Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Zregenerowałem (tzn zapłaciłem za ;))  reflektor. Przetwornica na szczęście przeżyła. Drugi dostał polerkę. Dodatkowo odprysk na szybie zaklejony. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogarnąłem sobie kluczyk do forka. Taki kaprys. Przygotowanie kluczyka do zakodowania trwało 6sekund a zaprogramowanie wszystkich myślę że w 5min się zmieściłem ze ściągnięciem osłony, spięciem wtyczek i procedurą kodowania. 269b4255410f36b24d875cab5d162923.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rześki napisał(a):

Dzisiaj ogarnąłem sobie kluczyk do forka. Taki kaprys. Przygotowanie kluczyka do zakodowania trwało 6sekund a zaprogramowanie wszystkich myślę że w 5min się zmieściłem ze ściągnięciem osłony, spięciem wtyczek i procedurą kodowania. emoji23.png269b4255410f36b24d875cab5d162923.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

To zamiennik z chowanym grotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie pilot- elektronika do zakodowania pod centralke subaru, grot NSN14. Transponder-pestka ze starego a mozna tez sklonować. Dociąć grot tam gdzie dorabiają klucze a procedura programowania wszystkich pilotów pisałem na forum 3b55a43d973d353a97504393d14eaeb8.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 19:06, Max 84 napisał(a):

@kris16 na początek podciągnij pompkę na gwincie przy pedale sprzęgła.

Tam jest dobre dojście wyciągasz zawleczkę, dodatkowe plastikowe zabezpieczenie.
Popuszczasz nakrętkę M8 odkręc widełki 2-3 obroty, zabezpiecz nakrętka i załóż.
Może się poprawić jak pompka sprawna. umnie napiecie pomogło XD teraz tylko jeszcze spróbować dociagnąć łożyska w dyfrze xD

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, markos007 napisał(a):

na tylną szybę wjechała naklejka STOP HYBRID GO BOXER :D

Kolejna? Czy to ja mam jakieś deja vu?
Nakleiłeś od wewnętrznej czy od zewnętrznej strony? ;)

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vercy napisał(a):

Zaskoczony jestem, że na boczku a nie na drzwiach

Może i masz rację, ale wydaje mi się, że gdzieś tam @Kiwi 4ester pisał, że blachy idą w wygłuszenie + boczki. 
W sensie... sam byłbym zaskoczony gdyby wyklejał tylko boczek. 
Wziąłem za pewnik, że blachy będą/są wyklejane. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Orear napisał(a):

Może i masz rację, ale wydaje mi się, że gdzieś tam @Kiwi 4ester pisał, że blachy idą w wygłuszenie + boczki. 
W sensie... sam byłbym zaskoczony gdyby wyklejał tylko boczek. 
Wziąłem za pewnik, że blachy będą/są wyklejane. :biglol:

Wtedy miałoby to jaki taki sens może; inaczej wygłuszać wygłuszenie, no można tylko czy to da coś faktycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vercy napisał(a):

Wygłuszenie? Na boczku?

Wziąłem się najpierw za boczki, bo pogoda teraz mi nie pozwala na klejenie butylu do drzwi, a gąbka na boczki, żeby (jeśli będzie dawać basem) plastiki nie trzeszczały :) poza tym z racji posiadania takiej zwrotnicy...

IMG_20230308_154735.thumb.jpg.ca575d268e3b8005b5aace95c03124d6.jpg

 

IMG_20230308_154739.thumb.jpg.8bd4a4b43c97a0702663381979155699.jpg

 

... idealnie mi wchodzi w podłokietnik i bardzo dobrze się trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też na sam boczek zaaplikować trochę alubutylu. , Pod pianką  kilka  pasków  tu i tam - to mocno usztywnia i dociąża plastikową wydmuszkę. Nie drży tak mocno i uspokaja hałasy płynące z samego boczka (np. drżenie pod wpływem głośnika  lub inna  naturalną subarową symfonię dźwięków ).

 

Tu boczek z małżonki 500ki którą robiłem sobie w grudniu.

 

image.thumb.png.e4d9b6def6feeb73e83e1a1d051db610.png

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał(a):

Można też na sam boczek zaaplikować trochę alubutylu. , Pod pianką  kilka  pasków  tu i tam - to mocno usztywnia i dociąża plastikową wydmuszkę. Nie drży tak mocno i uspokaja hałasy płynące z samego boczka (np. drżenie pod wpływem głośnika  lub inna  naturalną subarową symfonię dźwięków ).

 

Tu boczek z małżonki 500ki którą robiłem sobie w grudniu.

 

image.thumb.png.e4d9b6def6feeb73e83e1a1d051db610.png

Można i tak :) ważne żeby był efekt :D w firmach gdzie za robotę biorą po kilka tysięcy to raczej lepiej nie zrobią... Albo inaczej. Zrobią dobrze, ale jak to człowiek nie wie :upside-down-face_1f643-small:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby mi ktoś przypomniał w jaki sposób wyciszyć uszczelki w drzwiach; pamiętam że ludzie do środka uszczelki U ładowali zwykłe samoprzylepne drzwiowe ale nie pamiętam gdzie i jakie żeby to dobrze działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vercy napisał(a):

A jakby mi ktoś przypomniał w jaki sposób wyciszyć uszczelki w drzwiach; pamiętam że ludzie do środka uszczelki U ładowali zwykłe samoprzylepne drzwiowe ale nie pamiętam gdzie i jakie żeby to dobrze działało

Ja poszedłem w wężyki przeźroczyste, takie miąłem na stanie, fi 6mmm, i chyba fi 8mm. Fi 6mm wszadziłem w tą mnjejszą szparę uszczelki, bliżej szyby, a fi 8mm, bliżej karoserii.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...