Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

patrząc co się dzieje "od kuchni" to na pewno nie w Warszawie. Już mam pełen kalendarz na ten rok a schodzą mi następne projekty, które albo będę podzlecał albo co gorsze spuszczał na drzewo. Warszwa i okolice budują na potęgę. Ale i na innych rynkach gdzie jestem też póki co inwestycje idą i iść będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maciek323 napisał:

Jakies Wasze komentarze? Uwagi? wnioski?

 

Myślicie że pierwszy kwartał '22 będzie znowu na spadku?

 

 

 

Nie ma czego sprzedawać, nie ma z czego i kim budować, kredyty w górę. 

 

Sprzedawali dziury w ziemi a teraz trzeba to wybudować w nowych warunkach, sprzedać na starych albo zerwać umowy.  

 

Podaż się zmniejszy więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maciek323 napisał:

Podaż się zmniejszy to pewne... ale jak zachowa sie popyt? Spadnie prawie do zera, czy całkiem do zera? Czy wogóle sie nie zmieni (dla mnie nie do pomyślenia jednak...)

 

Do zera nie spadnie ale kto miał wolne środki to już kupił. Przez rok się wiele zmieniło, kto kupił się cieszy, bo inflacja na poziomie 8-11% nie jest dobra dla kwiczącej kasy na koncie. 

 

Kto potrzebuje mieszkanie do mieszkania a nie jako lokata kapitału, ucieczka przed inflacją i nie kupił jeszcze ma faktycznie zagwozdkę... 

 

 

Dwa lata temu miało spaść na pysk... poszło ostro w górę. Teraz szykuje się może drobna korekta, może stabilizacja a może spowolniony wzrost, powiązany z inflacją. 

 

 

Auta miały spaść na pysk i kwiczeć na placach, sprzedają się na pniu za każde pieniądze a roczny czas oczekiwania nie jest niczym szczególnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawi się gdy podaż przewyższy popyt na rynku najmu. Rachunki za czynsz/prąd trzeba płacić coraz wyższe, nie mówiąc o innych kosztach typu podatki, ubezpieczenia itp. Lokalizacja jest kluczowa, jeśli ktoś kupił na wariata w owczym pędzie byle tylko nie zostać z gotówką, może zostać ale z ręką w nocniku.

 

Pytanie z innej beczki, orientuje się ktoś czy transakcje typu forward są dostępne dla zwykłego kowalskiego czy tylko dla firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja prędzej czy później spadnie. Jest dużo czynników które na to wskazują.
Z tą lokalizacją, to też nie tak do końca, ostatnio pracowałem dla jednego.. flippera, Sypialnia bez okna, brak miejsca na pralke, 4 pietro-brak windy, brak miejsca parkingowego, kamienica stara brzydka i po mojemu źle rokująca, łóżko antresola.. Mieszkania na sprzedaż, nie na wynajem.
Jednak, jest część inwestycji na obrzeżach miast, które budowane są rozsądnie :D 

Screen Shot 01-14-22 at 11.24 AM.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poznałem wysokość mojego wkładu do "polskiego ładu". I proszę mnie nie pocieszać, że dostanę to z powrotem za rok przy rozliczeniu PITa. Nawet jeśli nie wymyślą przez 2022 rok jak zrobić żeby mi nie oddać to będzie to pomniejszone o inflację, szacuję że będzie to 10% mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz.... czy przypadkiem US to nie jest juz Twoj dom poza domem?

 

Pani Basiu jaki piekny zakiecik, bardzo podkresla Pani to czy tamto, Pani Magdo, jakze Pani doskonale dobrala kolor skoroszytu na druki w-13/14zk4, wprost nie moge wyjsc z podziwu...

 

Jakos tam sie moze przez te trybiki przeslizgniesz nie doznajac uszczerbku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, piwozniak napisał:

zaraz, zaraz.... czy przypadkiem US to nie jest juz Twoj dom poza domem?

 

Pani Basiu jaki piekny zakiecik, bardzo podkresla Pani to czy tamto, Pani Magdo, jakze Pani doskonale dobrala kolor skoroszytu na druki w-13/14zk4, wprost nie moge wyjsc z podziwu...

 

Jakos tam sie moze przez te trybiki przeslizgniesz nie doznajac uszczerbku.

 

 

To do mnie?

 

Ja poznałem wysokość mojego wkładu w "polski ład" poprzez rachubę płac mojego płatnika składek. "polski ład" odessał mi prawie 10% miesięcznego wynagrodzenia netto.

 

Jeśli chodzi zaś o prześlizgiwanie się przez trybiki to najpierw trzeba mieć konsystencję oleju maszynowego i dodatkowo umieć wyglądać w US tak samo bezmyślnie jak ww olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Ja poznałem wysokość mojego wkładu w "polski ład" poprzez rachubę płac mojego płatnika składek. "polski ład" odessał mi prawie 10% miesięcznego wynagrodzenia netto.

 

Widocznie byłeś cwaniakiem, teraz wreszcie będziesz "normalnie" zarabiał...  

  • Haha 4
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, GREGG napisał:

 

Widocznie byłeś cwaniakiem, teraz wreszcie będziesz "normalnie" zarabiał...  

Kogo właściwie uważasz za cwaniaka? Do 31 grudnia 2021 moje zarobki zależały od wynegocjonowanej kwoty za wykonywaną pracę, od pierwszego stycznia zależą również od "polskiego ładu".

 

Tylko szybko się pozbieraj z odpowiedzią.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szürkebarát napisał:

Kogo właściwie uważasz za cwaniaka? Do 31 grudnia 2021 moje zarobki zależały od wynegocjonowanej kwoty za wykonywaną pracę, od pierwszego stycznia zależą również od "polskiego ładu".

 

Tylko szybko się pozbieraj z odpowiedzią.

To ja podpowiem, bo podobno też jestem cwaniak:

"Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić" - stwierdził wicepremier Jarosław Kaczyński, mówiąc o Polskim Ładzie

Edytowane przez skwaro
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Aga napisał:

Podpowiem. Sarkazm. 

 

Taka ironia, żart. Lepiej?

Żarty często bywają zrozumiałe tylko dla ich autorów. Ironia wymaga przed zastosowaniem, rozumienia dlaczego i po co właściwie istnieje. Sarkazm jest jakby pochodną ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GREGG napisał:

Zmień ksywkę na "Czerwony Baron" :biglol:

Cudzysłów użyty, ironia zrozumiała?   

Pisz pan na Berdyczów.

 

Kto był we wojsku to zrozumie i "koniowi zamelduj". Obie przenośnie zrozumiałe?

 

Kolejne wynurzenia do mnie proszę kierować na prv bo i ten wątek to nie powinien być zaśmiecany.

  • Haha 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...