Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi ile tych mat http://www.allegro.pl/item817862139_mat ... sklep.html

 

mam zakupic coby wygluszyc drzwi przednie, tylne, klape bagaznika i podloge bagaznika w forku

 

dynamata nie kupuje bo nie potrzebuje :razz: poza tym nie chce tyle kasy w to wkladac

W jakim celu to wygłuszanie?Jak moge spytać :neutral:

Bo te tanie maty to lekkie nie sa i bedziesz musiał podniesc cisnienie,remap itp,aby moc normalnie przyspieszac :mrgreen:

Naprawde.

 

[ Dodano: Pon Lis 23, 2009 10:15 pm ]

Zapytaj o wage :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak naprawde w minimalistycznym wygluszeniu wystarczy jak sie pozamyka wszystkie otwory w dzwiach. Chodzi o to aby zbudowac zamknieta komore dla glosnika. Dzieki temu fale dzwiekowe nie beda docieraly do tapicerki dzwi, bo to wlasnie ona gra i perdzi przy wiekszej ilosci basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capricorn napisał/a:

to zdecydowanie sam odpuścisz tył

zależy gdzie się siedzi odsłuchując..., ale ok. :grin:

Powiedz mi ile razy jechałeś z tyłu w swoim samochodzie?? :mrgreen: :wink:

o zdziwiłbyś się, choć rzeczywiście byłem w stanie, w którym odsłuch byłby niemożliwy... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde w minimalistycznym wygluszeniu wystarczy jak sie pozamyka wszystkie otwory w dzwiach. Chodzi o to aby zbudowac zamknieta komore dla glosnika. Dzieki temu fale dzwiekowe nie beda docieraly do tapicerki dzwi, bo to wlasnie ona gra i perdzi przy wiekszej ilosci basu.

 

To tak ultraminimalistycznie - dobre maty mają jeszcze pewne właściwości akustyczne, które nie ma goła blacha. Głównie chodzi przecież o to, by głośnik dobrze "bił" czy "grał' na zewnątrz bez przydźwięków blachy itd :)

 

(taka mała uwaga - jak już ktoś ma rozebrane drzwi w celu obklejenia, to niech poprzykręca sobie wszystkie śruby itd - dzrwi robią się cięższe - wibracje mogą zacząć dokuczać i w efekcie różne rzeczy zaczynają skrzypić. Pomijam, że dobre ciśnienie potrafi poluzować gwinty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klape bagaznika i podloge bagaznika w forku
Adam, odpuść to sobie, bo nie będziesz miał siły jeździć, że nie wspomnę o kosztach. Robisz studio odsłuchowe? :wink:

 

nie przesadzaj

 

ta mata z linka wazy 0,46 kg - 20 mat na drzwi to 9,5 kg - do tego 10 mat na bagaznik i klape dodatkowe 4,5 kg - czyli tak na prawde calosc wazy tyle co 3 baniaki plynu do spryskiwazy w bagazniku - auto bedzie ciezsze o 14-15 kg - wg mnie niezauwazalna roznica

 

czyli zamawiam 30 mat i wygluszam auto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj

 

ta mata z linka wazy 0,46 kg - 20 mat na drzwi to 9,5 kg - do tego 10 mat na bagaznik i klape dodatkowe 4,5 kg - czyli tak na prawde calosc wazy tyle co 3 baniaki plynu do spryskiwazy w bagazniku - auto bedzie ciezsze o 14-15 kg - wg mnie niezauwazalna roznica

 

czyli zamawiam 30 mat i wygluszam auto :mrgreen:

 

tez mi sie tak wydaje - jak odkurze tapicerke i wytrzepie dywaniki, to mi sie te 14kg zniweluje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj

 

ta mata z linka wazy 0,46 kg - 20 mat na drzwi to 9,5 kg - do tego 10 mat na bagaznik i klape dodatkowe 4,5 kg - czyli tak na prawde calosc wazy tyle co 3 baniaki plynu do spryskiwazy w bagazniku - auto bedzie ciezsze o 14-15 kg - wg mnie niezauwazalna roznica

 

czyli zamawiam 30 mat i wygluszam auto :mrgreen:

 

tez mi sie tak wydaje - jak odkurze tapicerke i wytrzepie dywaniki, to mi sie te 14kg zniweluje :>

 

poza tym ja juz 10 kg zrzucilem - wiec wyjdzie na jedno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzum, szukaj oryginalnych osłonek na głośniki w trojkaty lusterek - bo byly takowe i masz wszystko seryjne

 

poszukam, dzieki :)

 

10 mat to za mało...
budujesz mikrofale ? :>

 

[ Dodano: Wto Gru 01, 2009 3:08 pm ]

cd: kto ma pomysl co zrobic z porysowana konsola srodkowa ? flok, przemalowac, kupic alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...