Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

od funduszy to ja jednak wolę byc daleko. Miałem ja lub moja rodzina na przestrzeni powiedzmy ostatnich 10 lat parę razy z nimi doczynienia. NIGDY powtarzam NIGDY nie wyszło z tego nic dobrego, ale może mieliśmy pecha. To nie były fundusze krzaki.

 

Wolę wrzucić nadmiar kasy na giełdę lub lokatę, a ponieważ mam "białasa" to nie mam problemu z nadwyżką kasy, więc mnie to nie dotyczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od funduszy to ja jednak wolę byc daleko. Miałem ja lub moja rodzina na przestrzeni powiedzmy ostatnich 10 lat parę razy z nimi doczynienia. NIGDY powtarzam NIGDY nie wyszło z tego nic dobrego, ale może mieliśmy pecha. To nie były fundusze krzaki. :lol:

 

Pamietaj nie ma najlepszych i najgorszych funduszy. Znajdz fundusz zeby byl najlepszy przez 3 miechy pod rzad albo najgorszy. Nie ma prawidlowosci :!: Tak jak mowie, nie ma najlepszego funduszu ani najgorszego, idac dalej nie ma lepszych i gorszych zarzadzajacych funduszami. Zarzadzajacy nie maja wplywu na wyniki :!:

Trzeba miec dobra strategie.... ktore fundusze wybrac w danym momencie i oczywiscie pamietac o dywersyfikacji kapitalu i bedzie git 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietac o dywersyfikacji kapitalu

no tak, najlepiej tak dywersyfikować, żeby prawie nie było ryzyka, a jak nie ma ryzyka to nie ma zysku :P

 

i rzeczywiście jest tak jak pisze oscar, niby wszystkie fundusze się różnią np. zarządzaniem, a tak naprawdę wszystkie robią to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzadzajacy nie maja wplywu na wyniki :!:

 

 

Nie ma? Ehh...

 

Zobacz jak zmieniły się wyniki Arka Akcji po zmianie zarządzającego Piotra Przedwojskiego.

Porównaj wyniki funduszu np. Unikorona Akcji w okresach trzyletnich do września 2009 ( zmiana zarządzającego w Arce, w Unikoronie jest ten sam) i trzy lata po wrześniu 2009.

To zarządzający decyduje jakie spółki zakupić do portfela.

 

-- 3 sie 2012, o 00:42 --

 

Pamietaj nie ma najlepszych i najgorszych funduszy.

 

 

No proszę Cię...

 

To kup sobie Pioneera Akcji.

 

 

 

Pamietaj nie ma najlepszych i najgorszych funduszy. Znajdz fundusz zeby byl najlepszy przez 3 miechy pod rzad albo najgorszy. Nie ma prawidlowosci :!: Tak jak mowie, nie ma najlepszego funduszu ani najgorszego, idac dalej nie ma lepszych i gorszych zarzadzajacych funduszami. Zarzadzajacy nie maja wplywu na wyniki :!:

Trzeba miec dobra strategie.... ktore fundusze wybrac w danym momencie i oczywiscie pamietac o dywersyfikacji kapitalu i bedzie git 8)

 

Wybacz, ale dawno takiego steku bzdur nie czytałem...

 

Ocena funduszu po trzech miesiącach? :shock:

 

Czy Twoim doradcą jest ktoś z rodziny, sąsiad, taksówkarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzadzajacy nie maja wplywu na wyniki :!:

 

 

Nie ma? Ehh...

 

Tak nie ma. Fundusze to ciagla sinusoida, gora-dol-gora-dol-gora.... Kazdy fundusz w swoim portfelu ma te same duze spolki z wigu.

Kazdy inwestuje w te spolki kolo 70-75%, jedyna roznica to ile ma kupione % orlenu, pko, taurona, itd. Procent ten jest zblizony i dlatego jak rosnie to wszyscy zarabiaja, jak spada wszyscy traca. Roznica jest niewielka czy to na + czy na minus, w zaleznosci ile dany fundusz ma w danej chwili akcji danej firmy.

 

Zobacz jak zmieniły się wyniki Arka Akcji po zmianie zarządzającego Piotra Przedwojskiego.

Porównaj wyniki funduszu np. Unikorona Akcji w okresach trzyletnich do września 2009 ( zmiana zarządzającego w Arce, w Unikoronie jest ten sam) i trzy lata po wrześniu 2009.

To zarządzający decyduje jakie spółki zakupić do portfela.

 

Jak prosiles, sprawdzilem Arke w okresach 3 letnich od 2006.09-2009.09 (jak byl stary zarzadzajacy) i od 2009.09-2012.08 (nowy guru). Nie bede komentowal, bo tylko doleje oliwy do ognia a nie o to chodzi.

Przypomne tylko, ze w pierwszym okresie mielismy kryzys finansowy a wynik jakby lepszy.

 

arka 2006.09 - 2009.09

arka0609.jpg

arka 2009.09 - 2012.08

arka0912.jpg

 

 

-- 3 sie 2012, o 00:42 --

 

Pamietaj nie ma najlepszych i najgorszych funduszy.

 

 

No proszę Cię...

 

To kup sobie Pioneera Akcji.

 

Pamietaj nie ma najlepszych i najgorszych funduszy. Znajdz fundusz zeby byl najlepszy przez 3 miechy pod rzad albo najgorszy. Nie ma prawidlowosci :!: Tak jak mowie, nie ma najlepszego funduszu ani najgorszego, idac dalej nie ma lepszych i gorszych zarzadzajacych funduszami. Zarzadzajacy nie maja wplywu na wyniki :!:

Trzeba miec dobra strategie.... ktore fundusze wybrac w danym momencie i oczywiscie pamietac o dywersyfikacji kapitalu i bedzie git 8)

 

Wybacz, ale dawno takiego steku bzdur nie czytałem...

 

Ocena funduszu po trzech miesiącach? :shock:

Zle odczytales co chcialem przekazac. Ja nie oceniam zadnego funduszu w okresie 3miesiecznym. Propowalem przekazac, ze kazdy moze byc najlepszy i najgorszy w danym momencie.

Pewnie, ze pioneer mozna uznac za najgorszy fundusz na przelomie ostatnich 10lat, a arke za najlepszy. To sa fakty i nie ma co dyskutowac.

Chodzilo mi o to, ze taki pioneer moze byc np. w jednym miesiacu lepszy od arki. Jak ktos Cie zapyta, ktory fundusz byl najlepszy za ostani miesiac, bedziesz musial odpowiedziec - pioneer zarobil najwiecej, albo stracil najmniej. Jesli nalozysz te dwa wykresy (arki i pioneera) to sie potwierdzi. Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze przez minione 3 lata lepiej jesli bysmy "byli" w arce, a jesli bysmy mieli szkana kule to kasa byla by w pienieznych albo pod poduszka :)

 

arka 2009.09 - 2012.08

arka0912.jpg

 

pioneer 2009.09 - 2012.08

pionier0912.jpg

 

Czy Twoim doradcą jest ktoś z rodziny, sąsiad, taksówkarz?

 

Wybacz, wyglupilem sie :wink: fakt, nie mam wyksztalcenia w tym kierunku i uskutecznilem troche swoja radosna tworczosc. Mam nadzieje, ze nikogo nie wprowadzilem w blad itd. Jesli chodzi o finanse, Ty jestes tu przedstawicielem tego sektora (jak widze w podpisie) i nie bede za bardzo polemizowal z tym co napisales.

A tak na powaznie, nie ma co sie spinac, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :idea:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy inwestuje w te spolki kolo 70-75%, jedyna roznica to ile ma kupione % orlenu, pko, taurona, itd. Procent ten jest zblizony i dlatego jak rosnie to wszyscy zarabiaja, jak spada wszyscy traca. Roznica jest niewielka czy to na + czy na minus, w zaleznosci ile dany fundusz ma w danej chwili akcji danej firmy.

 

Niewielka różnica???

 

noblevspioneerpage001.jpg

 

 

 

 

 

Różnica jest duża.

 

Porównaj ile traci w czasie bessy Pioneer Akcji a ile Legg Mason Akcji.

 

Dlatego fundusze akcji tracą, bo nie mogą mieć dużo papierów bezpiecznych. Od tego są f. pieniężne czy obligacji.

 

Jak prosiles, sprawdzilem Arke w okresach 3 letnich od 2006.09-2009.09 (jak byl stary zarzadzajacy) i od 2009.09-2012.08 (nowy guru). Nie bede komentowal, bo tylko doleje oliwy do ognia a nie o to chodzi.

Przypomne tylko, ze w pierwszym okresie mielismy kryzys finansowy a wynik jakby lepszy.

eg

 

Nie odrobiłeś dobrze pracy domowej.

Nie sprawdzaj Arki tylko nałóż wykresy z innym dobrym funduszem.

Po zmianie zarządzającego Arka źle pracuje w czasie spadków i wzrostów.

 

Zle odczytales co chcialem przekazac. Ja nie oceniam zadnego funduszu w okresie 3miesiecznym. Propowalem przekazac, ze kazdy moze byc najlepszy i najgorszy w danym momencie.

Pewnie, ze pioneer mozna uznac za najgorszy fundusz na przelomie ostatnich 10lat, a arke za najlepszy. To sa fakty i nie ma co dyskutowac.

Chodzilo mi o to, ze taki pioneer moze byc np. w jednym miesiacu lepszy od arki. Jak ktos Cie zapyta, ktory fundusz byl najlepszy za ostani miesiac, bedziesz musial odpowiedziec - pioneer zarobil najwiecej, albo stracil najmniej. Jesli nalozysz te dwa wykresy (arki i pioneera) to sie potwierdzi. Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze przez minione 3 lata lepiej jesli bysmy "byli" w arce, a jesli bysmy mieli szkana kule to kasa byla by w pienieznych albo pod poduszka :)

 

Nie potrzeba szklanej kuli, nie trzeba być chciwym. A wystarczy reagować na sygnały z rynku.

 

Widzę, że muszę Ci dokładnie pokazać czym się różni wybór dobrego funduszu od słabego i czy zmiana zarządzającego ma wpływ na wyniki funduszu.

 

Trzy lata inwestycji. Zagapiliśmy się lub byliśmy chciwi. 100.000 PLN

 

Ty masz Pioniera.

Ja Legg Masona.

Ty jesteś w plecy ponad 30 tyś.

Ja na plusie tysiaka.

 

przebieginwestycjipage0.jpg

 

Zaczynamy obserwować rynek i dużo czytać. Arka ma super oceny, w porównaniu do Pioneera straciła tylko 10%.

Ja zostaję w Legg Masonie, Ty sprzedajesz Pioneera i kupujesz super Arkę, następuje zmiana zarządzającego.

 

przebieginwestycji2page.jpg

 

Całe szczęście, że uciekłeś z Pioneera. Arka dostała mniej po tyłku. Ale jednak różnica w porównaniu do Legg Masona jest dużo większa po zmianie zarządzającego.

 

 

W jednym muszę przyznać Ci rację, Pioneer Miał jeden miesiąc dobry :-)

Tego nawet wróż Dawid czy Maciej z Ezo TV nie przewidzi.

 

A tak na powaznie, nie ma co sie spinac, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :idea:

 

Nie spinam się, tylko hipotetycznie po 6 latach ja mam ponad 100.000 a Ty niewiele ponad 60.000.

 

Pomimo, że uparcie trzymaliśmy wszystko w akcjach i nie robiliśmy transferów w obligacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinam się, tylko hipotetycznie po 6 latach ja mam ponad 100.000 a Ty niewiele ponad 60.000.

 

Pomimo, że uparcie trzymaliśmy wszystko w akcjach i nie robiliśmy transferów w obligacje.

 

Trzeba by miec mocne serce ze by kupic pioneera 6 lat temu i w nim pozostac do dzisiaj :)

Chyba zeby zastosowac moja metode, to zysk bylby wyzszy niz trzymanie tych samych pieniazkow i nie robienie nic w "najlepszym" funduszu. Po cholere siedziec w "najlepszym" funduszu kiedy ma straty po 40 i wiecej %.

 

No spinasz sie, bo ja o chlebie a Ty o niebie. Udowadniasz mi rzeczy oczywiste i nawet nie probujesz sie w czytac w to co pisze.

Moze inaczej, chodzi mi o to, ze nie ma takiej sytuacji zeby jakis fundusz byl najlepszym np. przez 3 czy 5 miechow, miesiac w miesiac. Czyli sa miesiace, ze inny jest lepszy od poprzedniego ( i lepiej wtedy miec w nim kase), czyli idac dalej ten "Twoj najlepszy" nie byl wtedy najlepszym funduszem i mniej zarabial czy wiecej tracil 8) . Mimo, ze przez 3 czy tam 6 lat mozna powiedziec, ze najlepszym funduszem byl: .... (ten Twoj)

 

Oczywiscie masz racje w tym co napisales i nie neguje tego. Tyle tylko, ze przytaczasz przyklad traktowania funduszu jak lokaty dlugoterminowej. W takiej sytuacji biorac pod uwage inwestycje dlugoterminowa oczywiscie mozna mowic o funduszu najlepszym i najgorszym. Wtedy lepiej miec pieniazki w tym pierwszym.

 

Ja mowie o czym innym, zeby oczywiscie dywersyfikowac i wybierac fundusze najlepsze, ktore na dana chwile sa na szczycie (w jednym miesiacu nawet tego "najgorszego" pioneera), kiedy jest hossa a kiedy rynek wygeneruje sygnal i zaczyna sie bessa, przechodzic w pieniezne. Nie czekac latami zeby wyjsc na zero, bo ten zarobiony tysiak i tak zje inflacja.

Stracic 50% to pikus, ale zeby wyjsc na zero ciezko bedzie z tego co zostanie odrobic 100%.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko nie do końca hipotetyczne. Gdzie zainwestowalibyście 100 tyś zł na ok 6-9 miesięcy, bezpiecznie?

 

 

Lokata. Za krótko na inne instrumenty finansowe.

 

Wy tu gadu gadu, a ja czekam na potwierdzenie mojego posta o inwestycji w złoto...

ps

ale ja się nie znam, to mój psi nos tylko...

 

Nie mogę znaleźć Twojego posta.

 

Co do tematu złota.

http://platine.pl/czy-wciaz-warto-inwes ... 32811.html

 

 

Poczytajcie to: ;-)

 

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł.

To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent

Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba

pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami

zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do

oficjalnych statystyk GUS.

 

Miłej zabawy.

 

Ale co z Tego wynika??

 

BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

 

Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo

urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść

miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów

trzysta siedemdziesiąt pięć milionów.

To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna.

Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku

jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze?

Mnie też.

 

Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku.

Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 - było

ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych

i poprawnych statystyk.

 

Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza

tym - na nich jest OSOBNA składka!!!.

Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli

miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł.

Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i

jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011

zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek

wyliczonych na podstawie danych statystycznych

rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS.

 

Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków

na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł

miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!).

 

Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki

miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też

liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS,

ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB.

 

Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie

wymienione instytucje.

 

Taki jest mój wniosek.

 

Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski

wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski

przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz

kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są

prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.

Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy

wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż

rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka

nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze

lepiej??

 

Gdzie jest kasa ???

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, odnoszac się do zacytowanych "rewelacji" o emeryturach i składkach - sam znam kilka osób w rodzinie, których emerytury sięgają ok. 8.000-10.000 pln miesięcznie z różnych powodów (praca w sądzie, w służbach itd.). Stąd się właśnie bierze problem deficytu emerytalnego - jest mnóstwo ludzi którzy składek nie płacili a pobierają znaczne świadczenia, albo płacili ale poszli na emerytury po kilkunastu latach pracy itd. tyle na temat tej demagogii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Znowu mam coś ciekawego.

 

 

Przedmiotem oferty są zabezpieczone obligacje serii A wyemitowane przez UNIFUND Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty - fundusz do dnia emisji obligacji nabył 23 portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 104,4 mln zł

 

Wartość aktywów funduszu: 20,1 MLN zł

 

Parametry inwestycji:

 

cel emisji: nabywanie porfeli wierzytelności

 

emisja: max 10 mln zł

 

termin emisji: do 14/09/2012

 

podmiot reprezentujący i zarządzający funduszem : FORUM TFI S.A.

 

zarządzający portfelem inwestycyjnym: e - Kancelaria, jedna z największych firm windykacyjnych w Polsce, notowana na New Connect, zarządza portfelem wierzytelnosci o wartości ponad 1,5 mld zł

 

Zarządzający zamierza wprowadzić obligacje na rynek Catalyst.

 

Zabezpiecznie: zastaw na certyfikatach funduszu UNIFUND

 

Okres inwestycji: 3 lata, oprocentowanie WIBOR 6 M + 6% w skali roku, płatność odsetek co pół roku.

 

 

Konkrety na mail.

Wejście od 11.000 PLN

 

-- 10 wrz 2012, o 17:09 --

 

Wy tu gadu gadu, a ja czekam na potwierdzenie mojego posta o inwestycji w złoto...

ps

ale ja się nie znam, to mój psi nos tylko...

 

"Hossa na rynku złota trwa od 11 lat i wiele wskazuje na to, że sytuacja się nie zmieni jeszcze przez kilka następnych. Kruszec jest najdroższy od 6 miesięcy."

 

http://www.parkiet.com/artykul/1280804.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę wrzucić nadmiar kasy na giełdę lub lokatę, a ponieważ mam "białasa" to nie mam problemu z nadwyżką kasy, więc mnie to nie dotyczy :lol:

- giełda OK ale trzeba się znać i mieć czas śledzić na bieżąco sytuację / pozyskiwać informacje itp.

 

- lokata - któraś z gazet zrobiła ostatnio wyliczenia i wyszło, że na większości lokat realnie tracisz (po uwzględnieniu inflacji)

 

- fundusze - też mają swoje wady i też trzeba obserwować sytuację. Mają jednak kilka zalet, w tym taką, że dyscyplinują do wpłat i odkładania, co przy wieloletnich planach emerytalnych może być zaletą. Łatwe są też zmiany w akcje krajowe - akcje zagraniczne - surowce - pieniądze.

 

Inwestycje w "białasa" są oczywiście super, bo inwestujesz w banana. :mrgreen: Czego serdecznie życzę i nieco zazdroszczę. 8) :mrgreen:

 

-- 10 wrz 2012, o 20:59 --

 

Pięknie. Rozumiem, że wklejasz to jako ciekawą informację ze świata. :mrgreen: Do PL to średnio przystaje - inna mentalność, że tak powiem społeczna, rządowa, inne planowanie w czasie itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hossa na rynku złota trwa od 11 lat i wiele wskazuje na to, że sytuacja się nie zmieni jeszcze przez kilka następnych. Kruszec jest najdroższy od 6 miesięcy."

 

http://www.parkiet.com/artykul/1280804.html

Obawiam się, że w bardzo niespodziewanym momencie wszystko może runąć ostro w dół do bolesnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko nie do końca hipotetyczne. Gdzie zainwestowalibyście 100 tyś zł na ok 6-9 miesięcy, bezpiecznie?

 

Obecnie nic nie jest bezpieczne. Co najwyżej lokata..... Choć jak się zawali EUR, to nawet lokaty mogą mieć problemy.

 

-- 10 wrz 2012, o 21:19 --

 

Obawiam się, że w bardzo niespodziewanym momencie wszystko może runąć ostro w dół do bolesnego poziomu.

Niestety w dzisiejszych czasach dosłownie wszystko może się zdarzyć.... Dla jednych to good news, a dla innych very bad news.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Czytamy dokładnie...

 

Nie sądzę, aby diamenty inwestycyjne były zagrożone. Wszak zaczynają się od wielkości 1 karata.

 

 

Tu fragmenty artykułów i linki do nich:

 

 

"Są to głównie diamenty przemysłowe o średnicy od 0,5 do 2 milimetrów i wyglądzie szarych, błękitnych lub żółtych ziarenek - wyjaśnił dyrektor Instytutu Nikołaj Pochilenko."

 

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wy ... ow,30206,1

 

 

 

 

"Rosyjscy eksperci przypominają, że diamenty powstałe w wyniku uderzenia meteorytu są dwukrotnie twardsze od zwykłych i raczej stosowane są dla potrzeb przemysłowych, a nie jako produkt jubilerski."

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-d ... 39521.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obligacje korporacyjne, co prawda niezabezpieczone ale firma generuje zyski i ma raczej stabilną sytuacje. Warto jako alternatywe dla lokat?

 

Emitent: PCC Rokita S.A.

Seria: AA

Oprocentowanie: stałe, 9%

Wypłata odsetek: kwartalnie

Okres do wykupu: 24 miesiące

Termin wykupu obligacji: 3 października 2014

Wartość emisji: 25.000.000zł

Zabezpieczenie: obligacje niezabezpieczone

Cel emisji: Zgodnie z założeniami Programu Emisji Obligacji Emitent przeznaczy wpływy netto z emisji Obligacji serii AA na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych, których ogólnym celem jest osiągnięcie zysku.

Wartość nominalna obligacji: 100 zł

Minimalny zapis: 100 zł

Termin zapisów i wpłat: 28 wrzesień 2012 roku

Catalyst: emitent ubiega się o wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku wtórnym Catalyst.

Informacje dodatkowe: PCC Rokita w tym roku obchodzi swoje 65 lecie działalności na rynku chemicznym. Spółka jest producentem około 250 produktów, wykorzystywanych przez różne branże: tworzywa sztuczne, przemysł kosmetyczny, chemia gospodarcza i przemysłowa, przemysł budowlany oraz tekstylny. Jako podmiot dominujący tworzy Grupę Kapitałową PCC, w której skład wchodzi kilkanaście spółek, w tym spółki produkcyjne oraz spółki prowadzące działalność usługową zarówno na potrzeby własne Grupy Kapitałowej, jak i na rynek zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza dobra lokata niż 9% przy obligacjach niezabezpieczonych.

 

I tak właśnie zrobiłem - Alior Sync -7.5% na 4M

 

marcinJ , może warto kupić złoto?

 

http://www.pb.pl/2670516,51880,zloto-nawet-po-5000-usd

 

Też o tym myślałem, kryzys chyba prędko się nie skończy i to dobrze rokuje dla złota, ale z drugiej strony złoto już jest cholernie wysoko...

 

http://pulsinwestora.pb.pl/2672388,8289

 

Na razie obserwuję KGHM, jak by się trochę osunęła chętnie bym dokupił. Warto trzymać tą spółkę dla samej dywidendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinJ, ja powoli przerzucam wszystko w kierunku akcji.

 

Jak wszyscy krzyczą, że jest kryzys to czas na zakupy.

 

Analogicznie do sytuacji, gdy wszyscy trąbią, że trzeba kupować, a potem zjazd na dół.

 

Widziałeś w TV reklamę TFI?

Ja nie. Ostatnio widziałem takie reklamy na szczycie ostatniej hossy.

 

Kasy wydrukowali już dużo. W środę RPP obniży stopy, lokaty powoli przestają być atrakcyjne.

Przy takiej inflacji i belce musisz dostać 5,1% żeby wyjść na czysto.

To nie czas na lokaty, to czas na akcje. Chyba że, musisz tę kasę wykorzystać sztywno za rok np.

 

 

 

Zaczną się zakupy. Złoto też pójdzie pomimo osiąganych szczytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, uważam, że czas na akcje dopiero przyjdzie. Obecnie jesteśmy w trendzie bocznym i ani słychu w TV o hossie ani o bessie.

 

Najgorsze przed nami i wtedy bym zaczął kupować. Myślę wiosna lub nawet połowa wakacji 2013.

 

 

 

Kupuj jak się leje krew. Teraz jest zaledwie chłodny zefirek.

Czekajmy na podobne wydarzenia jak ostatni spadek WIG20 do 1600pkt. lub niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że najlepszym doradcą jest realna gospodarka, a tutaj dopiero zaczyna się u nas robić nieciekawie.

Od kilku tygodni z kim ze znajomych nie rozmawiam to mówi, że w firmie szykują zwolnienia, mało zamówień itp. Moim zdaniem najgorszy okres jest dopiero przed nami i pierwsze kwartały przyszłego roku dopiero pokażą na czym nasza gospodarka stoi.

Ale rzeczywiście trzeba bacznie obserwować to co się dzieje na rynku akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...