Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Przypomnę tylko zasadę jaką głoszono, nie tylko w Polsce, podczas napływu nachodźców z Afryki. Wspieramy ale NA MIEJSCU, w Afryce tam skąd pochodzą.

 

Przypomnę co głoszono w Polsce na temat definicji uchodźcy: osoba uciekająca przed wojną do, uwaga, trudne pojęcie, najbliższego kraju.

 

Ale wiadomo, chętnie pomogę na miejscu: zaczynamy od Żelaznej Kopuły nad całą Ukrainą czy bez półśrodków i wchodzimy całym NATO na teren Kacapistanu?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka olbrzymia empatia i miłość bliźniego nam się rozlała po forum :P

Aż przestaje dziwić wzrost notowań ruskich onuc z konfy... 

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
  • Lajk 2
  • Facepalm 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia ani relacje polsko - ukraińskie przez wieki nie były proste, ale serio uważacie, że nie powinniśmy wpuszczać do Polski cywilów jeśli już od ponad roku giną tam od ruskich rakiet ? 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał(a):

wróciła przestępczość w skali i formie nie znanej od lat dziewięćdziesiątych.

Ino ludziska bardziej cywilizowane czytaj spolegliwe. U mojej teściowej w bloku się zaległo na klatkach ostatnich pięter. Śpią piją srają i kopulują... To ze są jednej narodowości to przypadek. Tu mówię serio. Inne uwarunkowania by były byłyby inne narody. Niemniej. Policja przyjeżdża i odjeżdża. Koleżanka teściowej z domu wychodzic się boi, więc nie wychodzi. Co zrobić? Pogonić nie ma komu.

Empatyczne dokarmiać zapewne. :coffee:

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BelegUS napisał(a):

Wiadomo, BANDEROWCY SPOD ZNAKU TRYZUBA za punkt honoru, ku czci Bandery, Hitlera i Zełeńskiego obrali sobie zniszczenie dobrobytu i spokoju narodu polskiego. Dlatego nie jadą na zachód jak inni. To oczywiste. 69% Ukraińców odpowiada za 213,7% przestępstw. Tak jest, mówił mi to znajomy Polak Katolik z drogówki.

Obniżasz panie poziom. Normalnie to argumentujesz. Tu jakąś Emocja się wkradła i Juch strzelił argumenty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dako napisał(a):

Zawsze można się przedstawić jako pracownik Oddziału ds. Legalizacji Pobytu Cudzoziemców Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców  Urzędu Wojewódzkiego

Zapisać i wezykien na później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Blixten napisał(a):

mamy służby aby pilnowały porządku. 

 

 

:biglol: 

 

Służby nasze potrafią skutecznie odpędzać demonstrantów od domku na Żoliborzu i tym podobne zadania, na więcej bym nie liczył  

W tej chwili w policji jest kilkanaście procent wakatów, pomijając już ich wyszkolenie i podejście do rozwiązywania problemów, a pod obecnym kierownictwem nie ma widoków na poprawę sytuacji           

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, BelegUS napisał(a):

Ile płacę za ukraińską rodzinę w Polsce? Pytam bo chętnie dopłacę więcej

Godna postawa. Nie potrzebujesz niczego by to robić. Raz. 

Dwa fajnie mieć jest wybór. 

Trzy. No właśnie co należy się od państwa osciennego uchodźcow? Pomoc. Co należy się przestepcom? 

Pierdl/deportacja. 

Tu nie ma emocji. Tu potrzebne sprawne działanie. 

Problem nie w tym że są tylko, że są wsrod nich tacy co to być niepowini. 

Czy zniesiono obowiazek służby wojskowej w UA. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, euyot napisał(a):

Obniżasz panie poziom. Normalnie to argumentujesz. Tu jakąś Emocja się wkradła i Juch strzelił argumenty;)

 

Ale po co mi używać argumentów w dyskusjach spod znaku "213,7% Ukraińców to Banderowcy a celem polskiej polityki jest podporządkowanie Polski Ukrainie"? Ja po prostu się wczuwam w klimat i poziom jaki tutaj koledzy wprowadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BelegUS napisał(a):

 

Ale po co mi używać argumentów w dyskusjach spod znaku "213,7% Ukraińców to Banderowcy a celem polskiej polityki jest podporządkowanie Polski Ukrainie"? Ja po prostu się wczuwam w klimat i poziom jaki tutaj koledzy wprowadzają.

Bo najpierw taki argument musi paść.

A powiem Ci w sekrecie nieco inaczej odczytałem ten post. Może bez emocji wybrzmi inaczej. 

Chodzi o to, że to jest kolejny temat ala aborcja itp. W sensie zemocjonowany.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, euyot napisał(a):

Dwa fajnie mieć jest wybór.

 

Ale na płacenie podatków i przepisy drogowe też nie masz "wyboru". Wspieranie Ukrainy w wysiłku wojennym przeciwko Rosji jest polską racją stanu. Przyjęcie i umożliwienie zaaklimatyzowania się w społeczeństwie uchodźcom z Ukrainy jest nie tylko słuszne na gruncie moralnym ale także polską racją stanu: brakuje nam rąk do pracy a nasz system emerytalny kuleje z powodu nikłego przyrostu naturalnego. Z naszej trącącej ksenofobią perspektywy bliższy ciału biały, słowiański Ukrainiec niż czarny, muzułmański Syryjczyk. Imigracja z Ukrainy jest wyzwaniem ale też i szansą. Wystarczy tego nie spartolić, ale akurat w partoleniu mamy narodowo/politycznie doświadczenie.

 

4 minuty temu, euyot napisał(a):

Trzy. No właśnie co należy się od państwa osciennego uchodźcow? Pomoc. Co należy się przestepcom? 

Pierdl/deportacja. 

Tu nie ma emocji. Tu potrzebne sprawne działanie.

Ależ oczywiście, i nikt z tym nie polemizuje.

 

5 minut temu, euyot napisał(a):

Czy zniesiono obowiazek służby wojskowej w UA. 

W sytuacji agresji obcego mocarstwa na Polskę będę jednym z pierwszych na granicy z kotami w jednej a żoną i resztą rodziny w drugiej ręce, myślę też że zobaczę się tam z wieloma z tych Was którzy twierdzą że będą bronić gołymi rękoma do ostatniej piędzi ziemi. Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono. Tych którzy chcą po prostu żyć (nie tych mitycznych odpowiadających za 213,7% przestępstw) nie widzę powodu deportować.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BelegUS napisał(a):

będę jednym z pierwszych na granicy z kotami w jednej a żoną i resztą rodziny w drugiej ręce, myślę też że zobaczę się tam z wieloma z tych Was którzy twierdzą że będą bronić gołymi rękoma do ostatniej piędzi ziemi.

 

Ja już odebrałem kartę mobilizacyjną i mam przydział. 

Pa pa ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Blixten napisał(a):

Historia ani relacje polsko - ukraińskie przez wieki nie były proste, ale serio uważacie, że nie powinniśmy wpuszczać do Polski cywilów jeśli już od ponad roku giną tam od ruskich rakiet ? 

 

Kobiety z dziećmi wpuszczać, mężczyzn odsyłać, nawet tych którzy byli tu przed 2022 rokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BelegUS napisał(a):

Ale na płacenie podatków i przepisy drogowe też nie masz "wyboru

I też mnie to boli;)

12 minut temu, BelegUS napisał(a):

Wspieranie Ukrainy w wysiłku wojennym przeciwko Rosji jest polską racją stanu

Niekoniecznie, ale nie chodzi tu o ten aspekt. W dodatku nie twierdzę, że nie tylko uważam, że nie jest to takie pewne :upside-down-face_1f643-small:

Duuuuzo różnych elementów się składa na ocenę czy tak jest. 

Pomagac natomiast należy tym, którym ta pomoc jest potrzebna w sposób adekwatny do potrzeb oraz możliwości.

15 minut temu, BelegUS napisał(a):

Przyjęcie i umożliwienie zaaklimatyzowania się w społeczeństwie uchodźcom z Ukrainy jest nie tylko słuszne na gruncie moralnym ale także polską racją stanu: brakuje nam rąk do pracy a nasz system emerytalny kuleje z powodu nikłego przyrostu naturalnego.

To nie jest tożsame. To jedna z dróg. 

Aby się przybysz zaklimatyzowal musi chcieć. 

Polska racja stanu potrzebuje rąk do pracy nie wyciągających po pieniądze.

No i chyba zdiagnozowałem rozbierznosc w dyskusji 

Negatywnie o niedobrych jest. Nie o wszystkich. :)

18 minut temu, BelegUS napisał(a):

Z naszej trącącej ksenofobią perspektywy bliższy ciału biały, słowiański Ukrainiec niż czarny, muzułmański Syryjczyk

To prawda i nie. Prawda, że bliższy. Co do ksenofobi... Bo ja wiem. Po prostu bliższy. Kropka. Ksenofobii bym nie mieszał. :upside-down-face_1f643-small:

20 minut temu, BelegUS napisał(a):

Imigracja z Ukrainy jest wyzwaniem ale też i szansą.

Pełna zgoda. Ino problem w tym, że spartolone to właśnie jest. Jak unijna relokacja 160tys imigrantów co to skończyła relokacja 30tys.

Mam dobrych znajomych. Sasza i Kasieńka. W polsze od... 10 lat? Kasia dopiero rok temu dostała stały pobyt. Oboje tyrają jak tylko mogą. 

24 minuty temu, BelegUS napisał(a):

sytuacji agresji obcego mocarstwa na Polskę będę jednym z pierwszych na granicy z kotami w jednej a żoną i resztą rodziny w drugiej ręce, myślę też że zobaczę się tam z wieloma z tych Was którzy twierdzą że będą bronić gołymi rękoma do ostatniej piędzi ziemi

No i widzisz. Znowu emocja. Pytałem o młodych chłopaków i dorosłych facetów z UKR co to u nas są. Czy oni nie powinni być gdzie indziej. 

Co do ucieczki w razie W. Lubię myśleć, że wywiozlbym rodzinę i wrócił. Czy tak by było? Uczciwie mówię, że nie wiem. Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Blixten napisał(a):

Historia ani relacje polsko - ukraińskie przez wieki nie były proste, ale serio uważacie, że nie powinniśmy wpuszczać do Polski cywilów jeśli już od ponad roku giną tam od ruskich rakiet ? 

 

Co innego jest wpuszczanie kobiet z dziećmi, a co innego jest wpychanie Polski do wojny.  Dzięki rodzinie i znajomym w róznych państwach Europy mam trochę szerszy horyzont niż te nadwiślańskie bagienko: na zachodzie i w mediach i w społeczeństwach jest przekonanie że obecnie to Polska i USA są głównymi podżegaczami wojennymi i w sumie fakty na to wskazują.

Ludzie na zachodzi chcą pokoju czym prędzej i dla nich nie mają znaczenia jakieś niuanse terytorialne typu granica 100 km w lewo czy prawo. I to zrozumiałe. Nie chcą uwikłania NATO w konflikt, a polskie władze powoli, ale konsekwentnie do tego dążą - podjudzani przez Jankesów i Angoli.

Zresztą nawet ci którzy dobrze życzą Ukrainie powinni być za jak najszybszym pokojem. Nawet przy podziale Ukrainy wg obecnego stanu posiadania terytorialnego. Bo i tak pewnie tym się to skończy, tyle tylko że zginie jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy ludzi.

 

Polską racją stanu jest osłabienie obu agresywnych państw na wschodzie, przy nie traceniu własnych sił i nie ponoszeniu kosztów własnych. Tymczasem jest odwrotnie - ponosimy największe koszty, a osłabianie Rosji idzie jakoś tak słabo.  

  • Haha 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BelegUS napisał(a):

 

Ale wiadomo, chętnie pomogę na miejscu: zaczynamy od Żelaznej Kopuły nad całą Ukrainą czy bez półśrodków i wchodzimy całym NATO na teren Kacapistanu?

A realnie skończy się tak, że wybory w USA wygra republikanin, zamknie im kurek z bronią i dolarami i wojna skonczy się w tydzień, z nową granica gdzieś na Dnieprze.

 

Tylko Polska zostanie po tej awanturze biedna i rozbrojona i tyle na tym wszystkim wygramy. No i jeszcze z milionami uchodźców na których trzeba będzie płacić podatki i ich utrzymywać u nas.

I nawet zamówiona broń z USA, nie wiadomo czy do nas dotrze i w jakiej ilosci i czy przed 2030. Realizację pierwszych zamówień na F35 już przesunęli o pół roku (oficjalnie), a pewnie przesuną na jeszcze później.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, euyot napisał(a):

Niekoniecznie, ale nie chodzi tu o ten aspekt

Od początku o ten aspekt tu chodzi. To jest clue dyskusji i do tego się to sprowadza.

 

9 minut temu, euyot napisał(a):

To nie jest tożsame. To jedna z dróg. 

Z zaciekawieniem czekam na Twoją propozycję poprawy polskiej sytuacji pracowniczo-emerytalnej. Pińcetplus pochłonęło więcej niż pomoc Ukraińcom w PL, w efekcie przyrost naturalny mamy nawet jeszcze niższy niż był przed 500+ xD

 

11 minut temu, euyot napisał(a):

No i widzisz. Znowu emocja. Pytałem o młodych chłopaków i dorosłych facetów z UKR co to u nas są. Czy oni nie powinni być gdzie indziej.

Pytasz czy powinni być na froncie? To Ci odpowiedziałem: jak będzie u nas wojna to my też powinniśmy. Będziesz? Wielu twierdzi że będzie.

 

Ja nie uznaje że obywatel który nie pchał się do wojska jest zobowiązany do śmierci za ojczyznę, więc nie oczekuje tego od innych, i jestem ostatni w kolejce do mówienia mieszkającym w PL Ukraińcom że oni za to powinni.

 

14 minut temu, maciek323 napisał(a):

Dzięki rodzinie i znajomym w róznych państwach Europy mam trochę szerszy horyzont niż te nadwiślańskie bagienko

Mmm, nie dość że ekspert od rynku mieszkaniowego to jeszcze światowiec, no klasa.

 

15 minut temu, maciek323 napisał(a):

na zachodzie i w mediach i w społeczeństwach jest przekonanie że obecnie to Polska i USA są głównymi podżegaczami wojennymi i w sumie fakty na to wskazują

Ty, a ja głupi myślałem że Kacapistan.

 

15 minut temu, maciek323 napisał(a):

Ludzie na zachodzi chcą pokoju czym prędzej i dla nich nie mają znaczenia jakieś niuanse terytorialne typu granica 100 km w lewo czy prawo. I to zrozumiałe.

Mają w tym wieloletnią tradycję. I tak rozumieć trzeba Jałtę!

 

16 minut temu, maciek323 napisał(a):

Zresztą nawet ci którzy dobrze życzą Ukrainie powinni być za jak najszybszym pokojem. Nawet przy podziale Ukrainy wg obecnego stanu posiadania terytorialnego. Bo i tak pewnie tym się to skończy, tyle tylko że zginie jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy ludzi.

Dobrze dobrze, Wania, wiem że Wam to jest na rękę, ale niekoniecznie Ukrainie. Nam też nie. Ani Europie. Europie na rękę jest wybić Kacapistanowi zęby, najlepiej rękami Ukraińców, a nie własną krwią. No ale, #wiadomo, Wam to na rękę nie jest.

 

17 minut temu, maciek323 napisał(a):

ponosimy największe koszty, a osłabianie Rosji idzie jakoś tak słabo.  

Faktycznie, ta parada wczoraj czy kiedy to było gdy Kacapistan świętuje dzień w którym pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znacznie gorszego była bardzo wystawna, obfita w sprzęt i pełna pewności siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek323 napisał(a):

Co innego jest wpuszczanie kobiet z dziećmi, a co innego jest wpychanie Polski do wojny.  Dzięki rodzinie i znajomym w róznych państwach Europy mam trochę szerszy horyzont niż te nadwiślańskie bagienko: na zachodzie i w mediach i w społeczeństwach jest przekonanie że obecnie to Polska i USA są głównymi podżegaczami wojennymi i w sumie fakty na to wskazują.

Ludzie na zachodzi chcą pokoju czym prędzej i dla nich nie mają znaczenia jakieś niuanse terytorialne typu granica 100 km w lewo czy prawo. I to zrozumiałe. Nie chcą uwikłania NATO w konflikt, a polskie władze powoli, ale konsekwentnie do tego dążą - podjudzani przez Jankesów i Angoli.

Zresztą nawet ci którzy dobrze życzą Ukrainie powinni być za jak najszybszym pokojem. Nawet przy podziale Ukrainy wg obecnego stanu posiadania terytorialnego. Bo i tak pewnie tym się to skończy, tyle tylko że zginie jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy ludzi.

Masz prawo do innej oceny, ale pisanie, że masz "trochę szerszy horyzont" to już nie jest nawet chwyt erystyczny, to jest tylko niegrzeczne  nadużycie. 

 

11 minut temu, maciek323 napisał(a):

Polską racją stanu jest osłabienie obu agresywnych państw na wschodzie, przy nie traceniu własnych sił i nie ponoszeniu kosztów własnych. 

 

Obu ? 

 

Wysyłając sprzęt i amunicję nikt z Twojej rodziny czy znajomych nie musi poświęcać własnego życia. 

Ja takie koszty akceptuję. 

 

I nie chcę żeby Polska znowu była państwem buforowym, które rozgrywają Niemcy i kacapy. 

  • Dzięki! 1
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BelegUS napisał(a):

Ciekawe czy nacje które my niegdyś łupiliśmy, paliliśmy i mordowaliśmy też tak o nas myślą, bo jeśli tak to trochę przegwizdane.

@BelegUS ma na myśli Ukraińców? Po nich Rzeczpospolita szlachecka przejechała się najbardziej chociaż rodzimych chłopów też nie oszczędzała.

Ciekawe za co Litwini Polaków i Polski nie cierpią i z założenia mamy u nich przegwizdane? Litwy nie łupiliśmy, nie paliliśmy i nie mordowaliśmy im rodaków, z Litwą tośmy mieli nawet Unię, która rządziła wielkim kawałkiem Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BelegUS napisał(a):

Przypomnę co głoszono w Polsce na temat definicji uchodźcy: osoba uciekająca przed wojną do, uwaga, trudne pojęcie, najbliższego kraju.

Ta definicja skąd pochodzi? Rozumiem, że te codziennie pod ambasadą USA stojące po wizę gromady Ukraińców według zacytowanej definicji uchodźcami już nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, QbaqBA napisał(a):

Maciek, sprzedałeś już te dolary po 6 pln?

Trzymam aż będą po 7. Chociaż może zamienie na hrywny bo to super waluta bogatego rozwijającego sie kraju, z czasem będzie lepsza jak frank szwajcarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gównoburza po rewelacyjnych doniesieniach kolegi, który za podobne wypowiedzi już był urlopowany. Drogi Maćku, mam niedaleko - zaproś kiedyś razem z tymi policjantami. Przyniosę flaszę i posłucham o tych patolach z Ukrainy, może nawet jakieś statystyki podadzą? Mogę wziąć ze sobą znajomego prokuratora - też chętnie posłucha bo jakoś ich statystyki nie pokrywają się z Twoimi.

A może to byli ci policjanci co im fjordy z ręki jadły?

 

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...