Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oki poszukam takiego wzmaka , ale w legacy mam firmową instalacje seryjna i jak dla mnie gra wystarczająco dobrze - chciałbym dociągnąć dźwięk w forysiu chociaż do takiego poziomu - naprawdę nie uda mi się tego bez bez wzmacniacza ?

Może jakieś lepsze głośniki z którymi poradzi sobie radio ?

W legacy są firmowe gwizdki i jakoś to działa .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rady Kuba

Zwykłe radio to tylko kilka Watt mocy(okolo 3-7watt),wzmacniacz o tej samej mocy co teoretycznie radio różni przepaść.

Idż do sklepu audio i posłuchaj np:wzmacniacza Harmann/Kardon 60watt na kanał i np Yamaha 120watt na kanał i okaże się,że Harmann gra wyrażnie głośniej.Może znajdzie się ktoś kto Ci to kiedyś wytłumaczy jak to sie dzieje,że 60watt gra dłośniej niż 120watt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rady Kuba

Może znajdzie się ktoś kto Ci to kiedyś wytłumaczy jak to sie dzieje,że 60watt gra dłośniej niż 120watt :mrgreen:

Dlatego że jedna firma oszukuje a druga nie. Te 60 Watt jeśli będzie w mocy RMS to będzie grało jak należy a te 120 Watt może być podane jako moc szczytowa która nijak się ma do możliwości sprzętu tylko jest tanim chłytem materkingowym.

Dla przykładu dobry wzmacniacz gitarowy moc 100 w RMS, kolumna głośnikowa 4x12 cali - rozp.....la ściany,

Wieża np. Philipsa za kilkaset zł - moc 2x100 Watt mocy szczytowej i głośniczki 8 calowe w kolumnach. I co będzie grało głośniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rady Kuba

Może znajdzie się ktoś kto Ci to kiedyś wytłumaczy jak to sie dzieje,że 60watt gra dłośniej niż 120watt :mrgreen:

Dlatego że jedna firma oszukuje a druga nie. Te 60 Watt jeśli będzie w mocy RMS to będzie grało jak należy a te 120 Watt może być podane jako moc szczytowa która nijak się ma do możliwości sprzętu tylko jest tanim chłytem materkingowym.

Dla przykładu dobry wzmacniacz gitarowy moc 100 w RMS, kolumna głośnikowa 4x12 cali - rozp.....la ściany,

Wieża np. Philipsa za kilkaset zł - moc 2x100 Watt mocy szczytowej i głośniczki 8 calowe w kolumnach. I co będzie grało głośniej?

 

Opisz jeszcze jak rozpoznać na pudełku 100watt "prawdziwej mocy" i 100watt oszukanej :mrgreen:

Tu i tu jest 100Watt i nic wiecej :idea:

Dla wiadomości specjalistów z innych branż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
bakupno, przód: 16,5 cm, tył 13 cm, przy okazji polecam: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=26&t=102183

 

A tweeter ile mm?

 

Dzięki

 

w fabryczne miejsca wejdzie do 2,5 cm

 

A posiadasz może wiedze co siedzi w bagażniku? to jest 6x9 cala? czy cos mniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno, przód: 16,5 cm, tył 13 cm, przy okazji polecam: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=26&t=102183

 

A tweeter ile mm?

 

Dzięki

 

w fabryczne miejsca wejdzie do 2,5 cm

 

A posiadasz może wiedze co siedzi w bagażniku? to jest 6x9 cala? czy cos mniejszego?

 

a moze byś tak jednak przejrzał wątek, który podałem... :roll:

6x9 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio robiłem forestera,może się komuś przyda fotorelacja.

Sprzęcik:

radio:Addzest 9255limited(japońska wersja clarion'a 9255)+zmieniarka Addzest 605

Głośniki:

Tweetery Morel MT23

Średniaki DLS Scandynavia

Woofery Micro Precision 5.16

Subwoofery AudioSystem HX08SQ

Wzmacniacz Xtant 603X

i46307_zasilanie.jpg

i46297_goedrzwi.jpg

i46308_dystans.jpg

i46299_rodekdrzwi.jpg

i46301_matynadrzwiach.jpg

i46306_woofer.jpg

i46296_bezradia2.jpg

i46294_radioaddzest.jpg

i46295_supek.jpg

i46293_zmieniarka.jpg

i46292_wzmacniacz.jpg

i46291_baganik.jpg

i46290_gotowazabudowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice to gdzie się znalazły??

Zwrotnice umieszczone są pod zabudową.Właściciel nie chciał ich eksponować.

Jak długi kabel wyszedł od zwrotnicy do głośników średnio i wysokotonowego?

Kable są 4,5 metrowe ponieważ zwrotnice znajdują się w bagażniku.

Zwrotnice robione na zamówienie czy jakieś sterowane?

Zwrotnice zrobione od podstaw pod ten konkretny system z użyciem systemu pomiarowego.

sprzęcik robi wrażenie głośnego, pewnie jakość też klasa

Głośno też potrafi zagrać ale nie do tego został stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie obrażaj ludzi :lol:

Nie to było moim zamiarem :D

Zaciekawiło mnie umieszczenie średnio/wysokotonowych przetworników niemal wykierowanych w słuchacza. Ja bym tak postąpił jeśli kombinował bym z podkreśleniem sceny, ale właśnie ten średniotonowy głośnik trzeba by "ztłumić" znacznie by się bardzo nie wybijał. Stąd dalsze pytania o sposób zrobienia zwrotnicy...

 

Raadek, a kombinowałeś coś z montażem osłony słupków? U mnie to one ledwo się trzymają na zaciskach a jak bym jeszcze tam wsadził głośniki.. nie wiem jak się to zachowa w ciasnych zakrętach :)

 

Apropos tych głośniczków DLS Scandynavia to producent zalecił by je umieścić bez obudowy lub w litrowej obudowie zamkniętej... tutaj pewno magnes siedzi blisko słupka i nijak się to ma do zaleceń. Z drugiej strony to jeśli odciąć je bardziej jak to podane 80 Hz (zakładam że tak to pewnie zostało zrobione) to pojemność skrzynki nie ma takiego znaczenia dla wyższych częstotliwości.

Sam drążę temat i szukam idealnego miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie umieszczenie średnio/wysokotonowych przetworników niemal wykierowanych w słuchacza.

tak powinno być

ten średniotonowy głośnik trzeba by "ztłumić" znacznie by się bardzo nie wybijał. Stąd dalsze pytania o sposób zrobienia zwrotnicy...

od tego jest zwrotnica

a kombinowałeś coś z montażem osłony słupków? U mnie to one ledwo się trzymają na zaciskach a jak bym jeszcze tam wsadził głośniki..

Dlatego dorabia się mocowanie dodatkowe do słupka pod "średniakiem" który się wykręca

Apropos tych głośniczków DLS Scandynavia to producent zalecił by je umieścić bez obudowy lub w litrowej obudowie zamkniętej... tutaj pewno magnes siedzi blisko słupka i nijak się to ma do zaleceń. Z drugiej strony to jeśli odciąć je bardziej jak to podane 80 Hz

Zalecenia producenta to jedno, a instalacja to drugie. Dla 80 Hz to tnie się kicka a nie "średniaka" tutaj średnie są cięte 500-800 Hz (w zależności co tam na CLIO wyszło). A na marginesie do średniaka nie potrzeba żadnej "skrzynki" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, a kombinowałeś coś z montażem osłony słupków? U mnie to one ledwo się trzymają na zaciskach a jak bym jeszcze tam wsadził głośniki.. nie wiem jak się to zachowa w ciasnych zakrętach

Nic nie robiłem dodatkowego ponieważ nie ma z tym problemu.Fakt że nie trzyma się to jak w innych autach ale też nie ma obawy że odpadnie.

Średniak jest cięty znacznie wyżej niż 80hz więc z tym nie ma problemu.Magnes głośnika jest blisko słupka ale całość tworzy komorę która dodatkowo jest wypełniona watoliną.

A na marginesie do średniaka nie potrzeba żadnej "skrzynki"

To już zależy od konkretnego modelu.Większość ma już komory np.DLS UR2,5,Helix 802 czy Radical Audio RA50 .Teraz aplikuje właśnie RA50,bardzo miłe w montażu.Co sobą zaprezentują dowiem się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wsadzić coś konkretnego w ori miejsce trzeba wylać nową obudową z żywicy.Był taki plan ale wygrały dwa głośniki 8" które tam nie weszły.Śmiało można tam wsadzić jedną 8" lub nawet 10".

Zdaje sobie sprawę, że szału nie będzie ale czy możesz coś konkretnego zaproponować tak aby montaż był jak najmniej inwazyjny przy zachowaniu oryginalnych kabli itd., chodzi mi o to aby był bardziej "słyszalny".

dzięki i pozdro

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Może lamerskie pytanie, ale co to jest ten Addzest (nigdy nie słyszałem o tym)?

Addzest jest to Clarion na rynek japoński.Na swoim rynku marka ta występuje pod nazwą Addzest.Japońce często robią na swój rynek ulepszone wersje.Ten też jest "limited".

Zdaje sobie sprawę, że szału nie będzie ale czy możesz coś konkretnego zaproponować tak aby montaż był jak najmniej inwazyjny przy zachowaniu oryginalnych kabli itd., chodzi mi o to aby był bardziej "słyszalny".

Myślę że gra nie warta świeczki.Jeśli coś robić to trzeba dobrać odpowiedni głośnik który zagra w litrażu co wyjdzie z tej wnęki.Do tego dobrać odpowiedni wzmacniacz i oczywiście dołożyć stosowną instalację.

Ja u siebie wykorzystałem wnękę na apteczkę i wyszło coś takiego:

i47626_subekmae.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...