Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, badyl napisał(a):

Szybko, nawet bardzo. Tylko na białym słabo widać jak się nakłada :wacko:

Muszę spróbować, fusso fajne ale dużo więcej czasu potrzeba a ostatnio braki mam:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2024 o 08:22, aplam13 napisał(a):

Muszę spróbować, fusso fajne ale dużo więcej czasu potrzeba a ostatnio braki mam:upside-down-face_1f643-small:

To polecam Ci wosk płynny ADBL SSW

Najlepszy jaki miałem, a miałem ich trochę. 

Do tego jak dołożysz QD watergoldCC. I efekt jest superancki.

Po nałożeniu miałem już 2 mycia auta na bezdotyku, i cały tydzień deszczu i efekt dalej bardzo dobrze się utrzymuje 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylny czujnik poziomowania świateł mijania. Póki co poziomowanie działa. Miałem problem z przeprowadzeniem kalibracji, ale to pewnie przez mój brak cierpliwości. :biglol:

 

Jakie były powody? Światła świeciły czasami pod sam zderzak, czasami normalnie, kontrolka świateł czasami świeciła się cały czas, czasami gasła poprawnie po starcie samochodu. Zmiana wysokości świateł pod wpływem obciążenia czasami działała, czasami nie.

Póki co wymieniłem tylko tylny czujnik. Przedni poczeka w pudełku w myśl zasady, by nie ruszać czegoś co jeszcze działa. :biglol: Łączniki były już wymieniane przez jednego z poprzednich właścicieli, więc z tym mam na jakiś czas spokój.

 

Jeżeli ktoś ma podobny problem to zachęcam do zabrania się za to. Jazda z światłami pod zderzak to masakra i straszne niebezpieczeństwo. Zbyt długo się z tym męczyłem bez sensu. Wymiana czujnika wymaga minimalnych umiejętności i narzędzi. Do dostania za nieduże pieniądze u majfrendów. Niestety nie da się ich kupić osobno w ASO, a koszt całego czujnika z "ramieniem" jest masakryczny jak za tak prosty element.

Chcę też zameldować, że cięgna wycieraczek zakupione na Allegro przetrwały już kilka burz i sporo się przy tym namachały wycieraczkami. :D Także zakup i montaż można uznać za udane.

Aby nie było zbyt dużo sukcesów to instalacja LPG coś mi się zaczęła buntować. Prawdopodobnie elektrozawór pod maską się nie zawsze otwiera tak jak powinien. Będę to sprawdzać.

20240604_132431.jpg

20240604_132453.jpg

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RedSasza napisał(a):

ADBL a na to jeszcze QD?

Ja tak zrobiłem. 

ADBL w głównej mierze miał za zadanie wydobyć mi głębie w lakierze. Ale efekt hydro w nim jest średni. Natomiast QD podobno wzmacnia trwałość i efekt wosku + daje bardzo dobry efekt hydro. Pozatym QD jest też na bazie alkoholu więc wszystko ładnie finalnie można dotrzeć, bez żadnych zmaz :)

Edytowane przez kulczyk.jr
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, halvaekiu napisał(a):

Wymieniłem tylny czujnik poziomowania świateł mijania. Póki co poziomowanie działa. Miałem problem z przeprowadzeniem kalibracji, ale to pewnie przez mój brak cierpliwości. :biglol:

 

 

 

 

też ostatnio wymieniłem. Na czym polega kalibracja?:pstryk: Bo patrząc na ścianie "referencyjnej" poziom jest ok, nie wiedziałem że robi się coś jeszcze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VEC napisał(a):

też ostatnio wymieniłem. Na czym polega kalibracja?:pstryk: Bo patrząc na ścianie "referencyjnej" poziom jest ok, nie wiedziałem że robi się coś jeszcze:P

Takie coś otrzymałem kiedyś i co jakiś czas czyniłem. :) Instrukcja dotyczy OBK, ale zakładam, że w FXT będzie podobnie.

xenonreinicjalizacjamoduu.png.88c1758735f27e8d636eff2b2953789d.png

 

 

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw został odświeżony IMG-20240603-WA0023-01.thumb.jpeg.aa4bd5a609ba9535f24951ff30c991f9.jpeg

Możesz zdradzić koszt, zastanawiam się nad używka w dobrym stanie albo dać do obszycia w Żonowozie.
Przez telefon tapicer wycenił mi obszycie na nowo na 600 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tuleje przedniego oraz tylnego zawieszenia.
Łączniki stabilizatora z przodu i przy jednej robocie łożysko w tylnym kole.
5989e1bc8fc1d71fd37650b1799e70be.jpg
18bf453d847a0b95a1933f685b926842.jpg
0ed7f5fa5ea3532900d5737a7c956c79.jpg
1767998b6362cd606fa25246cdf04ed3.jpg
094ab3d38002324e58227f184d8233c8.jpg

Strasznie „rozjechany” był Outback, teraz jest sztywniutko i cichutko

Teraz jeszcze tylko geometria i jeździć dalej.

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Max 84 napisał(a):


Możesz zdradzić koszt, zastanawiam się nad używka w dobrym stanie albo dać do obszycia w Żonowozie.
Przez telefon tapicer wycenił mi obszycie na nowo na 600 zł.

Oczywiście.  Poszło na skrzynkę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phacochoerus napisał(a):

Oczywiście.  Poszło na skrzynkę.

 

Aż taką tajemną informacją jest koszt obszycia, że strach ją upublicznić? :D Skarbówka (jeszcze) chyba nie siedzi po forach, no chyba, że żona...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamponery, deironizery, endżin klinery, wampiriady, hard waksy, alupoliery, (bez)alkoholiczme chmielniki, połowa garażowych tekxtilów i dwa popołudnia zleciały...:D

20240606_201004.thumb.jpg.199bb90f90b511ea13cb468cb6777fb6.jpg20240606_182404.thumb.jpg.7b7f355639e9e60bb0f02029941fc211.jpg20240606_202446.thumb.jpg.843109fe1d57e595fc4435cafce44de4.jpg

Jakie macie opinie nt ADBLowego "Tar & Glue Remover", bo jakoś nie zrobił na mnie wrażenia...:mellow:

I czym polecacie pilnowac powłoki po myciu po nałożeniu Fusso Hard Coat:question:

  • Super! 5
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek Niemy napisał(a):

Szamponery, deironizery, endżin klinery, wampiriady, hard waksy, alupoliery, (bez)alkoholiczme chmielniki, połowa garażowych tekxtilów i dwa popołudnia zleciały...:D

20240606_201004.thumb.jpg.199bb90f90b511ea13cb468cb6777fb6.jpg20240606_182404.thumb.jpg.7b7f355639e9e60bb0f02029941fc211.jpg20240606_202446.thumb.jpg.843109fe1d57e595fc4435cafce44de4.jpg

Jakie macie opinie nt ADBLowego "Tar & Glue Remover", bo jakoś nie zrobił na mnie wrażenia...:mellow:

I czym polecacie pilnowac powłoki po myciu po nałożeniu Fusso Hard Coat:question:

 

Tar & glue ma za zadanie ściągnąć jak nazwa wskazuje kleje i drobinki z asfaltu, ogólnie zależy ile dałeś temu poleżeć. Ale fakt jest mocno średni, a najlepsza moim zdaniem na smołę jest glinka z płynem. Tylko strasznie czasochłonna. Co do opiłków metali etc. polecam deironizer shiny garage d-tox czy jak mu tam ale trzeba z nim uważać, żeby nie narobić szkód.

 

Co do utrzymania powłoki, to pod żadnym pozorem nie myć pianami aktywnymi auta. Chyba że masz 1000% pewność że ma neutralne PH. 
Na bezdotyku to tylko woda z chemią i spłukiwać odrazu wodą demiralizowaną. Nie nakładaj żadnych wosków z myjni bo nic to nie da i zawsze parę minut złotówek do przodu :P 

Co 2 - 3 mycia jakiegoś QD'ka polecam zastosowawać wzmocni efekt wosku.

 

A tak totalnie humorystycznie.... Zostaw w garażu w szklanej zastawie i będzie efekt na wieki :D

Zaznaczam że jestem laikiem i nie jestem detailerem, ale mówię to co wiem z opowieści i własnych doświadczeń.

Btw. kiedy widebody tyłka?  :evil2:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kulczyk.jr napisał(a):

 

Tar & glue ma za zadanie ściągnąć jak nazwa wskazuje kleje i drobinki z asfaltu, ogólnie zależy ile dałeś temu poleżeć. Ale fakt jest mocno średni, a najlepsza moim zdaniem na smołę jest glinka z płynem. Tylko strasznie czasochłonna. Co do opiłków metali etc. polecam deironizer shiny garage d-tox czy jak mu tam ale trzeba z nim uważać, żeby nie narobić szkód.

 

Co do utrzymania powłoki, to pod żadnym pozorem nie myć pianami aktywnymi auta. Chyba że masz 1000% pewność że ma neutralne PH. 
Na bezdotyku to tylko woda z chemią i spłukiwać odrazu wodą demiralizowaną. Nie nakładaj żadnych wosków z myjni bo nic to nie da i zawsze parę minut złotówek do przodu :P 

Co 2 - 3 mycia jakiegoś QD'ka polecam zastosowawać wzmocni efekt wosku.

 

A tak totalnie humorystycznie.... Zostaw w garażu w szklanej zastawie i będzie efekt na wieki :D

Zaznaczam że jestem laikiem i nie jestem detailerem, ale mówię to co wiem z opowieści i własnych doświadczeń.

Btw. kiedy widebody tyłka?  :evil2:

No na długość papierosa zostawiłem na aucie, część tych drobin puściło, ale niestety nie wszystko, stąd moje niepełne zadowolenie...

 

Z tymi pianami to nie wiedziałem, zawsze kładłem i zapierdzielałem rękawicą, żeby brud zruszyć...

 

Zostawiłbym w garażu, ale nie wyciągnę wtedy motocykla...:P 

 

Co do zadka to póki co nic nie deklaruje, żeby nie zapeszyć...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem zawór oraz cewkę w elektrozaworze od LPG. Wygląda na to, że poprawnie to zdiagnozowałem. Wszystko działa teraz jak należy. Będę obserwować.

 

20240607_091104.thumb.jpg.3613c26a076fa0f7d5f07bdd39d02f9a.jpg

 

Przy okazji pojechałem na stację diagnostyczną, by upewnić się, czy światła mijania są dobrze ustawione po tym jak wymieniłem czujnik wysokości i przeprowadziłem elektroniczną kalibrację.

 

O dziwo wszystko ok. Czekam na jakąś nocną jazdę, by się nimi nacieszyć. :biglol:

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem grila, znaczy wymieniłem wreszcie na onegdaj zamówiony u Wojtka S. 

Bardzo mi się podoba. 

Przy okazji żarówki w "łezkach" wymieniłem. 

Napis "Cross Sport" zostaje jako zamiennik dla "naklejek mocy" :)

 

IMG_5113.jpeg

Edytowane przez Dr Zyber
  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dr Zyber napisał(a):

Zrobiłem grila, znaczy wymieniłem wreszcie na onegdaj zamówiony u Wojtka S. 

Bardzo mi się podoba. 

Przy okazji żarówki w "łezkach" wymieniłem. 

Napis "Cross Sport" zostaje jako zamiennik dla "naklejek mocy" :)

 

IMG_5113.jpeg

Przyjedziesz dziś się pochwalić?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...