Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hehe jedno zero mi zezarło, chodzi o 1000 zl:)

 

Czyli na kable jest :mrgreen:

 

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 12:08 am ]

witam

zabrałem się za montaż głośników niestety nie poszło tak szybko ,wygłuszyłem jedną stronę a głośniki założyłem tylko w lewych przednich drzwiach. Na samym radiu niestety niema cudów a gwizdek charczy przerażająco, tak wiec potrzebny jest wzmacniacz, proszę o pomoc jaki wzmacniacz wybrać, cena w jakiej chce się zamknąć to 100 zł, choć jeżeli jest coś tańszego i porządnego to wchodzi w grę.

sprzęt jaki posiadam:

radio: Alpine CDA-9884R

głośniki: przód Hertz ESK 165, tył Hertz DCX 130

pozdrawiam

ps. dostałem matę twardą ale suszarka działa cuda :)

 

Napisz czy ten wzmak to tylko na głośniki przewidujesz przednie,czy w przyszłosci jakiś sub też.Bez sensu wydawac kase dwa razy.

Jak tylko na głośniki to szukaj 2x50RMS co bedzie juz ponad siły tych głośników.

Za 1000zl mozna juz jakis wzmak+sub i okablowanie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co na tył nie trzeba, da rade tylko z radyjka?, bo tył jeszcze nie podłączałem i nie wiem jak to gra.

sub nie wiem czy przy tym rodzaju muzyki jaką słucham by się przydał (rock, metal itp) chyba że jakiś mały :) , a jak za 1000 wszystko da rade kupić, oczywiście porządny sprzęt, to proszę o propozycje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym radiu niestety niema cudów a gwizdek charczy przerażająco
charczy? a zwrotnice założyłeś, że się upewnię? Mam takie same głośniki i radio Alpine i nic mi nie charczy... :roll:
tak wiec potrzebny jest wzmacniacz' date=' proszę o pomoc jaki wzmacniacz wybrać, cena w jakiej chce się zamknąć to 100 zł, choć jeżeli jest coś tańszego i porządnego to wchodzi w grę.[/quote'] Audison?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym radiu niestety niema cudów a gwizdek charczy przerażająco
charczy? a zwrotnice założyłeś, że się upewnię? Mam takie same głośniki i radio Alpine i nic mi nie charczy... :roll:
Audison?

 

Przeciez w tych Hertz-ach uklady filtrujace były odrazu na kablu do ":gwizdka"

Zmieni to?

Czy głosniki sa nowe? Moze,są uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery nie mają prawo charczeć!!! Pod żadnymi warunkami!!!
u mnie "charczenie" głośnika było spowodowane złą instalacja kabli, po szybkiej poprawce wszystko grało jak należy, choć dotyczyło to głośnika nisko/średniotonowego. Nie wiem, co może charczeć w gwizdkach...? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha właśnie nie wymieniłem całej instalacji na nowa i to możne to jest wina :/

zwrotnice założone, głośniczki nowe

pozdrawiam

 

Nie przy takiej mocy :mrgreen: Radio powinno grac czysto do okolo 70-75% mocy(skali) póżniej to juz zniekształcenia.Moze spaliłeś końcówke mocy w radiu.Sprawdz wszystko jeszcze raz.Podłacz stary głośnik i sprawdz czy gra czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, dziekuje !

ale w moim forku chyba nie ma "fabrycznych miejsc" na gwizdki - kabel jest za trojkatem, ale trojkat jest pelny ? innych maskownic na drzwiach nie widze.

A moze by tak bez gwizdkow ?

 

 

Piotr

 

[ Dodano: Pon Lis 23, 2009 8:40 am ]

Cos takiego: http://www.audiosklep.pl/hertz-dsk-130-p-460.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś audiofilem megalomanem to taki zestaw da radę. Oczywiście lepiej by poszedł, gdybyś to podpiął pod wzmacniacz + wytłumienie drzwi. Z drugiej strony jak wytłumisz już drzwi i masz gdzieś na uwadze kupno wzmacniacza to lepiej dołożyć trochę kaski i kupić zestaw na 16,5 cm + wysokotonówka - trochę porzeźbić i mieć zdecydowanie lepszy dźwięk :) Od kiedy w samochodach pakuje sobie lepsze audio niż fabryka daję mam większą rozkosz z jazdy samochodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechcialbym, zeby zestaw przekroczyl wartosc budy. obawiam sie, ze moj forek jest za glosny (pod kazdym wzgledem), zeby pakowac w niego lepszy sprzet. Poza tym prawdopodobnie skonczy z klatka, wiec nie chce w niego pakowac zbednych detali. Ot tak, radio zaczelo padac, to wstawilem alpine, glosnik lewy trzeszczy, wiec wymienie na lepsze, ale raczej bez cudow. Chociaz moze byc tak, jak ze strojeniem - jak sie raz zacznie ...

 

A w ogole to drzwi w srodku sa w tragicznym stanie, po lekkim dzwonie zle zrobili mi listwy i dostawalo sie sporo wody. Glosniki sa mocno zasniedziale, zal mi wstawiac w cos takiego jakis lepszy sprzet. A nie mam sily sie pieprzyc z ustawianiem listw, dociskow szyby itp :(

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzum, to kup chociaż gwizdki za 5 zł w jakimś sklepie elektronicznym i przymocuj je sobie w miejscu, gdzie się kończy słupek (górny koniec). Usłyszysz różnicę nawet na takich dziadach :)
dokładnie, a nie możesz zamocować gwizdków na tych czarnych plastikach gdzie są lusterka? miałem tak w poprzednim Forku (chyba gdzieś nawet mam fotkę), w obecnym też, ale teraz mam takie specjalne maskownice... :cool:

 

update, oto fotka:

dsc00906h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge, pewnie, na razie nie wiem, jak taki gwizdek w ogole wyglada - podjade gdzies zobaczyc i kupie po prostu taki, ktory pasuje i nie jest totalnym pascem. Potrzebne sa zwrotnice, czy gwizdki maja wbudowane jakies filtry gornoprzepustowe ? czy zalezy ?

 

A w zasadzie, jakbyscie mi wkleili link do jakis mat wygluszajacych, to drzwi moglbym wygluszyc, to w sumie 10 minut jest...

 

[ Dodano: Pon Lis 23, 2009 9:38 am ]

anakinsky, o fajnie, to tam chyba dam rade bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie wiem, jak taki gwizdek w ogole wyglada
toż przecież wkleiłem Ci zdjęcie Hertza do kompletu głośników, o które pytałeś pare postów wyżej.... :roll:
a taki zestaw' date=' jak wkleilem ?[/quote'] no właśnie do tego zestawu...
A w zasadzie' date=' jakbyscie mi wkleili link do jakis mat wygluszajacych, to drzwi moglbym wygluszyc, to w sumie 10 minut jest...[/quote'] 10 to może nie, ale tu masz link: http://www.allegro.pl/search.php?utm_so ... ng=dynamat
Potrzebne sa zwrotnice
tak, są w komplecie z głośnikami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...