie fabrycznego okablowania glosnikow na grubsze w Forku ile tak mniej wiecej metrow kabla trzeba kupic (a moze fabryczne sa ok)?

Sa na razie rozwazane 2 opcje - z instalacja wzmacniacza i tuby lub bez, czyli bezposrednio zestaw odseparowany podlaczony do radia.

Mam JVC KD-SHX851 (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1276309.html) z kostka iso (podobno)+ caly peczek cinch - czy bedzie mechanik przeklinal przy podlaczaniu czy nie? :)

Ponadto zamawiam maty wygluszajace Boll Flex zeby dopelnic dziela, glosniki zamawiam SINUSLIVE SL165W z tweeterami NEO28S + dystanse.

Im dalej brne w ten temat tym bardziej sam sie dziwie ile kasy mozna wydac na muzyke w aucie ;)

od tematow typu jaki kabel jak brzmi mam zamiar trzymac sie na kilometr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6m kabla od radia do glosnikow w drzwiach - nie myslalem ze az tyle trzeba. Fabryczne pewnie sa do niczego...

Generalnie latwo to zrobic samemu czy lepiej odstawic do warsztatu? Latwo sie zdejmuje boczki z drzwi? Nie chcialbym polamac zadnych zatrzaskow itp. Jesli tak to moze przez pare godzin sam to zrobie w domu na swieta z wyklejaniem matami wlacznie. Za wygluszanie zycza sobie 300zl bez materialow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze dokupic jeszcze kabel, moze polecisz jakis "tani i dobry" bo jak czytam fora car audio to oszalec mozna, np ktos uzyl mikrofonowego i twierdzi ze wokal slychac bardzo dobrze a muzyki nie :shock: a moze ja mam ucho drewniane moze cos w tym jest, tylko ze mikrofonami naglasnia sie tez perkusje itp.

ile "roboczogodzin" obstawiasz na taki projekt wymiany seryjnego audio z wygluszeniem? bo wiesz - aura nie sprzyja...

zaraz zamawiam glosniki+dystanse+maty+z 10m kabla i zobaczymy jak zagra, potem ew. wzmacniacz i sub dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

to tak - co do kabli, to ja dobieralem do zestawu, ale mowie tutaj o zestawie domowym. W samochodzie dla mnie to kompletnie bez znaczenia. Daje zwykle beztlenowce, ktore wycialem z zapasu kabla domowego. Chyba 1,5mm kwadrat.

Natomiast zwracam uwage na konektory, prowadzenie kabla, laczenia itp - staram sie uzywac porzadnych elementow i zabezpieczac je przed wilgocia.

 

Ja robilem okolo 6 godzin, ale dosyc dlugo bawilem sie z rzezba dystansow, a nade wszystko z mocowaniem tweeterow - klejenie, wiercenie, frezowanie plastikow itp. Sama kabelkologia to dosyc trywialna sprawa. Teraz chcialbym poprowadzic zasilanie z aku do wzmacniacza - i tutaj chyba bedzie troche gorzej...

 

Najlepiej, jakby Ci ktos od caraudio doradzil. Ja wszystko robilem po swojemu. Jak zwykle :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam dwa pytania :

Czy do miejsca na tweeter w forku dochodzi sygnał ? Tzn doprowadzony jest tam kabel - ale czy jest on podłączony do jakiejś oem zwrotnicy ? czy trzeba ja gdzieś zainstalować ?

Drugie pytanie jest takie : czy firmowe radio da rade napędzić taki zestaw :

Sinuslive 165 ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwa pytania :

Czy do miejsca na tweeter w forku dochodzi sygnał ? Tzn doprowadzony jest tam kabel - ale czy jest on podłączony do jakiejś oem zwrotnicy ? czy trzeba ja gdzieś zainstalować ?

pzdr

 

W moim jest doprowadzony sygnal, ale kabel idzie do radia.

Wymienilem te kable, bo zwrotnice mam w drzwiach, wzmacniacz w bagazniku, radio w srodku, a dyski w schowku. Generalnie potezny burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślałem o upgrade dwuetapowym - teraz na szybko wstawić ten zestaw w ori okablowanie - a jak się zrobi ciepło :) to położyć swoje kable , zwrotnice i wygłuszyć drzwi matami .

Skoro radio nie będzie miało siły popędzić tych głośników - można zmostkować przód + tył i podać to na przód rezygnując z tyłu ?

pzrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ok a z innej strony - mam jakis stary wzmacniacz - został mi po którymś z samochodów ( mam jeszcze do kompletu przedni panel od decka pioneera :sad: ) ale z tego co patrzyłem to moje radio nie ma wyjść sygnałów na wzmacniacz - tylko kostka - można jakoś podpiąć ten wzmacniacz ?

postaram sie potem wrzucić jego fotke , teraz jestem poza domem .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegor,

 

Skoro radio nie będzie miało siły popędzić tych głośników - można zmostkować przód + tył i podać to na przód rezygnując z tyłu ?

 

Tak jak napisał Kuba - nie da się - jest wiele innych czynników, które na to nie pozwalają...

 

moje radio nie ma wyjść sygnałów na wzmacniacz - tylko kostka

 

Niektóre wzmaki mają wejścia na kable głośnikowe - niby się tak da, ale szczerze odradzam. Na pewno nie masz gdzieś wyjścia z chinchami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...