Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jaca68 napisał:

Nie UFG tylko BFG.

Pod warunkiem że to 100 koła euro.

 

Jasne BFG gwarantuje 100k euro.

 

Ale! Pomoc bedzie zmniejszana PROPORCJONALNIE, w wypadku upadku banku. Co nie znaczy że kazdy dostanie ten swój max, czyli 100k euro. Moze to byc np 50 k euro.

 

Dlatego rozsądnym jest dywersyfikacja portfela.

 

Sektor bankowy wogóle teraz będzie miał spore kłopoty. Wszystko związane z wyrokiem SN, który miał byc w marcu a bedzie chyba w kwietniu. Sprawa będzie bankierow kosztować miedzy 100 a 200 MLD euro (kredyty frankowe). Ciekawe jak sobie poradzą. :)

 

Ja w każdym razie co miałem, to wycofałem. I zamieniłem na walutę solidnego porządnego państwa (GBP) zeby nie dostać po tyłku, jak te papierki glapinskiego będą służyć do podcierania i podpałki.

Przyznam, że gdybym miał odpowiednio dużo kupiłbym jakąś nieruchomość, chocby działke na wsi czy cokolwiek, nie mówiac o mieszkaniu w dużym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GREGG napisał:

 

A jak wprowadzą kataster czy jakieś inne formy opodatkowania "spekulacynych" nieruchomości, to dopiero będzie panika i zjazd cen ;)

 

Przechowanie nawet większych kwot bez kosztów przez osoby fizyczne to akurat żaden problem, przecież niekoniecznie muszą leżeć na koncie   

Katastru nigdy nie wprowadzą, zbyt wielu z jedynej słusznej partii i ich rodzin jest ubranych w nieruchomości, zresztą polityków opozycji tak samo, ogólnie nigdy nie uderzą w górne 3-5% społeczeństwa (w Polsce ok. 4% ludzi ma conajmniej jedną nieruchomość którą wynajmuje).

Jeśli uderzą, to na pokaz, w górne 0,01% czyli takich którzy maja powyżej 5-7 mieszkań, jakies fundusze czy firmy tej branży.

Od lat powtarzam że drobnym ciułaczom i oszczędnym ludziom jak ja, i pewnie część forumowiczów, najbardziej grozi i uderza w nich inflacja. Która jest, wg mnie (jestem ekonomistą z wykształcenia i coś tam wiem), znacznie wyższa niz oficjalna.

 

Kataster to bajka i strachy na lachy. Nie wejdzie na bank za rządów PIS, tym bardziej nie wejdzie za rządów KO +H2050. Przynajmniej nie w formie takiej, by uderzyc w kogos kto ma 1 czy max 2 mieszkania na wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, FOR CVT napisał:

 

 

bezproblemowo

przeciez to my splacimy frankowiczow tylko wiekszosc jeszcze o tym nie wie   :mrgreen:

 

 

Oczywiście masz rację. Dlatego jak pisałem wyżej. Oszczędności przeniosłem na GBP.  Moze w ten sposób uda się mniej zapłacić za frankowców. Jak system padnie, to lepiej mieć papierowe funty w domu, niż zapisy na kontach, w dodatku w złotówkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wam sie podoba nowy pomysł na podatki, z tego co pisze prasa kwota wolna ma wynosić ok 30 tysięcy, więc do ok 2500netto miesięcznie praktycznie nie będzie podatku, natomiast wszystko powyżej prawdopodobnie wpadnie do 2 stawki, a potem jeszcze 3 stawka. I żaden kataster nie będzie potrzebny puszczą nas w skarpetkach bez tego :) a Suweren do tych 2500 im 3 kadencję zapewni, proste i genialne zarazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek323 napisał:

Jasne BFG gwarantuje 100k euro.

 

Ale! Pomoc bedzie zmniejszana PROPORCJONALNIE, w wypadku upadku banku. Co nie znaczy że kazdy dostanie ten swój max, czyli 100k euro. Moze to byc np 50 k euro.

 

Możesz rozwinąć, bo mnie zaciekawiła ta interpretacja.

 

  

3 godziny temu, maciek323 napisał:

Sektor bankowy wogóle teraz będzie miał spore kłopoty.

 

Bankom włos z głowy nie spadnie, gdyż banki komercyjne + banki centralne + rządy to kartel. Będą robić wszystko, ładnie mówiąc, że to z troski o obywateli, by zapewnić zyski sobie, nie obywatelom.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek323 napisał:

Jasne BFG gwarantuje 100k euro.

 

Ale! Pomoc bedzie zmniejszana PROPORCJONALNIE, w wypadku upadku banku. Co nie znaczy że kazdy dostanie ten swój max, czyli 100k euro. Moze to byc np 50 k euro.

 

Do 100k Euro BFG zwraca całość. Proporcjonalność dotyczy wszystkiego powyżej 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krist napisał:

a jak wam sie podoba nowy pomysł na podatki, z tego co pisze prasa kwota wolna ma wynosić ok 30 tysięcy, więc do ok 2500netto miesięcznie praktycznie nie będzie podatku, natomiast wszystko powyżej prawdopodobnie wpadnie do 2 stawki, a potem jeszcze 3 stawka. I żaden kataster nie będzie potrzebny puszczą nas w skarpetkach bez tego :) a Suweren do tych 2500 im 3 kadencję zapewni, proste i genialne zarazem

Proste i genialne.

Ogólnie pomysł z wyższą kwotą wolną popieram i jest rozsądny. Ważne tylko, by kolejne stawki były rozsądnie wyznaczone.

Ciekawe co stanie się z istniejącymi ulgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skwaro napisał:

Do 100k Euro BFG zwraca całość. Proporcjonalność dotyczy wszystkiego powyżej 100k.

Oczywiscie masz rację, tak wynika z ustawy.

Ja napisałem o proporcjonalności w założeniu,  że również BFG będzie miał kłopoty z płynnością.  Wtedy zapewne będą wypłacać proporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości Polskiego Radia. Tauron 4.2 mld PLN zysku EBITDA.

 

Ale jak się człowiek wczyta w cały raport to zysk netto wyniósł -2.5 mld PLN. Słownie "dwa i pół miliarda złotych straty" :facepalm: !

 

Dla słuchacza, zysk to zysk, nieważne EBIT, EBITDA, netto czy brutto ;) 

 

 

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, jakie zdarzenia jednorazowe chcą czyścić z wyników. Zaraz powstanie EBITDA skorygowana, czyli de facto to co Prezes chce pokazać, bo interpretacja zdarzeń jednorazowych może być dość szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glapiński pieprzy takie farmazaony, że aż głowa puchnie.

 

W listopadzie 2020 powiedział:

Cytat

Choć III kw. wskazuje na wyhamowanie spadku PKB do -1,6 proc. r/r, to sytuacja gospodarcza w IV kw. jest nadal trudna – w szczególności dla części branż. Jednocześnie inflacja obniżyła się wyraźnie pod wpływem załamania się aktywności gospodarczej oraz spadku cen surowców na rynkach światowych. W efekcie kształtuje się ona na poziomie zgodnym ze średniookresowym celem NBP. Wraz z rozwojem pandemii znacząco wzrosło jednak prawdopodobieństwo jej spadku poniżej celu inflacyjnego w kolejnych latach – powiedział Glapiński podczas Kongresu Obsługi Gotówki.

 

Teraz mówi:

Cytat

 

Może nastąpić przejściowo wzrost inflacji powyżej górnego pasma odchyleń. Ale już w przyszłym roku inflacja znajdzie się w naszym paśmie podstawowym – będzie blisko środka naszego pasma. Jeśli inflacja jest teraz podbijana przez szoki podażowe, a gospodarka nie weszła na ścieżkę wzrostu, to nie można teraz podwyższać stóp procentowych 

 

 

Przypomnę, że cel inflacyjny to 2.5% z pasmem odchyleń +/- 1%.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wnp.pl/motoryzacja/ford-otosan-wstrzymuje-produkcje-w-turcji,462630.html

 

aktualnie czas oczekiwania na nowe BMW Premium 6 msc + możliwe dodatkowe 2 msc jeśli będzie problem z komponentami, a będzie

 

trzeba uważać na niektóre sektory bo jak widać problemy dopiero się zaczynają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

PiS zrobił "dobrze" bankom i deweloperom. Banki dostały gwarancje, deweloperzy robotę. W tej sytuacji nieruchomości nadal będą drożeć. A wszystkie dofinansowania (tj. rozdawane nasze podatki), kupujący mieszkanie oddadzą z nawiązką płacąc wyższą cenę. Limity cen za m2 nic nie zmienią, deweloperzy na pewno wymyślą metody, a efektem ubocznym może być powstawanie brzydoty budowlanej (w końcu trzeba się zmieścić w cenie). Wtedy program można przemianować na Fawele+ ;) 

 

Tak to jest jak uruchamia się popyt nic nie robiąc po stronie podażowej, choćby np. uwolnienia gruntów etc. Łatwiej rozdawać "nie swoje" niż być ruszyć głową i zaproponować coś twórczego.

 

Niestety, w zasadzie jedynymi realnymi beneficjentami zmian będzie w/w PiS, banki i deweloperzy. Tak było w Wielkiej Brytanii.

 

A propos GPW długofalowo pewno można wejść w deweloperów. 

 

Fraza "pis da" nabrało nowego znaczenia ;) 

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już dobry moment żeby kupować dolara? Wydaje mi się że nie ma opcji by spadło poniżej 3.64 (teraz jest 3:67) Dziwie się że rynek nie zareagował na przyzwolenie Bidena na budowę nord stream II. Starczy żeby skoczył o 10 groszy do góry i będę zadowolony.
Połowę oszczędności trzymam w pln'ach tak czy siak.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Przedsiebiorcy-skarza-sie-na-klopoty-z-dostawami-z-zagranicy-8121227.html

 

wczoraj w firmie dostaliśmy pismo z BMW, że jeśli w autach mają być indykcyjne ładowarki trzeba będzie poczekać kilka miesięcy dłużej na zamówienie. Dealer zasugerował aby się nie zastanawiać i rezygnować bo nie wiadomo kiedy w ogóle auto będzie wyprodukowane w takiej konfiguracji.

 

idzie hiper inflacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...